Zamknij

Praca dla księgowej w Lublinie - gdzie szukać, jak czytać ogłoszenia, aby dobrze wybrać ofertę pracy?

13:19, 26.06.2018 tekst nadesłany | kategoria: Artykuł zewnętrzny opłacony Aktualizacja: 10:13, 08.07.2019
Skomentuj

Specjaliści z zakresu księgowości nie mają najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy w swoim zawodzie, także w takim mieście jak Lublin. Wiele jest ogłoszeń o pracę dla księgowych ze zróżnicowanym stażem pracy. Jak w tych anonsach znaleźć ofertę skrojoną na miarę swoich możliwości? Gdzie szukać pracy dla księgowej w Lublinie?

Gdzie szukać pracy dla księgowej w Lublinie?


Oferty pracy dla księgowej w Lublinie najczęściej dotyczą biur rachunkowych, podatkowych lub firm, w których potrzebny jest specjalista z zakresu finansów, co widać na przykładzie ogłoszeń na praca.money.pl/indeks/praca-lublin-ksiegowosc-555215/. Poszukiwane są osoby, które będą zajmowały się sporządzaniem sprawozdań finansowych, dekretowaniem i księgowaniem dokumentów, prowadzeniem ewidencji księgowych, przygotowaniem deklaracji podatkowych, współpracą z US i ZUS, a także wieloma innymi czynnościami związanymi z rozliczeniami firm.


Jak czytać ogłoszenia o pracę dla księgowej w Lublinie?


Ogłoszenia o pracę dla księgowej w Lublinie zazwyczaj złożone są z kilku części. W pierwszej zazwyczaj pojawia się zakres pracy na danym stanowisku. Może to być wymienienie w punktach obowiązków księgowej w danej firmie. Często jest to prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, ksiąg rachunkowych, sporządzanie analiz i sprawozdań, tworzenie deklaracji PIT, reprezentowanie firm w takich instytucjach jak np. US. Zakres pracy uzależniony jest od charakteru stanowiska. Inne obowiązki będą miały osoby pracujące jako młodszy księgowy, a inne główni księgowi.


Kolejnym elementem ogłoszeń są oczekiwania pracodawcy względem pracownika. Zazwyczaj jest to określenie mile widzianego doświadczenia (np. 2 lata na podobnym stanowisku). Wśród oczekiwań wymieniane jest również wykształcenie (najczęściej wymagane są studia z zakresu finansów i rachunkowości), znajomość języków obcych (głównie angielskiego lub niemieckiego), znajomość obsługi komputera oraz programów do księgowości.


Następna część ogłoszeń przedstawia to, co pracodawca może zaoferować, czyli benefity związane z pracą w konkretnej firmie lub biurze. Najczęściej są to dodatkowe ubezpieczenia grupowe, karty Multisport, prywatna opieka medyczna, bony na święta, imprezy firmowe itp. Niektóre firmy dodają informacje o panującej atmosferze w biurze, relacjach i możliwościach rozwoju lub awansu.


Jakie dokumenty są potrzebne podczas rekrutacji na księgową?


Każda firma może sama ustalić, jakie dokumenty są niezbędne, aby zakwalifikować się do pierwszego etapu rekrutacji. Zawsze jest to CV, czyli życiorys z informacjami odnośnie wykształcenia, doświadczenia i umiejętności potencjalnego pracownika. Wielu pracodawców wymaga także przesłania listu motywacyjnego. Bywa, że obowiązkowe jest dołączenie również odpisu dyplomu ukończenia studiów wyższych, kserokopii dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje, referencji, a także zgody na przetwarzanie danych osobowych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%