R E K L A M A

Z I P

Biłgoraj | Polityka i SamorządRedakcja16 listopada 2017 FACEBOOK | 4010 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Pow. Biłgorajski: Współpraca się opłaca – otwarto nowe drogi

Fot. LUW

R E K L A M A    B O A R D

W ramach pilotażowego programu Lasów Państwowych otwarto niedawno oddane do użytku drogi: powiatową na trasie Biłgoraj – Smólsko oraz drogę leśną Edwardów – Biłgoraj.
 
Wśród uczestników na uroczystym otwarciu znaleźli się m. in.  wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, poseł na Sejm RP Agata Borowiec i Piotr Pyzik,zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych ds. Gospodarki Leśnej Andrzej Borowski,dyrektor regionalnej dyrekcji lasów państwowych w Lublinie Jerzy Sądel oraz przedstawiciele duchowieństwa, władz lokalnych i służb mundurowych.
 
Podczas swojego wystąpienia wicewojewoda w pierwszej kolejności zwrócił się do leśników, czyli tych którym zawdzięczamy doskonałą kondycję lasów państwowych a także zrównoważony przyrost oraz powrót zagrożonych wymarciem gatunków.

W dniu dzisiejszym świętujemy to, że w nasze lasy mają dobrego gospodarza oraz że ten gospodarz potrafi współpracując ze społeczeństwem dbać o dobro narodowe jakim są lasy państwowe. O majątek, który wykorzystują, a czego objawem są drogi otwierane dzisiaj i setki, tysiące kilometrów tras budowanych na terenie całego kraju – zaznaczył wicewojewoda.
 
Dbałość o lasy, ale również o wszystkich ich mieszkańców jest wyrazem najlepszej gospodarki. Wicewojewoda wspomniał znaczenie ekologii, która wiąże się z odpowiedzialnością za środowisko naturalne oraz, że to właśnie rolnicy i leśnicy są najlepszymi ekologami, którzy poprzez codzienny kontakt z fauną i florą wiedzą jakie są potrzeby ekosystemu leśnego.

Z tego miejsca pragnę podziękować pani poseł Agacie Borowiec za dowodzenie i za to, że można inaczej – racjonalnie, dobrze współdziałać na niwie lasy państwowe-samorząd. Ten pilotażowy program ukazuje, że można, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, zrobić coś dobrego dzięki tej współpracy i ta dobra zmiana ma służyć ogółowi i wszystkim mieszkańcom Polski. Gratuluje mieszkańcom  kolejnych kilometrów dobrej drogi i życzę abyśmy doszli do stanu takiego nasycenia drogami, które zadowalać będzie wszystkich– dodał wicewojewoda lubelski
 
 
Nowo otwarte drogi powstały dzięki pilotażowemu programowi współpracy leśno-samorządowej, na który powiat biłgorajski otrzymał w ciągu ostatnich dwóch lat kwotę ok. 27 mln zł, z czego kwota dofinansowania dwóch nowo otwartych dróg to ok 3,5 mln. Większą część kosztów pokryło Nadleśnictwo. Inwestycje wpływają na rozwój gminy oraz miasta Biłgoraj poprzez ułatwienie transportu lokalnym firmom oraz kierowcom, którzy przewożą surowce na tej trasie. 

Autor: Redakcja
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Thomas 10 minut temu
Krótko Program czyli co chcemy...
roman2 19 minut temu
Chłopaki zapili i nie mieli jak się d...
ad111
Słowo klucz - wojewoda...:)...
Przypadek
Identyczny błąd jak na nagraniu w Zamo...
dasdas
ech... już jak tak kopiujecie wszystkie...
K.
I co dalej? Prosimy o bieżące relacje ...
petrolhead
Czy poprzez zdanie "Lublin sukcesywnie r...
Prawo i sprawie...
W takim razie ktoś powinien napisać do...
eneretyk 60+
Dlaczego to się dzieje bez udziału age...
Thomas
Nic z tego nie będzie, ten pierwszy zar...
Thomas
Czy to prawda, że któryś z naszych p...
ConceptOfPower
@@Kimicić Ty za to rzeczowe argumenty p...
Jobot
Ehhh...gratuluję odwagi wejścia w pole...
Mako
Konkretnie o CO CHODZI ???...
Jacek
Pompowanie tematu. W zasadzie nic nowego...
Zamość
Tak najbardziej brudne są te duże, mob...
Tomek
Nieważne jak się skończy ale czy kto...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny