R E K L A M A

Z I P

Flesz | Powiat ZamojskiRedakcja25 stycznia 2018 FACEBOOK | 5249 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Pow. Zamojski: Internetowy amant oszukał kobietę na 45 tysięcy złotych

Fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Ponad 45 tysięcy złotych straciła 34-letnia kobieta. Pieniądze przekazała mężczyźnie, którego poznała na portalu internetowym. Pomimo tego, że nigdy się nie spotkali, uwierzyła w jego uczciwość i przekazała mu pieniądze jako zaliczkę na zakup mieszkania.

34-latka poznała mężczyznę dwa lata temu za pośrednictwem jednego z portali internetowych. Kontaktowała się z nim na wskazany przez niego numer telefonu komórkowego. Często pisali do siebie i dzwonili, jednak do osobistego spotkania nigdy nie doszło.

Mężczyzna przekazał jej jedynie swoje imię i miasto, w którym mieszka. Jesienią ubiegłego roku nieuczciwy internauta zaproponował znajomej zakup mieszkania w Zamościu. Oznajmił, że nadarzyła się okazja i tanio można kupić lokal. Trzeba jedynie wpłacić zaliczkę. Kobieta zaufała mu i przekazem pocztowym na wskazane nazwisko dokonała wpłaty żądanej kwoty. Podczas kolejnych rozmów telefonicznych mężczyzna mówił o różnych okazyjnych ofertach zakupu wyposażenia nowego mieszkania. 34-latka wierząc w jego uczciwość za pośrednictwem poczty oraz na wskazany numer konta przekazała mężczyźnie pieniądze w łącznej kwocie ponad 45 tysięcy złotych. Ostatni kontakt z mężczyzną miała kilka dni temu. Aktualnie telefon jest wyłączony. Kiedy zorientowała się, że została oszukana – powiadomiła policję.-informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu. 

Mundurowi prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie szczegółów oraz okoliczności zdarzenia, jak również ustalenia jego sprawcy. Zgodne z polskim prawem za doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Niesamowite" dnia 25 stycznia 2018 o godzinie 16:27:55 napisał:
  Dlaczego na zdjęciu jest 13-letnia dziewczynka z banku zdjeć ?
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 25 stycznia 2018 o godzinie 17:24:22 napisał:
  A co tam u Małgorzaty ?
 • "jacek" dnia 25 stycznia 2018 o godzinie 20:17:00 napisał:
  Panie K z ulotki bank to bank a nie ulotka ;)
 • "UWAGA" dnia 26 stycznia 2018 o godzinie 11:51:25 napisał:
  Oszuści internetowi wykorzystują naiwność. Ostrzegam przed oszustami światowymi, którzy próbują naciągnąć naiwnych ludzi. Jeśli ktoś otrzyma mejla którego nadawca w języku angielskim przedstawia się jako FBI-Federal Bureau of Investigation i podaje tekst zaczynający się od słów: this is a officially inform you that it has come to our notice and we have throughly completed an investigation .... itd. ogólnie mówiąc fałszywe Efbi-aj informuje cię, że ich sieć wywiadowcza odkryła, że wygrałeś w loterii mejlowej 800 000 dolarów, ale oni zablokowali tę sumę, bo ktoś chce cię okraść i musisz się skontaktować z agentem FBI- tu podają nazwisko itd. Jeśli się dasz nabrać- masz przechlapane, bo to jest FAŁSZYWA informacja, żerująca na naiwności ludzkiej- ojeju, FBI informuje mnie, ze gdzieś tam w świecie wylosowano mój adres mejlowy, na którego padła wygrana 800tys. dolców! Och-żesz, jaki jestem bogaty! Dalej nie będę pisać, szukajcie ostrzeżeń w internecie. Też ostrzegam,przed mejlami z rzekomo australijskiego banku St. George. Ludzie! Nie dawajcie się oszustom.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny