R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćHenryk Szwarcwaldzki28 lutego 2017

Rafał Wszoła ma rację?

Rafał Wszoła podczas wypowiedzi na sesji Rady Miasta

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Upór i determinacja Rafała Wszoły w “edukowaniu ciemnogrodu” przynosi skutki. Coraz więcej osób przyznaje mu rację i  coraz więcej miast tworzy strefy “bez kosiarek”.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta nastąpił przełom. Stały bywalec, obrońca dzikiej przyrody i piewca “wolnej myśli”, Rafał Wszoła, został wysłuchany w całości, bez przerywania i niechętnych okrzyków z sali. Mało tego, coraz więcej osób odwołuje się do jego tez. Czy trzeba było do tego “zagłady drzew” zgotowanej przez rządzących?  Czy Zamość doczeka się stref w których trawa jak na łąkach będzie rosła bez pomocy kosiarzy?

 Wszoła ze swoją nieustępliwą naturą zapewne dopnie swego. Faktem jest, im bardziej zbliża retorykę i kulturę wypowiedzi do powszechnie przyjętych standardów tym jest bliższy sukcesu. Wczoraj 27.02.2017 r. odniósł się szeroko do tej polemiki.  Doskonałe jest to, że z każdym wystąpieniem staje się coraz grzeczniejszy i bardziej poprawny politycznie nie tracąc jednocześnie na unikalności i artyzmie. Nadal pozostając niedoceniany przez wiele osób. 

Autor: Henryk Szwarcwaldzki
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Hejter" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 11:37:56 napisał:
  Czuję się jakbym czytał blogaska, a nie serwis informacyjny. Co mnie obchodzi redaktorku co Ty uważasz...
  10
  3
 • R E K L A M A
 • "." dnia 28 lutego 2017 o godzinie 12:28:55 napisał:
  Rafał Wszoła ma rację, nie można betonować miasta tak jak za komuny, wszędzie szare bloki mało zieleni. Warto zauważyć jakie teraz mieszkańcy bloków robią sobie pstrokate elewacje - jeżeli chodzi o estetykę, one rażą, ale są to kolory przeciwstawne do szarości - mieszkańcy którzy całe życie tak mieszkali widocznie chcą w ten sposób odreagować. Co do niekoszenia trawy to nie przesadzałbym bym, ale zastanowiłbym się nad zadrzewianiem i zakrzewianiem tych przestrzeni miasta gdzie to można zrobić. Nie zapominajmy o tym, że krzewy drzewa są świetnym zabezpieczeniem przeciwko CO2. Oczywiście muszą zostać zachowane pewne proporcje. jednak samo wystąpienie Rafała Wszoły było mocno na temat i zawierało szerszy kontekst gospodarczy. Przy tej okazji warto, przyjrzeć się strukturze dochodów miasta, w ujęciu procentowym - to faktycznie daje wiele do myślenia. Przemówienie Rafała Wszoły na ostatniej Radzie Miasta, gdzie niejaki pan Dziura delikatnie mówiąc dokonał bardzo obraźliwiej i nieeleganckiej polemiki, będącej poza tematem dyskusji a więc o postulatach Rafała Wszoły.
  7
  7
 • "Rzetelny" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 12:36:06 napisał:
  Rafał Wszola tylko kopiuje pomysły, taka jest prawda. Nie on pierwszy o tym mówił i nie ostatni...
  2
  9
 • "z_boku" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 12:40:47 napisał:
  Też uważam że powinno być jak najwięcej krzewów i drzew. Kiedyś "Małpi Gaj" czy "Kacze Doły" były miejscami przyjaznymi. Było gdzie się zakamuflować i dziorgnąć se banię w postaci piwka. Teraz nie dość że wszystko na widoku to jeszcze Straż Miejska ma monitoring. Aż ciśnie się na usta pytanie: "jak rzyć panie premierze", "o temperaturze o mores"...
  3
  6
 • "TORRES20400" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 13:20:56 napisał:
  Pamiętam, że głównym argumentem za powycinaniem w 2/3 "zielonego i żywego" w zamojskim Parku Miejskim było coś takiego: "żeby żule nie chlały po krzakach". Szkoda, że wtedy pan Rafał nie był tak aktywny przyrodniczo. Może dałoby się uchronić ten teren, przed dewastacją przyrodniczą. No szkoda.
  5
  6
 • "z_boku" dnia 28 lutego 2017 o godzinie 14:25:59 napisał:
  @"Torres20400" - Zaraz tam "żule", trochę delikatniej się nie da? Jest tyle fajnych określeń, a Ty "żule". Przewlekli smakosze, beneficjenci PińcetPlus, płatnicy akcyzy itp. Sam proces chlania też można nazwać dziorganiem se bani albo degustacją polową i też będzie piknie. Że niby po krzakach się to odbywało to chyba dobrze, wszak ustawa o wychowaniu w trzeźwości nadal obowiązuje, a jest to prawo jak najbardziej komunistyczne, represjonujące obywateli RP :)
  5
  2


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

do Harry może ... 24 minuty temu
Łatwo to się wygrywa z poparciem PiS.....
Popieram przedmówców odnośnie zachodn...
brudny Harry
łatwo dawać zniżki, gdy się nie bier...
roadrunner
Jak można przeczytać powyżej, najwię...
Kmicic
Jak tu ktoś się podpisał " Socjalizm ...
Zamość
Ul.Dzieci Zamojszczyzny nie jest obwodni...
Ok
Panie radny od prądu a ja jako mieszkan...
z
Pewnie są miasta w Polsce których komu...
ak
Do "z_boka".A dlaczego nie dla tych,któ...
ak
W zamojskim garnizonie przypada chyba na...
PAWEŁ
Dlatego takie "menelstwo" na starówce...
do observer
Proponuję zaobservować działalność ...
Socjalizm albo ...
Socjaliści z PiS chcą, aby sytuacja na...
Zuza
A jakby tak wszystkie bilety były po 2 ...
asdww
Zygmunt - Ty się w ogóle nie zmieniłe...
observer
towarzysze pisuary - kupcie sobie ołów...
No to widzę pierwszy sukces nowej wład...
Justyna
Oczywista próba obejścia przepisów wy...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017