R E K L A M A

Z I P

Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja30 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Powiat Zamojski: Czy spalarnia odpadów powstanie? Stanowczy sprzeciw Rady Powiatu.

tradycyjna elektrociepłownia, fot. pixabay

“Mając na uwadze stanowiska mieszkańców Powiatu Zamojskiego, ochronę przyrody i rozwój gospodarki, Rada Powiatu w Zamościu sprzeciwia się budowie spalarni odpadów w ciepłowni miejskiej w Zamościu.” – poinformował Jan Słomiany, Przewodniczący Rady Powiatu.

Stanowisko Rady Powiatu w Zamościu z dnia 19 października 2018 r. w sprawie planowanej budowy spalarni odpadów w Zamościu przy ulicy Hrubieszowskiej, publikujemy poniżej.

Uprzednio swoje stanowisko przesłali do nas również mieszkańcy Jarosławca i Szopinka, pisaliśmy o tym TUTAJ

Na stronie internetowej dotyczącej inwestycji obiegprzyszlosci.pl znajduje się harmonogram projektu, który zakłada, że po uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i zgody na realizację przedsięwzięcia, potrzebne będzie 12 miesięcy na prace projektowe oraz 18 miesięcy na rozbudowę istniejącej instalacji. Planowane uruchomienie i oddanie do użytku rozbudowanej instalacji nastąpi w 2021 roku.

O planowanej rozbudowie istniejącej ciepłowni i licznych protestach przeciwko tej inwestycji pisaliśmy:

PAŹDZIERNIK: Nie dla spalarni śmieci w Zamościu
WRZESIEŃ: Dlaczego władze chcą palić śmieci w Zamościu?
SIERPIEŃ: Zamość: Sprzeciw wobec spalarni odpadów
SIERPIEŃ: Zamość/Szopinek/Jarosławiec: Spotkanie w sprawie “spalarni”
LIPIEC: Zamość: Będą spotkania z mieszkańcami w sprawie budowy “spalarni odpadów” (zastosowanie paliwa alternatywnego pre-RDF (Refuse Derived Fuel), zmniejszenie kosztów wytwarzania RDF w PGK Zamość)
LIPIEC: Zamość/Szopinek/Jarosławiec: Mieszkańcy zabrali głos – Czy spalarnia odpadów powstanie?

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny