R E K L A M A

28 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

Upór i determinacja Rafała Wszoły w „edukowaniu ciemnogrodu” przynosi skutki. Coraz więcej osób przyznaje mu rację i  coraz więcej miast tworzy strefy „bez kosiarek”.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta nastąpił przełom. Stały bywalec, obrońca dzikiej przyrody i piewca „wolnej myśli”, Rafał Wszoła, został wysłuchany w całości, bez przerywania i niechętnych okrzyków z sali. Mało tego, coraz więcej osób odwołuje się do jego tez. Czy trzeba było do tego „zagłady drzew” zgotowanej przez rządzących?  Czy Zamość doczeka się stref w których trawa jak na łąkach będzie rosła bez pomocy kosiarzy?

 Wszoła ze swoją nieustępliwą naturą zapewne dopnie swego. Faktem jest, im bardziej zbliża retorykę i kulturę wypowiedzi do powszechnie przyjętych standardów tym jest bliższy sukcesu. Wczoraj 27.02.2017 r. odniósł się szeroko do tej polemiki.  Doskonałe jest to, że z każdym wystąpieniem staje się coraz grzeczniejszy i bardziej poprawny politycznie nie tracąc jednocześnie na unikalności i artyzmie. Nadal pozostając niedoceniany przez wiele osób. 


Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 4

R E K L A M A

    6 komentarzy

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "Hejter" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 11:37:56 napisał:
  Czuję się jakbym czytał blogaska, a nie serwis informacyjny. Co mnie obchodzi redaktorku co Ty uważasz...
  10
  3
 2. R E K L A M A

 3. "." dnia 28 lutego 2017 o godzinie 12:28:55 napisał:
  Rafał Wszoła ma rację, nie można betonować miasta tak jak za komuny, wszędzie szare bloki mało zieleni. Warto zauważyć jakie teraz mieszkańcy bloków robią sobie pstrokate elewacje - jeżeli chodzi o estetykę, one rażą, ale są to kolory przeciwstawne do szarości - mieszkańcy którzy całe życie tak mieszkali widocznie chcą w ten sposób odreagować. Co do niekoszenia trawy to nie przesadzałbym bym, ale zastanowiłbym się nad zadrzewianiem i zakrzewianiem tych przestrzeni miasta gdzie to można zrobić. Nie zapominajmy o tym, że krzewy drzewa są świetnym zabezpieczeniem przeciwko CO2. Oczywiście muszą zostać zachowane pewne proporcje. jednak samo wystąpienie Rafała Wszoły było mocno na temat i zawierało szerszy kontekst gospodarczy. Przy tej okazji warto, przyjrzeć się strukturze dochodów miasta, w ujęciu procentowym - to faktycznie daje wiele do myślenia. Przemówienie Rafała Wszoły na ostatniej Radzie Miasta, gdzie niejaki pan Dziura delikatnie mówiąc dokonał bardzo obraźliwiej i nieeleganckiej polemiki, będącej poza tematem dyskusji a więc o postulatach Rafała Wszoły.
  7
  7
 4. "Rzetelny" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 12:36:06 napisał:
  Rafał Wszola tylko kopiuje pomysły, taka jest prawda. Nie on pierwszy o tym mówił i nie ostatni...
  2
  9
 5. "z_boku" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 12:40:47 napisał:
  Też uważam że powinno być jak najwięcej krzewów i drzew. Kiedyś "Małpi Gaj" czy "Kacze Doły" były miejscami przyjaznymi. Było gdzie się zakamuflować i dziorgnąć se banię w postaci piwka. Teraz nie dość że wszystko na widoku to jeszcze Straż Miejska ma monitoring. Aż ciśnie się na usta pytanie: "jak rzyć panie premierze", "o temperaturze o mores"...
  3
  6
 6. "TORRES20400" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 13:20:56 napisał:
  Pamiętam, że głównym argumentem za powycinaniem w 2/3 "zielonego i żywego" w zamojskim Parku Miejskim było coś takiego: "żeby żule nie chlały po krzakach". Szkoda, że wtedy pan Rafał nie był tak aktywny przyrodniczo. Może dałoby się uchronić ten teren, przed dewastacją przyrodniczą. No szkoda.
  5
  6
 7. "z_boku" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 14:25:59 napisał:
  @"Torres20400" - Zaraz tam "żule", trochę delikatniej się nie da? Jest tyle fajnych określeń, a Ty "żule". Przewlekli smakosze, beneficjenci PińcetPlus, płatnicy akcyzy itp. Sam proces chlania też można nazwać dziorganiem se bani albo degustacją polową i też będzie piknie. Że niby po krzakach się to odbywało to chyba dobrze, wszak ustawa o wychowaniu w trzeźwości nadal obowiązuje, a jest to prawo jak najbardziej komunistyczne, represjonujące obywateli RP :)
  5
  2


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A