Krasnobród | Polityka i Samorząd | Powiat ZamojskiRedakcja23 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze

pow. Zamojski: Sesja Rady powiatu o Dziennym Domu „Senior +”, Związku Powiatów i Prognozie Finansowej

IV Sesja Radnych Powiatu VI kadencji dn. 22.01.2019 r., kadr z nagrania
R E K L A M A    B O A R D

Wczoraj (22 stycznia) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zamościu odbyła się nadzwyczajną IV sesja VI kadencji Rady Powiatu w Zamościu. Głównymi tematami tej sesji były: Dzienny Dom Senior + w Krasnobrodzie, przystąpienie do Związku Powiatów Polskich i zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu.

W porządku obrad sesji znalazły się m.in. podjęcie uchwał:

 • w sprawie nadania statutu Dziennemu Domowi Senior + w Krasnobrodzie ul. Sanatoryjna 34,
 • w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w Dziennym Domu Senior + w Krasnobrodzie,
 • w sprawie obsługi Dziennego Domu Senior + w Krasnobrodzie,
 • w sprawie przystąpienia Powiatu Zamojskiego do Związku Powiatów Polskich.

Dzienny Dom Senior + będzie działał 5 dni w tygodniu od godziny 8:00 do 16:00. Uczestnikami zajęć będą osoby, które spełniają łącznie następujące warunki:

 • są nieaktywne zawodowo,
 • ukończyły 60 rok życia
 • mieszkańcami Powiatu Zamojskiego

Zakłada się objęcie wsparciem co najmniej 30 osób. Jeśli cześć osób będzie korzystała z Domu Senior+ w niepełnym zakresie (mniej niż 5 dni w tygodniu) liczba uczestników będzie wyższa.

Koszt funkcjonowania Dziennego Domu Senior + wyniesie 12 000 zł miesięcznie.

Celem placówki jest wsparcie seniorów (osób w wieku 60+ nieaktywnych zawodowo) poprzez umożliwienie im korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywizacji, w tym prozdrowotnej, obejmującej usługi w zakresie aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej. Zdjęcia TUTAJ

Radni w trakcie sesji rozmawiali też o sprawie przystąpienia Powiatu Zamojskiego do Związku Powiatów Polskich, z którego Powiat wystąpił 6 lat temu. Radni pytali skąd pomysł, by wrócić do Związku. Starosta Zamojski Stanisław Grześko odpowiedział, że pomysł przystąpienia do Związku wynikł na Konwencie Starostów w Lublinie, gdzie odbyły się dyskusje na ten temat.

Głównym argumentem za ponownym przystąpieniem do Związku Powiatów Polskich jest chęć zmiany przepisów ustaw o geodezji i kartografii. Związek może mieć większy wpływ i może występować o zmiany legislacyjne, działając przy Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Ponadto, jak zauważył Starosta, gdy Powiat będzie członkiem Związku, będzie istniała możliwość korzystania z pomocy, m.in. prawników co przełoży się na lepszą organizację administracyjną Powiatu.

Za podjęciem uchwały o przystąpieniu do Związku Powiatów Polskich, spośród 22 obecnych, było piętnastu radnych, przeciw opowiedziało się trzech, wstrzymało się czterech radnych (za 15, przeciw 3, wstrzymało się 4).

Radni rozmawiali również o zmianie w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu, więcej w poniższym nagraniu:

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 10.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "lul" dnia 23 stycznia 2019 o godzinie 19:52:07 napisał:
  Kolejna inwestycja w Krasnobrodzie... Inne gminy powiatu są po raz kolejny olewane... Tak jest już od dwóch dekad. Kiedy to się skończy? Poprzednicy olewali tak samo, ale wy - nowy powiat zamojski mielicie przecież to zmienić? I co, robicie to samo... żal mi ludzi, którzy na was głosowali.
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 23 stycznia 2019 o godzinie 20:57:17 napisał:
  Wyobrażacie sobie, że ktoś z Zamościa codziennie na godz. 8.00 będzie zawoził seniora, a później go odbierał? A co z pracą tego odwożącego? Przecież to niczego nie rozwiązuje i nikomu nie pomoże. Co z Wami jest w tych radach? Macie głowy, to myślcie
 • "db" dnia 24 stycznia 2019 o godzinie 7:43:41 napisał:
  Brawo Jerzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
hrubieszowski
Popieram protest w 100%. Fakt, są miast...
Jacek
Widać Veolia sfinansowała już kilka t...
Do Jan
Słyszałam co nieco o tej wybitnej dzia...
Elżbieta
a co ma poseł Zawiślak do policji? dla...
widz2
skojarzylo mi sie z weselami, wybrana pa...
Marek
Wybory na miss i misstera na festiwalu f...
z widowni
Festiwal zacny. Przez lata podziwiany. Z...
wyborca
Zawsze głosuję na swoich, z naszego te...
Zniesmaczony ka...
Nie rozumiem tej akcji. Przypominam ksi...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - r...
Piotr
Niech ksiadz poprosi swojego szefa bisku...
gość
Jak widzimy na załączonym obrazku prot...
dziwne
nieprzytomny znaczy pijany?...
kontra
.Komu sie opłaca? "Żeby budowa spalar...
skrzat
krasnal ma odwrócić uwagę od brudu w ...
ak
Niestety, to jest bardzo osobisty sukces...
tito
Okazuje się że Zawiślak w dalszym ci...
OMG! Nie da si...
Powiem tak - za głupotę i straszenie l...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018