R E K L A M A

Z I P

Biłgoraj | Polityka i SamorządOliwia Bojar12 września 2017

Powiat Biłgorajski: Prawie 3 mln złotych na inwestycje w oświatę

Boisko przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, foto: www.bilgorajski.pl

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Minione wakacje okazały się czasem wzmożonych inwestycji i remontów w szkołach i placówkach podległych biłgorajskiemu samorządowi powiatowemu.

Prace wykonywano m. in w LO im. ONZ, Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej, Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz w Zespole Szkół Specjalnych.
W Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ wymieniono m. in panele podłogowe, oświetlenie w kilku salach, wyremontowano sanitariaty, pomalowano klatki schodowe, wymieniono drzwi wejściowe i stolarkę w jednej z sal. W sumie na remont w tej szkole wydano 108 tys. złotych.
W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących wykonano remonty za kwotę 33 tys. zł. Tutaj pomalowano część sal lekcyjnych i korytarzy a także zaadoptowano kilka sal na pracownie przedmiotowe. W internacie natomiast wyremontowano kanalizację w kuchni, pomalowano sale lekcyjne i kuchnię.
W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej remonty pochłonęły 108 tys. zł. Za te środki przeprowadzono generalny remont 2 łazienek wraz z wymianą pionu kanalizacyjnego na wszystkich piętrach w budynku szkoły. W internacie m. in. pomalowano korytarze i sale sypialne oraz kuchnię. Wymieniono okna w pomieszczeniach gospodarczych i łazienkach w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego.
W Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących remonty kosztowały 22 tys. zł. Wykonano m.in. malowanie sanitariatów i sal lekcyjnych, oraz hali basenowej i zaplecza, naprawiono dno i ściany niecki basenu i posadzki w przebieralniach, przeprowadzono remont pomieszczeń księgozbioru i sanitariatów w internacie.
W Zespole Szkół Specjalnych w Biłgoraju wykonano remonty za 41 tys. zł za które wymalowano ściany, wymieniono podłogi w 2 salach lekcyjnych oraz okna na przeciwpożarowe, ułożono też płytki na korytarzach szkolnych.

Zakończyła się również budowa boiska przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących warta 1,7 mln zł. Na ten cel samorząd powiatu uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości około 500 tys. zł oraz 100 tys. zł ze środków miasta Biłgoraja. Powstało ogrodzone boisko wielofunkcyjne: do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki, siatkówki, kort do tenisa ziemnego, siłownia zewnętrzna i trybuny.

Aktualnie trwa remont internatu Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Inwestycja ta pochłonie w sumie prawie 500 tys zł. Zakres prac obejmuje wykonanie robót budowlanych dostosowujących budynek internatu do obowiązujących przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Prace obejma zatem wydzielenie pożarowe klatek schodowych w tym – wykonanie robót rozbiórkowych i przygotowawczych, ścianki działowe, ślusarka i stolarka drzwiowa, roboty malarskie, zewnętrzna ściana oddzielenia ppoż., elementy systemu oddymiania, przebudowę balustrad schodowych, wymianę hydrantów ppoż., w tym: roboty rozbiórkowe i przygotowawcze oraz montaż hydrantów przeciwpożarowych, przebudowę schodów zewnętrznych, w tym: roboty rozbiórkowe i przygotowawcze, schody zewnętrzne wraz z zadaszeniem, zasilanie oddymiania, oświetlenie ewakuacyjne. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 listopada.
Z kolei dostosowaniu obiektu do warunków użytkowania przez osoby niepełnosprawne poddano budynek dydaktyczny Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Na ten cel pozyskano prawie 100 tys. zł z PFRONu, a całość kosztowała 377 tys. zł. W ramach prac wykonano: zewnętrzną pochylnię dla osób niepełnosprawnych przy wejściu głównym do budynku dydaktycznego, umożliwiającą dostęp na parter; wykonano chodnik z kostki betonowej, który jest dojściem do wejścia głównego; wyremontowano sanitariaty na I, II i III piętrze wraz z wydzieleniem sanitariatu dla osób niepełnosprawnych na I i III piętrze; wymieniono drzwi wewnętrzne do sal dydaktycznych i pomieszczeń administracyjnych; wykonano szyb windowy wraz z montażem dźwigu osobowego o napędzie hydraulicznym, dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
Aktualnie dobiega końca wymiana dachu na budynku Młodzieżowego Domu Kultury, Zespołu Szkół Specjalnych i Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju, która pochłonie 266 tys. zł.

Autor: Oliwia Bojar
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

Do Rafał Zwola...
Panie radny tym wpisem udowodnił Pan, z...
Gekon
Tak obserwuję od dłuższego czasu, ze ...
Mi
Może Ursusy z Lublina W koncu jeżdżą...
Ja
A czy rozklady jazdy i oznaczenia tras w...
Ja
Tam jeden z tych panów już miał pomys...
pieszy
Na Akademickiej też jest niebezpieczne ...
.
cyt. Miasta Zamość, Gminy Zamość ora...
POdPIS
"przebudowę wraz z rozbudową części ...
Kosh
teraz na wesoło, jak satyra to satyra: ...
POdPIS
przecież to zwykły kibolski hejt a nie...
zamościak
p. Kmicic nie wąchaj tyle !, ewentualni...
racjonalizator
Wreszcie KOD coś wymyślił, zamiast ze...
Jurand
A może obniżka prądu panie Zagdanski ...
Kmicic
Właśnie Panie ,,Jaco" nie trzeba pomoc...
żołądek
wywracam się na lewą stronę jak oglą...
ciekawy
"... fabrycznie nowych, ekologicznych,.....
jaco
Dzisiaj w Mikołowie na przejściu dla p...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017