Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja24 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Radni PiS mówią NIE podwyżkom i chcą restrukturyzacji w PGK [VIDEO]

R E K L A M A    B O A R D

Odbyła się dzisiaj konferencja prasowa Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Zamościu w sprawie planowanej podwyżki cen odbioru śmieci, była też mowa o zapowiadanych zwolnieniach w PGK.

Radni na dzisiejszej sesji złożą wniosek formalny o zdjęcie z porządku obrad punktów dotyczących nowych stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Powyższe uchwały zostały przedstawione radnym przez dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w dniu 6 czerwca 2019 r., jako materiał przed spotkaniem w powyższej sprawie z radnymi w dniu 10 czerwca bieżącego roku. Uchwały od początku wzbudziły wśród radnych liczne uwagi. Na pierwszej komisji zdrowia powyższa uchwała głosami radnych naszego klubu, została zdjęta z porządku obrad tej komisji. Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości z uwagi na złożoność problemu odpadów komunalnych nie tylko w mieście Zamościu, ale w całym kraju, zwraca się do dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej o ponowne przekalkulowanie stawek oraz dokładną analizę sytuacji w PGK Sp z o.o. w Zamościu. – podkreślił Szczepan Kitka.

Franciszek Josik występując w imieniu Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że chcieliby, aby została przeprowadzona restrukturyzacja kierownictwa spółki PGK ilościowa i jakościowa. – Kiedyś był jeden prezes i wystarczył – podkreślił radny. Radni chcą przeanalizować ceny stawek stosowanych przez PGK. Również ustawa o zamrożeniu cen energii elektrycznej będzie miała wpływ na cenę odbioru śmieci. Jest wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych, które według radnych należy wziąć pod uwagę.

Radni jednak mówią stanowcze „NIE” podwyżkom za odbiór odpadów, tym bardziej że wkrótce wzrośnie opłata za wodę i ścieki.

Franciszek Josik podkreślił również że Radni PiS nie pozwolą na żadne zwolnienia, chyba że zwolnienia kierownictwa wyższego szczebla. – Nie może być szantażu – dodał odnośnie zapowiedzi, które mogli usłyszeć pracownicy i radni.

Więcej na temat podwyżek, zwolnień i rozwiązań proponowanych przez Klub Radnych PiS w materiale VIDEO:

Przeciw podwyżkom są też Sławomir Ćwik i Rafał Zwolak pisaliśmy o tym TUTAJ

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ak" dnia 24 czerwca 2019 o godzinie 13:41:06 napisał:
  Przypominam, że miejsce p. Mazurek we władzach regionalnych PiS zajął p. Zawiślak. Co, że nie na temat? Czyżby? A nawiasem mówiąc podwyżką powinno się obciążyć "ekologów" sprzeciwiających się budowie spalarni - nieprawdaż panowie "radni ekolodzy".
  R E K L A M A
 • "ja z zamoscia" dnia 24 czerwca 2019 o godzinie 14:12:11 napisał:
  za fanaberie prezesów i ..... nie może płacić mieszkaniec Zamościa. Brawo Radni !!!
 • "Viki" dnia 24 czerwca 2019 o godzinie 14:17:31 napisał:
  Można sobie zaklinać rzeczywistość ale ceny za śmieci rosną w całej Polsce i będą rosły jeszcze bardziej bo zaostrzają się przepisy i nie można byle jak i byle gdzie jak dotychczas. A jak cementownia podniesie opłaty to dojdzie jeszcze podwyżka za spalanie. Chyba że cementownia przestanie odbierać bo nie wyrobi z taką ilością to będziemy wozić śmieci po całym kraju, będziemy mieli najdroższe śmieci :/
 • "zamoy" dnia 24 czerwca 2019 o godzinie 14:24:33 napisał:
  Ale jaki problem? Ćwik&Zwolak mają rozwiązanie - wezmą śmieci do siebie żeby nie było podwyżek i spalą je w ogródku przy okazji grillowania
  • "Rozbawiony" dnia 24 czerwca 2019 o godzinie 19:45:43 napisał:
   Ćwik to może już rozprawił się ze smogiem. Zobacz na jego brzuch. Wciągnął ten smog cały ;)
 • "observer" dnia 24 czerwca 2019 o godzinie 21:31:55 napisał:
  niepotrzebne odwlekanie w czasie, które nic nie da. Głos Josika o restrukturyzacji? Nie wiem, śmiać się czy płakać. Pewnie zrestrukturyzowałby PGK wracając na stołek. Generalnie - PGK wymaga reformy, bo struktura trochę skostniała - a kasa leci. Ale nie z reformatorem Josikiem.
 • "cchenieek" dnia 24 czerwca 2019 o godzinie 22:49:10 napisał:
  Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan wotum zaufania Prezydentowi, a dales Pan. Jestes Pan niewiarygodny
 • "Sylvia" dnia 25 czerwca 2019 o godzinie 5:58:28 napisał:
  Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK.
 • "y" dnia 25 czerwca 2019 o godzinie 12:26:42 napisał:
  Do "Sylvia" być może ktoś i tęskni. Ale obecny zarząd i kadra kierownicza przyspawała się do tych stołków na dobre. Chyba tylko prokuratura może ich odspawać.
 • "Jan" dnia 25 czerwca 2019 o godzinie 12:27:58 napisał:
  https://roztocze.net/prezydent-wnuk-z-absolutorium/ 2:02:53

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
zamoy 21 minut temu
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
ciekawy
ducato chlodnia?...
KL
"Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trze...
ak
Na 1437 przyjętych do liceów- 46 nie p...
widzieliscie?
powinnismy sie obrazic? https://www.wioc...
hrubieszowski
Popieram protest w 100%. Fakt, są miast...
Jacek
Widać Veolia sfinansowała już kilka t...
Do Jan
Słyszałam co nieco o tej wybitnej dzia...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018