Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja30 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy

Radni nie przyjęli Samorządowej Karty Praw Rodziny [dot. LGBT+]

Photo by freestocks.org from Pexels
R E K L A M A    B O A R D

Rada Powiatu w Zamościu nie przyjęła Samorządowej Karty Praw Rodziny uznając że klarownym i wystarczającym sprzeciwem wobec działań niektórych przedstawicieli różnych scen politycznych, ukierunkowanych na zmiany w życiu społecznym jest podjęta Uchwała Nr VIII/90/2019 w sprawie powstrzymania promowania ideologii „LGBT”.

Jak przedwczoraj poinformował portalsamorzadowy.pl już 11 samorządów przyjęło Samorządową Kartę Praw Rodzin, stanowi ona odpowiedź na przyjętą w marcu przez radnych miasta Warszawy deklarację LGBT+.

Samorządowa Karta Praw Rodzin zawiera pięć postulatów:

 1. Prawa rodziców i dobro dziecka w szkole oraz przedszkolu
 2. Prawa rodzin w polityce społecznej gminy
 3. Promocja dobrych praktyk dotyczących praw rodzin w biznesie
 4. Monitorowanie i egzekwowanie praw rodzin
 5. Tworzenie prawa przyjaznego rodzinie

Treść karty dostępna do pobrania TUTAJ (.pdf, 542 KB)

Poniżej stanowisko Rady Powiatu w tej sprawie:

UCHWAŁA Nr VIII/91/2019 Rady Powiatu w Zamościu z dnia 26 czerwca 2019 r. w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczących przyjęcia Samorządowej Karty Praw Rodziny.

Na podstawie art. 12 pkt 11 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 511) oraz art. 9 ust 2 i art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz. U. z 2018 r., poz. 870) Rada Powiatu w Zamościu uchwala, co następuje:

§1

Ustala się odpowiedź na petycję w brzmieniu zawartym w załączniku do niniejszej uchwały.

§2

Zobowiązuje się Przewodniczącego Rady Powiatu w Zamościu do zawiadomienia wnoszących petycję o sposobie jej rozpatrzenia poprzez przesłanie niniejszej uchwały wraz z załącznikiem.

§3

Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia.


Załącznik do uchwały nr VIII/91/2019 Rady Powiatu w Zamościu z dnia 26 czerwca 2019 r.

W dniach 15-28 maja 2019 roku oraz 21.06.2019 roku do Radnych Rady Powiatu w Zamościu wpłynęły petycje 87 mieszkańców powiatu zamojskiego dotyczące przyjęcia Samorządowej Karty Praw Rodziny.

Petycje, mieszkańcy powiatu zamojskiego, motywowali potrzebą przeciwdziałania promowaniu ideologii ruchów „LGBT”. W opinii osób składających petycje Samorządowa Karta Praw Rodziny byłaby kontrpropozycją do karty „LGBT” i standardów WHO.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji na posiedzeniach w dniach 17 i 26 czerwca 2019 roku dokonała analizy treści złożonych petycji i zaproponowała swoje stanowisko w tej sprawie.

Rada Powiatu w Zamościu po zapoznaniu się z przedmiotem petycji, ustaleniami Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, podjęła Uchwałę Nr VIII/90/2019 w sprawie przyjęcia Stanowiska Rady Powiatu w Zamościu w sprawie powstrzymania promowania ideologii „LGBT”. W ocenie Radnych Rady Powiatu w Zamościu stanowisko jest klarownym i wystarczającym sprzeciwem wobec działań niektórych przedstawicieli różnych scen politycznych, ukierunkowanych na zmiany w życiu społecznym.

Rada w trosce o rozwój moralny młodego pokolenia i instytucję rodziny jednoznacznie stwierdza, że działania promujące ruch „LGBT” stoją w sprzeczności z wartościami ukształtowanymi przez Kościół Katolicki.

O wyżej wspomnianej uchwale pisaliśmy TUTAJ

Rada Powiatu deklaruje wierność tradycji i sprzeciwia się „LGBT”

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "observer" dnia 30 czerwca 2019 o godzinie 9:02:41 napisał:
  I w ten sposób zmieniliście historię - Zamość powstał pod koniec Renesansu, a wy przenieśliście go do średniowiecza.
  R E K L A M A
 • "Antyklerykał" dnia 30 czerwca 2019 o godzinie 12:52:01 napisał:
  A teraz co? Krok naprzód, a raczej wstecz i uchwalcie prawo do stosowania kary w postaci spalenia na stosie wszystkich ateistów, żydów, protestantów, homo itd. Niech pozostaną tylko "Prawdziwi -Katoliko-Polacy", a reszta won. Wstyd, że w XXI w, w środku Europy istnieją ludzie, którzy piętnują innych ludzi, tylko dlatego, że urodzili się inni niż "Prawdziwi -Katoliko-Polacy". Jakoś "Prawdziwym-Katoliko-Polakom" nie przeszkadza ksiądz zboczeniec, który "uświęca" ich nieletnie pociechy, jakoś nie przeszkadza im, jak klechy golą ich aż do gołej skóry za tzw. posługę. przeszkadza im prawo do życia ludzi, którzy chcą żyć inaczej. Jeżeli nie czynią krzywdy innym, jeżeli nie łamią prawa, to mogą żyć jak chcą, jak ich natura ukształtowała i już.
 • "TORRES20400" dnia 30 czerwca 2019 o godzinie 19:33:31 napisał:
  @"Antyklerykał"; Jak zwykle mieszasz wszystko ze wszystkim. W np. w czasie I Rzeczypospolitej, w 1572 roku, w czasie sejmu konwokacyjnego, było więcej wśród posłów protestantów, niż katolików. Nigdy też w Rzeczypospolitej, Pierwszej i drugiej, homoseksualizm nie był penalizowany. Ale tobie to pewnie wszystko jedno - byle by z półobrotu skasować polaka - katolika. Swoją drogą, ten lewacko neomarksistowski bełkot jest coraz bardziej uciążliwy. Dlaczego wspominam ów 1572? Bo dopiero czterysta lat potem w Anglii przestano skazywać na więzienie homoseksualistów.
 • "Antyklerykał" dnia 30 czerwca 2019 o godzinie 20:05:36 napisał:
  Właśnie dlatego cofamy się, że w 1572 r. mieliśmy swobody i tolerancję? Nie wiem co komu się miesza, ale efekt jest taki, że radni wszelkich instancji i maści cofają nas w rozwoju cywilizacyjnym. A dokopać klerowi i ich poplecznikom zawsze warto, bo to obrzydliwa narośl na zdrowych tkankach ludzkości.
 • "TORRES20400" dnia 30 czerwca 2019 o godzinie 20:33:55 napisał:
  Nie do końca jestem przekonany o tym, że "dokopać" klerowi. Nie chodzi tylko o katolików. Ale właśnie też o prawosławnych, różnych tam orientacji protestantów. (Tych z innego wyznania, na "Żet" to nie wymienię, bo mnie na stałe wybanują). A nawet "rodzimowierców". Wszystkich. Coś tak trochę nie za dużo, tak jednorazowo?
 • "TORRES20400" dnia 30 czerwca 2019 o godzinie 22:44:00 napisał:
  Szlachta protestancka wybrała Zygmunta Augusta, katolickiego króla, bo gwarantował wolność wyznaniową? Czy tam jakoś dotarło tam pod strzechy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Thomas
Kontra@ nie po to w demokratycznych wybo...
Thomas
[b]Rozczarowuje mnie Andrzej Wnuk i to n...
kontra
1. Veolia pisze-"przeciwnicy budowy spal...
Paweł
Informacje są nieprawdziwe. Minimum trz...
Antyklerykał
Powaliła mnie Twoja argumentacja. Choci...
aaa
A u Ciebie pewnie w domu sam sie zabawia...
ak
Może jednak byś poszukał tych leków ...
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Antyklerykał
Zawierzy się akustykę np. tzw. Matce B...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018