Flesz | Nielisz | Powiat Zamojski | Zamośćtekst nadesłany21 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Pow. Zamojski: Włamywacze i paser w rękach policji

fot. KMP w Zamościu
R E K L A M A    B O A R D

Zarzuty blisko 10 kradzieży i włamań usłyszał zatrzymany 19 latek i jego i 30 letni wspólnik. Obydwaj włamywali się do mieszkań i pomieszczeń gospodarczych w okolicy, w której mieszkają. Ich łupem padały sprzęty domowego użytku, elektronarzędzia, a nawet stare wysłużone pralki. Łącznie pokrzywdzeni wartość strat wycenili na blisko 28 tys. zł. Włamywaczom w zbyciu skradzionego towaru pomagał 26-latek, który także został zatrzymany. Policjanci odzyskali już dużą część skradzionych przedmiotów.

W ostatnim czasie na terenie gminy Stary Zamość dochodziło do włamań i kradzieży. Pokrzywdzeni informowali policjantów, że z pomieszczeń gospodarczych skradzione zostały różne sprzęty. Były to rowery, spawarki, kosiarki, kosy i piły spalinowe, elektryczne szlifierki i wkrętarki, akumulatory, felgi samochodowe, zagęszczarka, lampa halogenowa. Sprawcy kradli również kable elektryczne oraz węże ogrodowe. Odnotowano także włamania do mieszkań, skąd zginął telewizor, pralka, odkurzacz, elektryczny sprzęt kuchenny i alkohol. Włamywacze nie pogardzili również złomem miedzianym z mosiądzu, brązu i ołowiu, a nawet wysłużoną pralką typu „Frania”. Łącznie pokrzywdzeni wartość utraconych przedmiotów wycenili na kwotę ok. 28 tys. zł.

Operacyjna praca policjantów z Nielisza i kryminalnych z zamojskiej komendy doprowadziły do osób podejrzewanych o przestępstwa. Wszystko wskazywało na to, że są nimi dwaj mieszkańcy jednej z miejscowości w gminie Stary Zamość w wieku 19 i 30 lat.

Kilka dni temu zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Wczoraj przedstawiono im zarzuty dokonania blisko 10 kradzieży i włamań. W większości przypadków działali wspólnie i w porozumieniu. Ponadto prokurator postanowił, że 19 i 30-latek otrzymają policyjny dozór, zakazał im również wyjazdów poza teren kraju. O wysokości kary za popełnione przez nich przestępstwa zdecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci ustalili również, co mężczyźni robili ze kradzionymi przedmiotami. Okazało się, że bezpośrednio po kradzieży sprzedawali je 26-latkowi z gminy Zamość. On również został zatrzymany i przesłuchany jako podejrzany o nabywanie rzeczy pochodzących z czynu zabronionego. Paserstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Zarówno dwaj podejrzani z gminy Stary Zamość, jak również paser z gminy Zamość byli już wcześniej karani. 19 i 30-latek odpowiadali za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, natomiast 26-latek na swoim kącie ma przestępstwa przeciwko mieniu.

Policjanci odzyskali już dużą część skradzionych przedmiotów, które wkrótce wrócą do właścicieli. W dalszym ciągu pracują nad odzyskaniem reszty utraconych rzeczy. poinformowała asp. Dorota Krukowska – Bubiło, Oficer prasowy KMP w Zamościu.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
A. 58 minut temu
Dlaczego każdy artykuł o Wandzie Orli...
Antyklerykał
Pomnik się da obalić, ale skwer to nie...
archeo
Kawałek trawnika i parkingu to skwer? D...
.
Przez kogo to jest artykuł sponsorowany...
z_boku
Obecna Grodzka, były też Aleje Lenina,...
KL
Lenina już była - to dawna Grodzka....
Lena
Ach, jak wam to przeszkadza, może wolel...
z_boku
Wygrzebano jakieś stanowisko RM sprzed ...
TORRES20400
W tym niusie, nie ma najważniejszego. K...
z_boku
Zamojska kolegiata nie została aby par...
Antyklerykał
Zawłaszczanie przestrzeni trwa......
Mefisto
Poszukaj ile kosztował m2 na zielonym r...
KL
Toyota a w środku Idiota....
L.B.
I nadal nie są. 20.04.2019....
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018