Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja23 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

pow. zamojski: Nieodpłatna Pomoc Prawna dla mieszkańców w 2019 roku

Prawo. Temida. Fot. Pixabay/Morgan4uall
R E K L A M A    B O A R D

Starostwo Powiatowe poinformowało że na mocy ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej na terenie powiatu zamojskiego uruchomione zostały 4 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej.

Wszystkie punkty mieszczą się w budynku Starostwa Powiatowego w Zamościu, przy ulicy Przemysłowej 4. W punktach tych pomoc prawną mogą otrzymać mieszkańcy powiatu. 

O punktach pomocy prawnej dla mieszkańców Zamościa pisaliśmy TUTAJ

I punkt prowadzony przez adwokatów: I piętro, pokój 118;
Poniedziałek, środa, czwartek, piątek 7:30 – 11:30;
Wtorek 8:00 – 12:00;
Tel.: 084 5300933

II punkt prowadzony przez radców prawnych: I piętro, pokój 118;
Poniedziałek, środa, czwartek, piątek 11:30 – 15:30;
Wtorek 12:00 – 16:00;
Tel.: 084 5300933

III, IV punkt prowadzony przez Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie, ul. Gospodarcza 26.
I piętro, pokój 124;
Poniedziałek, środa, czwartek, piątek w godz. 7:30 – 15:30;
Wtorek w godz. 8:00 – 16:00;
Tel.: 084 5300934

Nieodpłatna pomoc prawna udzielana jest osobiście przez radcę prawnego lub adwokata.

Od 1 stycznia 2019 roku nieodpłatna pomoc prawna przysługuje każdej osobie fizycznej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Osoba uprawniona przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej składa pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej.

Przyjmowanie zgłoszeń na nieodpłatne porady odbywa się wyłącznie telefonicznie pod specjalnie wyznaczonym do tego celu numerem telefonu 602 66 44 24. Porady udzielane są według kolejności zgłoszeń po umówieniu terminu wizyty.

Nieodpłatna pomoc prawna w 2019 roku obejmuje:

 • Poinformowanie osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym,
  o przysługujących jej uprawnieniach lub o spoczywających na niej obowiązkach, w tym w związku z toczącym się postępowaniem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowoadministracyjnym.
 • Wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego.
 • Sporządzenie projektu pisma w sprawach, o których mowa wyżej
  z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowoadministracyjnym.
 • Sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowoadministracyjnym,
  oraz poinformowanie o kosztach postępowania i ryzyku finansowym związanym ze skierowaniem sprawy na drogę sądową.
 • Poinformowanie osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym i możliwościach skorzystania z polubownych metod rozwiązywania sporów, w szczególności mediacji.
 • Przekazanie osobie uprawnionej informacji o innych jednostkach nieodpłatnego poradnictwa.

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa DO POBRANIA TUTAJ [.docx 45kB]

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "aQuila" dnia 23 stycznia 2019 o godzinie 19:48:24 napisał:
  Idiotyzm. W innych powiatach punkty nieodpłatnej pomocy prawnej organizuje się w inny - bardziej rozsądny sposób. Punkty są w głównej mierze skierowane do osób starszych i mało zamożnych. W innych powiatach pomyślano rozsądnie i rozdzielono punkty na cały powiat. To znaczy utworzono punkt lub dwa na terenie miasta, zaś pozostałe punkty utworzono w gminach, tak aby w każdym regionie powiatu był do nich dostęp. Tak zrobiono w powiecie hrubieszowskim i to bodajże od 2 czy 3 lat. Punkt jest w Hrubieszowie i Dołhobyczowie oraz Trzeszczanach. W Chełmie zaś są punkty z powiatu Chełm w samym mieście oraz jeden czy dwa z powiatu chełmskiego również w mieście, zaś pozostałe z powiatu chełmskiego cyklicznie objeżdżają każdą kolejną gminę powiatu. Więc w każdej gminie raz czy dwa razy w miesiącu pojawia się taki punkt. Dzięki temu każdy mieszkaniec może skorzystać. W zamojskim chyba nikt nie myśli. Są 4 czy tam 3 punkty z powiatu Zamość, ulokowane w Zamościu, zaś 4 punkty powiatu zamojskiego również ulokowano w Zamościu. Czyli co 7-8 punktów w samym Zamościu? Co ma zrobić taka babcia 80 letnia, która ma problem prawny i nie wie co zrobić. Ledwie się porusza i ma jechać z jakiejś dalekiej gminy busem 40km... głupota. Powiat zamojski, brać przykład z kolegów w powiatach ościennych. Myślałem, że jak zmienią się władzę powiatu to zmieni się i wasze myślenie. Niestety w kwestii punktów porad prawnych, nic nie zmieniliście... robicie jak gumofilcowi przed laty, a szkoda.
  R E K L A M A
 • "ad111" dnia 23 stycznia 2019 o godzinie 21:02:36 napisał:
  Popieram Przedmówcę!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Adamus
Na stronie 'Nie dla spalarni'* pojawił ...
szczebrzeszyn
Cypr jest pierwszy raz? bo nie pamiętam...
nie znam się a...
chwila chwila Brawa dla tej pani - zdję...
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018