R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja29 lipca 2016 FACEBOOK | 5228 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 87 komentarzy

Radni Małysz i Sowa na aucie

Ilustracja fot. R.Moteka/IoC.org
R E K L A M A    B O A R D

Radni miejscy Piotr Małysz i Krzysztof Sowa nie są już członkami klubu PiS.

Jak się dowiedzieliśmy wykluczenie obu radnych z Klubu Radnych PiS to efekt dwukrotnego nie zastosowania się do dyscypliny klubowej. Decyzja zapadła na posiedzeniu klubu po czerwcowej sesji Rady Miasta. Przypomnijmy, iż podczas tej sesji odbyło się głosowanie nad absolutorium dla prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka. Przed głosowaniem, wiceszef Klubu Radnych PiS Dariusz Zagdański, odczytał stanowisko klubu w którym uzasadniono szeroko podstawy do wstrzymania się od głosu. Tymczasem część radnych zignorowała w głosowaniu to stanowisko, pomimo tego, że wcześniej własnoręcznie je sygnowała.

Klub Radnych PiS postanowiły wyciągnąć konsekwencje wobec radnych Krzysztofa Sowy i Piotra Małysza, usuwając ich z klubu. Wymienieni radni nie zastosowali się do dyscypliny klubowej po raz drugi ( pierwszy raz dotyczył głosowania w sprawie podniesienia stawek podatków od nieruchomości).  Za niesubordynację, podczas głosowania absolutoryjnego, ukarani zostali również radni: Piotr Kurzępa, Wanda Sędłak, Marek Walewander. W ich przypadku karą są jedynie upomnienia.

Stosowne dokumenty odnośnie decyzji o wykluczeniu obu radnych z Klubu Radnych PiS zostały przekazane do Biura Rady Miasta. W piśmie datowanym na 25 lipca 2016 r. przewodniczący klubu radnych PiS Rady Miasta Zamość Jan Obszański przesyła aktualny skład klubu. W jego skład wchodzą: Jan Obszański – przewodniczący, Dariusz Zagdański – wiceprzewodniczący, Szczepan Kitka – sekretarz, Piotr Kurzępa, Adam Pawlik, Marek Pogódź, Wanda Sędłak, Marek Walewander. 

Pomimo zmian, Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości pozostaje największym klubem w Radzie Miasta Zamość. Jednak pomimo swojej pozycji nie posiada reprezentacji w prezydium Rady Miasta.

Na ten moment mamy następujące związki w Radzie Miasta:
Klub Radnych  Prawa i Sprawiedliwości – 8 radnych.
Klub Radnych KWW Marcina Zamoyskiego – 5 radnych (1 radny w prezydium RM).
Klub Radnych Platformy Obywatelskiej – 4 radnych (1 radny w prezydium RM).
Klub Radnych KWW Jerzego Nizioła – 3 radnych (1 radny w prezydium RM).
Oraz 3 radnych niezrzeszonych.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "abc" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 12:24:49 napisał:
  W końcu!
  R E K L A M A
 • "piu" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 12:26:15 napisał:
  I słusznie!
 • "Piko" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 12:31:04 napisał:
  "Dobra zmiana" zjada swoje dzieci. Tylko miasta szkoda...
 • "ZMC" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 12:37:32 napisał:
  Dyscyplina partyjna nie może brać góry nad dobrem mieszkańców i miasta. Inni ukarani sami powinni wystąpić z klubu! Niektórym wydaje się tak jak niegdyś Maryjanowi Krzaklewskiemu, że rządy można sprawować z tylnego siedzenia.
 • "ja" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 13:10:23 napisał:
  Panie Piotrze i Panie Krzysztofie pokazaliście klasę i to że nie jesteście u nikogo na smyczy oraz ,że potraficie być samodzielni. Rozkazy wykonuje się w wojsku. Przykre że poseł nie potrafi szanować ludzi myślących. Mierny bierny wierny "prawda" znaczy wygodniejszy i bezpieczniejszy. Panowie Piotrze i Krzysztofie do lustra patrzycie codziennie i ani sami ani Wasze rodziny nie muszą się wstydzić. Pozostali wierni kiedyś zobaczą rumieńce bądz pozostaną partyjnym betonem.
 • "zanibir" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 13:44:28 napisał:
  Ustawa o samorządzie gminnym powinna być rozszerzona o zapis dotyczący zakazu stosowania dyscypliny klubowej. Obydwaj radni są prawi i uczciwi. Dobrze, że w Zamościu są tacy radni.
 • "123" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 14:28:49 napisał:
  Dlaczego poseł Zawiślak zaczął krytykować prezydenta, którego półtora roku temu poparł sam prezes PIS Jarosław Kaczyński?
 • "tera" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 14:42:24 napisał:
  do "123" Przyjrzyj się ostatnim działaniom (wypowiedziom) Pana Prezydenta to bardzo szybko zrozumiesz.
 • "123" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 15:11:43 napisał:
  Co mam zrozumieć? To, że miasto się rozwija, powstają nowe drogi, ronda, przybywa inwestorów w strefie ekonomicznej, mieszkańcy w końcu widzą że coś dobrego w mieście się dzieje?
 • "szkoda 2 lat" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 15:13:10 napisał:
  Czemu tak późno?
  R E K L A M A
 • "123" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 15:19:01 napisał:
  I tak 10 razy szybciej niż Marcin Zamoyski.
 • "tera" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 15:56:48 napisał:
  do "123' Może z Twojej perspektywy tak Zamość wygląda. Ale inni dostrzegają, że nic się nie zmieniło. Dzieci kończą licea idą na studia i nikt nie wraca do Zamościa. W ciągu ostatnich dwóch lat nie powstał żaden duży nowy zakład pracy w mieście. Remont paru ulic tego nie zmieni - niestety.
 • "Cygaro" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 16:02:01 napisał:
  Haha "123" - takiej propagandy i lizania dawno nie czytałem. Z całym szacunkiem, ale na chwilę obecną w Zamościu nie dzieje się nic, co by wychodziło po za zwykłe działania samorządowe. Po prostu obecna władza sprzedaje lepiej to co robi, niż poprzednicy. Najlepszym przykładem na moje twierdzenie jest Twoja opinia :-). Pozdrawiam serdecznie.
 • "czczx" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 16:09:56 napisał:
  innymi słowy - radni nie mogą głosować wg własnego rozumu, tylko wg tego, co przywódca powie przy okazji obiadku czwartkowego to jest tzw. (nie)demokracja pośrednia wersja zamojska tylko cśi... bo zaraz poseł się zdenerwuje i zacznie myśleć, że każde słowo mogło być wypowiedziane o nim
 • "Alfa" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 16:16:40 napisał:
  Jak do tej pory to nikt nie ściągnął inwestorów, to po co to bicie piany kto lepszy. Wszyscy gorsi. Chodzi tylko o stołki dla równiejszych z lepszego sortu.
 • "Thomas" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 16:28:51 napisał:
  Nielojalność to jest największy problem naszych polityków. Nie może być tak, że oddajemy głos na dany komitet, po czym w trakcie kadencji radni tworzą nowy komitet czy klub. To jest po prostu nieuczciwe wobec wyborców. Tworzę nowy komitet, lub jeżeli zostałem wyrzucony - to rezygnuję z mandatu. Uważam, że ci Radni powinni, zresztą nie tylko oni powinni zrzec się mandatów radnych.
 • "hahaha" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 16:31:24 napisał:
  do "tera" Czytam niektóre komentarze i mam wrażenia, że ze śmiechu zaraz z krzesła spadnę. W Zamościu nic nie dzieje się od ponad 10 lat, więc przytoczę słynny cytat z "Potopu" "-Kończ...waść!... wstydu oszczędź!..." :D
 • "hit" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 17:14:13 napisał:
  tera - co Ty człowieku bierzesz? Ludzie z tego miasta wyjeżdżali i będą wyjeżdżać, ale prawda jest taka, że teraz żyje się tu wygodniej. Drogi są robione, władza jest przyjazna mieszkańcom, powstaje nowa hala na osir, powstają miejsca pracy. 90 osób znalazło zatrudnienie w tym roku w centrum radioterapi na terenie starego szpitala. Urząd Pracy podaje, ze od końca 2014 r. do dziś powstało ponad 500 nowych miejsc pracy w mieście. To fakty, a nie opowiadanie bajeczek o inwestorze który stworzy fabrykę na tysiąc miejsc pracy.
 • "Tak jest" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 17:20:48 napisał:
  Popieram „Thomasa”. W czasie kampanii wyborczej, wyborcy nie tylko głosują na nazwiska ( czasem to nawet nie znają kandydatów ) ale również na konkretną partię (stowarzyszenie ), która wystawia bądź popiera danego kandydata. Kandydat taki startując w wyborach doskonale wie czego będzie od niego dana partia ( stowarzyszenie ) wymagała i jakie ma poglądy ( program ) na ten czy inny temat. Dlatego też uważam , ze podczas głosowania w sprawach kluczowych ( do takich bez wątpienia należy głosowanie nad absolutorium czy budżetem ) powinna obowiązywać dyscyplina klubowa. Proszę sobie wyobrazić Państwo, w którym każdy głosuje na własną rękę Byłoby to Państwo nieprzewidywalne gdzie rządzenie uzależnione byłoby od widzi mi się ( często od prywatnych interesów ) tego czy innego Posła. Podobnie jest w Radzie Miasta ( oczywiście przy zachowaniu odpowiednich proporcji ) gdzie tworzy się jak w Parlamencie koalicja i opozycja, która ma do zrealizowania określone zadania. Oczywiście dowolność w głosowaniu jest możliwa ale tylko w tedy kiedy nie obowiązuje dyscyplina klubowa. Może również zdarzyć się , że dany Poseł lub Radny w trakcie kadencji zmienił zdanie i inaczej postrzega rzeczywistość niż ci którzy go rekomendowali. Uważam , że w takiej sytuacji powinien sam wystąpić z klubu a nawet partii czy stowarzyszenia czyli postąpić honorowo i uczciwie wobec swojego sumienia i wyborców. Reasumując, dobrze się stało, że wymienieni Radni zostali usunięci z Klubu Radnych PIS. Podobnie powinni postąpić pozostali w stosunku do swoich Radnych, którzy głosują na własną rękę. Brak dyscypliny klubowej źle świadczy o Liderach klubowych, których pozycja i autorytet widocznie jest zbyt słaby .
 • "Obywatel miasta" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 17:23:37 napisał:
  Drodzy Panie i Panowie, chyba najwyższy czas zakończyć zabawę w wyrzucanie radnych z klubów, swoje poglądy i kłótnie zostawić w piaskownicy i zająć się problemami mieszkańców. :) PS: Panie"Cygaro" "coby" i "poza" pisze się razem, a nie oddzielnie. Niektórzy radni ze słownikiem chyba również się pokłócili. :)
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 18:28:43 napisał:
  Uważam, że czterech radnych powinno zrzec się honorowo mandatu. POWTARZAM CZTERECH RADNYCH. Nie ma ani lepszych, ani gorszych radnych, wszyscy radni to nasi radni, i każdy radny zasługuje na obiektywna ocenę. Lojalność to piękna cecha, lojalność wobec własnych zasad, lojalność wobec wyborców.
 • "oneb" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 18:38:06 napisał:
  Parlament, Poseł, Rada Miasta, Państwo - piszemy w takim znaczeniu, jak w Pani tekście, z małej, nie wielkiej litery w taki sposób o sobie samych pisze zazwyczaj kilkoro lokalnych radnych.
 • "kronikarz@Thomas" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 18:39:35 napisał:
  Czterech, a którzy to mają być wg Ciebie radni?
 • "timek" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 20:13:00 napisał:
  Nawiązując do wypowiedzi "Thomas" i "tak jest", to może zróbmy parlament 10-15 osobowy (na pewno byłoby taniej) w którym siedzieli by tylko szefowie partii (bo chyba do tego sprowadza się głosowanie wg dyscypliny). Popieram osoby (nie zależnie z której strony sceny politycznej), które głosują wg własnego zdania/sumienia dla dobra społeczeństwa, a nie partii i koryta. System partyjny, lista krajowa i progi wyborcze sprowadza się do tego, że przez 25 lat kilkaset osób (w większości miernych ale wiernych) utrzymywało się z naszych podatków w "zawodzie" parlamentarzysta. Ten kraj nigdy nie wyjdzie na prostą, jeśli będą nim rządzić miernoty, które nic w życiu nie osiągnęły (większość parlamentarzystów w swoim dorobku ma tylko ciepłe pensyjki z budżetu państwa - profesorowie, nauczyciele, urzędnicy). Dla mnie osobą, która mogła by naprawdę coś zmienić jest np Pan Marek Jakubiak - osobą, która coś w życiu osiągnęła, która wie (jak wielu pracujących na własnej działalności jak ciężki jest to kawałek chleba, i jak urzędnicy, którzy otrzymują pensje z naszych podatków, potrafią utrudnić/wykończyć czyjąś działalność gospodarczą) co zmienić w prawie i podatkach by ludzie mogli zarabiać pieniądze, a nie tylko czekać na zasiłki. Inną sprawą są inwestycje (lub ich brak) oraz wielcy inwestorzy. Proces przygotowania większej inwestycji to nie jest kilka miesięcy, więc ewentualne odczucia osób, że za nowego prezydenta jest o wiele lepiej można traktować jako placebo. Patrząc realnie nie spodziewałbym się szału w Zamościu, który dosyć daleko jest od głównych szlaków komunikacyjnych (moim zdaniem mało wykorzystana jest chyba LHS - piszę się wiele o nowym jedwabnym szlaku, o budowie nowej linii kolejowej szerokotorowej, a tu mamy pod ręką gotową nitkę) i logistycznie nie jest to bardzo opłacalne. Bardziej skupiłbym się na wspieraniu lokalnej przedsiębiorczości (dlaczego duże podmioty mają mieć zwolnienia podatkowe i ulgi, za które w gruncie rzeczy płacą pozostali przedsiębiorcy i zwykli ludzie w podatkach). Przez te 27 lat staliśmy się Bangladeszem Europy, prostymi ludźmi przy taśmie w montowni, z wyprzedanym majątkiem, bez rozwiniętej technologii (oczywiście są wyjątki,jak przy każdej regule).
 • "Szarlej" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 20:47:41 napisał:
  Kandydując z listy PiS i przystepując do klubu PiS wiedzieli co robią, więc teraz nie ma co płakać. Woleli głosować jak chciał prezydent, a nie jak PiS więc wyszlo jak widać na załączonym obrazku. Obaj to wartościowi ludzie, ale prawo powinno być prawem. Dura lex sed lex. Licze, że takie rozliczanie z dyscypliny poza PiS wprowadzą inne kluby. Polityka to nie jest miękka gra.
 • "Rysiek" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 21:06:41 napisał:
  Siedzi se Janosik na hali i słucha..., Łojezu te obscymurki bierom kasem i wydajom- Ksycy taka ruda baba z bębnem zamiast brzucha i z rudymi wąsami w każdej z trzech części ciała. Olaboga!!! Ksycy juhas tes z wonsami: Zdrajcy Panie nas napadli! I jebnoł se i odesed. W sino dal. Huhu! zaksycał ptocek. To ni ptocek ino sowa Baco! To niech spiepsa! na to. HuHu, zekł juhas. Psecie mamy Scepana! Dobry chopok, nie gada za duzo, i Pietrka co chce godoć a nie umi. Corna Zołza znowu Janosika sie cepiła. I nie wazne cy sama, cy z tym chłystkiem co dzieckom kaze biegoć w krótkich spodniach na bosaka w skole. Ten carny rumun z wąsem, co sie cepia Janosika tyz nie lepsy. Sprowdzoł anioły, osioły i inne zecy. I uj z tego. Łojezu, na razie se odpuscem, bom zaniemógł po małym, co nie co. No i wnucek wrzescy, pluje i rzygo. Taki arogancki jest skubaniec. W kogo sie wdoł?
 • "aleksander" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 22:08:57 napisał:
  Bardzo dobra decyzja klubu PIS. Popieram w całej rozciągłości
 • "abc" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 22:11:26 napisał:
  A ja uważam że za pierdzenie w stołek nie należy się zapłata radnym ta funkcja powinna być społeczna ciekawe ilu wtedy byłoby chętnych.
 • "urzędnik" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 22:12:55 napisał:
  Nie bardzo wiem co radny Sowa zrobił przez 2 lata swojej pracy w radzie miasta? nie przypominam sobie zasług, nawet nie pamiętam wypowiedzi na sesji rady miasta. Chyb aże media tego nie pokazały
 • "tomi" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 23:03:02 napisał:
  polityka to jedno wielkie gówno.czy będą głosować jak im karze jarek czy nie będą -mają wszystko w dupie.czy jest w klubie pisu czy nie-kasa i tak się należy-czy pis czy po jaki h...j masakra
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 1:45:50 napisał:
  Czy gdyby nie poparcie PiS ci radni byliby radnymi??? Na pewno nie, A skoro tak to winni są lojalność wobec wyborców, jak i również klubu radnych PiS.
 • "Thomas" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 2:47:29 napisał:
  Timek@ Masz rację, zgadzam się. Minister z łacińskiego oznacza sługę - i to stanowi istotę problemu. Tak więc nasi wybrańcy są dla nas a nie my dla nich. 1. Ja myślę tak, progi wyborcze nie są złe uniemożliwiają rozdrobnienie sejmu, aczkolwiek plankton zawsze będzie. W Niemczech odstępstwem od progów wyborczych jest warunek, że jeżeli przedstawiciele danej partii zwyciężą przynajmniej w 3 okręgach to mogą wprowadzić tych kandydatów do Bundestagu. Jak powinny być ustalane listy kandydatów, czy powinny być jedynki itd, czy po prostu alfabetycznie ustalona lista kandydatów. Pozycja na liście to również efekt psychologiczny, przeważnie pierwsze numery zgarniają najwięcej głosów. Chociaż od tej zasady był wyjątek zdaje się że Jarosław Wałęsa miał ostatnie miejsce na liście, ale wynik uzyskał rewelacyjny. Oczywiście miejsce na listach jest też sygnałem dla wyborcy, kogo wybrać, w większości dla nas kandydaci są mało znani, kompletnie nie znani, albo znani z telewizji bądź poznani osobiście, 2. kolejnym kuriozum dla mnie jest możliwość kandydowania w nieswoim okręgu. Poseł powinien być reprezentantem swojego okręgu przede wszystkim być w nim zameldowanym 3. Ciekawym pomysłem PiS było automatyczne wygaśnięcie mandatu posła jeżeli ten odejdzie z klubu, obojętnie z jakiego powodu.
 • "gównoburza" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 9:37:37 napisał:
  Co to za cyrk? Mam wrażenie że nasza kochana Rada Miasta robi więcej szumu niż dobrego dla mieszkańców. Czytam ten pseudo inteligentny bełkot w komentarzach i się zastanawiam, kto was wybrał na to stanowisko? Jedyną osobą, którą mogę oczyścić z zarzutów jest Pani Wanda Sędłak, która rzeczywiście interesuje się problemami społeczności. Reszta pierdzi w stołki i bawi się w kto będzie szefem szefów w jakimś zasranym klubie.
 • "Scizofrenik" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 10:12:04 napisał:
  Kuriozum, radni PiS Sowa i Małysz zostali usunięci przez Klub Radnych PiS-u za to że popierali PiS-owskiego Prezydenta. Totalna głupota .... !!!
 • "zwrot" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 10:36:53 napisał:
  Oddajcie Panowie Mandaty.
 • "XYZ" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 10:43:39 napisał:
  Zawiślak powinien honorowo zrezygnować, gdy drugi raz potrącił człowieka na przejściu. Jak ktoś nie potrafi zapanować nad autem, to ma panować nad klubem czy miastem? lol
 • "honorowo" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 12:01:14 napisał:
  Honor mówi oddać mandaty!
 • "Haha" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 12:06:50 napisał:
  Panie "honorowo" jak Ci tak honor podpowiada to oddaj swój mandat.XD Śmiechu warte.
 • "XYZ" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 12:27:19 napisał:
  Zawislak na taksówkę!
 • "uczciwość" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 13:05:40 napisał:
  Wypada oddać mandaty Panowie Radni
  R E K L A M A
 • "Wszyscy jesteśmy Januszami" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 13:21:08 napisał:
  To straszny moment dzisiaj wszyscy jesteśmy Krzysztofami i Piotrami. Proponuje zgolić włosy na łbie i zapuścić wąs na Janusza w akcie protestu! Nie zmienienia to faktu, że "najnormalniej w świecie" powinni oddać mandat!
 • "Anka" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 13:23:29 napisał:
  Miasto ładne, prezydent tak jak mówił realizuje inwestycje, a podobno jest też budowana hala sportowa, miadto żyje,widać że dla niektórych to najlepiej jak się nic nie robi
 • "zanibir" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 13:56:37 napisał:
  Mandaty powinno się oddawać, jak się samemu zmienia klub. jakby weszli do kod-u albo sld, albo PO (to też kod), albo do kww Zamoyskiego, to znaczy do nowoczesnej (to też kod), natychmiast powinni oddać mandaty, a oni sami nie odeszli, ich wyrzucili.
 • "Obywatel miasta" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 14:10:41 napisał:
  Patrząc na poziom kultury pod tym postem chyba już więcej nie zagłosuję na pozostałych członków PiS-u. Więcej szacunku Panowie. Wiele hałasu o nic.
 • "roadrunner" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 14:25:56 napisał:
  Panowie Radni. Atutem mężczyzn są cojones. Udowodniliście swoim postępowaniem, iż prawo do spojrzenia w lustro przy porannym goleniu ma większą wartość od poruszania ustami ulegającymi woli Władcy Marionetek. Wyborcy doceniający i szanujący przestrzeganie męskich reguł gry na pewno będą o tym pamiętać przed kolejnymi wyborami. Tak trzymać.
 • "Anka" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 14:49:54 napisał:
  Pięciu radnych PiS wsparlo prezydenta a tylko dwu wyrzucono. Ciekawe rozwiązanie, widocznie zawislak nie lubi tych co sami potrafią myśleć
 • "ciekawy" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 14:50:27 napisał:
  Kiedy oddajecie Panowie?
 • "cba" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 15:43:48 napisał:
  Proszę wymienić chociaż jedną sprawę, którą poruszył na sesjach RM radny Sowa. Nie liczę zaproszenia na modlitwy do Krasnobrodu. Ja takiego przypadku nie znam a zbliża się półmetek.
 • "ziew" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 15:52:27 napisał:
  to dobrze, może miszcz puenty będzie teraz puentował częściej...
 • "Adrian1976" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 16:14:35 napisał:
  Z tego co oglondam w telewizji Zamość to sowa mówi niewiele ale zwykle z sensem, a Małysz ma zawsze kilka spraw do poruszenia.
  R E K L A M A
 • "Szarlej" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 16:35:18 napisał:
  Śmiać mi się chce jak czytam te peany obrończe i ataki... A prawda jest taka Panie i Panowie, lejdis and gentelmans, że PiS ma co wybory do RM 8 mandatów na bank, a jak jest na fali jak ostatnio to nawet 10. Jezeli obu panów wyrzuconych z klubu PiS na listach wspomnianej formacji nie bedzie to naprawdę bardzo trudno będzie im sie dostać do RM. Niestety taka prawda, ten kto rozdaje miejsca na liscie PiS decyduje w duzej mierze kto będzie radnym. Miejmy nadzieje, że w końcu PiS da szansę 30- 40-latkom, jak np. Adam Pawlik. A co do piania na rzecz prezydenta wystarczy spojrzeć na dorobek KW Wspólny Zamość w ostatnich wyborach. Cyfry mówią za siebie. Życzę władozm PiS lepszej ręki do desygnowania przyszlych kandydatów na radnych a przede wszystkim lepszej inauguracji przyszłej kadencji - przyszłej bo tę wypełniać już bedą raczej same kłótnie.
 • "ramzes" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 17:04:02 napisał:
  Nie dostał i nie dostanie. W około słychać dyrektorskie nominacje rady nadzorcze a tu bez zmian. Kilkanaście lat lojalny a władze nawet nie dały mu szansy bycia liderem na liście w wyborach. Dziwie się , że ciągle trwa przy PiS. Powinien dawno za ten szacunek współpracować z Panem Wnukiem.
 • "Xxx" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 17:16:32 napisał:
  Ja mam jedynie nadzieję, ze ani Pan Sowa, ani Pan Małysz nie czytają tych głupot. Mi osobiście szkoda by było nerwów, a takich durnych wypocin juz dawno nie czytałam. Jak już ktoś wcześniej wspomniał-wiele hałasu o nic. Myślę,że na tym powinno się to zakończyć. Pozdrawiam.
 • "mariano" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 17:22:11 napisał:
  Kandydując z listy PiS i przystepując do klubu PiS wiedzieli co robią, więc teraz nie ma co płakać. Zapewne za 2 lata nie znajdą się na liście PIS. Oczywiście mogą znaleźć się na liście niezależnej popierającej niezaleznego kandydata ale będa mieli nikłe szanse na wejście do RM. Tak więc jak to sie mowi Selawi.
 • "Xxx" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 17:32:50 napisał:
  Panie "mariano" ja tu nikogo nie wspieram,ich sprawa, ale przeglądając komentarze stwierdzam, że ja osobiście nie chciałabym współpracować z bandą debili. :)
 • "elka" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 17:37:21 napisał:
  Nie wiem kto podejmuje takie decyzje w klubie rdnych PIS ale brawa dla niego. Jak podejmować decyzje to wspolnie razemm i brać za wszystkie decyzje odpowiedzialność.
 • "Xxx" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 17:41:52 napisał:
  Prawda jest taka, że jak będzie sobie dalej skakać do gardeł, nic dobrego z tego nie wyniknie.
 • "Xxx" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 18:01:38 napisał:
  Będziecie*
 • "Anka" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 18:03:14 napisał:
  Dzwoniłem do Małysza i prosiłem o komentarz powiedział cytuję; dziś sobota czas dla rodziny, miło spędzę czad z dziećmi i żona. Pozdrawiam.
 • "Spazmujący Janusz" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 18:54:07 napisał:
  Ponoć płakali
  R E K L A M A
 • "Xxx" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 19:09:03 napisał:
  Oj Panie "spazmujacy Janusz", Panu prędzej do przedszkola niż do rady miasta :D
 • "." dnia 30 lipca 2016 o godzinie 19:23:50 napisał:
  O ile mi wiadomo jest jeszcze klub radnych z nowoczesnej.
 • "Przedsiębiorca" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 21:13:28 napisał:
  I gdzie tu jest Demokracja jak wszyscy głosują tak jak mu prezes partii nakazuje. Nie zagłosujesz, to Cię wywalą, albo dowalą karę 10 tys zł. Np nowelizacja o prawie energetycznym, prezes kazał to Zawiślak zagłosował. To nic że masa ludzi straci swoje pieniądze. Odsyłam do filmu https://www.youtube.com/watch?v=luKw-DPRdxU
 • ":)" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 21:38:19 napisał:
  "Przedsiębiorca"@ właśnie o to chodzi jest coś takiego jak domniemanie niewinności, oznacza to, że odpowiednie organy muszą danemu podmiotowi, czy osobie udowodnić winę a nie ta osoba czy podmiot swoją niewinność. W kanonie rzymskiego prawa jest zapisane lepiej uwolnić stu winnych, aniżeli skazać jednego niewinnego.
 • "kjm" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 22:12:24 napisał:
  "Tak jest" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 17:20:48 napisał: Byłoby to Państwo nieprzewidywalne gdzie rządzenie uzależnione byłoby od widzi mi się ( często od prywatnych interesów ) tego czy innego Posła - masz postokroć rację - Polską rządzą fobie i obsesje JEDNEGO POSŁA - Jarosława Kaczyńskiego "Thomas" dnia 29 lipca 2016 o godzinie 16:28:51 napisał: To jest po prostu nieuczciwe wobec wyborców. Tworzę nowy komitet, lub jeżeli zostałem wyrzucony – to rezygnuję z mandatu - masz po stokroć rację przykłady panów Ziobry i Gowina są tego doskonałym przykładem "Thomas" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 2:47:29 napisał: 2. kolejnym kuriozum dla mnie jest możliwość kandydowania w nieswoim okręgu. Poseł powinien być reprezentantem swojego okręgu przede wszystkim być w nim zameldowanym - masz po stokroć rację - doskonałym przykładem kandydata przywiezionego w teczce jest pani senator z PiS Anna Maria Andres urodzona w Londynie, posiadaczka obywatelstwa brytyjskiego, amerykańskiego oraz polskiego, wybrana w okręgu obejmującym część województwa podlaskiego, wcześniej kandydująca w okręgu obejmującym część Warszawy... czyli w skrócie Kali ukraść krowę to dobrze, Kalemu ukraść to źle...parafrazując p. Kurskiego - ciemny lud tego nie kupił
 • "Thomas" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 23:43:05 napisał:
  KJM@ Dlatego, że takie jest prawo. Czy inne partie niż PiS stosują się do tej zasady nie wrzucamy kandydatów do nie swoich okręgów?? Dlaczego jednym wolno a drugim nie?? Eksponowany polityk Platformy Michał Kamiński zdaje się, że kandydował w Lublinie ale nie przeszedł. To samo np. Kazimiera Szczuka - tych przykładów jest wiele. Rozwiązaniem mogłaby być lista krajowa, coś takiego funkcjonowało w 1989 r. - jednak PZPR na 100 mandatów do sejmu w ramach Listy Krajowej Umieścił ich tylko dwóch (Tadeusz Fiszbach i drugiego nie pamiętam). Idea Listy Krajowej nie jest pozbawiona sensu - poseł nie tylko reprezentuje swój okręg ale i kraj - dlatego uważam, że taka lista miałaby sens, gdyż wiele osób niezwykle pożądanych mogłoby wejść do sejmu. Prawo prawem, ale obyczaje u nas kuleją - może nawet i to nie jest najgorsze, najgorsze jest to, że tzw. upadli politycy w kolejnych wyborach uzyskują świetne wyniki, ludziom nie przeszkadza to, głosują nawet na nich czasami ze zdwojoną siłą. Problemem jest to, że tak wybieramy, lub to że nie chodzimy na wybory - mówiąc o skutkach mówmy o przyczynach. Po Aferze Taśmowej, czy Amber Gold która doprowadziła de facto do upadku rząd Tuska. Nie pamiętam, nie było czegoś takiego jak dymisje, czy dymisja rządu. W poprzednich latach z tym bywało znacznie lepiej np. dymisja rządu Pawlaka na skutek jednego artykułu. Ciekawym przykładem jest słynna SEX Afera - która doprowadziła do upadku koalicji PiS Samoobrona LPR - DOPROWADZIŁA DO PRZEDWCZESNYCH WYBORÓW PARLAMENTARNYCH CZEGOŚ NIESPOTYKANEGO W POLSKICH WARUNKACH. Mieliśmy już mniejszościowy rząd SLD po wyrzuceniu z koalicji PSL, ale nikt nie myślał o przedwczesnych wyborach. Wszyscy pamiętają co się stało w 1993 roku kiedy Lech Wałęsa rozwiązał parlament, i szok powyborczy wiele partii nie przekroczyło progu w tym Porozumienie Centrum (do Sejmu weszły UD, KPN, UP i zwycięzcy SLD i PSL. Każde nowe wybory to również niepewność zwłaszcza dla partii które notują niskie notowania, dla każdej partii to czas niepewności, sondaże zawodzą, a wynik to klęska nie przekroczony próg wyborczy i koniec pieśni. No właśnie dlaczego jednym można a drugim nie?? Jeżeli zasada honorowych dymisji nie działa, jeżeli jedna storna nie stosuje się do nich - to dlaczego ma robić to druga strona przecież to są podwójne standardy coś znacznie gorszego niż moralność Kalego. Jak to jest?? Mówisz coś o moralności Kalego - co było przy okazji Afery Taśmowej,cy Amber Gold afery która mocno poturbowała PO??? Była rewizja w pomieszczeniach redakcji, bohater afery Taśmowej Radosław Sikorski stracił stanowisko Marszałka, co więcej wbrew stanowisku Prezes PO Ewy Kopacz oznajmił, że będzie jedynką w swoim okręgu - nie tylko nie został jedynką, ale zrezygnował z kandydowania w ogóle. Równie dobrze można podać podać wymieniane wcześniej przykład Kazimiery Szczuki, czy Michała Kamińskiego, Roberta Biedronia itd.. Tych przykładów jest wiele. Wspominasz coś o Annie Marii Anders - aczkolwiek w swojej wypowiedzi zapominasz o innych wymienionych przeze mnie. W tym względzie prawo powinno być zmienione, a przynajmniej partie zawrzeć swoiste gentlemen agreement w tym zakresie. Prawda jest taka tych zasad nie ma, powiedziałbym, że jest nawet gorzej w grę wchodzi nawet uzurpatorstwo. Anna Maria Anders w wyborach do Senatu skali kraju uzyskała bardzo dobry wynik 154 000 , ale jeszcze lepszy od niej uzyskała Barbara Borys Damięcka 164 000 ( w 2007 roku uzyskała aż 607 tys. głosów). jak to w ogóle jest możliwe, że poseł Gryglas z Nowoczesnej mając zaledwie 1011 głosów zostaje posłem. I chociaż nie jestem zwolennikiem PO szkoda byłoby obu pań. Otóż takie jest prawo - które sprawia, że można wygrać wybory w okręgi, ale partia, czy ugrupowanie nie przekroczy progu 5/8 % i taki kandydat nie wejdzie do sejmu.
 • "333" dnia 30 lipca 2016 o godzinie 23:43:26 napisał:
  największym przegranym okazał się tu poseł Z. Jeśli się odżegnuje od człowieka którego się desygnowało 1,5 roku temu na prezydenta, to należy przestać być posłem. SZkoda, że on tego nie rozumie.
 • "444" dnia 31 lipca 2016 o godzinie 8:59:11 napisał:
  Jest w tym trochę prawdy i racji. Stary lis dał się podejść szczeniakowi.
 • "do 333" dnia 31 lipca 2016 o godzinie 10:14:09 napisał:
  A może posłowi Z kazali poprzeć prezydenta W
 • "oneb" dnia 31 lipca 2016 o godzinie 10:21:44 napisał:
  Co wy z tymi mandatami? Klub powstał po wyborach, po ukonstytuowaniu się rady. Sowa i Małysz zostali radnymi wcześniej. Żeby zostać radnym z listy PiS nie trzeba było być członkiem PiS. Nie są członkami klubu, ale nikt im poparcia nie cofnął, jakby tak było, już byśmy o tym przeczytali na wszystkich zamojskich portalach. Nie wstąpili do nowoczesnej, ani do pozostałych kodziarzy. A jak radny Nowakowski przestał być członkiem klubu KWW Nizioła, kto się domagał, żeby złożył mandat? Hipokryci. Żenada. Wstyd mi za was, kodziarze.
  R E K L A M A
 • "swojak" dnia 31 lipca 2016 o godzinie 11:24:57 napisał:
  Na początku Wnuk wykonywał polecenia Zawiślaka i innych pisowców ,przykładem obsada stanowisk w spółkach miejskich.Ale od wyborów mineło 20 miesięcy i Wnuk stwierdził ze nie może ślepo wykonywac poleceń posła ,nie chce byc notariuszem .Oczywiście są plusy i minusy ale ogólnie Wnuk sprawdził się a radny Małysz to kompletna nijakość i pustka intelektualna ,radny Sowa ,nie znam tego człowieka zupełnie ,tym gorzej dla niego.
 • "Sympatyk RADNYCH" dnia 31 lipca 2016 o godzinie 11:44:10 napisał:
  Trzeba podejść z ogromną troską do posła S. Zawiślaka, chłop się pogubił, albo ma złych doradców. Z tego co wiem to radni Sowa i Małysz dalej będą w Radzie Miasta pracować dla mieszkańców, dalej będą sympatykami Prawa i Sprawiedliwości (poseł Zawiślak to nie cały PiS). Oni nie odwracają się od wyborców PiS, oni nie wystąpili z klubu radnych PiS RM, tylko zostali wyrzuceni na polecenie posła Sławomira Zawiślaka.
 • "Thomas" dnia 31 lipca 2016 o godzinie 20:12:30 napisał:
  2 + 2 = 4
 • "Thomas" dnia 1 sierpnia 2016 o godzinie 2:20:43 napisał:
  Mamy świetnego Prezydenta i świetnego Posła, co potwierdza ilość negatywnych i pozytywnych ocen. Brzmi to jak absurd, ale jest to absurd pozorny o ile ocen pozytywnych nie trzeba tłumaczyć, to ten hejt przeciwników obu Panów potwierdza jedynie, wręcz utwierdza mnie i moich znajomych że ci Panowie to odpowiednie osoby na właściwym miejscu. Szkoda, że Pan Prezydent nie zdecydował się kandydować wcześniej i pod tym względem negatywnie oceniam Prezydenta :)
 • "Tak jest" dnia 1 sierpnia 2016 o godzinie 10:08:43 napisał:
  Wszystkie te komentarze można streścić jednym zdaniem Posłowi Zawiślakowi już dziękujemy ! ( wprawdzie nie było za co ale przyzwoitość tak nakazuje )
 • "piu" dnia 2 sierpnia 2016 o godzinie 7:27:14 napisał:
  Szanowny "Tak jest" muszę niestety popsuć twój euforyczny nastrój i uwielbienie dla osoby obecnego prezydenta miasta. Zadałeś retoryczne pytanie co zrobił Zawiślak dla Miasta i porównałeś to z osiągnięciami Wnuka. Otóż niezaprzeczalną tezą wręcz aksjomatem jest stwierdzenie, że bez dziadków nie byłoby wnuków a bez rodziców dzieci. Właśnie w omawianej sytuacji osoba Wnuka jest takim dzieckiem politycznym Zawiślaka jako posła PiS, tak ze wszelkie tzw. "osiągnięcia" Wnuka nie byłyby możliwe, gdyby w wyborach samorządowych nie poparł Wnuka PiS z posłem Zawiślakiem na czele. Mówienie o tym że obecny prezydent wygrałby wybory bez poparcia PiS-u jest tak naiwne, że nawet małe dziecko z pierwszej klasy w to by nie uwierzyło. Tak więc gloryfikowane tu na forum osiągnięcia Wnuka nie byłyby możliwe gdyby nie Zawiślak i jego poparcie - i to jest właśnie odpowiedź na pytanie co on jako poseł zrobił dla Zamościa.
 • "tera" dnia 2 sierpnia 2016 o godzinie 9:19:12 napisał:
  W całej rozciągłości zgadzam się z ostatnim wpisem "piu" a szanownemu "Tak jest" ponownie przypominam porównywać można funkcje które są tożsame\porównywalne więc porównajmy/oceńmy dokonania obecnego Prezydent Pana Wnuka i byłego Prezydenta Pana Zamoyskiego. Pan Prezydent Zamoyski wyremontował starówkę, zrekonstruował mury obronne, otworzył nowe kino, zmodernizował zamojskie zoo, zrobił remont Parku Miejskiego to tylko niektóre jego dokonania. Czy przy tych dokonaniach Pan Prezydent Wnuk nie wypada słabiutko ?
 • "Tak jest" dnia 2 sierpnia 2016 o godzinie 12:32:11 napisał:
  do "piu" Pan Poseł Zawiślak oczywiście poparł obecnego Prezydenta ale czy myślisz , ze zrobiłby to gdyby miał inne wyjście - nie bądź naiwny( a). Zrobił to, ponieważ sam nie miał szans w tych wyborach a otrzymał polecenie od Prezesa aby PIS wybory te wygrał za wszelką cenę. Jednak w konsekwencji Pan Zawiślak sromotnie przegrał, ponieważ chciał sterować miastem z tylnego siedzenia, chciał rządzić, wybierać , mianować i dzielić. Na szczęście dla miasta jego misterny plan legł w gruzach . Pokazał przy tym, swój prawdziwy charakter, tj człowieka który nie potrafi wznieść się ponad partyjne interesy , nie potrafi współpracować z kimś kto ma inne zdanie od niego. do "tera" Porównywanie dokonań Prezydenta Wnuka po upływie półtorarocznej kadencji z dokonaniami Prezydenta Zamoyskiego, który rządził w mieście przez 14 lat jest delikatnie mówiąc wygłupem Nigdy nie pisałem , ze w pełni popieram wszystko to co robi obecny Prezydent. Moje oceny nie wynikają z sympatii do tej czy innej partii Staram się być obiektywny dlatego też oprócz pozytywów obecnej prezydentury dostrzegam również działania, których nie popieram. Bez wątpienia do pozytywów Prezydenta Wnuka zaliczam to, ze "zasadził solidnego kopa" Posłowi Zawiślakowi.
 • "piu" dnia 2 sierpnia 2016 o godzinie 12:47:56 napisał:
  Do "tak jest". Faktem jest, że Zawiślak poparł Wnuka, gdyż uważał, że będzie współpracował z PiS-em, to chyba oczywiste i normalne. Czy ty widziałeś wśród normalnych ludzi żeby ktoś popierał kogoś aby tenże potem współpracował z wrogim temu pierwszemu ugrupowaniem??? Chyba nikt nie jest tak naiwny i głupi Poza tym Wnuk podpisał umowę o współpracy z PiS a z umów mój drogi "Tak jest" należy się wywiązywać - tak stanowią wszystkie nowoczesne systemy prawne na świecie.
 • "Tak jest" dnia 2 sierpnia 2016 o godzinie 13:02:28 napisał:
  do "piu" skoro twierdzisz , ze Prezydent nie wywiązuje się z umowy to proszę wskaż konkretne punkty zawarte w umowie, których nie realizuje Prezydent Co takiego złego uczynił Prezydent dla mieszkańców Zamościa co byłoby sprzeczne z poglądami zwolenników PIS ? Czy przypadkiem całe to zamieszanie nie jest konsekwencją urażonego ego Posła Zawiślaka ? Czy możesz uczciwie odpowiedzieć na te pytania
  R E K L A M A
 • "tera" dnia 2 sierpnia 2016 o godzinie 14:57:13 napisał:
  do "Tak jest" nie jestem "piu" nie znam treści umowy o współpracy między Prezydentem a Prawem i Sprawiedliwość ale mam pytanie do Ciebie jeśli Pan Prezydent nie jest zadowolony ze współpracy z Panem Posłem Sławomirem Zawiślakiem to niech to oficjalnie powie. Niech odetnie się oficjalnie od Prawa i Sprawiedliwości, żeby podczas wyborów było jasne że realizował swój program i z niego niech będzie oceniany. Czemu tego oficjalnie i publicznie nie powie zrywam współpracę. Może Ty wiesz dlaczego ?
 • "Tak jest" dnia 2 sierpnia 2016 o godzinie 16:58:20 napisał:
  do "@tera" odpowiedziałem ci tutaj http://roztocze.net/beda-sie-odwolywac/#comment-46647
 • "zanibir" dnia 3 sierpnia 2016 o godzinie 11:40:53 napisał:
  Osiedle Kilińskiego w transie.
 • "@Szarlej" dnia 3 sierpnia 2016 o godzinie 13:27:28 napisał:
  Nie rozumiem, dlaczego piszesz akurat o radnym Pawliku? Może to Ty nim jesteś i piszesz sam sobie peany na swoją cześć?
 • "." dnia 5 sierpnia 2016 o godzinie 10:54:05 napisał:
  Popieram postulaty tych internautów w całej rozciągłości niech radni złożą mandaty, i to nie tylko ci. Wyobraźcie sobie sytuację, że to są żołnierze na wojnie na której odmawiają wykonania rozkazu dowódcy - skutki nie wykonania mogą być tragiczne. W naszych warunkach nie ma mowy o zastosowaniu paragrafu 22.Powiem krótko na dyskusję był czas wcześniej, i zapewne to głosowanie było poprzedzone merytoryczną dyskusją za i przeciw, które merytoryczne racje są są słuszne a które nie- a skoro tak to sposób głosowania powinien być zwykłą formalnością. W takim razie czym kierowała się reszta radnych, jakie były racje radnych. Zresztą, gdyby prześledzić inne głosowania nie ma jednomyślności za tak samo jak nie ma jednomyślności przeciw, a aklamacja jest czymś niezwykle rzadkim. Skoro nie ma jednomyślności, to znaczy że nie ma monopolu na rację, inaczej radni głosowaliby zawsze zgodnie, każda uchwała byłaby uchwalana już nie tylko większością ale wszystkimi głosami radnych obecnych na posiedzeniu.
 • "zanibir@"."" dnia 5 sierpnia 2016 o godzinie 12:18:07 napisał:
  A kogo to obchodzi? To już stara informacja. Świat idzie do przodu, nie do tyłu.
 • "Podsumowanie" dnia 7 sierpnia 2016 o godzinie 8:53:58 napisał:
  Do "." "Popieram postulaty tych internautów" Przecież te wszystkie żałosne komentarze piszą radni PiS-u. Najbardziej śmieszy mnie to, jak ktoś znajdzie kilka trudnych słów w słowniku i myśli, że napisał niesamowicie inteligentny komentarz. :D

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny