R E K L A M A

Z I P

Biłgoraj | Polityka i SamorządRedakcja16 listopada 2017 FACEBOOK | 4425 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1) ()

Pow. Biłgorajski: Współpraca się opłaca – otwarto nowe drogi

Fot. LUW

R E K L A M A    B O A R D

W ramach pilotażowego programu Lasów Państwowych otwarto niedawno oddane do użytku drogi: powiatową na trasie Biłgoraj – Smólsko oraz drogę leśną Edwardów – Biłgoraj.
 
Wśród uczestników na uroczystym otwarciu znaleźli się m. in.  wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, poseł na Sejm RP Agata Borowiec i Piotr Pyzik,zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych ds. Gospodarki Leśnej Andrzej Borowski,dyrektor regionalnej dyrekcji lasów państwowych w Lublinie Jerzy Sądel oraz przedstawiciele duchowieństwa, władz lokalnych i służb mundurowych.
 
Podczas swojego wystąpienia wicewojewoda w pierwszej kolejności zwrócił się do leśników, czyli tych którym zawdzięczamy doskonałą kondycję lasów państwowych a także zrównoważony przyrost oraz powrót zagrożonych wymarciem gatunków.

W dniu dzisiejszym świętujemy to, że w nasze lasy mają dobrego gospodarza oraz że ten gospodarz potrafi współpracując ze społeczeństwem dbać o dobro narodowe jakim są lasy państwowe. O majątek, który wykorzystują, a czego objawem są drogi otwierane dzisiaj i setki, tysiące kilometrów tras budowanych na terenie całego kraju – zaznaczył wicewojewoda.
 
Dbałość o lasy, ale również o wszystkich ich mieszkańców jest wyrazem najlepszej gospodarki. Wicewojewoda wspomniał znaczenie ekologii, która wiąże się z odpowiedzialnością za środowisko naturalne oraz, że to właśnie rolnicy i leśnicy są najlepszymi ekologami, którzy poprzez codzienny kontakt z fauną i florą wiedzą jakie są potrzeby ekosystemu leśnego.

Z tego miejsca pragnę podziękować pani poseł Agacie Borowiec za dowodzenie i za to, że można inaczej – racjonalnie, dobrze współdziałać na niwie lasy państwowe-samorząd. Ten pilotażowy program ukazuje, że można, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, zrobić coś dobrego dzięki tej współpracy i ta dobra zmiana ma służyć ogółowi i wszystkim mieszkańcom Polski. Gratuluje mieszkańcom  kolejnych kilometrów dobrej drogi i życzę abyśmy doszli do stanu takiego nasycenia drogami, które zadowalać będzie wszystkich– dodał wicewojewoda lubelski
 
 
Nowo otwarte drogi powstały dzięki pilotażowemu programowi współpracy leśno-samorządowej, na który powiat biłgorajski otrzymał w ciągu ostatnich dwóch lat kwotę ok. 27 mln zł, z czego kwota dofinansowania dwóch nowo otwartych dróg to ok 3,5 mln. Większą część kosztów pokryło Nadleśnictwo. Inwestycje wpływają na rozwój gminy oraz miasta Biłgoraj poprzez ułatwienie transportu lokalnym firmom oraz kierowcom, którzy przewożą surowce na tej trasie. 

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Wilhelm T.
No, zawita jak Nizioła zrobią Prezyden...
Wilhelm T.
No to kuźwa sukces! Na 102% siłą i al...
z_boku 17 minut temu
Tak! Bimber jest święty i żadne rami...
hm 40 minut temu
Super wiadomość !!! Tyko o 2 sezony za...
TORRES20400
Bimbru szkoda. Zbieranie "zabytków" z I...
z_boku
Ufff.... Już myślałem że Jakuba zła...
z_boku
No to trzeba mu pogratulować. Tam go je...
Persona non gra...
Proponuję Przemysława Kitę za Piotra ...
Asd
Czyli za jednym zamachem wzmocnienie Het...
Oneb
Ptaszki ćwierkają, że ktoś wyszedł ...
Taka kasa ! Więcej niż Prezydent. Nies...
Oneb
Ptaszki ćwierkające, że kandydatką n...
...
Hahahahhhah .... akcje Krajowej Spółki...
lewicowy
karteczka bredzisz. Zamojskie SLD weszł...
ad111
Daltego cały ten "news" wyjęty jest ni...
fucha
A po co radnemu Niziołowi twój głos. ...
fucha
Po co tak się pchać na ten urząd Prez...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny