Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja30 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Powiat Zamojski: Czy spalarnia odpadów powstanie? Stanowczy sprzeciw Rady Powiatu.

tradycyjna elektrociepłownia, fot. pixabay
R E K L A M A    B O A R D

„Mając na uwadze stanowiska mieszkańców Powiatu Zamojskiego, ochronę przyrody i rozwój gospodarki, Rada Powiatu w Zamościu sprzeciwia się budowie spalarni odpadów w ciepłowni miejskiej w Zamościu.” – poinformował Jan Słomiany, Przewodniczący Rady Powiatu.

Stanowisko Rady Powiatu w Zamościu z dnia 19 października 2018 r. w sprawie planowanej budowy spalarni odpadów w Zamościu przy ulicy Hrubieszowskiej, publikujemy poniżej.

Uprzednio swoje stanowisko przesłali do nas również mieszkańcy Jarosławca i Szopinka, pisaliśmy o tym TUTAJ

Na stronie internetowej dotyczącej inwestycji obiegprzyszlosci.pl znajduje się harmonogram projektu, który zakłada, że po uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i zgody na realizację przedsięwzięcia, potrzebne będzie 12 miesięcy na prace projektowe oraz 18 miesięcy na rozbudowę istniejącej instalacji. Planowane uruchomienie i oddanie do użytku rozbudowanej instalacji nastąpi w 2021 roku.

O planowanej rozbudowie istniejącej ciepłowni i licznych protestach przeciwko tej inwestycji pisaliśmy:

PAŹDZIERNIK: Nie dla spalarni śmieci w Zamościu
WRZESIEŃ: Dlaczego władze chcą palić śmieci w Zamościu?
SIERPIEŃ: Zamość: Sprzeciw wobec spalarni odpadów
SIERPIEŃ: Zamość/Szopinek/Jarosławiec: Spotkanie w sprawie “spalarni”
LIPIEC: Zamość: Będą spotkania z mieszkańcami w sprawie budowy “spalarni odpadów” (zastosowanie paliwa alternatywnego pre-RDF (Refuse Derived Fuel), zmniejszenie kosztów wytwarzania RDF w PGK Zamość)
LIPIEC: Zamość/Szopinek/Jarosławiec: Mieszkańcy zabrali głos – Czy spalarnia odpadów powstanie?

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018