Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany4 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Produkcja Explainer Video – dlaczego firmy w nie inwestują?

R E K L A M A    B O A R D

Produkcja explainer videos (explanatory videos), jak i cały video marketing to obszar działań promocyjnych zyskujący w ostatnich latach na popularności. Nim jednak przejdziemy do analizy korzyści i przyczyn tego zjawiska warto wytłumaczyć czym są tzw. explainer videos.

Explainer videos to nic innego jak krótkie filmy promocyjne w formie animacji komputerowej. Ich czas nie przekracza zazwyczaj 60-90 sekund. Czym różnią się od tradycyjnej reklamy? Ich celem nie jest przekazanie jedynie komunikatu reklamowego. Jak sama nazwa wskazuje mają one tłumaczyć (ang. to explain – tłumaczyć) produkt/usługę lub choćby aplikację mobilną potencjalnym zainteresowanym.

Najczęściej przedstawiają one zatem problem, z którym utożsamić powinna się możliwie jak najszersza grupa widzów, rozwiązanie w postaci usługi danej firmy i korzyści z nią związane. Można zatem powiedzieć, że produkcja explainer videos np. od studia animates.pl oznacza w praktyce brak konieczności stosowania długich opisów na stronach internetowych. Zamiast tego odwiedzający klika w przycisk „play” i po chwili wie, czy dane produkty lub usługi są dla niego.

Ceny explainer videos

Produkcja explainer videos wiąże się zazwyczaj z kosztem od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Musimy pamiętać, że nad krótkim filmem pracuje zazwyczaj kilka osób:

  • scenarzysta,
  • ilustrator,
  • animator,
  • lektor,
  • specjalista od efektów dźwiękowych.

Mimo, że sama animacja trwa kilkadziesiąt sekund to czas potrzebny na jej przygotowanie wynosi średnio kilka tygodni. Jednak koszt ten z pewnością się zwróci – dobrze wykonane explainer video podnosi konwersję i zwiększa sprzedaż.

Dlaczego firmy inwestują w produkcję explainer videos

Odpowiedź jest prosta – bo im się to opłaca. Zwłaszcza w przypadku biznesów innowacyjnych, których działanie ciężko opisać jest w kilku słowach. Potencjalny klient raczej nie będzie przedzierał się przez długie opisy tekstowe na stronie. O wiele bardziej woli on obejrzeć estetyczną, przyjemną animację explainer video i w ten sposób zapoznać się z ofertą danej firmy.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
z_boku
Zawsze i wszędzie znajdą się ludzie k...
L19c
Niczego nie upraszcza natomiast utrudnia...
archeo
ubogi jest Twój "zestaw" sławnych ludz...
z_boku
Oczywiście, jesteśmy otoczeni komucham...
L19c
A jak inaczej można nazwać tych kolesi...
z_boku
Jeden facet kiedyś napisał (cytat): z ...
dementi
Piotrowski nie zarejestrował listy w lu...
A.
Dlaczego każdy artykuł o Wandzie Orli...
Antyklerykał
Pomnik się da obalić, ale skwer to nie...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018