R E K L A M A

Z I P

Biłgoraj | Polityka i SamorządOliwia Bojar12 września 2017

Powiat Biłgorajski: Prawie 3 mln złotych na inwestycje w oświatę

Boisko przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, foto: www.bilgorajski.pl

R E K L A M A    B O A R D

Minione wakacje okazały się czasem wzmożonych inwestycji i remontów w szkołach i placówkach podległych biłgorajskiemu samorządowi powiatowemu.

Prace wykonywano m. in w LO im. ONZ, Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej, Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz w Zespole Szkół Specjalnych.
W Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ wymieniono m. in panele podłogowe, oświetlenie w kilku salach, wyremontowano sanitariaty, pomalowano klatki schodowe, wymieniono drzwi wejściowe i stolarkę w jednej z sal. W sumie na remont w tej szkole wydano 108 tys. złotych.
W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących wykonano remonty za kwotę 33 tys. zł. Tutaj pomalowano część sal lekcyjnych i korytarzy a także zaadoptowano kilka sal na pracownie przedmiotowe. W internacie natomiast wyremontowano kanalizację w kuchni, pomalowano sale lekcyjne i kuchnię.
W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej remonty pochłonęły 108 tys. zł. Za te środki przeprowadzono generalny remont 2 łazienek wraz z wymianą pionu kanalizacyjnego na wszystkich piętrach w budynku szkoły. W internacie m. in. pomalowano korytarze i sale sypialne oraz kuchnię. Wymieniono okna w pomieszczeniach gospodarczych i łazienkach w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego.
W Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących remonty kosztowały 22 tys. zł. Wykonano m.in. malowanie sanitariatów i sal lekcyjnych, oraz hali basenowej i zaplecza, naprawiono dno i ściany niecki basenu i posadzki w przebieralniach, przeprowadzono remont pomieszczeń księgozbioru i sanitariatów w internacie.
W Zespole Szkół Specjalnych w Biłgoraju wykonano remonty za 41 tys. zł za które wymalowano ściany, wymieniono podłogi w 2 salach lekcyjnych oraz okna na przeciwpożarowe, ułożono też płytki na korytarzach szkolnych.

Zakończyła się również budowa boiska przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących warta 1,7 mln zł. Na ten cel samorząd powiatu uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości około 500 tys. zł oraz 100 tys. zł ze środków miasta Biłgoraja. Powstało ogrodzone boisko wielofunkcyjne: do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki, siatkówki, kort do tenisa ziemnego, siłownia zewnętrzna i trybuny.

Aktualnie trwa remont internatu Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Inwestycja ta pochłonie w sumie prawie 500 tys zł. Zakres prac obejmuje wykonanie robót budowlanych dostosowujących budynek internatu do obowiązujących przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Prace obejma zatem wydzielenie pożarowe klatek schodowych w tym – wykonanie robót rozbiórkowych i przygotowawczych, ścianki działowe, ślusarka i stolarka drzwiowa, roboty malarskie, zewnętrzna ściana oddzielenia ppoż., elementy systemu oddymiania, przebudowę balustrad schodowych, wymianę hydrantów ppoż., w tym: roboty rozbiórkowe i przygotowawcze oraz montaż hydrantów przeciwpożarowych, przebudowę schodów zewnętrznych, w tym: roboty rozbiórkowe i przygotowawcze, schody zewnętrzne wraz z zadaszeniem, zasilanie oddymiania, oświetlenie ewakuacyjne. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 listopada.
Z kolei dostosowaniu obiektu do warunków użytkowania przez osoby niepełnosprawne poddano budynek dydaktyczny Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Na ten cel pozyskano prawie 100 tys. zł z PFRONu, a całość kosztowała 377 tys. zł. W ramach prac wykonano: zewnętrzną pochylnię dla osób niepełnosprawnych przy wejściu głównym do budynku dydaktycznego, umożliwiającą dostęp na parter; wykonano chodnik z kostki betonowej, który jest dojściem do wejścia głównego; wyremontowano sanitariaty na I, II i III piętrze wraz z wydzieleniem sanitariatu dla osób niepełnosprawnych na I i III piętrze; wymieniono drzwi wewnętrzne do sal dydaktycznych i pomieszczeń administracyjnych; wykonano szyb windowy wraz z montażem dźwigu osobowego o napędzie hydraulicznym, dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
Aktualnie dobiega końca wymiana dachu na budynku Młodzieżowego Domu Kultury, Zespołu Szkół Specjalnych i Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju, która pochłonie 266 tys. zł.

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

ak 18 minut temu
2 mln. na sport a ile na turystykę? Czy...
Ed 41 minut temu
Ostatnie zdanie artykułu brzmi: „Jest...
Prezes
Agrosu już dawno miasto nie powinno fin...
bobby
Skąd ten wrzask po prostu gówno się s...
do prezes
Każdy, kto by nie przyszedł na stołek...
olo
Ciekawe ile pan dyrektor zarabiał, prze...
od co
Trzeba by zapytać Agros ile kosztuje( z...
.
Ad111 @ gdyby ciąża była faktycznie n...
Przecież przyjeżdża do Zamościa czę...
ad
Po sukcesach też nie specjalnie pojawia...
ad111
Wydaje się, że Wolontariusze mają naj...
Pobożny
Ten kierowca z Passata jest dobrze znany...
wiktor
Czy radnego ze Zwierzyńca ktoś odwióz...
od co
A co Fajdek ma wspólnego z Agrosem? Jak...
fragat
Co interesuje zaglądających tu? kto ni...
ciekawy
faktycznie tez bym posluchal relacji zbi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny