R E K L A M A

Z I P

Biłgoraj | Polityka i SamorządRedakcja16 listopada 2017

Pow. Biłgorajski: Współpraca się opłaca – otwarto nowe drogi

Fot. LUW

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

W ramach pilotażowego programu Lasów Państwowych otwarto niedawno oddane do użytku drogi: powiatową na trasie Biłgoraj – Smólsko oraz drogę leśną Edwardów – Biłgoraj.
 
Wśród uczestników na uroczystym otwarciu znaleźli się m. in.  wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, poseł na Sejm RP Agata Borowiec i Piotr Pyzik,zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych ds. Gospodarki Leśnej Andrzej Borowski,dyrektor regionalnej dyrekcji lasów państwowych w Lublinie Jerzy Sądel oraz przedstawiciele duchowieństwa, władz lokalnych i służb mundurowych.
 
Podczas swojego wystąpienia wicewojewoda w pierwszej kolejności zwrócił się do leśników, czyli tych którym zawdzięczamy doskonałą kondycję lasów państwowych a także zrównoważony przyrost oraz powrót zagrożonych wymarciem gatunków.

W dniu dzisiejszym świętujemy to, że w nasze lasy mają dobrego gospodarza oraz że ten gospodarz potrafi współpracując ze społeczeństwem dbać o dobro narodowe jakim są lasy państwowe. O majątek, który wykorzystują, a czego objawem są drogi otwierane dzisiaj i setki, tysiące kilometrów tras budowanych na terenie całego kraju – zaznaczył wicewojewoda.
 
Dbałość o lasy, ale również o wszystkich ich mieszkańców jest wyrazem najlepszej gospodarki. Wicewojewoda wspomniał znaczenie ekologii, która wiąże się z odpowiedzialnością za środowisko naturalne oraz, że to właśnie rolnicy i leśnicy są najlepszymi ekologami, którzy poprzez codzienny kontakt z fauną i florą wiedzą jakie są potrzeby ekosystemu leśnego.

Z tego miejsca pragnę podziękować pani poseł Agacie Borowiec za dowodzenie i za to, że można inaczej – racjonalnie, dobrze współdziałać na niwie lasy państwowe-samorząd. Ten pilotażowy program ukazuje, że można, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, zrobić coś dobrego dzięki tej współpracy i ta dobra zmiana ma służyć ogółowi i wszystkim mieszkańcom Polski. Gratuluje mieszkańcom  kolejnych kilometrów dobrej drogi i życzę abyśmy doszli do stanu takiego nasycenia drogami, które zadowalać będzie wszystkich– dodał wicewojewoda lubelski
 
 
Nowo otwarte drogi powstały dzięki pilotażowemu programowi współpracy leśno-samorządowej, na który powiat biłgorajski otrzymał w ciągu ostatnich dwóch lat kwotę ok. 27 mln zł, z czego kwota dofinansowania dwóch nowo otwartych dróg to ok 3,5 mln. Większą część kosztów pokryło Nadleśnictwo. Inwestycje wpływają na rozwój gminy oraz miasta Biłgoraj poprzez ułatwienie transportu lokalnym firmom oraz kierowcom, którzy przewożą surowce na tej trasie. 

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Brak" dnia 16 listopada 2017 o godzinie 8:04:35 napisał:
    Zeby otworzyc kawalek drogi trzeba 20 osob... Brak slow.
    0
    0
  • R E K L A M A


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

brudny Harry
Dokładnie Rychu, jest tak jak pisze mó...
Persona non gra...
Skoro dla Ciebie 63 to prawie 100 to poz...
Hahahahahahahah...
Brawo Azoty!...
Do rycha
Amerykę odkryłem,to oczywista oczywist...
nosmog
Biłgoraj też potrzebuje takich sensor...
water
W obronie koryta posuniecie się nawet d...
Wojciech
Bardzo interesujący i ciekawy artykuł....
rychu
a jaki z PAWia menager to zwykła chorą...
pod okiem facho...
To popatrz na Tyszowce. Likalna ekipa i ...
ktoś
Ne mam żadnych profitów, chodzi mi tyl...
zamościanin
Wspaniała inicjatywa. Jak najwięcej ru...
pod okiem facho...
Tak kolego masz rację ale tylko jeżeli...
Niestety przegrana : Padwa Zamość – ...
kibic
Jak tam Padwa wie ktoś ?...
brudny Harry
Najbliższe wybory wygra PAW....
do Zamościanin...
..."powinien dostać Nobla w dziedzinie ...
ktoś
Każdy klub który chce osiągnąć sukc...
Rynek sutki znaczy Rynek piersi dobrze k...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017