R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara27 lutego 2017

Razem krytykuje wojewodę Czarnka

Logo partii Razem

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

“Faszysta w pochodzie równy wojewodzie” głosi napis na jednej z grafik przygotowanych przez partię Razem. Lewicowe ugrupowanie krytykuje udział wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w Marszu Żołnierzy Wyklętych w Lublinie zorganizowanym przez Obóz Narodowo-Radykalny.

-Nie godnością, lecz wstydem napełnia fakt, że na ulicach szczycącego się wielokulturową historią Lublina głosi się hasła nietolerancji i nawołuje do nienawiści i pogardy. Nie może być na to naszej zgody! Za skandal uważamy samo pojawienie się urzędnika państwowego tak wysokiego szczebla na demonstracji organizacji jawnie faszystowskiej i wzywającej do przemocy, a tym bardziej firmowanie nazwiskiem i urzędem takich wydarzeń.- piszą w swoim stanowisku działacze partii Razem w województwie lubelskim. Przedstawiciele tego lewicowego ugrupowania wyrażają swoje zbulwersowanie słowami wojewody Czarnka o tym, że wiedzy o żołnierzach wyklętych „nie zakwestionują krzykliwe w niektórych mediach malutkie garstki potomków ubeków, sowietów, komunistów, byłych esbeków i tajnych kapusiów. Tych, którzy dziś mówią, że walczą o demokrację”. 

Poniżej publikujemy pełną treść ich stanowiska.

“Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, „A na drzewach zamiast liści wisieć będą komuniści”, czy „Tu jest Polska, nie Bruksela, tu się zboczeń nie popiera” – takie okrzyki można było usłyszeć wczoraj na ulicach Lublina podczas demonstracji nacjonalistów, dumnie nazwanej „Marszem Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Jak zwykle podczas tego typu wydarzeń wymieszano też żołnierzy podziemia niepodległościowego i ofiary totalitaryzmów z mordercami ludności cywilnej. Wznoszone hasła nie pozostawiają wątpliwości, że to ci ostatni są prawdziwymi patronami marszu.

Jedną z twarzy marszu organizowanego przez ONR był wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek. Według niego „to dzień odzyskiwania godności przez państwo polskie”, a wiedzy o żołnierzach wyklętych „nie zakwestionują krzykliwe w niektórych mediach malutkie garstki potomków ubeków, sowietów, komunistów, byłych esbeków i tajnych kapusiów. Tych, którzy dziś mówią, że walczą o demokrację”.

Zdecydowanie potępiamy język pogardy wobec przeciwników politycznych, jakiego lubelski Wojewoda użył w swoim przemówieniu. Odrzucamy też prezentowane przez niego rozumienie pojęcia godności. Polska godności odzyskiwać nie musi. Z pewnością nie znajdzie jej też pod flagami ze znakiem falangi – symbolem hańby przedwojennego antysemityzmu, pogromów w Myślenicach i Przytyku, getta ławkowego, bojkotu żydowskich sklepów i mordu na prezydencie Narutowiczu. Udział w oenerowskim marszu to według Przemysława Czarnka “świadectwo przylgnięcia do niepodległej Rzeczypospolitej”. W rzeczywistości to dowód przylgnięcia wojewody do nacjonalistycznej skrajnej prawicy.

Nie godnością, lecz wstydem napełnia fakt, że na ulicach szczycącego się wielokulturową historią Lublina głosi się hasła nietolerancji i nawołuje do nienawiści i pogardy. Nie może być na to naszej zgody! Za skandal uważamy samo pojawienie się urzędnika państwowego tak wysokiego szczebla na demonstracji organizacji jawnie faszystowskiej i wzywającej do przemocy, a tym bardziej firmowanie nazwiskiem i urzędem takich wydarzeń.

 

 

Autor: Daniel Czubara
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "abc" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 13:02:10 napisał:
  Brawo Razem. Należy piętnować pogardę Panuf.
  17
  17
 • R E K L A M A
 • "Józef Bąk" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 13:07:56 napisał:
  Komuchy szczekają, a kogo to ocbchodzi?!
  18
  17
 • "Joker" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 14:32:53 napisał:
  Onaniści narodowi zawsze zwarci i gotowi. Krzyczą hasło "precz z komuną" a sami social ciągną i narzekają że mało. Mordy sobie wycierają barwami Rzeczypospolitej nic innego
  14
  12
 • "Wiktor" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 14:53:05 napisał:
  ten z talii @ Wiemy co Cię boli . Będę się tobie przyglądał .
  2
  2
 • "janusz" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 15:02:18 napisał:
  te joker - wczoraj budowałeś nowy budynek na starówce ,a dzisiaj pouczasz kto jest dobry a kto zły . DAM TOBIE RADĘ ; idż z stąd nikt cię tu nie lubi ........
  4
  1
 • "ZAW" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 15:25:26 napisał:
  Tzw czerwona "enteligencja" kanapowa z premedytacją nie odróżnia narodowca od faszysty?! Poczytajcie głąby definicje! Jak wam wygodnie raz faszysta a zaraz antysemita? Żenada!
  10
  10
 • "anty" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 16:23:30 napisał:
  Mam nadzieję,że kiedyś gdy zmieni się układ polityczny w województwie lubelskim takie marsze będą zakazane,precz z nacjonalizmem,precz z rasizmem,nie dla choćby najmniejszych sympatii dla faszyzmu,ludobójstwa lub siania nienawiści.
  12
  8
 • "ConceptOfPower" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 18:56:42 napisał:
  Brawo Panie Wojewodo!
  8
  10
 • "Rafał" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 19:12:03 napisał:
  Kilka lat temu wojewodą była P.Szołno-Koguc ,byla bardzo słabym wojewodą ,ale niestety nastał Czarnek jeszcze słabszy .Żle to wróży na przyszłość bo świętowanie i gloryfikowanie podejrzanych partyzantów nikomu nie zapewni godziwego życia i utrzymania rodzin .Czarnek niech coś zrobi razem z Zawiślakiem ,swym kolesiem a nie tylko świętuje i się modli.
  7
  5
 • "Lokalnie" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 19:45:28 napisał:
  Komuniści (Razem) krytykują ludzi czczących pamięć ofiar komunizmu. Nic innego bym się po nich nie spodziewał...
  7
  8
 • R E K L A M A
 • "wyborca" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 19:49:38 napisał:
  Szanowni liderzy PO, Nowoczesnej, Stowarzysenia Zamość wspólny dom i KOD połączcie w Zamościu siły i wystawcie jedną listę. To jedyna szansa aby odsunąć PiS. Dogadajcie się, proszę.
  7
  7
 • "Olo" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 20:18:41 napisał:
  Rafał no niestety masz rację,w 99 procentach Ci wielcy "patrioci" jedyne co potrafią to maszerować z pochodniami,jątrzyć,wywoływać sztuczne afery a gdy chodzi o gospodarkę to każdy z nich polegnie bo na niczym się nie znają.Czarnek rzeczywiście jest słaby,w dodatku nie potrafi się wysłowić,poziom ogólności jego słowotoku dyskwalifikuje go.Niezwykłe słabe "elity" a potem jeszcze się dziwią,że ktoś ich wykiwa.
  5
  3
 • "Kmicic" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 20:33:28 napisał:
  Na Roztocze.net wybiło szambo widzę, bo żeby żołnierzy AK porównywać do zwykłych band,przestępców to jest wielka przesada. Taki ktoś zasługuję na imię zdrajcy Polski. Nikt wam nie karze przychodzić na te marsze, ciekawe czy marsze wielbicieli lenina/stalina by wam przeszkadzały. Coś czyje, że nie wy jesteście za zbrodniczym systemem, który wymordował coś koło 200 milinów ludzi. Czy wam nie wstyd? czy jak patrzycie w lustro to tam nie widzicie oficera NKWD? Nazywacie nas ludzi chcących wolności faszystami. Czy wy nie jesteście faszystami izolując nas i tępiąc?
  7
  7
 • "beretka" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 21:47:55 napisał:
  Pan wojewoda prawdopodobnie rozpoczął kampanię wyborczą do Sejmu. Ma jeszcze czas podlizać się narodowcom i zabłysnąć jako " prawdziwy patriota ". Opozycja nie może się zjednoczyć, PiS ma swój elektorat a gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.
  3
  2
 • "Żuk" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 21:59:10 napisał:
  @ Kmicic. Z tego co czytam to Roztocze tylko cytuje stanowisko Razem a nie zabiera głosu w tej sprawie. Skąd więc tyle jadu wylewasz na portal? Czy to nie jest właśnie język nienawiści?
  2
  4
 • "do Kmicic" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 22:07:06 napisał:
  Nie jest mi wstyd patrząc w lustro ,nie uczestniczę w podejrzanych imprezkach pod patronatem podejrzanych ludzi.Trzech moich kuzynów było w partyzantce ,walczyli w BCh,dla nich,dla prostych ludzi nie ważna była przynależność organizacyjna ,ważny był karabin ,ważna była obrona ludzi przed wysiedleniem.Nie obchodziła ich jakaś ideologia ani w czasie wojny ani po niej .Dziadek zginął na Majdanku w 1942 roku moja matka miała wtedy 4 lata ,ja miałem się urodzić za dwadzieścia parę lat.W tym miejscu nasuwa się taka refleksja ,otóż kilkanaście dni temu tenże Czarnek swiętował rocznicę bitwy pod Lasowcami ,bitwy która była totalna klapą ,wręcz egzekucją ,co tam świetować? ,uczcić minuta ciszy i pamiętać i dawać za przykład jak nie prowadzić walki.Pamiętajmy o zwykłych ,szarych ludziach a nie o typach którzy teraz mają swoje 5 minut.
  3
  3
 • "Mieszkaniec" dnia 27 lutego 2017 o godzinie 22:24:17 napisał:
  Brawo! Mamy godną osobę na stanowisku wojewody, która nie boi się zaprezentować jako patriota wbrew obelgom ze strony pogrobowców Stalina!
  6
  6
 • "Joker" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 10:00:23 napisał:
  @"janusz" Ty to jednak typowy Janusz jesteś XD "wczoraj budowałeś nowy budynek na starówce ,a dzisiaj pouczasz kto jest dobry a kto zły" 1. Nie budowałem a pisałem żebyście się nie podniecali bo projekt zmieni się jeszcze min x3. Ostateczne słowa mają Pan Archeolog i Konserwator zabytków 2. Nie pouczam tylko wyrażam swoja opinie że NOP/ONR niczym się nie różnią od czerwonych. Zaryzykuje stwierdzeniem że są jednym chu... robieni I Januszku kochany naucz się czytać ze zrozumieniem ok?
  0
  1


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

brudny Harry 56 minut temu
A ja wam powiem, dlaczego chłopaki z Pi...
TORRES20400
Sygnały wysyłane alfabetem Morse'a, mo...
magnar
Z tego co wiem to właśnie Warszawa da...
jaa
Przedstawią propozycję do Warszawy, cz...
ja
do kmiota - niestety, cały kraj...
POdPIS
ja cie, i się tak nie boi ? Może zdję...
z_boku
Kolejny raz widać że utrzymywanie gmin...
Pamiętamy
Żenujące t.w....
Do kmiota wyże...
Z czego pisiory mają się cieszyć ,że...
Włączyć Sitaniec do Zamościa i będz...
ja
patrząc się na Wasze foto - czemu jest...
ad111
A tutaj taki kwiatek i o dziwo spadek w ...
TORRES20400
Czas pokaże. Do wyborów jeszcze rok. N...
magnar
Jeśli na liście Wspólnego Zamoscia cz...
Thomas
Pytanie do PiS jak to jest możliwe, że...
TORRES20400
W 2014 r. na listach "Wspólnego Zamośc...
haha
Bujać to my, ale nie nas, Torresie....
TORRES20400
A. Wnuk wygrał nie dlatego, że miał p...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017