R E K L A M A

23 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała do Sądu Rejonowego w Zamościu akt oskarżenia przeciwko Cezaremu K. i Annie K.-S., zamojskim prawnikom.

Cezarego K. prokuratura oskarża o to, że w dniu 15 lipca 2015 r. w Zamościu, działając w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego – komornika sądowego Andrzeja Sz., będącego osobą przybraną do czynności przez asesora komorniczego Dianę S., do zaniechania czynności służbowej w postaci zajęcia samochodu osobowego należącego do dłużniczki Anny K.-S., stosował wobec wskazanego komornika przemoc fizyczną – popychanie, kopanie po ciele, ciągnięcie za nogi, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia na czas poniżej 7 dni (art. 224 § 2 kk w zb. z art. 157 § 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk) oraz, że w tym samym czasie i miejscu przedsiębrał analogiczne czynności wobec funkcjonariusza publicznego – asesora komorniczego Diany S., przy czym w tym wypadku przemoc fizyczna polegała na szarpaniu za ramiona oraz wykręcaniu rąk i nie spowodowała u pokrzywdzonej obrażeń ciała (art. 224 § 2 kk). Prokuratura zarzuca mu także, że  w tym samym czasie i miejscu znieważył funkcjonariusza publicznego – asesora komorniczego Dianę S. słowami wulgarnymi i obelżywymi, przy czym nastąpiło do podczas i w związku z pełnieniem przez wymienioną obowiązków służbowych (art. 226 § 1 kk).

W akcie oskarżenia wobec Anny K.-S. znalazły się zarzuty. m.in. że w dniu 15 lipca 2016 r. w Zamościu, wielokrotnie nakłaniała Cezarego K. do zastosowania wobec komornika sądowego – Andrzeja Sz. przemocy fizycznej, w celu zmuszenia pokrzywdzonego do zaniechania czynności służbowej w postaci zajęcia samochodu osobowego należącego do dłużniczki Anny K.-S. (art. 18 § 2 kk w zw. z art. 224 § 2 kk w zw. z art. 12 kk).

-Cezary K. początkowo nie przyznawał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. W trakcie ostatnich, grudniowych przesłuchań przyznał się jednak do ich popełnienia w całości. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Stanowisko to zostało zaakceptowane przez prokuratora. Dlatego też do aktu oskarżenia dołączono wniosek w trybie art. 335 § 2 kpk. We wniosku zawarto propozycję łącznej kary dla oskarżonego: 1 rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania na okres 1 roku tytułem próby, kara grzywny w rozmiarze 150 stawek po 15 zł stawka, zadośćuczynienie dla pokrzywdzonego Andrzeja Sz. w wysokości 1500 zł, zobowiązanie do przeproszenia obojga pokrzywdzonych. Anna K.-S. podczas pierwszego przesłuchania nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Złożyła wyjaśnienia, w trakcie których wniosła o przeprowadzenie mediacji z udziałem jej i pokrzywdzonego Andrzeja Sz. – informuje Bartosz Wójcik z Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Mediacja została przeprowadzona. Zakończyła się podpisaniem ugody, na mocy której oskarżona wyraziła ubolewanie z powodu zaistniałego zdarzenia.

-Ponownie przesłuchana w charakterze podejrzanej Anna K.-S. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Złożyła wniosek o umorzenie lub warunkowe umorzenie postępowania karnego. O treści tego wniosku poinformowano Sąd Rejonowy w Zamościu w piśmie przekazującym akt oskarżenia.- dodaje prokurator Wójcik.

Za przestępstwa zarzucane oskarżonym kodeks karny przewiduje – w najsurowszym przypadku – karę pozbawienia wolności do lat 3.

2 stycznia 2017
Autor:
Flesz | Zamość

Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 5

R E K L A M A

    6 komentarzy

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "jorg" dnia 2 stycznia 2017 o godzinie 16:05:35 napisał:
  Wspaniałe mamy te elyty i nadzwyczajne kasty.Ciekawe jak zachowa się samorząd zawodowy tych ludzi,pewnie z utrwaloną już praktyką zostaną upomnieni.Dla mających problemy z komornikami precedens jak postępować aby za bardzo nie narazić się kk,tylko kopać,szarpać,ciągnąć za nogi itp.
  0
  0
 2. R E K L A M A

 3. "wert" dnia 2 stycznia 2017 o godzinie 16:26:19 napisał:
  Cezary K. nie jest prawnikiem. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd
  0
  0
 4. "gil" dnia 2 stycznia 2017 o godzinie 19:59:20 napisał:
  chyba scenariusz dawno został napisany:-))))
  0
  0
 5. "Marian" dnia 2 stycznia 2017 o godzinie 21:04:07 napisał:
  Zwierze na dwie litery? Qń!
  0
  0
 6. "Thomas" dnia 2 stycznia 2017 o godzinie 21:54:40 napisał:
  ciekawe co na to Benedykt Chmielowski???
  0
  0
 7. "???" dnia 3 stycznia 2017 o godzinie 19:17:57 napisał:
  Benedykt Chmielowski ? tzn ?
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A