R E K L A M A

Z I P

Flesz | Zamośćtekst nadesłany20 lipca 2018 FACEBOOK | 5235 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

pow. Zamojski: Skutki gwałtownych opadów deszczu

fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

W dniu 19 lipca br., po przejściu gwałtownych opadów deszczu zamojscy strażacy interweniowali łącznie 4 razy. Jedno zdarzenie w gminie Adamów w miejscowości Feliksówka, tam strażacy wypompowali wodę z budynku gospodarczego oraz inwentarskiego. Kolejne trzy zdarzenia w gminie Łabunie.

Odpowiednio w miejscowości Majdan Ruszowski gdzie strażacy wypompowali wodę z budynku gospodarczego w którym przebywało 20 sztuk bydła, kolejne w miejscowości Ruszów Kolonia, gdzie wypompowano wodę z piwnicy budynku mieszkalnego.

Ostatnie najtrudniejsza z uwagi na skalę zdarzenia oraz zaangażowaną ilość sił i środków miało miejsce w miejscowości Łabunie Reforma. Tam spływająca woda z terenów położonych powyżej miejscowości siłą nurtu przerwała rów melioracyjny w sześciu miejscach a następnie wpływała na przyległe posesje oraz pola uprawne stanowiąc zagrożenie dla zabudowań mieszkalnych i gospodarczych. Strażacy w tym zdarzeniu oprócz wypompowania wody dokonali zabezpieczenia budynku mieszkalnego oraz uzupełnili wyrwy w rowie melioracyjnymi workami z piaskiem. W tych działaniach Wójt gminy Łabunie zadysponował dwa samochody ciężarowe z piaskiem oraz ok 700 szt. worków. oraz dwie koparki do prac przy poprawieniu stanu rowu melioracyjnego.

W tym zdarzeniu trwającym niespełna 5 godzin wzięło udział: 9 zastępów 39 strażaków; 3 zastępy z JRG Zamość oraz 6 zastępów ochotniczych straży pożarnych: Bródek, Ruszów, Łabunie, Łabuńki, Wólka Łabuńka i Barchaczów. Na miejsce zdarzenia przybyli także st. bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP w Zamościu oraz mł. bryg. Dominik Kukułowicz Zastępca Dowódcy JRG Zamość.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny