Flesz | Zamośćtekst nadesłany1 sierpnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 11 komentarzy

pow. zamojski: Skutki silnych wiatrów – są straty!

R E K L A M A    B O A R D

W dniu 31 lipca br., po przejściu silnych wiatrów z opadami deszczu zamojscy strażacy interweniowali łącznie 32 razy. Na szczęście oprócz strat materialnych nikt podczas zdarzeń nie został poszkodowany.

W 14 zdarzeniach strażacy usuwali powalone drzewa które blokowały przejazd drogami publicznymi oraz stwarzały bezpośrednie zagrożenie dla budynków. W mieście Zamość odnotowaliśmy 6 tego typu interwencji odpowiednio przy ulicach Majdan, Graniczna, Powiatowa, Kilińskiego, Starowiejska. Natomiast na terenie powiatu 8 zdarzeń w miejscowościach: Stary Zamość, Miączyn, Cześniki, Łapiguz, Sułów i Szczebrzeszyn.

ul. Graniczna, fot. nadesłane

W 3 przypadkach doszło do zerwania linii energetycznych napowietrznych w miejscowościach: Sitaniec Kolonia, Sąsiadka i Łapiguz. W tych zdarzeniach strażacy do czasu przybycia pogotowia energetycznego zabezpieczyli miejsce zdarzenia a po odłączeniu prądu przez pogotowie usunęli powalone drzewa.

W 5 przypadkach doszło do częściowego zerwania dachów z budynków mieszkalnych oraz inwentarskich. Odpowiednio w miejscowościach: Sitaniec Kolonia (częściowo zerwany dach z budynku stodoły w którym przechowywano płody rolne); Sąsiadka (częściowo zerwany dach z budynku mieszkalnego opierała się na linii energetycznej), Łapiguz (oderwany arkusz blachy z budynku mieszkalnego).

W mieście Zamość przy ul. Powiatowej z budynku inwentarzowego zerwany został częściowo dach natomiast przy ul. Granicznej zerwany został dach z budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej na powierzchni ok. 80m2. Największe straty odnotowaliśmy przy zdarzeniu przy ul. Granicznej (50 tyś zł.), tam z budynku mieszkalnego w zabudowie szeregowej doszło do zerwania dachu a w wyniku opadów deszczu do jego zalewania. Strażacy w tym zdarzeniu zabezpieczyli budynek przed opadami atmosferycznymi, zerwane arkusze blachy zostały pozbierane a następnie przykręcone za pomocą wkrętarek do więźby dachowej, ponadto uszkodzony dach został zabezpieczony plandekami ochronnymi pobranymi z zapasu KM PSP w Zamościu. W tych zdarzeniu trwającym niespełna 3 godziny zaangażowanych było najwięcej sił i środków: 8 zastępów 35 strażaków. Na miejsce tego zdarzenia przybył także st. bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP w Zamościu oraz przedstawiciel Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego miasta Zamość.

Należy podkreślić że do likwidacji skutków silnych wiatrów w mieście Zamość do pomocy strażakom z JRG Zamość przybyło 7 zastępów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych: Mokre, Białowola (2 samochody), Wierzba, Bortatycze, Udrycze i Czołki. W kulminacyjnym momencie na ternie miasta, działania prowadziło 12 zastępów 57 strażaków. Z kolei w powiecie w miejscowościach Miączyn, Cześniki, Sąsiadka, Stary Zamość, Skierbieszów miejscowe jednostki OSP samodzielnie usuwały zagrożenia.

st. kpt. Marcin Żulewski

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Paweł" dnia 1 sierpnia 2018 o godzinie 10:42:56 napisał:
  byłem na Estradzie jak był ten huragan :) pomyslalem sobie, że ten dom na rogu miałby przechlapane gdyby nie ofiarność ludzi trzymających te namioty, gdyby nie ich upór i wysiłek wszystko poleciało by na ten dom, ewentualnie obok drugi :), pewnie i tak cos doleciało ale nie najcięższe namioty (chyba powinni miec wiekszy płot :)), poza tym jak tak trzymałem ten namiot cos przeleciało obok mnie, nawet nie zdazylem zobaczyc co to było :), naszła mnie mysl ze jak inni puszczą ten namioty to wleci wszystko w nas, pozniej walnął piorun i kolejna refleksja, strzelają pioruny a ja i inni trzymamy żelazne stelaże namiotów żeby nie odfrunęły :) nawet nie patrzylem co sie obok dzieje i kiedy runęła scena, ciekawe czy ktos był pod nią, jakim cudem namiot zdk ocalał chyba jako jedyny? :), ktos podjechał na srodek placu samochodem, za którym sie schowały dzieci, ciekawe czy mial swiadomosc ze cos latajacego mogło uszkodzic ten samochod a nawet przez szyby wleciec do srodka auta czy zrobił to instynktownie a moze wiedzial ale uznał ze dzieci są wazniejsze, pewnie było wiecej takich systuacji, działo sie działo, dobrze ze nikomu nic sie nie stało
  R E K L A M A
  • "Piotr" dnia 1 sierpnia 2018 o godzinie 11:32:03 napisał:
   Samochodem czarnym podjechał prezydent, który wywiózł dwie rodziny, a później wrócił. Szkoda tylko, ze na innym portalu w komentarzach jest hejt, że prezydent zdezerterował. Jak byłeś na miejscu wiesz, że prezydent był do końca.
  • "Paweł" dnia 1 sierpnia 2018 o godzinie 13:28:31 napisał:
   niestety nie widzialem co robil prezydent, niemal do końca trzymałem jeden z namiotów :) ale spodziewalem sie ze zostanie, w sumie to przez ten deszcz w pewnym momencie niewiele było widac,a trzeba było tez uwazac na latające przedmioty (trawestując genialny cytat z Sapkowskiego: "Nie było już któredy sp.......ć " :) ), generalnie to byl tez swoisty test dla radnych czy zostana pomagac czy uciekną, ciekawe czy wszyscy ten test zdali? :) ps. na innym portalu przeczytalem ze ten kierowca co podjechał był z Książnicy Zamojskiej, brawo
 • "WIktor" dnia 1 sierpnia 2018 o godzinie 12:30:32 napisał:
  Prezydent Andrzej Wnuk zachował sie jak prawdziwy bohater. Nie dzwonił jak pewien inny polityk do kamerzysty pewnej telewizji że warto przyjechać z kamerą, tylko po prostu niósł pomoc.
  • "wyborca" dnia 6 sierpnia 2018 o godzinie 9:51:30 napisał:
   a co robiła pani Marta Pfeifer w tym czasie?
  • "hmmm" dnia 9 sierpnia 2018 o godzinie 9:54:19 napisał:
   przekonales mnie, glosuje na Wnuka
 • "Anonim" dnia 1 sierpnia 2018 o godzinie 21:41:40 napisał:
  A co to była za impreza i gdzie, o czym piszecie bo jestem poza Zamościem, jaki huragan ?
  • "uczestnik" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 8:56:15 napisał:
   na Wędrującej Estradzie na osiedlu Powiatowej/Sikorskiego fruwały namioty, waliły pioruny, gęsty deszcz, zawaliła sie scena itp itd ogólnie pandemonium :), szczesliwi ci co mieli samochody, mogli sie schowac w nich z dala od namiotów, najwyzej jakies odłamki gałezi by na nich spadły, na prawie kazdym portalu prawie o tym piszą :), zobacz facebooka ZDK :), oczywiscie przerwano imprezę ale nastepnego dnia sie odbyła :) ps bedzie co wspominac i opowiadac :)
 • "hm" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 11:53:11 napisał:
  To był szkwał burzowy tylko,że na lądzie. Identyczny był kiedyś na Maurach tyle,że szkwał wodny.
  • "uczestnik" dnia 3 sierpnia 2018 o godzinie 18:15:03 napisał:
   jak dla mnie to był huragan :) i wolalbym takiego na zadnym festynie wiecej nie powtarzac :)
 • "albert" dnia 6 sierpnia 2018 o godzinie 10:09:04 napisał:
  na innym portalu jakas pani zastanawiala sie czy wyłaczono prąd jak lunął deszcz na festyn Estrady

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
leszek
pomysł(zasłyszany) Nikodema Dyzmy,...
historyk
Żadnego konfliktu między Zamościem a ...
Powinni grać na hali Osir tam gdzie gra...
Lidia
Radny Nowakowski WSTYD, żeby tak sie ub...
Thomas
Głos potrzebny, ale głos spó...
kmicic
a i jeszcze jedno, dla rozluźnienia emo...
mieszkaniec
drogi ,,Polak'u" - widać nie znasz życ...
zdrovit
Jaki problem, żeby tak duża firma jak ...
ad111
I już pisiorskie trolle się zleciały ...
Mefisto
Och, jakież to trzeba mieć kwalifikacj...
mama
Całkowicie zgadzam się z "rodzicem". W...
Polak
Drogi mieszkańcu, to jest wolny kraj (j...
martinez
Jak można w nieskończoność głosowa...
mieszkaniec
ależ ta grupa zawodowa ma takie przywil...
jan III
Kolumbarium w Zamościu już istnieje na...
rodzic
Bardzo prosimy by politycy na dole nie w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018