nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama ev esyasi depolama

Biłgoraj | Polityka i SamorządRedakcja16 listopada 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Pow. Biłgorajski: Współpraca się opłaca – otwarto nowe drogi

Fot. LUW
R E K L A M A    B O A R D

W ramach pilotażowego programu Lasów Państwowych otwarto niedawno oddane do użytku drogi: powiatową na trasie Biłgoraj – Smólsko oraz drogę leśną Edwardów – Biłgoraj.
 
Wśród uczestników na uroczystym otwarciu znaleźli się m. in.  wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, poseł na Sejm RP Agata Borowiec i Piotr Pyzik,zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych ds. Gospodarki Leśnej Andrzej Borowski,dyrektor regionalnej dyrekcji lasów państwowych w Lublinie Jerzy Sądel oraz przedstawiciele duchowieństwa, władz lokalnych i służb mundurowych.
 
Podczas swojego wystąpienia wicewojewoda w pierwszej kolejności zwrócił się do leśników, czyli tych którym zawdzięczamy doskonałą kondycję lasów państwowych a także zrównoważony przyrost oraz powrót zagrożonych wymarciem gatunków.

W dniu dzisiejszym świętujemy to, że w nasze lasy mają dobrego gospodarza oraz że ten gospodarz potrafi współpracując ze społeczeństwem dbać o dobro narodowe jakim są lasy państwowe. O majątek, który wykorzystują, a czego objawem są drogi otwierane dzisiaj i setki, tysiące kilometrów tras budowanych na terenie całego kraju – zaznaczył wicewojewoda.
 
Dbałość o lasy, ale również o wszystkich ich mieszkańców jest wyrazem najlepszej gospodarki. Wicewojewoda wspomniał znaczenie ekologii, która wiąże się z odpowiedzialnością za środowisko naturalne oraz, że to właśnie rolnicy i leśnicy są najlepszymi ekologami, którzy poprzez codzienny kontakt z fauną i florą wiedzą jakie są potrzeby ekosystemu leśnego.

Z tego miejsca pragnę podziękować pani poseł Agacie Borowiec za dowodzenie i za to, że można inaczej – racjonalnie, dobrze współdziałać na niwie lasy państwowe-samorząd. Ten pilotażowy program ukazuje, że można, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, zrobić coś dobrego dzięki tej współpracy i ta dobra zmiana ma służyć ogółowi i wszystkim mieszkańcom Polski. Gratuluje mieszkańcom  kolejnych kilometrów dobrej drogi i życzę abyśmy doszli do stanu takiego nasycenia drogami, które zadowalać będzie wszystkich– dodał wicewojewoda lubelski
 
 
Nowo otwarte drogi powstały dzięki pilotażowemu programowi współpracy leśno-samorządowej, na który powiat biłgorajski otrzymał w ciągu ostatnich dwóch lat kwotę ok. 27 mln zł, z czego kwota dofinansowania dwóch nowo otwartych dróg to ok 3,5 mln. Większą część kosztów pokryło Nadleśnictwo. Inwestycje wpływają na rozwój gminy oraz miasta Biłgoraj poprzez ułatwienie transportu lokalnym firmom oraz kierowcom, którzy przewożą surowce na tej trasie. 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama