Polityka i SamorządPiotr Rogalski 17 grudnia 2013 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 33 komentarze

Projekt Akademii odrzucony

Wizualizacja Akademia Zamojska, żródłó: Pas Projakt Archi Studio Nadarzyn
R E K L A M A    B O A R D

Projekt rewitalizacji Akademii Zamojskiej został odrzucony już w pierwszym etapie oceny.

 

Na stronach Ministerstwa Kultury ujawnione zostały wyniki oceny formalnej projektów złożonych do konkursu w ramach Programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego” Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009 – 2014. Projekt pod nazwą.: „Rewitalizacja historycznego obiektu Akademii Zamojskiej w Zamościu” o wartości ponad 38 mln zł został odrzucony z przyczyn formalnych.

 

Jak informuje Paweł Czechalski z Biura Promocji Miasta, zamojski magistrat już odwołał się od tej decyzji.

 

Zamojscy urzędnicy nie zgadzają się z interpretacją ministerstwa, że planowana w budynku Akademii adaptacja pomieszczeń na działalność edukacyjną liceum ogólnokształcącego i wyższej szkoły zawodowej koliduje z założeniami konkursu.

 

„W ramach I naboru wniosków do MKiDN jako Operatora Programu złożono 277 wniosków, z czego 174 wnioski przeszły pomyślnie ocenę formalną, a 101 wniosków zostało odrzuconych ze względów formalnych. 2 wnioskodawców wycofało się z konkursu. Wnioski, które pozytywnie przeszły ocenę formalną zostaną przekazane do oceny merytorycznej’ – można przeczytać na stronie MKiDN.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Piotr Rogalski
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "zik" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 14:22:16 napisał:
  raz ktoś pomyślał!
  R E K L A M A
 • "SWAT" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 16:13:38 napisał:
  Wg mnie dobrze się stało, że odrzucono projekt, może kilka budynków na około warto by postarać się wyremontować z głową, a potem brać się za Akademię. W ogóle jest porządek tam przy kościele Św. Katarzyny? Bo tam chyba od geodezji beznadziejna uliczka była, może takie małe inwestycje najpierw porobić, a potem ewentualnie brać się za Akademię. Akurat od strony parku miasto starówka źle nie wygląda. A najpierw niech urzędasy za skończenie tego co teraz robią się wezmą, a potem Akademie remontują, w której dalej bedzie jakieś CKU, 1 LO, które mogłoby jakiś nowy budynek dostać, jakieś WSZE? i inne. Tam powinna być jedyna w mieście uczelnia wyższa, z 5 kierunków wybitnie ogólnych intradyscyplinarnych, a nie jakieś zarządzania, jak i inne wielce ambitne kuźnie mgr i lic.
 • "NIKt" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 17:38:30 napisał:
  Pewnie, że świetnie, pieniądze które mogła zarobić zamojska firma budowlana lub może kilka, zarobi kto inny całe szczęście. Dobrze się stało bo dobrobyt by nas chyba zeżarł, i do tego jedna uczelnia mogła by niestety zyskać na prestiżu, może poprawił by się wygląd miasta od strony Akademickiej. No i obecna władza (tfu tfu) miała by się czym chwalić. Dobrze się stało. Naprawdę dobrze.
 • "zik" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 17:50:53 napisał:
  @NIKt nie każdy chce dzikiego kapitalizmu - byle jak i byle co, byleby tylko ktoś się przy okazji nachapał.
 • "świadomy odp." dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 18:10:05 napisał:
  Pewnie w Sopocie na Kaszubach mają lepsze projekty.
 • "TORRES20400" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 18:15:24 napisał:
  Na razie firma projektowa z Nadarzyna coś zarobiła. Podobno.
 • "tubylec" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 19:03:50 napisał:
  Tutaj regulamin tego konkursu: http://www.eog2016.mkidn.gov.pl/pages/pl/konserwacja-i-rewitalizacja-dziedzictwa-kulturowego/nabor-i-ocena-wnioskow.php Zobaczymy, czy urzędnicy merytoryczni w tym zakresie, przekonają Ministerstwo do swoich/naszych racji.
 • "Uczeń Dierżyńskiego" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 19:40:33 napisał:
  @zik, nie chcemy kapitalizmu, brzydzimy się nim nawet przecież. Kapitalizm jest z natury dziki i po to by się wszyscy (kapitaliści) nachapali kosztem innych. Kapitalista to gnom, pasożyt, badylarz, cinkciarz, spekulant, reakcjonista.... i do tego zawsze jest dziki (kapitalista i kapitalizm). Do tego jak ta świnia zarobi choćby złotówkę, albo ma jakieś obleśnie drogie auto, oznacza to, że sie nachapał, nałykał, nakradł i nakombinował. Zawsze nieleganie, kolesiosko, za łapówy, po znajomości.... Obrzydliwe, nieprawdaż. Czy nie dało by się tak zrobić by ci pie..... kapitaliści musieli oddawać wszystko co zarobią, a koszty prowadzenia działalności sprawdzała specjalna jednostka z pełnymi uprawnieniami? Tak żeby nie udawało im się ukrywać dochodów pod przykrywką kosztów.
 • "zik" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 19:58:56 napisał:
  @Uczeń Dierżyńskiego nie, kapitalizm nie jest z natury dziki.
 • "Uczeń Dierżyńskiego" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 20:13:53 napisał:
  Jest. Obaj wiemy, że to co się dziś dzieje wokół w Zamościu to kryminalne, najgorsze, wynaturzone kapitalistyczne kolesiostwo. Wszystko co jest zrobione czy będzie, ba nawet jest w planach albo w czyichś myślach jest złe i opiera się na oszustwie, wykorzystywaniu słabości, żerowaniu na niewiedzy, wykorzystywaniu układów i znajomości. Ty wiesz, ja wiem, naszym celem jest pokazać to społeczeństwu. Oczywiście są ludzie którzy dbać będą o to miasto, ale musi nadejść ich czas.
  R E K L A M A
 • "ak" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 20:19:35 napisał:
  Wielka szkoda . W przypadku akademii można było liczyć na naprawdę duże dofinansowanie . Kosztowny projekt byłby zrealizowany przy ok. 10% udziale środków miasta . Drobne projekty są do zrealizowania czy to ze środków samego miasta czy przez inwestorów prywatnych dlatego trzeba zrobić wszystko , żeby akademia , pałac i kościół franciszkanów zdobyły środki zewnętrzne, bo to bardzo kosztowne inwestycje które w sposób zasadniczy wpłyną na wizerunek miasta .
 • "TORRES2040 0" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 20:25:55 napisał:
  @"tubylec"; Kim są urzędnicy "merytoryczni w tym zakresie". Kto to jest? Bo mnie już od tego merytoryzmu w wykonaniu "merytorycznych", flaki się przewracają.
 • "tubylec" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 20:29:48 napisał:
  Prezydent, ani jego zastępca wniosków sami pewnie nie piszą. Od tego mają podległych im urzędników. Pewnie są tam: http://bip.zamosc.um.gov.pl/index.php?id=139&p1=szczegoly&p2=1034
 • "Uczeń Dierżyńskiego" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 20:35:11 napisał:
  Spójżcie, znów nasz wizjoner TORRES22400 zauważył, brak merytoryzmu, kompetencji. Widać wyraźnie że oddzielające się 0 od nicka to wynik obciążenia pracą i analizą tego co jest merytoryczne, a co zwykłym merytoryzmem.
 • "TORRES2040 0" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 20:51:10 napisał:
  @"Uczeń Dierżyńskiego" I spojrzeliśmy, a potem siedliśmy i płakaliśmy nad Łabuńką, niczym nad brzegiem rzeki Piedry.... ;-)))
 • "Uczeń Dierżyńskiego" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 21:11:47 napisał:
  Nie poddawaj się przyjacielu! Tytułowa rzeka nic nie znaczy, tym bardziej że autor ZAROBIŁ KROCIE na swoich dziełach i był komunistą.
 • "TORRES20400" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 21:13:52 napisał:
  Tak jak robią to do tej pory uczniowie Dzierżyńskiego... ;-)))
 • "Uczeń Dierżyńskiego" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 21:20:06 napisał:
  Ja jestem prochem, wartością nikłą, karą za grzechy mej młodości jest pokuta okrutna. Muszę czytać wszystko co napiszesz. Okrutne to i bolesne. Ale znalazłem ulgę w cierpieniach piekielnych. Postanowiłem kata swego pokochać.
 • "chryzelefantynowany" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 22:22:58 napisał:
  Szkoda dobrego projektu i potencjalnego dofinansowania. Oby odwołanie zakończyło się sukcesem. Ocenę formalną pozytywnie przeszedł inny zamojski projekt - remont Kościoła Franciszkanów pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie. Oby powiodło się na etapie merytorycznym! Zasługuje na to. @DO REDAKCJI: może uda się wydobyć plany oraz szczegóły dotyczące tego projektu?
 • "wuwuzelegalantynowany" dnia 17 grudnia 2013 o godzinie 23:44:25 napisał:
  Jak pisze niedoszły "Uczeń Dzierżyńskiego”, że to, co się dziś dzieje wokół w Zamościu to kryminalne, najgorsze, wynaturzone kapitalistyczne kolesiostwo – czy tak określoną rzeczywistość można traktować jako przejaskrawioną? Niestety nie bo przy bliższej analizie zachodzących różnego rodzaju zjawisk dotyczących lokalnych ruchów kadrowych, bądź często niezrozumiałych posunięć w ramach swoistej karuzeli stanowisk, można sformułować opinię, że jest w przemyśleniach przytoczonego „Ucznia” wiele prawdy, z tym wszakże zastrzeźeniem, że kolesiostwo kapitalistyczne należałoby rozszerzyć o inne opcję w tym komunistyczne. „Uczeń Dzierżyńskiego” napisał oczywiście swój tekst z wielką dozą ironii w stosunku do oponentów, ale jak widać niewiele się pomylił, ponieważ te zjawiska w Zamościu istnieją i toczą nasze życie publiczne jak najzłośliwsza odmiana raka.
  R E K L A M A
 • "Uczeń Dierżyńskiego" dnia 18 grudnia 2013 o godzinie 7:14:36 napisał:
  Idioto skończony to czysta ironia, zaprzeczenie rzeczywistości, Uczeń Dzierżyńskiego jest jedynym remedium dla mej schorowanej duszy, na pozbawioną rozumu, walorów merytorycznych dziecinną przepychankę między ludźmi którzy coś rozumieją i myślą o przyszłości a kretynami takimi jak ty czy pozostali. Są 2 możliwości dla mego serca by nie pękło, pokochać Was niczym chrome dzieci, albo targnąć się na życie. Włączam cię do swej trzódki o przenajmądrzejszy.
 • "chryzelefantynowany" dnia 18 grudnia 2013 o godzinie 10:23:59 napisał:
  @Uczeń Dierżyńskiego: Miałem nadzieję, że dłużej to pociągniesz, z wielkim kunsztem wcielasz się w swe bełkotliwe alter ego. Chapeau bas! No i teraz niektórzy tak bardzo zawiedzeni.
 • "Uczeń Dierżyńskiego" dnia 18 grudnia 2013 o godzinie 11:05:54 napisał:
  Tenor nie bas i to do tego wysoki. Wykastrowany zostałem z męskości przez populistów, debili, kretynów, idiotów, krótkowzrocznych i asekuranckich mistrzów anonimowości. Teraz niczym słowik śpiewać partie solowe by przerysować do granic to co okaleczyło mnie, mą duszę, serce i rozum. Kocham to miasto niczym najwspanialszą kolebkę mej duszy, wolnej myśli, kultury, sztuki, piękna, spokoju, stabilności. Dało mi ono wszystko, radości młodzieńcze, dumę, wspomnienia przepiękne, opokę i szanse. Ale gdy szczury i trutnie próbują niszczyć słowem (bo na czyn są za głupi i za słabi) to co tak ukochałem pozostaje mi zostać Wallenrodem.
 • "wuwuzelegalantynowany" dnia 18 grudnia 2013 o godzinie 19:36:18 napisał:
  @Uczeń Dierżyńskiego: jest jeszcze trzecia możliwość - wreszcie rozpoczniesz skuteczne leczenie. Bo to, że jesteś albo permanentnie sfrustrowany albo bardzo chory nie ulega dla mnie wątpliwości. Czy ty naprawdę nie miałeś nigdy żadnych urojeń, nie cierpiałeś na manię prześladowczą badź nie dotknęły Cię klasyczne objawy zaburzeń kompulsyjno - obsesyjnych.? Przyznaję dużo pytań, ale i obawy bardzo poważne. Po Twoich ostatnich bredniach zakończonych wątkiem Wallenroda, obawiam się deklaracji typu "nazywam się milion i cierpię za miliony" a to tylko potwierdzi konieczność podjęcia leczenia.
 • "chryzelefantynowany" dnia 18 grudnia 2013 o godzinie 20:31:35 napisał:
  Kolego podobnego nicku: polecam sprawdzenie w słowniku definicji słowa "parodia" i zapoznanie się z typowymi dla niej środkami wyrazu artystycznego. Jak skończysz, zapraszam pod pozycje "sarkazm", "ironia" oraz "hiperbola".
 • "Uczeń Dzierżyńskiego" dnia 18 grudnia 2013 o godzinie 21:21:33 napisał:
  Do tego by pojąć ironię, trzeba mieć mózg oswojony z myśleniem, abstrakcyjnym, twórczym i nieszablonowym. Ten kto odmienne zdanie nazywa chorym, człowieka o innym sposobie myślenia nazywa wariatem, a kogoś kto ironizuje frustratem. Jest debilem, czyli kimś kto ma niedorozwój społeczny i intelektualny. To nic obraźliwego oczywiście. Debilem jest noworodek jakże słodki i cudowny. Ale jestem chory, to prawda, na duszy. Przez tych co opluwają wszystko. Nie dociekam przyczyn, czy ktoś ich napuścił czy sami tak z siebie licząc na pochlebstwa swych Panów. Wasz styl jest okrutny bo niesprawiedliwy, pełen banalnych ale silnych manipulacji. Ale kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Posłużę się parafrazą bo widzę, że chcielibyście zakrzyknąć "a imię wasze czterdzieści i cztery". Nie jesteście zbawcami, jesteście gnomami które nauczone ryć ryją niczym krety, a kopce Wasze niczym krowie placki wychodzą na różnych forach. Teraz 2 proste pytania: 1. Bez przewijania strony i zerkania na tytuł jaki jest temat artykułu który komentujemy? 2. Do kogo skierowałem swoje słowa w tym poście? Trudne co? hahahahahahaha
 • "wuwuzelegalantynowany" dnia 18 grudnia 2013 o godzinie 22:01:38 napisał:
  Tak się składa, że niczego nie muszę sprawdzać - znam ich znaczenie na tyle wystarczająco, aby potrafić je zidentyfikować w czytanym tekście. Oczywiście nawet w tekście "Ucznia”, choć w tym przypadku w mojej ocenie, mamy do czynienia z nieudolną próbą wyrażenia w sposób prześmiewczy swojego stosunku do rzeczywistości i wyartykułowania wielkiego zawodu, którego doświadczył, kiedy skonstatował, że albo rzeczywistość nie pasuje do niego albo on nie przystaje do rzeczywistości. Natomiast, jeśli już mowa o typowych środkach wyrazu artystycznego to zgoda, ale warunek jest jeden musimy mieć do czynienia z czymś, co zasługuje na miano twórczości z naciskiem na słowo artystycznej. Trudno uznać za dzieło artystyczne pseudofilozoficzne przemyślenia i nacechowane amatorszczyzną próby ich literackiego wyrażenia. Zatem użyte środki wyrazu artystycznego są zdecydowanie na wyrost jako przewidziane dla artysty a nie frustrata, który swoje frustracje próbuje leczyć obrażając innych jako jeden z "asekuranckich mistrzów anonimowości”
 • "Uczeń Dzierżyńskiego" dnia 19 grudnia 2013 o godzinie 8:23:30 napisał:
  A jednak brak ci kreatywności. Podrabiany nick, zdania-plagiaty. Słabo.
 • "zik" dnia 19 grudnia 2013 o godzinie 18:15:53 napisał:
  dzieci się nudzą...
 • "wuwuzelegalantynowany" dnia 19 grudnia 2013 o godzinie 18:40:33 napisał:
  Plagiaty, czego? którego to tekstu czy dzieła charakteryzującego się na tyle wysokim walorem intelektualnym, aby opłaciło się uczynić z niego przedmiot plagiatu?. Nie trzeba przebłysku geniuszu, aby zauważyć, iż staram się zwrócić Twoją cenną uwagę na fakt, że Ty sam stanowisz swoisty wzorzec asekuranckiego mistrza anonimowości - zresztą chyba dobrze Ci w tej skórze. Nick podrabiany, z jakiego?, co on ma wspólnego z tym, który masz na myśli? Różnica jest mniej więcej taka jak między "Uczniem Dzierżyńskiego" a "Uczniem Piłsudskiego" - tylko brzmienie!
  R E K L A M A
 • "NIKt" dnia 19 grudnia 2013 o godzinie 18:43:39 napisał:
  Czy jesteś zatem dumny z "wymyślonego" przez siebie nicka? Czy odzwierciedla on twój poziom intelektualny i poczucie humoru?
 • "wuwuzelegalantynowany" dnia 19 grudnia 2013 o godzinie 21:48:31 napisał:
  Poczucie humoru jak najbardziej, natomiast potwierdzenie w odniesieniu do intelektu byłoby raczej rażącą nadinterpretacją w kontekście instytucjonalnych, miarodajnych wyników testu IQ.
 • "TORRES20400" dnia 22 grudnia 2013 o godzinie 23:36:39 napisał:
  Fajnie było pogadać. Zanim ktoś się pode mnie "podszyje", dziękuję NORMALNYM za wymianę poglądów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Adamus
Na stronie 'Nie dla spalarni'* pojawił ...
szczebrzeszyn
Cypr jest pierwszy raz? bo nie pamiętam...
nie znam się a...
chwila chwila Brawa dla tej pani - zdję...
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018