R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Szczebrzeszyntekst nadesłany3 lutego 2017

Przedsiębiorczy gimnazjaliści

Fot. materiał nadesłany

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

W czasie zimowych ferii gimnazjaliści z Bodaczowa nie próżnowali. Piętnaścioro z nich uczestniczyło w realizacji programu edukacji ekonomicznej „Na Własne Konto” w ramach projektu Fundacji Europejski Rozwój Wsi i Rolnictwa.

 Uczniowie poznawali zasady rządzące rynkiem pracy, sposoby funkcjonowania przedsiębiorstw oraz korzyści, jakie płyną z oszczędzania. W formie gier i zabaw edukacyjnych młodzież przyswajała pojęcia ekonomiczne oraz uczyła się rozpoznawać swoje kompetencje i ich przydatność w kontekście przyszłej pracy zawodowej. W czasie warsztatów uczniowie kształtowali także zdolności negocjacyjne i umiejętność współpracy, a także obliczali wynagrodzenie brutto i netto.
Koordynatorkami projektu, który kontynuowany będzie w lutym i marcu, są: Agata Malec – nauczycielka historii i wos Gimnazjum w Bodaczowie oraz Monika Marczewska – studentka ekonomii UMCS w Lublinie.
– Takie zajęcia to znakomite rozszerzenie treści edukacyjnych przyswajanych przez uczniów – mówi dyrektor Gimnazjum w Bodaczowie Mirosława Jamróz. – Dzięki projektowi gimnazjaliści kształtowali umiejętności podejmowania racjonalnych decyzji ekonomicznych oraz postawy odpowiedzialności za własne wybory. Wzięli też udział w wycieczce do banku, zobaczyli m.in. bankowy skarbiec oraz uczestniczyli w spotkaniu z przedsiębiorcą, zajmującym się skupem zbóż.
Podobne zajęcia w okresie ferii odbyły się w w Suścu, Serokomli i Łucce.
Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

TORRES20400
Takie tam małe słówko, w tę czy tamt...
Zamość
Przez Zamość nie przebiega droga E17, ...
TORRES20400
Ale co niby mają poprawić?...
Zegarmistrz
W tekście jest dużo nieścisłości. P...
Zegarmistrz
Nawet tutaj Zawiślak musiał przemówi...
TORRES20400
Oczywiście, poza p. Oliwią....
TORRES20400
O co tu się czepiać? P. Oliwia przepis...
por.zUbek
"xyz" ma rację! Fejsbuk jako źródło ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017