R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRobert Moteka28 lutego 2017 FACEBOOK | 4430 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy ()

Rafał Wszoła ma rację?

Rafał Wszoła podczas wypowiedzi na sesji Rady Miasta

R E K L A M A    B O A R D

Upór i determinacja Rafała Wszoły w “edukowaniu ciemnogrodu” przynosi skutki. Coraz więcej osób przyznaje mu rację i  coraz więcej miast tworzy strefy “bez kosiarek”.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta nastąpił przełom. Stały bywalec, obrońca dzikiej przyrody i piewca “wolnej myśli”, Rafał Wszoła, został wysłuchany w całości, bez przerywania i niechętnych okrzyków z sali. Mało tego, coraz więcej osób odwołuje się do jego tez. Czy trzeba było do tego “zagłady drzew” zgotowanej przez rządzących?  Czy Zamość doczeka się stref w których trawa jak na łąkach będzie rosła bez pomocy kosiarzy?

 Wszoła ze swoją nieustępliwą naturą zapewne dopnie swego. Faktem jest, im bardziej zbliża retorykę i kulturę wypowiedzi do powszechnie przyjętych standardów tym jest bliższy sukcesu. Wczoraj 27.02.2017 r. odniósł się szeroko do tej polemiki.  Doskonałe jest to, że z każdym wystąpieniem staje się coraz grzeczniejszy i bardziej poprawny politycznie nie tracąc jednocześnie na unikalności i artyzmie. Nadal pozostając niedoceniany przez wiele osób. 

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Hejter" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 11:37:56 napisał:
  Czuję się jakbym czytał blogaska, a nie serwis informacyjny. Co mnie obchodzi redaktorku co Ty uważasz...
  10
  3
  R E K L A M A
 • "." dnia 28 lutego 2017 o godzinie 12:28:55 napisał:
  Rafał Wszoła ma rację, nie można betonować miasta tak jak za komuny, wszędzie szare bloki mało zieleni. Warto zauważyć jakie teraz mieszkańcy bloków robią sobie pstrokate elewacje - jeżeli chodzi o estetykę, one rażą, ale są to kolory przeciwstawne do szarości - mieszkańcy którzy całe życie tak mieszkali widocznie chcą w ten sposób odreagować. Co do niekoszenia trawy to nie przesadzałbym bym, ale zastanowiłbym się nad zadrzewianiem i zakrzewianiem tych przestrzeni miasta gdzie to można zrobić. Nie zapominajmy o tym, że krzewy drzewa są świetnym zabezpieczeniem przeciwko CO2. Oczywiście muszą zostać zachowane pewne proporcje. jednak samo wystąpienie Rafała Wszoły było mocno na temat i zawierało szerszy kontekst gospodarczy. Przy tej okazji warto, przyjrzeć się strukturze dochodów miasta, w ujęciu procentowym - to faktycznie daje wiele do myślenia. Przemówienie Rafała Wszoły na ostatniej Radzie Miasta, gdzie niejaki pan Dziura delikatnie mówiąc dokonał bardzo obraźliwiej i nieeleganckiej polemiki, będącej poza tematem dyskusji a więc o postulatach Rafała Wszoły.
  7
  7
 • "Rzetelny" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 12:36:06 napisał:
  Rafał Wszola tylko kopiuje pomysły, taka jest prawda. Nie on pierwszy o tym mówił i nie ostatni...
  2
  9
 • "z_boku" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 12:40:47 napisał:
  Też uważam że powinno być jak najwięcej krzewów i drzew. Kiedyś "Małpi Gaj" czy "Kacze Doły" były miejscami przyjaznymi. Było gdzie się zakamuflować i dziorgnąć se banię w postaci piwka. Teraz nie dość że wszystko na widoku to jeszcze Straż Miejska ma monitoring. Aż ciśnie się na usta pytanie: "jak rzyć panie premierze", "o temperaturze o mores"...
  3
  6
 • "TORRES20400" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 13:20:56 napisał:
  Pamiętam, że głównym argumentem za powycinaniem w 2/3 "zielonego i żywego" w zamojskim Parku Miejskim było coś takiego: "żeby żule nie chlały po krzakach". Szkoda, że wtedy pan Rafał nie był tak aktywny przyrodniczo. Może dałoby się uchronić ten teren, przed dewastacją przyrodniczą. No szkoda.
  5
  6
 • "z_boku" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 14:25:59 napisał:
  @"Torres20400" - Zaraz tam "żule", trochę delikatniej się nie da? Jest tyle fajnych określeń, a Ty "żule". Przewlekli smakosze, beneficjenci PińcetPlus, płatnicy akcyzy itp. Sam proces chlania też można nazwać dziorganiem se bani albo degustacją polową i też będzie piknie. Że niby po krzakach się to odbywało to chyba dobrze, wszak ustawa o wychowaniu w trzeźwości nadal obowiązuje, a jest to prawo jak najbardziej komunistyczne, represjonujące obywateli RP :)
  5
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
swojak
W Zwierzyńcu też już byliśmy. Co do ...
Tomek 55 minut temu
Gratuluję uczenia dziecka , że człowi...
Thomas
Zamość bez kolei to było ok - bo nie ...
stójka
zapomniałeś dopisać i ... podsienia ...
Ciekawe...
że jeszcze nikt z opozycyjnej pozycji n...
Thomas
To jest ważny i istotny element przywra...
Józek
Na pozwolenie na budowę, idioto. Bo pie...
Wyborca
Zrobić tam rondo natychmiast, tak samo ...
Kiko
Jak można było zacząc wcześniej, jak...
zamościak
gdybyś "bmx" przeczytał ze zrozumienie...
Dirty Harry
Bravo AW. Co prawda można było tę wa...
Kiko
A jaki był hejt na Wnuka, że dworzec s...
z_boku
Tak było, jak ten brzeziniak był, co t...
KL.
Historycznymi miejscami integracji społ...
...
Zacznij od siebie zanim zwrócisz komuś...
Kibic lat 80
Przykro czytać te komentarze. Naprawdę...
tys prowda
A jak Hetman będzie grał ligowe mecze ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny