Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany26 czerwca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Praca dla księgowej w Lublinie – gdzie szukać, jak czytać ogłoszenia, aby dobrze wybrać ofertę pracy?

R E K L A M A    B O A R D

Specjaliści z zakresu księgowości nie mają najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy w swoim zawodzie, także w takim mieście jak Lublin. Wiele jest ogłoszeń o pracę dla księgowych ze zróżnicowanym stażem pracy. Jak w tych anonsach znaleźć ofertę skrojoną na miarę swoich możliwości? Gdzie szukać pracy dla księgowej w Lublinie?

Gdzie szukać pracy dla księgowej w Lublinie?

Oferty pracy dla księgowej w Lublinie najczęściej dotyczą biur rachunkowych, podatkowych lub firm, w których potrzebny jest specjalista z zakresu finansów, co widać na przykładzie ogłoszeń na praca.money.pl/indeks/praca-lublin-ksiegowosc-555215/. Poszukiwane są osoby, które będą zajmowały się sporządzaniem sprawozdań finansowych, dekretowaniem i księgowaniem dokumentów, prowadzeniem ewidencji księgowych, przygotowaniem deklaracji podatkowych, współpracą z US i ZUS, a także wieloma innymi czynnościami związanymi z rozliczeniami firm.

Jak czytać ogłoszenia o pracę dla księgowej w Lublinie?

Ogłoszenia o pracę dla księgowej w Lublinie zazwyczaj złożone są z kilku części. W pierwszej zazwyczaj pojawia się zakres pracy na danym stanowisku. Może to być wymienienie w punktach obowiązków księgowej w danej firmie. Często jest to prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, ksiąg rachunkowych, sporządzanie analiz i sprawozdań, tworzenie deklaracji PIT, reprezentowanie firm w takich instytucjach jak np. US. Zakres pracy uzależniony jest od charakteru stanowiska. Inne obowiązki będą miały osoby pracujące jako młodszy księgowy, a inne główni księgowi.

Kolejnym elementem ogłoszeń są oczekiwania pracodawcy względem pracownika. Zazwyczaj jest to określenie mile widzianego doświadczenia (np. 2 lata na podobnym stanowisku). Wśród oczekiwań wymieniane jest również wykształcenie (najczęściej wymagane są studia z zakresu finansów i rachunkowości), znajomość języków obcych (głównie angielskiego lub niemieckiego), znajomość obsługi komputera oraz programów do księgowości.

Następna część ogłoszeń przedstawia to, co pracodawca może zaoferować, czyli benefity związane z pracą w konkretnej firmie lub biurze. Najczęściej są to dodatkowe ubezpieczenia grupowe, karty Multisport, prywatna opieka medyczna, bony na święta, imprezy firmowe itp. Niektóre firmy dodają informacje o panującej atmosferze w biurze, relacjach i możliwościach rozwoju lub awansu.

Jakie dokumenty są potrzebne podczas rekrutacji na księgową?

Każda firma może sama ustalić, jakie dokumenty są niezbędne, aby zakwalifikować się do pierwszego etapu rekrutacji. Zawsze jest to CV, czyli życiorys z informacjami odnośnie wykształcenia, doświadczenia i umiejętności potencjalnego pracownika. Wielu pracodawców wymaga także przesłania listu motywacyjnego. Bywa, że obowiązkowe jest dołączenie również odpisu dyplomu ukończenia studiów wyższych, kserokopii dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje, referencji, a także zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
9 42 minuty temu
Powinni zrobić zapis aby kandydaci do P...
z_boku
Może ta książka coś wyjaśni?https:/...
observer
szanse ma takie, jak na zwycięstwo w sp...
Mieszkaniec nie...
Co za głąb wstawił zdjęcie z neta za...
TORRES20400
@"ciekawy"; zwykle odpowiadam na pytania...
Thomas
oduczcie się darmochy i koncertów pod ...
dfgh
Gdyby startował z 3 lub z ostatniego mi...
KL
Najgorsza jest "coś tam, coś tam"....
PT
Najgorszy kandydat z Lubelszczyzny....
Wielki radny a pszenica chwastami zarosl...
ach
i to jest muzyka, kurcze poszedłbym ale...
ciekawy
tak z ciekawosci schody zamojskiego Ratu...
KL
Najlepszy kandydat z Lubelszczyzny!...
ad111
Proszę bardzo, edukacji nigdy zbyt wiel...
z_boku
Nie od dzisiaj wiadomo że palenie trawy...
ad112
sprawdź co znaczy słowo ''wycieczka''...
A.K
A dużo było wymienionych nazwisk były...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018