R E K L A M A

Z I P

Flesz | Zamośćtekst nadesłany1 sierpnia 2018 FACEBOOK | 5235 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 11 komentarzy

pow. zamojski: Skutki silnych wiatrów – są straty!

R E K L A M A    B O A R D

W dniu 31 lipca br., po przejściu silnych wiatrów z opadami deszczu zamojscy strażacy interweniowali łącznie 32 razy. Na szczęście oprócz strat materialnych nikt podczas zdarzeń nie został poszkodowany.

W 14 zdarzeniach strażacy usuwali powalone drzewa które blokowały przejazd drogami publicznymi oraz stwarzały bezpośrednie zagrożenie dla budynków. W mieście Zamość odnotowaliśmy 6 tego typu interwencji odpowiednio przy ulicach Majdan, Graniczna, Powiatowa, Kilińskiego, Starowiejska. Natomiast na terenie powiatu 8 zdarzeń w miejscowościach: Stary Zamość, Miączyn, Cześniki, Łapiguz, Sułów i Szczebrzeszyn.

ul. Graniczna, fot. nadesłane

W 3 przypadkach doszło do zerwania linii energetycznych napowietrznych w miejscowościach: Sitaniec Kolonia, Sąsiadka i Łapiguz. W tych zdarzeniach strażacy do czasu przybycia pogotowia energetycznego zabezpieczyli miejsce zdarzenia a po odłączeniu prądu przez pogotowie usunęli powalone drzewa.

W 5 przypadkach doszło do częściowego zerwania dachów z budynków mieszkalnych oraz inwentarskich. Odpowiednio w miejscowościach: Sitaniec Kolonia (częściowo zerwany dach z budynku stodoły w którym przechowywano płody rolne); Sąsiadka (częściowo zerwany dach z budynku mieszkalnego opierała się na linii energetycznej), Łapiguz (oderwany arkusz blachy z budynku mieszkalnego).

W mieście Zamość przy ul. Powiatowej z budynku inwentarzowego zerwany został częściowo dach natomiast przy ul. Granicznej zerwany został dach z budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej na powierzchni ok. 80m2. Największe straty odnotowaliśmy przy zdarzeniu przy ul. Granicznej (50 tyś zł.), tam z budynku mieszkalnego w zabudowie szeregowej doszło do zerwania dachu a w wyniku opadów deszczu do jego zalewania. Strażacy w tym zdarzeniu zabezpieczyli budynek przed opadami atmosferycznymi, zerwane arkusze blachy zostały pozbierane a następnie przykręcone za pomocą wkrętarek do więźby dachowej, ponadto uszkodzony dach został zabezpieczony plandekami ochronnymi pobranymi z zapasu KM PSP w Zamościu. W tych zdarzeniu trwającym niespełna 3 godziny zaangażowanych było najwięcej sił i środków: 8 zastępów 35 strażaków. Na miejsce tego zdarzenia przybył także st. bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP w Zamościu oraz przedstawiciel Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego miasta Zamość.

Należy podkreślić że do likwidacji skutków silnych wiatrów w mieście Zamość do pomocy strażakom z JRG Zamość przybyło 7 zastępów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych: Mokre, Białowola (2 samochody), Wierzba, Bortatycze, Udrycze i Czołki. W kulminacyjnym momencie na ternie miasta, działania prowadziło 12 zastępów 57 strażaków. Z kolei w powiecie w miejscowościach Miączyn, Cześniki, Sąsiadka, Stary Zamość, Skierbieszów miejscowe jednostki OSP samodzielnie usuwały zagrożenia.

st. kpt. Marcin Żulewski

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Paweł" dnia 1 sierpnia 2018 o godzinie 10:42:56 napisał:
  byłem na Estradzie jak był ten huragan :) pomyslalem sobie, że ten dom na rogu miałby przechlapane gdyby nie ofiarność ludzi trzymających te namioty, gdyby nie ich upór i wysiłek wszystko poleciało by na ten dom, ewentualnie obok drugi :), pewnie i tak cos doleciało ale nie najcięższe namioty (chyba powinni miec wiekszy płot :)), poza tym jak tak trzymałem ten namiot cos przeleciało obok mnie, nawet nie zdazylem zobaczyc co to było :), naszła mnie mysl ze jak inni puszczą ten namioty to wleci wszystko w nas, pozniej walnął piorun i kolejna refleksja, strzelają pioruny a ja i inni trzymamy żelazne stelaże namiotów żeby nie odfrunęły :) nawet nie patrzylem co sie obok dzieje i kiedy runęła scena, ciekawe czy ktos był pod nią, jakim cudem namiot zdk ocalał chyba jako jedyny? :), ktos podjechał na srodek placu samochodem, za którym sie schowały dzieci, ciekawe czy mial swiadomosc ze cos latajacego mogło uszkodzic ten samochod a nawet przez szyby wleciec do srodka auta czy zrobił to instynktownie a moze wiedzial ale uznał ze dzieci są wazniejsze, pewnie było wiecej takich systuacji, działo sie działo, dobrze ze nikomu nic sie nie stało
  R E K L A M A
  • "Piotr" dnia 1 sierpnia 2018 o godzinie 11:32:03 napisał:
   Samochodem czarnym podjechał prezydent, który wywiózł dwie rodziny, a później wrócił. Szkoda tylko, ze na innym portalu w komentarzach jest hejt, że prezydent zdezerterował. Jak byłeś na miejscu wiesz, że prezydent był do końca.
  • "Paweł" dnia 1 sierpnia 2018 o godzinie 13:28:31 napisał:
   niestety nie widzialem co robil prezydent, niemal do końca trzymałem jeden z namiotów :) ale spodziewalem sie ze zostanie, w sumie to przez ten deszcz w pewnym momencie niewiele było widac,a trzeba było tez uwazac na latające przedmioty (trawestując genialny cytat z Sapkowskiego: "Nie było już któredy sp.......ć " :) ), generalnie to byl tez swoisty test dla radnych czy zostana pomagac czy uciekną, ciekawe czy wszyscy ten test zdali? :) ps. na innym portalu przeczytalem ze ten kierowca co podjechał był z Książnicy Zamojskiej, brawo
 • "WIktor" dnia 1 sierpnia 2018 o godzinie 12:30:32 napisał:
  Prezydent Andrzej Wnuk zachował sie jak prawdziwy bohater. Nie dzwonił jak pewien inny polityk do kamerzysty pewnej telewizji że warto przyjechać z kamerą, tylko po prostu niósł pomoc.
  • "wyborca" dnia 6 sierpnia 2018 o godzinie 9:51:30 napisał:
   a co robiła pani Marta Pfeifer w tym czasie?
  • "hmmm" dnia 9 sierpnia 2018 o godzinie 9:54:19 napisał:
   przekonales mnie, glosuje na Wnuka
 • "Anonim" dnia 1 sierpnia 2018 o godzinie 21:41:40 napisał:
  A co to była za impreza i gdzie, o czym piszecie bo jestem poza Zamościem, jaki huragan ?
  • "uczestnik" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 8:56:15 napisał:
   na Wędrującej Estradzie na osiedlu Powiatowej/Sikorskiego fruwały namioty, waliły pioruny, gęsty deszcz, zawaliła sie scena itp itd ogólnie pandemonium :), szczesliwi ci co mieli samochody, mogli sie schowac w nich z dala od namiotów, najwyzej jakies odłamki gałezi by na nich spadły, na prawie kazdym portalu prawie o tym piszą :), zobacz facebooka ZDK :), oczywiscie przerwano imprezę ale nastepnego dnia sie odbyła :) ps bedzie co wspominac i opowiadac :)
 • "hm" dnia 2 sierpnia 2018 o godzinie 11:53:11 napisał:
  To był szkwał burzowy tylko,że na lądzie. Identyczny był kiedyś na Maurach tyle,że szkwał wodny.
  • "uczestnik" dnia 3 sierpnia 2018 o godzinie 18:15:03 napisał:
   jak dla mnie to był huragan :) i wolalbym takiego na zadnym festynie wiecej nie powtarzac :)
 • "albert" dnia 6 sierpnia 2018 o godzinie 10:09:04 napisał:
  na innym portalu jakas pani zastanawiala sie czy wyłaczono prąd jak lunął deszcz na festyn Estrady

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny