R E K L A M A

Z I P

2. Region | Lubartów | Lublin | MotoryzacjaOliwia Bojar30 listopada 2017

Region: 11 chętnych na opracowanie koncepcji programowej lubelskiego odcinka Via Carpatii

foto: pixabay.com

R E K L A M A    B O A R D


Aż 11 biur projektowych złożyło swoje oferty na opracowanie koncepcji programowej przyszłej S19 od węzła Lubartów Północ do obwodnicy Lublina o długości prawie 24 km.

W ramach koncepcji zaproponowane powinny zostać różne warianty rozwiązań technicznych drogi ekspresowej w tym obiektów inżynierskich, kształtu węzłów, dróg do obsługi ruchu lokalnego, chodników i ciągów pieszo-rowerowych a także przeprowadzone badania geologiczne w terenie.

Zamawiający prace wycenił na kwotę 5 453 803,23 zł brutto (4 776 063,97 zł brutto na zamówienie podstawowe i 677 739,26 zł brutto na część objętą opcją). Tymczasem oferty oscylowały od 3 839 260,50 do 6 784 680,00 zł brutto.

Zestawienie-ofert

Przy wyborze oferty cena stanowi 60 proc. kryterium oceny oferty. Pozostałe czynniki to doświadczenie personelu (30 proc.) i klauzule społeczne (10 proc. za zatrudnienie bezrobotnych do 30 lub powyżej 50 lat do prac wspomagających projektanta).
Na zrealizowanie koncepcji wykonawca będzie miał 23 miesiące, kolejne dwa na dokumentację przetargową oraz dziesięć miesięcy na realizację obowiązków w trakcie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych w trybie projektuj i buduj. Zgodnie ze znowelizowanym Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) realizację przewidziano na lata 2020-2024.

Dokumentacja odcinka drogi ekspresowej S19 łączącej Lubartów z obwodnicą Lublina zakładać ma przebudowę istniejącego obejścia Lubartowa. Dlatego też zaprojektowana zostanie druga jezdnia, bezkolizyjne węzły oraz wiadukty w ciągu dróg lokalnych. W miejscu obecnego skrzyżowania DK19 z drogą wojewódzką 815 powstanie węzeł Lubartów Północ, a na przecięciu z drogą powiatową prowadzącą przez Nowodwór do Kozłówki węzeł Lubartów Zachód. S19 pobiegnie dalej omijając od wschodu Niemce. Tutaj na przecięciu z drogą wojewódzką 828 powstanie węzeł Niemce Wschód, a w okolicy obecnego skrzyżowania z drogą powiatową prowadząca do Leonowa – węzeł Niemce Południe.

Umowy z wykonawcami koncepcji dla odcinków S19 od granicy z woj. mazowieckim do w. Lubartów Północ podpisane zostaną na początku grudnia.

 

 

źródło: GDDKiA Lublin

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

alejazda 32 minuty temu
I co dalej ? teraz lokalne gwiazdeczki w...
zamościak 44 minuty temu
nie ma Ptysia i coś się dzieje...
banan
Kapka to chorągiewka chciał sponsorowa...
..
To jak kapka wybrał Motor to niech z ko...
Kibic
Dawno już nie mieliśmy takiego dobrego...
Zamość
Zamość nie jest częścią powiatu zam...
Józef Bąk
Gumofilce takie wałki robiły przy urna...
fotograf socjol...
Niektórzy "nowocześni" to już od dawn...
r
Zwiększyć dotacje fundacji za to że n...
ad111
Pewnie, że nie jest proste, bo system r...
Ideologia śmierci i mordercy w natarciu...
ad111
Kornelia Wróblewska tak się pochylała...
ad111
Do "parafianka", nie chodzi o wypytywani...
kibic lat 80
Agros ponownie wygrywa w rankingu. Jeszc...
.
Nowoczesna miała być awangardą na sce...
.
Orkiestra była jak zwykle świetnie zor...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny