Flesz | Zamośćtekst nadesłany20 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

pow. Zamojski: Skutki gwałtownych opadów deszczu

fot. nadesłane

W dniu 19 lipca br., po przejściu gwałtownych opadów deszczu zamojscy strażacy interweniowali łącznie 4 razy. Jedno zdarzenie w gminie Adamów w miejscowości Feliksówka, tam strażacy wypompowali wodę z budynku gospodarczego oraz inwentarskiego. Kolejne trzy zdarzenia w gminie Łabunie.

Odpowiednio w miejscowości Majdan Ruszowski gdzie strażacy wypompowali wodę z budynku gospodarczego w którym przebywało 20 sztuk bydła, kolejne w miejscowości Ruszów Kolonia, gdzie wypompowano wodę z piwnicy budynku mieszkalnego.

Ostatnie najtrudniejsza z uwagi na skalę zdarzenia oraz zaangażowaną ilość sił i środków miało miejsce w miejscowości Łabunie Reforma. Tam spływająca woda z terenów położonych powyżej miejscowości siłą nurtu przerwała rów melioracyjny w sześciu miejscach a następnie wpływała na przyległe posesje oraz pola uprawne stanowiąc zagrożenie dla zabudowań mieszkalnych i gospodarczych. Strażacy w tym zdarzeniu oprócz wypompowania wody dokonali zabezpieczenia budynku mieszkalnego oraz uzupełnili wyrwy w rowie melioracyjnymi workami z piaskiem. W tych działaniach Wójt gminy Łabunie zadysponował dwa samochody ciężarowe z piaskiem oraz ok 700 szt. worków. oraz dwie koparki do prac przy poprawieniu stanu rowu melioracyjnego.

W tym zdarzeniu trwającym niespełna 5 godzin wzięło udział: 9 zastępów 39 strażaków; 3 zastępy z JRG Zamość oraz 6 zastępów ochotniczych straży pożarnych: Bródek, Ruszów, Łabunie, Łabuńki, Wólka Łabuńka i Barchaczów. Na miejsce zdarzenia przybyli także st. bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP w Zamościu oraz mł. bryg. Dominik Kukułowicz Zastępca Dowódcy JRG Zamość.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Gulio" dnia 21 lipca 2018 o godzinie 20:14:07 napisał:
  Nie można "przerwać rowu melioracyjnego"....
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 21 lipca 2018 o godzinie 21:49:35 napisał:
  Masz rację. Woda może co najwyżej wystapić z rowu. Strażacy popracujcie nad językiem...:)
 • "Dobrze poinformowany" dnia 23 lipca 2018 o godzinie 8:36:33 napisał:
  Czy w Szwajcarii jest aż tak mało pracy aby tłuc w klawiaturę na wszystkich portalach internetowych ?. A może trzeba skorzystać z lekarza specjalisty lub jakaś terapia.
 • "wow" dnia 23 lipca 2018 o godzinie 13:03:15 napisał:
  może chodziło o wały a nie rowy :)

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Jango Fett
Wysokie notowania ugrupowania, stosunkow...
.
Różnica 50 mln pomiędzy obiema oferta...
zapłacili chociaż ZAiKS-owi za publicz...
jola
wystarczy troszkę poguglować i wszystk...
Szymon Hołowni...
Napisał: Po czwarte - jeśli coś na...
hmm
założę się ze Kaczynski nie był na ...
przykropatrzeć
a gdzie kuna ognisko i kiełbaski ? tego...
Wspaniale moje miasto Zamość...
xx
tylko ud nie łydek bo to przecież sezo...
otco
i wszyscy spodnie do połowy ......
ad111
Pamiętajcie tylko aby studzienki były ...
NO cóż, miasto ogłosi nowy przetarg, ...
fakt
na innym portalu widziałem dobrze: fot ...
Jango Fett
Morderca wszedł zbyt łatwo, reakcja oc...
Berator opinie
Berrator - kolejny nic nie warty spalacz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama