R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd(mk)13 listopada 2014 FACEBOOK | 4429 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 32 komentarze ()

Programy wyborcze kandydatów

P. Biłant, J. NIzioł, A. Wnuk, M. Zamoyski (2014), foto: Michał Karchut i nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

Miasto wg kandydatów na urząd prezydenta – czyli programy wyborcze w telegraficznym skrócie plus rozstrzygnięcie rankingu.

 

Marcin Zamoyski to obecny prezydent Zamościa, który będzie ubiegał się o reelekcję. Jest kandydatem niezależnym z własnym komitetem wyborczym i kandydatami na radnych, choć popiera go również Platforma Obywatelska. Hasłem jego kampanii jest „Tradycja Rozwoju”, a jego program wyborczy składa się z pięciu głównych filarów. Są nimi: gospodarka, młodzież, infrastruktura, fundusze oraz rodzina i wspólnota.

 

Zamoyski chce kontynuować realizację rozwoju strefy ekonomicznej w mieście, które określa jako ośrodek turystyczno-edukacyjny, bo turystyka i edukacja to oczko w głowie obecnego prezydenta. W planach jest powołanie inkubatora przedsiębiorczości i wzmacnianie relacji pomiędzy nauką a biznesem. W usługach widzi najwięcej nowych miejsc pracy, choć z chęcią widziałby tu też kilka fabryk, a o dwóch z nich zaczyna mówić. Prezydent Zamoyski zamierza w dalszym ciągu pozyskiwać i skutecznie wykorzystywać fundusze na rozwój miasta.

 

Wiceprezydent Kossowski „nie może zrozumieć dlaczego prezydent nie lubi się chwalić dokonaniami”. Zdaniem Kossowskiego, „wskaźniki, rankingi, nagrody i wyróżnienia mówią same za siebie”. Mimo krytyki ze strony niektórych kontrkandydatów, że skupił się na rewitalizacji Starego Miasta, Zamoyski zrealizował i zamierza realizować również inne projekty, tu wymienić można chociażby rewitalizację Nowego Miasta, wprowadzenie budżetu obywatelskiego, poprawę bezpieczeństwa w mieście czy regularne remonty dróg miejskich.

 

Jerzy Nizioł to poważny kontrkandydat prezydenta Zamoyskiego, popierany nie tylko przez SLD, ale także m.in. przez środowiska nauczycielskie, działkowców, żołnierzy czy emerytowanych policjantów czy niektórych działaczy sportowych. Wiceprzewodniczący Rady Miasta – wygrał w rankingu roztocze.net na najbardziej popularnego radnego miasta – i prezes Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Łukasińskiego jest reprezentantem KWW Jerzego Nizioła „Zamość – Nasz Wspólny Dom”. Praca, rodzina i dom to fundamenty programu wyborczego Jerzego Nizioła i jego kandydatów na radnych.

 

Jerzy Nizioł chce skupić się na aktywizacji gospodarczej miasta, racjonalizacji finansów publicznych, stworzeniu odpowiednich instrumentów dla przedsiębiorców, gospodarce komunalnej, edukacji i sporcie, ochronie zdrowia i opiece społecznej. Ważne dla Nizioła są również: kultura, turystyka i ich promocja, przeciwdziałanie bezrobociu oraz samorządy osiedlowe, które powinny być najważniejszym partnerem władz miasta w rozwiązywaniu problemów osiedli.

 

Andrzej Wnuk to drugi wymieniany poważny kontrkandydat obecnego prezydenta. Jest współzałożycielem KWW „Wspólny Zamość” i kandydatem popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość. Prezes zarządu wydawnictwa medialnego, wydawca m.in. „Kroniki Tygodnia”, nie boi się krytykować obecnych władz. Obecność przedsiębiorcy i prawnika w tej kampanii spowodowała niemałe kontrowersje i parę spraw; w jednych broni swojego dobrego imienia pozywając jedną z zamojskich telewizji, w innych jego komitet jest podejrzany o nieścisłości przy listach kandydatów na radnych. Sam kandydat ocenia kampanię miło i pozytywnie.

 

Program wyborczy Andrzeja Wnuka jest składową deklaracji programowej samorządowca Prawa i Sprawiedliwości, programu Wspólnego Zamościa i dziesięciu zobowiązań samego kandydata. W deklaracji Andrzeja Wnuka można odnaleźć zapisy mówiące m.in. o budowie nowych i remoncie istniejących dróg, budowie mieszkań, zwiększeniu ruchu turystycznego poprzez lepszą promocję miasta czy uruchomienie Fundacji Rozwoju Lokalnego i ściąganie inwestorów.

 

Wnuk wygrał głosami internautów w rankingu roztocze.net na kandydatów na prezydenta. Można było oceniać kompetencje, skuteczność w działaniu, zaplecze kadrowe, rozpoznawalność, kulturę osobistą, postawę moralną, realność programu i szanse na wygraną. – Jestem szczerze zaskoczony, widzę że moja kampania jest skuteczna – mówi zwycięzca rankingu.Jak ocenia nasz ranking i jego parametry?
– Na pewno realność programu, na pewno zaplecze kadrowe i na pewno dokonania zawodowe to są dobre parametry – mówi kandydat na prezydenta. – Co do reszty, to się nie wypowiadam, moralnie nie mam sobie nic do zarzucenia, myślę, że internauci to docenili i docenią to wyborcy – powiedział Andrzej Wnuk.

 

Dodajmy, że żaden z kandydatów w pięciostopniowej skali nie osiągnął w rankingu roztocze.net maksymalnej liczby gwiazdek. Najpopularniejszy w rankingu okazał się Paweł Biłant, chociaż każdy z parametrów przy jego osobie oceniony został na jedną gwiazdkę a średnia ocenia kandydata Nowej Prawicy wyniosła 0,6. Parametry Wnuka ocenione zostały wszędzie na trzy, z wyjątkiem kategorii zaplecze kadrowe – tu ocena wyniosła dwa. Summa summarum Wnuk oceniony został na 2,5. Ogólna ocena Nizioła i Zamoyskiego wyniosła 2,1, a panowie dostali wszędzie po dwie gwiazdki. Można podejrzewać, że więcej głosów internauci oddawali w sposób negatywny, na zasadzie „nie lubię, to mu pokażę”.  Wyniki rankingu dostępne TUTAJ. Tyle o naszym rankingu.

 

Pozostał jeszcze jeden kandydat. Paweł Biłant to młody, odważny polityk, który nie boi się powiedzieć, że „socjaliści to złodzieje”. Biłant jako reprezentant Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego jest przede wszystkim zwolennikiem polityki wolnorynkowej. Nie zamierza nic obiecywać, bo nie będzie nic rozdawać. Biłant chce obniżenia podatków. Na początek chciałby zmniejszyć podatek od nieruchomości, aby stworzyć warunki do inwestowania, zakładania i prowadzenia firm.

 

W programie wyborczym przedstawiciela KNP znalazło się 13 punktów. Paweł Biłant chce m.in.: obniżyć podatki, obniżyć koszty koncesji na sprzedaż alkoholu, zakazać uchwalania budżetu z deficytem, rozwiązać straż miejską, ograniczyć wydatki na kulturę, przestać dofinansowywać turystykę, warunkowo umarzać zaległości podatkowe, sprywatyzować TBS i inne nierentowane miejskie spółki, usprawnić  organizację ruchu w mieście, zlikwidować płatne parkingi czy wprowadzić nowe zasady odpłatności za przejazdy komunikacją miejską.

 

Tak mniej więcej prezentują się spojrzenia na miasto i programy kandydatów na prezydenta. Po więcej dokładniejszych informacji o kandydatach i ich programach odsyłamy poniżej:

 

MARCIN ZAMOYSKI

JERZY NIZIOŁ

ANDRZEJ WNUK

PAWEŁ BIŁANT

 

Artykuł nie miał na celu przedstawienia nikogo w złym świetle. Jedni wyborcy jeszcze przed skonsumowaniem tekstu wiedzieli na kogo zagłosują, inni podejmą decyzję po zapoznaniu się z programami poszczególnych kandydatów. A w niedzielę do urn pójdziemy wszyscy. Demokracja, racja?

Autor: (mk)
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "czytelnik zmc" dnia 13 listopada 2014 o godzinie 21:58:24 napisał:
  link do strony Wnuka nie działa
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Yyy" dnia 13 listopada 2014 o godzinie 22:39:52 napisał:
  A po co ma działać? I tak wygrał wbrew wszystkim hejterom, a w niedzielę to potwierdzi przy urnach. Miał najlepszą kampanię, prosty i realny program. Brawo
  0
  0
 • "ajej" dnia 13 listopada 2014 o godzinie 22:56:48 napisał:
  źle zalinkowana strona Wnuka - przypadek? NIE SĄDZĘ!
  0
  0
 • "Oldman zmc" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 0:10:03 napisał:
  A cóż to za miarodajny barometr wyborczy - ranking, w którym swoją opinię wyraziło może ze 100 osób. Prawdziwe rozstrzygnięcie rankingu nastąpi przy urnach a tam nie będą się liczyły obiecanki dla maluczkich, największa ilość rozklejonych plakatów, największa liczba zaklejonych konkurentów ani nawet najszybsza gadka. Tam zadecydują: autentyczna klasa kandydata stanowiąca jego swoistą markę, nieskazitelna postawa moralno – etyczna, pozytywna ocena dotychczasowych wymiernych dokonań dla Zamościa, chęć podjęcia autentycznej służby dla miasta a nie tylko spełnienia ambicjonalnie umotywowanych aspiracji w końcu również realność programu wyborczego kandydata. Mój kandydat Pan Marcin Zamoyski zdecydowanie posiada atuty, które wymieniłem, więc jeśli również inni je posiadają rokuje to twardą walkę – ale wyboru musi dokonać każdy opierając się na zasadach wynikających z indywidualnego systemu wartości.
  0
  0
 • "wiesław 67" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 8:14:02 napisał:
  Kto wygra wybory okaże się po ich zakończeniu .Informowałem internautów ,że będę głosował na a. Wnuka i podawałem dlaczego .Zapraszałem też na swoja posesje wszystkich którzy chcieli bysie zainteresować dotychczasową skutecznością działań obecnego Prezydenta i Rada Miasta . Wcześniej bo 25-03-2011 zapraszałem na swoją posesje P.Prezydenta i obecnych tam radnych . Chodziło mi wówczas o wyjaśnienie czy mam płacić podatki za powierzchnie działki o szerokości 14.7 m jak w ewidencji zatwierdzonej przez sąd czy o szerokości 14.25 jaką mam do dyspozycji oraz jak mam prowadzić działalność w swoim warsztacie wybudowanym dzięki pozwoleniem byłego Wojewody obecnego Prezydenta do którego zabrano mi drogę.Osobą która chciała zainteresować moim problemem był Przewodniczący Rady Osiedla P.Bolesław Kornaś i to na niego odda głos moja rodzina .W/w uczestniczył czynnie we wszystkich inwestycjach realizowanych przy ul. Majdan jak: telefon,kanalizacja,gaz, droga żużlowa,boisko. Uważam ,że się sprawdzi dlatego nakłaniam mieszkańców obwodu 2 do głosowania na niego .
  0
  0
 • "JK" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 9:07:06 napisał:
  PIS na księżyć- najlepiej samochodem hehe
  0
  0
 • "Beata" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 9:29:32 napisał:
  Moralny jak Wnuk. Nic dodać nic ująć.
  0
  0
 • "Anna" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 10:08:11 napisał:
  Beata, ku kolejny moralny kandydat PiS: https://www.youtube.com/watch?v=u-2NMsS4l80 Jaka partia, tacy kandydaci. Co innego do kamery, co inne poza nią. Zapewne dlatego, z panem W zawsze chodzi opiekun - pan Zawiślak.
  0
  0
 • "do JK" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 10:09:32 napisał:
  Spadaj na drzewo,he he he
  0
  0
 • "do Beaty i Ani" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 10:19:12 napisał:
  Och, jak pięknie prawicie o moralności. A jak tam z waszą moralnością? W porządku? Nie znalazłyście zapewne belki w swoich ślicznych oczętach, za to źdźbło w oku u innych- a jakże! I sumienia zapewne macie tak czyste, jak czyste są szyby po wjechaniu samochodu w kałużę.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "?" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 10:19:51 napisał:
  Dlaczego redakcja nie pisze że Paweł Biłant jako JEDYNY kandydat podpisał deklarację że w przypadku wyboru na urząd prezydenta zrzeka się połowy swojej pensji na cele charytatywne. Jakoś reszta kandydatów takich deklaracji nie składa bo widocznie dla nich liczy się tylko kasa a nie zmiany w mieście.
  0
  0
 • "Roszko" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 10:25:52 napisał:
  Roztocze - gdzie wasza moralność i rzetelność? :) Do tej pory o zwycięzcy rankingów informowaliście w osobnym tekście i najczęściej był osobny wywiad z tą osobą. Ale wygrał Wnuk, który jest wam nie na rękę. Gdyby wygrał Zamoyski, byłby drugi "niezależny" wywiad z pytaniami: 1. dlaczego jest Pan taki wspaniały, 2. Czy nadal będzie Pan taki wspaniały dla dobra miasta? 3. Czym pielęgnuje pan wąsy?
  0
  0
 • "endrju" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 10:36:44 napisał:
  Poprawiać linka bo was pozwe!
  0
  0
 • "xilitol" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 10:43:31 napisał:
  "?" @Jeżeli jest tak jak piszesz, to zapewne nie wie (bo ta wiedza w piekarni nie była potrzebna),że zrzec się nie może ale po otrzymaniu wypłaty jej część może przekazać np. w formie darowizny. Jeżeli ubiega się o takie stanowisko to podszkolić się wypada ! Marnie widzę jego ew. "rządy", a przed takimi i jemu podobnymi uchroń nas Panie!
  0
  0
 • "xilitol" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 10:46:22 napisał:
  Z utęsknieniem czekam na cisze przedwyborczą. Jak Szanowna Redakcja tą sprawę rozwiążę?
  0
  0
 • "czytelnik zmc" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 12:53:32 napisał:
  pewnie wyłączą komentarze w pi*du bo tak najprościej :D
  0
  0
 • "xilitol" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 13:18:27 napisał:
  A niech wyłączą w *****, bo jak czytam tu komentarze niektórych klasyków demagogii to mam problemy z dwunastnicą. Kandydaci powalczą o stołki, a MOŻE po 2 latach (MOŻE!)pomyślą o ludziach..
  0
  0
 • "Thomas" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 16:00:58 napisał:
  Cyt. "MARCIN ZAMOYSKI JERZY NIZIOŁ ANDRZEJ WNUK PAWEŁ BIŁANT Artykuł nie miał na celu przedstawienia nikogo w złym świetle. Jedni wyborcy jeszcze przed skonsumowaniem tekstu wiedzieli na kogo zagłosują, inni podejmą decyzję po zapoznaniu się z programami poszczególnych kandydatów. A w niedzielę do urn pójdziemy wszyscy. Demokracja, racja?" Mówisz redaktorze Racja, Demokracja?? A może powiesz Racja Stanu??? A co miał na celu ten artykuł jeżeli zawiera pewne sugestie, samo faworyzowanie Zamoyskiego bo to bo tamto???Dlaczego kandydaci nie są podani w alfabetycznej kolejności?? Kolejność Zamoyski, Nizioł, Wnuk, Biłant niejako sugeruje jaka będzie kolejność w czasie niedzielnych wyborów. W czym Zamoyski jest lepszy od Nizioła, Wnuka czy Biłanta???? FAKTY SĄ TAKIE OCENIAMY USTĘPUJĄCEGO PREZYDENTA, Tyle lat z Zamoyskim i więcej pytań niż odpowiedzi, zbyt dużo jest tych niewiadomych. JA CZYTAM JEGO PROGRAM I JESTEM ZDUMIONY, CO ON JAKO DOŚWIADCZONY POLITYK ROBIŁ, ŻE DOPIERO TERAZ PROPONUJE TE RZECZY?? Tak więc czym innym jest program a czym innym zdolność do jego realizacji. Teraz chce Zamoyski rozwoju strefy ekonomicznej, a jeszcze nie tak dawno mówił że w Zamościu nie ma szans na przemysł i jego Wywód na tema automatyzacji, świat stosujący i wykorzystujący najnowsze nowinki techniczne, innowacje rozwija się. POSTĘPU NIKT NIE ZATRZYMA, JEST ON NIEUCHRONNY, A KTO JEST POZA TYM NURTEM STOI W MIEJSCU, COFA SIĘ BO SIĘ NIE ROZWIJA. I oczywiście dogmat o wyższości turystyki nad wszystkim. Szkoda tylko, że panujący nam prezydent zapomniał ile kosztuje budowa pensjonatu, czy obiektu oferującego miejsca noclegowe, to nie jest tysiąc, dwa, TO INWESTYCJE rzędu kilkuset tysięcy złotych - tak więc wbrew temu co sądzi prezydent turystyka jest drogą imprezą a sezon trwa dwa miesiące. I nie ma znaczenie że ktoś ogłosi sezonu czas zacząć, na początku maju. Jakim prezydentem jest Zamoyski widzimy, jego program jest dla mnie niewiarygodny, po prostu prezydent nie jest w stanie go zrealizować, to samo słyszeliśmy cztery lata temu i wystarczy. Gwoli sprawiedliwości, pewne elementy dodano, niektóre elementy pogrupowano.JA CZYTAM JEGO PROGRAM I JESTEM ZDUMIONY, CO ON JAKO DOŚWIADCZONY POLITYK ROBIŁ, ŻE DOPIERO TERAZ PROPONUJE TE RZECZY?? Jako prezydent miał wiele czasu na zrealizowanie wielu rzeczy i najzwyczajniej w świecie nawet nie zawiódł, ale rozczarował. Weźmy zima, nie dość że przyszła późno, to spowodowała spore zamieszanie. Zimą ulice i chodniki nie odśnieżone, to się powtarza,ośnieżanie to jest prosta sprawa. Są firm które się tym zajmują, i nie stanowi to dla nich żadnego problemu - co tutaj zawiodło?? Weźmy budżet obywatelski, prezydent najpierw negatywnie go ocenił a potem że jest to dobre rozwiązanie. oczywiście na tym forum była mowa o komentowaniu przez prezydenta pomysłów do budżetu obywatelskiego. Szkoda, bo taki budżet, a raczej udział obywateli w tym budżecie, to szansa nie tylko na realizację dobrego budżetu obywatelskiego, ale szansa na podchwycenie dobrych pomysłów, które można przenieść do budżetu. Samo to, że jest to świetna okazja do kontaktu z wyborcami. Tak więc ta kadencja niech będzie ostatnią kadencją Zamoyskiego, mieszkańcy nie oczekują budowy kolejnego muzeum, oczekiwania są inne. Koło Stacji Lotosu jest realizowana kolejna duża inwestycja, czy to jakiś dyskont, czy hipermarket???
  0
  0
 • "Koneser" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 16:32:48 napisał:
  Pozwolę sobie dopełnić wypowiedź przedmówcy fragmentem, a raczej parafrazą pewnej znanej piosenki " i odmaszeruje hrabinicz wraz ze swoim "dworem" w siną dal..." ;)
  0
  0
 • "Thomas" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 16:39:18 napisał:
  Tak naprawdę Zamoyski jest w nie lada tarapatach, jego elektorat jest podzielony bo poszczególne komitety wystawiły dużo lepszych kandydatów i mają wybór. Elektorat PiS w poprzednich wyborach to 46 % a jest większy, ale na ten elektorat nią ma co liczyć prezydent, chociażby ze względu na liczne Zgrzyty na Linii poseł - prezydent. A ten elektorat może być jeszcze większy co oznacza, że wybory rozstrzygną się w pierwszej turze. Dla samego prezydenta może to wszystko oznaczać dość kiepski wynik, a może być nawet niespodzianka - ostanie miejsce.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "!" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 16:55:09 napisał:
  Bedzie 2 tura wyborów to pewne. Natomiast nie jest pewne czy w 2 turze znajdzie się obecny prezydent bo dużo ludzi chce głosować na Nizioła albo Wnuka. 4lata temu wygrał Zamojski bo nie było dużej konkurencji więc ludzie kierowali się tym co jest. Także ja bym naprawdę obawiał się biedna redakcjo o swoją przyszłość bo jak będzie nowy prezydent to i podejście do waszego portalu nie będzie takie jak teraz. Raczej szampana w niedzielę nikt nie będzie pił bo zostanie jeszcze jedna tura wyborów na prezydenta.
  0
  0
 • "Geniowefa" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 18:00:25 napisał:
  wymienią rednacza i tyle, bo to on im wiąże ręce, zwykli dziennikarze mają mało do gadania, chociarz tutaj nie jest jeszcze najgorzej, mam nadzieję, że pogonią tego komucha z TZ.
  0
  0
 • "Heti" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 19:13:11 napisał:
  Głośna krowa mało mleka daje. Takie wrażenie mam jak czytam komentarze pomagierow jednego z kandydatow. Ten Pan jeszcze nie wygrał i nie wygra. Chyba, że moralnie...
  0
  0
 • "Geniowefa" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 20:20:39 napisał:
  czyżby czyste sumienie? Co będzie miał wygrany
  0
  0
 • "czytelnik zmc" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 21:48:30 napisał:
  Pamiętajmy, że w tym mieście mieszkają jeszcze ludzie, którzy żyją życiem codziennym i mają swoje problemy. Nic dziwnego, że miasto się wyludnia, skoro obecny prezydent tak mocno stawia na turystów, a trochę zapomina o mieszkańcach. Dlatego trzymam kciuki za pana Andrzeja Wnuka, którego miałem okazję poznać osobiście i urzekł mnie swoją wysoką kulturą osobistą, szacunkiem do rozmówcy i przeogromnym zapałem do działania. W mojej rodzinie i wśród znajomych dostanie sporo głosów. Powodzenia panie Andrzeju!
  0
  0
 • "x" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 22:06:03 napisał:
  Hipopotamy... Wspaniałe... Tyle, że ich nie ma. https://www.facebook.com/video.php?v=299694453553104&set=vb.100005376556785&type=2&theater
  0
  0
 • "Jaszczurka" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 22:13:50 napisał:
  NIE BĘDZIE DRUGIEJ TURY ZA TO BĘDZIE DRUZGOCĄCA KLĘSKA. To już jest koniec.
  0
  0
 • "Jaszczurka" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 22:14:27 napisał:
  I to samo będzie z radnymi.
  0
  0
 • "Mirek" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 22:33:49 napisał:
  Moja rodzina i znajomi głosują na młodego, który może namieszać i poprawić jakość życia!
  0
  0
 • "Simplexcivis" dnia 15 listopada 2014 o godzinie 13:52:21 napisał:
  Oby nie poprawił wyłącznie sobie.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Traszka" dnia 15 listopada 2014 o godzinie 14:10:28 napisał:
  "Jaszczurka" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 22:13:50 napisał: NIE BĘDZIE DRUGIEJ TURY ZA TO BĘDZIE DRUZGOCĄCA KLĘSKA. To już jest koniec. Tak mi przykro "Jaszczurka", że całkowicie straciłeś nadzieję na dobry wynik swojego kandydata ale przecież to nie tragedia za następne 4 lata będą następne wybory - może właśnie wtedy coś ugra?
  0
  0
 • "lawyer" dnia 18 listopada 2014 o godzinie 18:47:49 napisał:
  Obiecałem złodziejowi nicka odniesienie się do programu Pana Andrzeja Wnuka, określonego swego czasu przez Kronikę Tygodnia jako Dekalog Wnuka. Punkt pierwszy – budowa przedłużenia ulicy Kamiennej i Namysłowskiego: 1. Budowa przedłużenia ulicy Kamiennej i Namysłowskiego Przedłużenie ul. Kamiennej: 1) Teren, po którym mogłaby być poprowadzona przedmiotowa ulica znajduje się obecnie w gestii Wojska Polskiego i wchodzi w skład jednostki wojskowej w Zamościu. Dla terenu tego brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, w związku z czym wnioskuję, że stanowi on teren zamknięty w rozumieniu art. 2 pkt 9) ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne . Skutkuje to tym, że poprowadzenie tam jakiejkolwiek inwestycji wymagałoby uprzedniego wyłączenia tegoż terenu jako terenu zamkniętego z jurysdykcji wojskowej i przekazania samorządowi w celu wybudowania drogi. Uzyskanie takiej zgody jest moim zdaniem obecnie nierealne – szczególnie przez Pana Wnuka. W związku z tym, że jest to teren zamknięty nie jest możliwe nawet zastosowanie bez uprzedniej pozytywnej opinii właściwych organów nawet przepisów tzw. specustawy o drogach, tj. ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych z dnia 10 kwietnia 2003r. z późn. zmianami. 2) Okolice ul. Kamiennej to zabudowa osiedlowa, a przede wszystkim sąsiedztwo Młodzieżowego Domu Kultury, Książnicy Zamojskiej oraz dwóch przedszkoli. Z tego też względu obecna organizacji ruchu została tak przemyślana aby zminimalizować możliwość kolizji – drogi jednokierunkowe, a jednocześnie umożliwić zainteresowanym parkowanie lub zatrzymanie pojazdów. 3). Przy ul. Kamiennej w bezpośrednim sąsiedztwie drogi zlokalizowane są bloki mieszkalne – skierowanie tą drogą większego przepływu pojazdu wpłynęło by negatywnie na warunki mieszkaniowe zamieszkałych tam osób a tym samym na wartość rynkową mieszkań. 4). Skierowanie większego ruchu ulicą Kamienną w ulicę Piłsudskiego spowodowało jeszcze większe natężenie ruchu na ul. Piłsudskiego, które i w chwili obecnej należy do największych w Zamościu. Nie wspomnę już o tym, że w takiej sytuacji na Piłsudskiego trzeba by kolejne światła budować a wówczas w szczycie to byłaby już masakra. 5) Obecnie utrudnienia w ruchu na ul. Przemysłowej i Kilińskiego spowodowane funkcjonowaniem Galerii Twierdza mają miejsca w określonych godzinach i dniach, kiedy większa liczba osób decyduje się udać do Galerii i zaparkować tam na parkingu. Podejmowanie przez Miasto za wszelką cenę działań umożliwiających korzystanie z parkingu przy Galerii Twierdza mogłoby mieć wpływ na warunki konkurencji dla innych podmiotów na terenie Miasta. Analogiczne utrudnienia w ruchu można zaobserwować w godzinach szczytu na innych głównych arteriach Miasta, tj. na ul. Piłsudskiego lub Peowiaków. Jest to wynikiem korzystania w coraz większym zakresie z własnych samochodów. Problem ten nie występuje jedynie w Zamościu lecz we wszystkich ośrodkach miejskich. Uważa się, że jedynym sposobem na jego rozwiązanie jest zachęcanie mieszkańców do korzystania w większym stopniu z transportu publicznego. 6) Zasadnym wydaje się podejmowanie przez właściciela Galerii Twierdza starań o możliwość wybudowania połączenia drogowego pomiędzy parkingiem a ul. Namysłowskiego – dlaczego za Twierdzę ma to robić Miasto – jednak biorąc pod uwagę, że teren ten należy do Jednostki Wojskowej przypuszczać należy, że nie będzie to możliwe. Gdyby się jednak przypadkiem udało od razu trzeba tę inwestycję wiązać z przebudową skrzyżowania Namysłowskiego z Wojska Polskiego (już widzę jak tam się z tego cieszą). Przedłużenie ulicy Namysłowskiego. Teren, na którym została zaproponowana budowa drogi należy do PKP i znajdują się nim tory kolejowe. To powoduje, że budowa na nim drogi łączącej ul. Namysłowskiego z ul. Peowiaków jest niemożliwe. Rozebranie torowiska jest także niemożliwe, jako że stanowi własność PKP a ponadto ma być wykorzystane dla potrzeb budowy przystanków kolejowych oraz stanowi połączenie kolejowe z Hrubieszowem a także z rampami przedsiębiorstw. Zapraszam do merytorycznej dyskusji. Może wspólnie znajdziemy jakieś lepsze rozwiązanie.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Kibic lat 80
Przykro czytać te komentarze. Naprawdę...
tys prowda
A jak Hetman będzie grał ligowe mecze ...
kibic
Ziółkowski z Huczwy mógłby wrócić,...
swojak
Skoro odszedł Skrzypek to warto byłoby...
nikt
BTW po "zamojsku" oznacza komin na parki...
bmx
Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem podp...
@Fucha ma racje . Najlepiej zapoznać si...
swojak
Świetne miejsce! Co jakiś czas odwiedz...
Jaro
Paluch może nie odejdzie bo w Motorze c...
Janek
Ta druga od lewej jest za*ebista mrrr...
zamościak
Z całym szacunkiem dla klubu Orka i ich...
zamościak
pokerowa zagrywka, trzeba przyznać...
Tomek
dodam jeszcze , że zamieszczenie tego a...
Tomek
Powiem tak, odwiedzałem to "zoo" poniew...
malibu
Może to zdjęcie jest zapowiedzią kole...
Kibic
bardzo dobra wyniki i wysokie lokaty w. ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny