R E K L A M A

Z I P

Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja30 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

powiat i miasto Zamość: Ławka Niepodległości z dofinansowaniem MON

źródło: www.mon.gov.pl

Ministerstwo Obrony Narodowej przyznało dotację dla Zamościa i powiatu zamojskiego na wykonanie i montaż multimedialnej ławki. Obiekt ma przypominać o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości, upamiętniać tradycję, chwałę oręża polskiego, uczcić pamięć patriotów, dowódców i żołnierzy.

Miasto Zamość poinformowało, że podobnie jak 261 innych jednostek, przygotowało stosowny wniosek zawierający m.in. propozycję nagrania dźwiękowego i wstępną lokalizację. Łącznie 143 samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie, które przedstawiły dokumenty wskazujące m.in. najlepszą lokalizację, plan budowy, wysokość wkładu własnego oraz propozycję nagrania dźwiękowego związanego z lokalną historią, otrzymają dofinansowanie Ministra Obrony Narodowej.

Część multimedialna w mieście Zamość będzie umożliwiała odsłuchanie np. fragmentu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego – Marsz I Brygady oraz fragmentu Depeszy Józefa Piłsudskiego notyfikującej powstanie niepodległego Państwa Polskiego z 16 listopada 1918 r.

Ławka ma być zlokalizowana na Rynku Wielkim przy klombie. Część istniejącego siedziska od strony Ratusza ma zostać zastąpiona przez multimedialną Ławkę Niepodległości.

Koszt nowoczesnej ławki, podświetlanej systemem LED, wyposażonej w hotspot Wi-Fi i fotokody QR, które umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych oraz ułatwienia, takie jak ładowarka urządzeń mobilnych, szacuje się na ok. 30 000 zł. Dotacja dla Miasta Zamość wyniesie 19 946,96 zł.

Ławka Niepodległości stanie też w Krasnobrodzie na terenie zabytkowego Zespołu Pałacowo – Parkowego Samodzielnego Publicznego Sanatorium Rehabilitacyjnego im. Janusza Korczaka. Powiat zamojski otrzyma dotację w wysokości 30 000 zł.

Ławki Niepodległości to projekt upamiętniający polską państwowość, ale także posiadający walory edukacyjne oraz praktyczne. Siedząc na ławce, każdy z nas będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez nas niepodległości. Ławki będą również propagowały historię poszczególnych regionów Polski” – informuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Więcej o programie:

Samorządy w programie Ławka Niepodległości

Historia współgra z nowoczesnością – Ławka Niepodległości

Wyniki konkursu

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny