Polityka i Samorząd | Powiat ZamojskiRedakcja15 lutego 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 13 komentarzy

pow. zamojski: Będzie lotnisko, będą drogi, będą inwestycje [VIDEO]

Stanisław Grześko Starosta Zamojski
R E K L A M A    B O A R D

14 lutego w Starostwie Powiatowym w Zamościu odbyła się konferencja prasowa, podczas której Starosta Zamojski, Stanisław Grześko poinformował między innymi o planach powiatu dotyczących lotniska w Mokrem, wyposażenia szpitala w Szczebrzeszynie, czy budowy dróg. Starosta podsumował – chcemy być samorządem otwartym na mieszkańców, chcemy, żeby każdy mieszkaniec powiatu (…) czuł, że jest doceniany i szanowany.

Ważne dla Starostwa w najbliższym czasie są inwestycje w infrastrukturę drogową. Trwa m.in. przebudowa drogi Pniówek – Suchowola – Maciejówka, odcinek ponad 19 km będzie jeszcze w tym roku oddany do użytku. – Drogi mają służyć mieszkańcom i nie ograniczać ich tonażem – podkreślił Starosta. Przebudowa drogi Kotlice – Zubowice – Miączyn – Komarów ma się zakończyć również w 2019 roku.

Starosta podsumował, że na 10 lecie samorządu powiatu ówczesne władze były zadowolone z wykonania 10 kilometrów dróg asfaltowych, tymczasem obecna władza planuje oddać około 50 km dróg. Te działania nie byłyby możliwe bez udziału Samorządów Gminnych. Co więcej, Starosta chce, by w powiecie co roku było wykonywanych ponad 30 km nowych dróg.

W planach jest droga Zamość – Adamów – Jacnia – Bondyrz, droga, która połączyłaby region z autostradą A4.

W Starostwie powołana zostanie również komórka odpowiedzialna za pozyskiwanie środków z funduszy zewnętrznych m.in. na remonty dróg i obiektów, których właścicielem jest Powiat Zamojski.

Starostwo współpracując z gminami, będzie też ściągać inwestorów. Współpracując z parlamentarzystami, liczy również na powołanie transportu kolejowego do Lwowa.

Powiat to nie tylko drogi. Rada Powiatu podjęła decyzję o utworzeniu domu samotnej matki, w którym aktualnie przebywają 3 matki. Starostwo dba nie tylko o najmłodszych, są również w powiecie domy, które wspierają osoby starsze.

Na konferencji poruszono też kwestię rezygnacji z dofinansowania unijnego przeznaczonego na modernizację zabytkowych obiektów szkoły w Zwierzyńcu. Po przetargach okazało się, że powiat musiałby dołożyć do tej inwestycji około 7 milionów ze środków własnych. Rezygnacja z dofinansowania nie oznacza jednak rezygnacji z planowanego remontu. Na ten cel zostaną przeznaczone środki pozyskane z ministerstwa i środki własne powiatu.

Co z lotniskiem?

Starosta wysłał do Wójta Gminy Zamość pismo o odwołaniu darowizny, wynika to z ustawy o gospodarce nieruchomościami i niewykorzystania w wyznaczonym celu w terminie do 31.12.2018 roku ww. dofinansowania (darowizna przeznaczona była na pas startowy). Dofinansowanie wróci do Starosty i teraz starostwo podejmie działania, by zrealizować tę inwestycję.

Starostwu zależy na tym, żeby lotnisko w Mokrem funkcjonowało na kilku płaszczyznach turystycznej, biznesowej oraz jako lotnisko dla Aeroklubu. Będzie to lotnisko otwarte. Forma zarządzania lotniskiem będzie uzgodniona z Aeroklubem Ziemi Zamojskiej, Gminą i Miastem Zamość. Starosta liczy na to, że w 2020 inwestycja zostanie zrealizowana.

Co z giełdą?

Giełda na razie pozostanie w obecnym kształcie, jednak Starostwo Powiatowe oczekuje, że praca giełdy zostanie uporządkowana.

Więcej w załączonym materiale video.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 11.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "KL" dnia 15 lutego 2019 o godzinie 8:21:37 napisał:
  Czy z tego lotniska będą loty do Radomia? Są tam szybkie połączenia kolejowe na Warszawę, Kraków, Katowice!
  R E K L A M A
 • "grażka" dnia 15 lutego 2019 o godzinie 10:58:46 napisał:
  Marzyć każdy może!
 • "rolnik z zalesia" dnia 15 lutego 2019 o godzinie 14:25:20 napisał:
  a czy do Dubaju też będziem latać, sprzedawać grule
 • "LOVE_ZMC" dnia 15 lutego 2019 o godzinie 17:13:37 napisał:
  Czy Ci ludzie żyją w jakimś Matrixie??O co tutaj chodzi?Przecież jest lotnisko w Świdniku nie tak daleko od Zamościa...Wystarczy że będzie lepsza droga do tego lotniska żeby dojazd zajmował powiedzmy 45 min plus dobre szybkie połączenia kolejowe do Lublina i to wszystko.I z obu roziwązań skorzystają ludzie którzy będą chcieli dostać sie na lotnisko jak i to Lublina czyli skorzysta na tym mnóstwo ludzi.Wiele dużych europejskich miast ma lotniska oddalone o godzine drogi ale nie Zamość musi mieć własne lotnisko blisko miasta, bo ktoś ma jakąś chorą wizje.Kto wybiera tych ludzi?Ci którzy podpiszą sie pod budową lotniska powinni też podpisać specjalny papierek że poręczają własnym majątkiem za to że lotnisko będzie przynosiło zyski.Nikt nie będzie kiedyś dokładał z własnej kieszeni do ich poronionego pomysłu!!!
  • "Wielmożny Pan Średnik" dnia 15 lutego 2019 o godzinie 23:37:27 napisał:
   Masz gdzieś informację, że ma to być komercyjny port lotniczy? Chodzi o lotnisko, na który mogłyby przylatywać awionetki i samoloty szkoleniowe. Z betonowym pasem startowym. Nie na Ryanairy czy inne Lufthansy. Takiego czegoś Zamojszczyzna potrzebuje.
  • "LOVE_ZMC" dnia 17 lutego 2019 o godzinie 3:43:37 napisał:
   Jeśli sie myle to przepraszam i zwracam honor...
 • "observer" dnia 15 lutego 2019 o godzinie 19:47:57 napisał:
  powiat mój widzę ogromy
 • "bobby" dnia 15 lutego 2019 o godzinie 20:20:24 napisał:
  Zamiast lotniska wybudujcie góry i koniecznie Yacht Club nad zalewem,a i metro by sie przydało
 • "ad111" dnia 15 lutego 2019 o godzinie 21:40:19 napisał:
  Wpisując się w ogólną tendencję zacytuję Wieszcza: "Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu, Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi, Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi, Omijam koralowe ostrowy burzanu. Już mrok zapada, nigdzie drogi ni kurhanu; Patrzę w niebo, gwiazd szukam, przewodniczek łodzi; Tam z dala błyszczy obłok - tam jutrzenka wschodzi; To błyszczy Dniestr, to weszła lampa Akermanu. Stójmy! - jak cicho! - słyszę ciągnące żurawie, Których by nie dościgły źrenice sokoła; Słyszę, kędy się motyl kołysa na trawie, Kędy wąż śliską piersią dotyka się zioła. W takiej ciszy - tak ucho natężam ciekawie, Że słyszałbym głos z Litwy. - Jedźmy, nikt nie woła."
  • "Thomas" dnia 16 lutego 2019 o godzinie 23:28:59 napisał:
   Czy to Sofronoff?
 • "KL" dnia 16 lutego 2019 o godzinie 7:40:03 napisał:
  Uważam jednak, że zamiast lotniska bardziej potrzebny jest powiatowi port rzeczny na Łabuńce. Można by było spławiać tratwami - jak za czasów hetmana Jana Zamoyskiego - zboże, buraki, kartofle do portu w Elblągu.
 • "mm" dnia 16 lutego 2019 o godzinie 10:10:03 napisał:
  baju baju tylko trzeba będzie jeszcze powtórzyć wybory w kilku okręgach
 • "ciekawe" dnia 24 lutego 2019 o godzinie 15:46:07 napisał:
  "W planach jest droga Zamość – Adamów – Jacnia – Bondyrz, droga, która połączyłaby region z autostradą A4". Czy mógłby ktoś rozwinąć o co tutaj chodzi? Przecież ta droga została niedawno zrobiona i do A4 nie jedzie się przez Bondyrz.
  R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
:)
Zamość... Moi drodzy, w bogatych miast...
ja
nic nie robiono, bo nikt nie zgłosił i...
Piotr
Przejechać nie można z dzieckiem do sz...
Supertotobet
https://superotobetyenigiris.com...
Thomas
Ja wiem o tym i chodzi o 2006 rok. Tylko...
ja
do Thomasa - sprawa spalarni to nie popr...
Oko
Złote a skromne... chciałoby się zacy...
Jurek
Co za idiota wymyślił wyścigi gokart...
Zamojska Konopielka@ Ten cytat z Konopie...
Zamojska Konopi...
Osiedle domków jednorodzinnych w Zamoś...
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018