SportMarcin Łyś12 maja 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Puchar Roztocza w pływaniu po raz 11

Pływacy fot. UKS Orka
R E K L A M A    B O A R D

W dniach 07-08 maja br. na Krytej Pływalni zamojskiego OSiR rozegrano doroczne zawody pływackie o Puchar Roztocza. W tym roku w zawodach wystartowało ok. 200 zawodniczek i zawodników z 18 klubów.

 

Impreza zorganizowana została przez UKS Orka i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość. W ceremonii otwarcia zawodów i pierwszych dekoracjach uczestniczyli:

Pan Sławomir Zawiślak – Poseł na Sejm RP,
Pan Andrzej Zastąpiło – zastępca Prezydenta Zamościa,
Pan Jan Wojciech Matwiejczuk – Przewodniczący Rady Miasta Zamość,
Pani Małgorzata Bzówka – Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu UM Zamość,
Pani Agnieszka Kowal – Dyrektor Wydziału Edukacji UM Zamość,
Pan Michał Kowalik – Przedstawiciel Wydziału Kultury i Sportu UM Zamość,
Pan Wojciech Adamczyk – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wśród startujących ekip, oprócz klubów z województwa lubelskiego były też Orlik Przeworsk, EKS Skra Bełchatów i Szkoła Sportowa Rivne 2 z Ukrainy. Zamojski UKS Orka wystawił ok.70 uczestników. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i przysporzyły zarówno kibicom jak i samym zawodnikom wiele emocji. W wielu wyścigach zacięta walka trwała do ostatniego metra, co sprawiło, że sędziowie mieli niekiedy problem z wyłonieniem zwycięzcy.

Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych: 11 lat i młodsi, 12-13 lat, oraz 14 lat i starsi.

W klasyfikacji medalowej kolejność startujących klubów była następująca:

I miejsce – Olimpia Lublin (19 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych medali),
II miejsce – Huragan Międzyrzec Podlaski (18 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych medali),
III miejsce – Avia Świdnik (10 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe medale),
IV miejsce – Wisła Puławy (8 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe medale),
V miejsce – Orka Zamość (4 złote, 18 srebrnych i 15 brązowych medali).

Zamojska Orka wprowadziła największą liczbę zawodników na podium, bo aż 37. Niestety, zamojskiemu klubowi nie było dane wygrać klasyfikacji medalowej z powodu zbyt małej ilości złotych krążków.

W poszczególnych konkurencjach spośród zawodników Orki na podium stawali:

1 kategoria – 11 lat i młodsi,

50m stylem dowolnym

2. Krzysztof Kryk

3. Grzegorz Szadkowski

100m stylem dowolnym

2. Krzysztof Kryk

3. Maksymilian Kulas

200m stylem dowolnym

2. Krzysztof Kryk

3. Grzegorz Szadkowski

50m stylem grzbietowym

3. Filip Dubiel i Anna Biczak

100m stylem grzbietowym

3. Filip Dubiel i Anna Biczak

200m stylem grzbietowym

3. Piotr Abraszek

50m stylem klasycznym

2. Jakub Rymarz

3. Olaf Lupa

100m stylem klasycznym

2. Jakub Rymarz

200m stylem klasycznym

2. Olaf Lupa

3. Mateusz Abraszek

2 kategoria – 12-13 lat,

50m stylem grzbietowym

1. Katarzyna Szuper

100m stylem grzbietowym

1. Katarzyna Szuper

200m stylem grzbietowym

1. Katarzyna Szuper

50m stylem klasycznym

2. Klaudia Malec

3. Julia Bednarz

100m stylem klasycznym

1. Julia Bednarz

2. Klaudia Malec

200m stylem klasycznym

2. Klaudia Malec

50m stylem motylkowym

2. Jakub Abraszek

100m stylem motylkowym

2. Jakub Abraszek

200m stylem motylkowym

2. Jakub Abraszek

100m stylem zmiennym

2. Katarzyna Szuper

3 kategoria – 14 i starsi

50m stylem dowolnym

3. Mateusz Łukaszczyk

100m stylem dowolnym

2. Mateusz Łukaszczyk

200m stylem dowolnym

3. Mateusz Łukaszczyk

50m stylem grzbietowym

2. Lech Kawalec

100m stylem grzbietowym

2. Lech Kawalec

200m stylem grzbietowym

3. Lech Kawalec

50m stylem motylkowym

3. Marcin Skuba

100m stylem motylkowym

2. Marcin Skuba

200m stylem motylkowym

2. Marcin Skuba

Klasyfikacja w poszczególnych stylach obejmowała starty na 50, 100 i 200 m wybranym stylem oraz 100m stylem zmiennym. Wśród dziewcząt w zestawieniu najlepszych pływaczek w stylu grzbietowym w kategorii najmłodszej (11 lat i młodsi), 3 miejsce wywalczyła sobie 10-letnia Ania Biczak. W kategorii 12-13 lat Katarzyna Szuper (12 lat) zajęła 1 miejsce. Najlepszą specjalistką stylu klasycznego (żabka) okazała się Klaudia Malec (12 lat). Tylko 6 punktów do trzeciego miejsca zabrakło drugiej młodej żabkarce Orki Julii Bednarz (12 lat).

Wśród chłopców w kategorii 11 lat i młodsi w stylu grzbietowym 3 miejsce wywalczył Piotr Abraszek (10 lat) a w kategorii najstarszej (14 lat i więcej) tym samym stylem 2 był Lech Kawalec (17 lat). Wśród najlepszych żabkarzy miejsce 2 w najmłodszej kategorii wywalczył Jakub Rymarz (11 lat) a 3 Olaf Lupa (10 lat). Na drugiej pozycji w stylu dowolnym ukończył zmagania w najstarszej kategorii Mateusz Łukaszczyk (16 lat). W stylu motylkowym w kategorii 12-13 lat miejsce 2 zajął Jakub Abraszek (12 lat) tak samo jak w kategorii najstarszej Marcin Skuba (18 lat).

W klasyfikacji generalnej obejmującej sumę punktów za 4 starty według tabel FINA, bez względu na styl pływania znalazła się tylko jedna zawodniczka Orki – Katarzyna Szuper. Nasza pływaczka startowała w kategorii 12-13 lat stylem grzbietowym, którym poprawiła 3 rekordy klubu: na 50m (00:34.08 min.), 100m (01:15,13 min.) i 200m (02:42,08 min.). Czwartym, obowiązkowym wyścigiem był dystans 100m stylem zmiennym, na którym zawodniczka Orki uzyskała czas 01:14,89 min.

Jak co roku w każdej konkurencji trójka najlepszych zawodników nagradzana była dyplomami a triumfatorzy – wykonanymi specjalnie na te zawody medalami.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych w klasyfikacji głównej otrzymali tytułowy ,,Puchar Roztocza” i szereg cennych nagród rzeczowych. Zawodnicy z miejsc drugich i trzecich w poszczególnych kategoriach wiekowych również otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Uczestników imprezy – poza sportowymi wrażeniami – spotkało wiele dodatkowych atrakcji jak zwiedzanie miasta czy wycieczka do ZOO.

W tym roku organizatorzy szczególne słowa podziękowania kierują do sprawdzonych sponsorów: PGE Dystrybucja Zamość, Sudzucker Polska S.A. – Cukrownia Strzyżów oraz Hotel „Koronny” w Zamościu – Barbara i Jarosław Cieśla.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Marcin Łyś
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Obserwator" dnia 13 maja 2016 o godzinie 9:38:38 napisał:
    W stylu dowolnym najmłodszej kategorii na 2 miejscu był Krzysztof Kryk, a 3 jego kolega klubowy Maksymilian Kulas - może warto wymieniać dzieciaki, skoro pisze się o miejscach poza podium.
    R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Do Jan 4 minuty temu
Słyszałam co nieco o tej wybitnej dzia...
Elżbieta
a co ma poseł Zawiślak do policji? dla...
widz2
skojarzylo mi sie z weselami, wybrana pa...
Marek
Wybory na miss i misstera na festiwalu f...
z widowni
Festiwal zacny. Przez lata podziwiany. Z...
wyborca
Zawsze głosuję na swoich, z naszego te...
Zniesmaczony ka...
Nie rozumiem tej akcji. Przypominam ksi...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - r...
Piotr
Niech ksiadz poprosi swojego szefa bisku...
gość
Jak widzimy na załączonym obrazku prot...
dziwne
nieprzytomny znaczy pijany?...
kontra
.Komu sie opłaca? "Żeby budowa spalar...
skrzat
krasnal ma odwrócić uwagę od brudu w ...
ak
Niestety, to jest bardzo osobisty sukces...
tito
Okazuje się że Zawiślak w dalszym ci...
OMG! Nie da si...
Powiem tak - za głupotę i straszenie l...
nie będę pła...
jak wzrosną opłaty za śmieci 10 razy ...
ak
Już pani Mazurek, z biurowca klasy A, z...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018