R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćHenryk Szwarcwaldzki28 lutego 2017 FACEBOOK | 4180 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy ()

Rafał Wszoła ma rację?

Rafał Wszoła podczas wypowiedzi na sesji Rady Miasta

R E K L A M A    B O A R D

Upór i determinacja Rafała Wszoły w “edukowaniu ciemnogrodu” przynosi skutki. Coraz więcej osób przyznaje mu rację i  coraz więcej miast tworzy strefy “bez kosiarek”.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta nastąpił przełom. Stały bywalec, obrońca dzikiej przyrody i piewca “wolnej myśli”, Rafał Wszoła, został wysłuchany w całości, bez przerywania i niechętnych okrzyków z sali. Mało tego, coraz więcej osób odwołuje się do jego tez. Czy trzeba było do tego “zagłady drzew” zgotowanej przez rządzących?  Czy Zamość doczeka się stref w których trawa jak na łąkach będzie rosła bez pomocy kosiarzy?

 Wszoła ze swoją nieustępliwą naturą zapewne dopnie swego. Faktem jest, im bardziej zbliża retorykę i kulturę wypowiedzi do powszechnie przyjętych standardów tym jest bliższy sukcesu. Wczoraj 27.02.2017 r. odniósł się szeroko do tej polemiki.  Doskonałe jest to, że z każdym wystąpieniem staje się coraz grzeczniejszy i bardziej poprawny politycznie nie tracąc jednocześnie na unikalności i artyzmie. Nadal pozostając niedoceniany przez wiele osób. 

Autor: Henryk Szwarcwaldzki
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Hejter" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 11:37:56 napisał:
  Czuję się jakbym czytał blogaska, a nie serwis informacyjny. Co mnie obchodzi redaktorku co Ty uważasz...
  10
  3
  R E K L A M A
 • "." dnia 28 lutego 2017 o godzinie 12:28:55 napisał:
  Rafał Wszoła ma rację, nie można betonować miasta tak jak za komuny, wszędzie szare bloki mało zieleni. Warto zauważyć jakie teraz mieszkańcy bloków robią sobie pstrokate elewacje - jeżeli chodzi o estetykę, one rażą, ale są to kolory przeciwstawne do szarości - mieszkańcy którzy całe życie tak mieszkali widocznie chcą w ten sposób odreagować. Co do niekoszenia trawy to nie przesadzałbym bym, ale zastanowiłbym się nad zadrzewianiem i zakrzewianiem tych przestrzeni miasta gdzie to można zrobić. Nie zapominajmy o tym, że krzewy drzewa są świetnym zabezpieczeniem przeciwko CO2. Oczywiście muszą zostać zachowane pewne proporcje. jednak samo wystąpienie Rafała Wszoły było mocno na temat i zawierało szerszy kontekst gospodarczy. Przy tej okazji warto, przyjrzeć się strukturze dochodów miasta, w ujęciu procentowym - to faktycznie daje wiele do myślenia. Przemówienie Rafała Wszoły na ostatniej Radzie Miasta, gdzie niejaki pan Dziura delikatnie mówiąc dokonał bardzo obraźliwiej i nieeleganckiej polemiki, będącej poza tematem dyskusji a więc o postulatach Rafała Wszoły.
  7
  7
 • "Rzetelny" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 12:36:06 napisał:
  Rafał Wszola tylko kopiuje pomysły, taka jest prawda. Nie on pierwszy o tym mówił i nie ostatni...
  2
  9
 • "z_boku" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 12:40:47 napisał:
  Też uważam że powinno być jak najwięcej krzewów i drzew. Kiedyś "Małpi Gaj" czy "Kacze Doły" były miejscami przyjaznymi. Było gdzie się zakamuflować i dziorgnąć se banię w postaci piwka. Teraz nie dość że wszystko na widoku to jeszcze Straż Miejska ma monitoring. Aż ciśnie się na usta pytanie: "jak rzyć panie premierze", "o temperaturze o mores"...
  3
  6
 • "TORRES20400" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 13:20:56 napisał:
  Pamiętam, że głównym argumentem za powycinaniem w 2/3 "zielonego i żywego" w zamojskim Parku Miejskim było coś takiego: "żeby żule nie chlały po krzakach". Szkoda, że wtedy pan Rafał nie był tak aktywny przyrodniczo. Może dałoby się uchronić ten teren, przed dewastacją przyrodniczą. No szkoda.
  5
  6
 • "z_boku" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 14:25:59 napisał:
  @"Torres20400" - Zaraz tam "żule", trochę delikatniej się nie da? Jest tyle fajnych określeń, a Ty "żule". Przewlekli smakosze, beneficjenci PińcetPlus, płatnicy akcyzy itp. Sam proces chlania też można nazwać dziorganiem se bani albo degustacją polową i też będzie piknie. Że niby po krzakach się to odbywało to chyba dobrze, wszak ustawa o wychowaniu w trzeźwości nadal obowiązuje, a jest to prawo jak najbardziej komunistyczne, represjonujące obywateli RP :)
  5
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

TORRES20400
@"antyklerykał"; a to mierzysz "poziom ...
zamościak
"antyklerykał" ! znowu wąchasz ?, a ta...
antyklerykał
Jak zwykle "merytoryczne" argumenty, nie...
Czesław
A od kiedy to politycy decydują jakie p...
TORRES20400
Dajta na wstrzymanie. Bo zaraz będzie, ...
ak
Dla prostaków jest to "budyneczek", dla...
michał
Głupi byłeś,głupi jesteś i głupi b...
TORRES20400
@"antyklerykał"; jest mi bardzo przykro...
antyklerykał
A niepełnosprawni od urodzenia muszą p...
STYX
Ja w Statoil kupiłem benzynę, gdzie te...
.
Dlaczego scena ma wrócić na Rynek Wiel...
.
Zawsze podziwiałem dekarzy, w życiu ni...
K.
Już o tym gdzieś czytałem. "Dziennik ...
Czesław
Szukają frajerów do oszukania. Najlepi...
eli
fajna inicjatywa, dzięki takim działan...
K.
Kiedy wrócą ławki na ryneczek? Była ...
Eeee
Zamość bardzo zdziadział. Parkingowa ...
kronikarz
20 minut krócej na trasie Zamość - Lu...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny