Flesz | Powiat ZamojskiRedakcja25 stycznia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Pow. Zamojski: Internetowy amant oszukał kobietę na 45 tysięcy złotych

Fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Ponad 45 tysięcy złotych straciła 34-letnia kobieta. Pieniądze przekazała mężczyźnie, którego poznała na portalu internetowym. Pomimo tego, że nigdy się nie spotkali, uwierzyła w jego uczciwość i przekazała mu pieniądze jako zaliczkę na zakup mieszkania.

34-latka poznała mężczyznę dwa lata temu za pośrednictwem jednego z portali internetowych. Kontaktowała się z nim na wskazany przez niego numer telefonu komórkowego. Często pisali do siebie i dzwonili, jednak do osobistego spotkania nigdy nie doszło.

Mężczyzna przekazał jej jedynie swoje imię i miasto, w którym mieszka. Jesienią ubiegłego roku nieuczciwy internauta zaproponował znajomej zakup mieszkania w Zamościu. Oznajmił, że nadarzyła się okazja i tanio można kupić lokal. Trzeba jedynie wpłacić zaliczkę. Kobieta zaufała mu i przekazem pocztowym na wskazane nazwisko dokonała wpłaty żądanej kwoty. Podczas kolejnych rozmów telefonicznych mężczyzna mówił o różnych okazyjnych ofertach zakupu wyposażenia nowego mieszkania. 34-latka wierząc w jego uczciwość za pośrednictwem poczty oraz na wskazany numer konta przekazała mężczyźnie pieniądze w łącznej kwocie ponad 45 tysięcy złotych. Ostatni kontakt z mężczyzną miała kilka dni temu. Aktualnie telefon jest wyłączony. Kiedy zorientowała się, że została oszukana – powiadomiła policję.-informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu. 

Mundurowi prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie szczegółów oraz okoliczności zdarzenia, jak również ustalenia jego sprawcy. Zgodne z polskim prawem za doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Niesamowite" dnia 25 stycznia 2018 o godzinie 16:27:55 napisał:
  Dlaczego na zdjęciu jest 13-letnia dziewczynka z banku zdjeć ?
  R E K L A M A
 • "Anonim" dnia 25 stycznia 2018 o godzinie 17:24:22 napisał:
  A co tam u Małgorzaty ?
 • "jacek" dnia 25 stycznia 2018 o godzinie 20:17:00 napisał:
  Panie K z ulotki bank to bank a nie ulotka ;)
 • "UWAGA" dnia 26 stycznia 2018 o godzinie 11:51:25 napisał:
  Oszuści internetowi wykorzystują naiwność. Ostrzegam przed oszustami światowymi, którzy próbują naciągnąć naiwnych ludzi. Jeśli ktoś otrzyma mejla którego nadawca w języku angielskim przedstawia się jako FBI-Federal Bureau of Investigation i podaje tekst zaczynający się od słów: this is a officially inform you that it has come to our notice and we have throughly completed an investigation .... itd. ogólnie mówiąc fałszywe Efbi-aj informuje cię, że ich sieć wywiadowcza odkryła, że wygrałeś w loterii mejlowej 800 000 dolarów, ale oni zablokowali tę sumę, bo ktoś chce cię okraść i musisz się skontaktować z agentem FBI- tu podają nazwisko itd. Jeśli się dasz nabrać- masz przechlapane, bo to jest FAŁSZYWA informacja, żerująca na naiwności ludzkiej- ojeju, FBI informuje mnie, ze gdzieś tam w świecie wylosowano mój adres mejlowy, na którego padła wygrana 800tys. dolców! Och-żesz, jaki jestem bogaty! Dalej nie będę pisać, szukajcie ostrzeżeń w internecie. Też ostrzegam,przed mejlami z rzekomo australijskiego banku St. George. Ludzie! Nie dawajcie się oszustom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
?
Skoro przenosiny mają być w następnym...
Zamościanin
Tak komentarze mogą pochodzić z Veolii...
wesoły antek
Taka podwyżka a dla czego panowie się ...
Ćwik&Zwola...
Rozumiem że ta psedo konferencja to ost...
Ma byc
@jas na filmie mowia ze ma byc tam gdzie...
jas
A co z delegaturą urzędu wojewódzkieg...
Ja nie mogę
Nie no Pan Ćwik jest gotowy do EU. Pozi...
Fredek
A co wspólnego z domem dziecka w Tomasz...
Kto
A co z wynajmującymi tam pomieszczenia ...
"Zulugula"
To chodźmy wszyscy do do Kauflandu du...
pasażer
A może tak pan radny zajął by się ni...
Jan III
Dużo dni ma ten maj 922?...
Do ‚ed’
Ceny śmieci rosną ale zobaczysz jak wz...
Wilk
Sondaż do niczego. Jak sie pozwala glos...
KL
Czy wynik sondy wyborczej jest zaskakuj...
ms
a może trzeba podniść/wprowadzić pod...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018