R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara31 stycznia 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 43 komentarze ()

Poseł Sachajko przeciw patologiom w spółdzielniach

Poseł Jarosław Sachajko. Fot. Robert Moteka 2016

R E K L A M A    B O A R D

-Chcemy zapobiec sytuacjom, w których w spółdzielniach pracują całe rodziny lub gdy dochodzi do konfliktu interesów, ponieważ jedna osoba pełni funkcję zarówno zarządzającego jak i kontrolującego.- mówi poseł Jarosław Sachajko (Kukiz’15) i składa obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz ustawy Prawo spółdzielcze.

-Co robi obywatel, gdy naruszane są jego prawa wynikające z członkostwa w spółdzielni? Gdy nie może zaskarżyć uchwały spółdzielni, bo sąd odmawia mu interesu prawnego, gdy nie ma dostępu do umów i dokumentów spółdzielni, gdy widzi jak członkami zarządu spółdzielni zostają krewni i znajomi prezesów, gdy przedstawiciele spółdzielni informują go, że wpłacone na kilkanaście lat z góry pieniądze na czynsz zaginęły. Szuka sprawiedliwości w sądach, zawiadamia organy ścigania, nagłaśnia sprawę w mediach. Z tym, że najczęstszym efektem jego starań i walki o przestrzeganie prawa jest przytakiwanie, a następnie obojętne stwierdzenie ,,tak już jest”, „nic nie możemy zrobić,” albo ,,takie jest prawo”.– tłumaczy powody swojego działania poseł Jarosław Sachajko i dodaje:

-Przez lata politycy widząc patologie w spółdzielniach i swoiste ,,tworzenie państwa w państwie”, wzruszali ramionami i nie robili nic, aby tę sytuację naprawić. Problem ten dotyczy jednak zbyt dużej części Polaków, aby mógł nadal być marginalizowany. W imieniu posłów Klubu Kukiz’15 i spółdzielców w dniu 20 stycznia 2017 roku złożyłem projekt ustawy nowelizujący ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych. Projekt ustawy powstał we współpracy z członkami spółdzielni mieszkaniowych oraz stowarzyszeniami od lat walczącymi o prawa spółdzielców i był przez nich konsultowany na każdym etapie opracowywania. To spółdzielcy doświadczając nieprawidłowości w funkcjonowaniu spółdzielni mieszkaniowych zaproponowali sposób ich rozwiązania.

Jakie zmiany zakłada projekt ustawy autorstwa zamojskiego posła Kukiz’15?

Jedną z wielu zaproponowanych zmian jest wprowadzenie jawności i swobodnego dostępu członków spółdzielni do jej dokumentów. W ten sposób – zdaniem posła Sachajko – przywrócona zostaje prawidłowa relacja pomiędzy zarządem, a członkami spółdzielni, którzy odzyskują wpływ na ich własny majątek i funkcjonowanie spółdzielni.

Nowelizacja zakłada również wprowadzenie pełniej transparentności działań organów spółdzielni. Co więcej, każdy członek organu zarządzającego spółdzielnią będzie musiał liczyć się z tym, że jeżeli w konsekwencji swoich działań doprowadzi do wyrządzenia szkody spółdzielni lub jej członkom, poniesie odpowiedzialność swoim osobistym majątkiem. Ma to skłonić członków rady nadzorczej oraz zarządu do rzetelności oraz dbałości o sprawy spółdzielni, które dotychczas często nie miały miejsca.

-Niemniej ważne dla zapewnienia przejrzystości funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych jest odpowiedni wybór członków zarządu oraz rad nadzorczych. Dlatego proponujemy wprowadzenie dwukadencyjności, aby nie doprowadzać do sytuacji swoistego ,,zasiedzenia” w spółdzielni i czynienia z pracy w jej strukturach głównego źródła dochodu. Chcemy zapobiec również sytuacjom, w których w spółdzielniach pracują całe rodziny lub gdy dochodzi do konfliktu interesów, ponieważ jedna osoba pełni funkcję zarówno zarządzającego jak i kontrolującego. Z kwestią tą łączy się problem lustracji spółdzielni, a mianowicie bardzo częstych sytuacji, gdy w jednym miesiącu prezes spółdzielni A prowadzi lustrację spółdzielni B, a w kolejnym miesiącu jest odwrotnie. Sytuacje takie, nawet jeżeli dokonane z pełną starannością rodzą wątpliwości co do bezstronności oraz niezależności przeprowadzanych badań. Dlatego w projekcie ustawy jasno zapisaliśmy, że funkcji lustratora spółdzielni mieszkaniowej nie może pełnić osoba będąca członkiem organów spółdzielni mieszkaniowej, co przywróci ufność w rzetelność przeprowadzanej lustracji.- tłumaczy zmiany poseł Jarosław Sachajko.

Z projektem nowelizacji ustawy zapoznać się można TUTAJ.

19 lutego o godz. 11:00 w Sejmie odbędzie się konferencja, na której wspólnie wypracujemy ostateczne brzmienie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Osoby, które chciałyby wziąć udział w konferencji proszę o przesyłanie zgłoszeń na adres: poseł.jaroslaw.sachajko@gmail.com – liczba miejsc ograniczona. – zachęca parlamentarzysta.

 

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 21.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "abc" dnia 31 stycznia 2017 o godzinie 12:04:45 napisał:
  co na to pan Nizioł?
  18
  4
  R E K L A M A
 • "JN" dnia 31 stycznia 2017 o godzinie 14:08:49 napisał:
  Od 2000 roku politycy, którzy nie mieli i nie mają wiedzy dotyczącej funkcjonowania spółdzielczości uzdrawiają ją na swój sposób, bardziej wynikający z przesłanek politycznych niż z rzeczywistej potrzeby. Z jakich przesłanek wynikają twierdzenia Pana Posła o rażących nieprawidłowościach. Czy odbył chociaż jedno spotkanie ze spółdzielcami, czy zapoznał się z problemami spółdzielni, z problemami wysokich zadłużeń z tytułu nieopłaconych opłat eksploatacyjnych. Jeżeli uzdrawianie spółdzielczości ma się odbywać na dotychczasowych zasadach, / ustawa z 15.12.2000 o spółdzielniach mieszkaniowych - kilkanaście nowelizacji sejmowych i nie mniej orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności z Konstytucją RP/ -tylko i wyłącznie w kręgach politycznych dla zbicia kapitału wyborczego to w mojej ocenie do niczego dobrego to nie doprowadzi. Już raz politycy podzielili spółdzielców na lepszych i gorszych, na tych którzy wykupili mieszkania za symboliczną złotówkę i tych którzy zapłacili kilkadziesiąt tysięcy. Majątek spółdzielców jest ich prywatną własnością i oni sami dobrze wiedzą jak nim zarządzać. Oczywiście z poszanowaniem prawa , spółdzielczych wartości i zasad postępowania.
  24
  22
 • "def" dnia 31 stycznia 2017 o godzinie 14:32:23 napisał:
  a co na to inne Spółdzielnie?
  16
  3
 • "Józef Bąk" dnia 31 stycznia 2017 o godzinie 16:15:02 napisał:
  Prezes Kozłowski w serialu ŚwK doskonale pokazał jak funkcjonuje ta nadzwyczajna kasta.
  21
  5
 • "były student WSZiA" dnia 31 stycznia 2017 o godzinie 16:19:26 napisał:
  Panie Sachajko, był Pan jednym z najgorszych nauczycieli w żałosnej zamojskiej uczelni WSZiA, w której zmarnowałem 3 lata młodości, próbując rozwinąć swoją wiedzę informatyczną. Mimo wszystko mam nadzieję, że Pana kariera w polityce zaowocuje dobrymi zmianami dla naszego kraju. Cieszę się, że zasilił Pan szeregi Ruchu Pawła Kukiza, a nie tych zdradzieckich klanów po, pis, psl, nowoczesna. Jedyna grupa w obecnym rządzie, która ma dobre zamiary to tylko Ruch Kukiza, dlatego trzymam kciuki za Wasze poczynania. Osobiście wolałbym w rządzie widzieć Partię KORWIN, czyli obecnie WOLNOŚĆ, jednak wierzę również w Pawła Kukiza. Życzę powodzenia i pozdrawiam. Wciąż biedny były student WSZiA.
  18
  15
 • "buhaha" dnia 31 stycznia 2017 o godzinie 16:39:42 napisał:
  gdzies juz cos podobnego chyba widzialem w jakims filmie, tylko ze tam sie ktos oburzyl bo nie chcieli zatrudnic jego albo kogos z jego rodziny :)
  4
  2
 • "Szarlej" dnia 31 stycznia 2017 o godzinie 18:02:49 napisał:
  A ja tak z innej beczki. Wybraliśmy z tego okręgu wyborczego 12 posłów i posłanek plus jedną z Nowoczesnej z Wawy mamy niejako dokoptowaną. W kółko słyszymy z tylko trzy nazwiska: Zawiślak, Sachajko, Wróblewska lub Sachajko, Zawiślak, Wróblewska lub w jeszcze innych kombinacjach. Pytanie: co robi reszta? Czemu nic o nich nie widać , nie słychać? Na uroczystościach i świętach też najczęściej te same osoby...
  16
  0
 • "jan sawa" dnia 31 stycznia 2017 o godzinie 18:04:48 napisał:
  Sam jestem członkiem SM i nie życzę sobie aby pan poseł przemawiał w moim imieniu. Możesz sobie panie pośle pisać różne propozycje ale nie stwarzaj pan fałszywego obrazu , ze niby to za pana wypocinami stoją masy. Jeśli chcesz pan używać argumentów to chociaż rób to z głową. Piszesz pan , że należy wprowadzić dla zarządu SM dwukadencyjność aby nie doprowadzić do sytuacji swoistego "zasiedzenia” w spółdzielni i czynienia z pracy w jej strukturach głównego źródła dochodu. Chyba logiczne jest , że skoro ktoś pracuje to z pracy tej czyni swoje główne źródło dochodu. Co w tym dziwnego, a może to pan ma kilka źródeł dochodów i tak trudno panu zrozumieć, że ktoś utrzymuje się pracując w jednej firmie. Jeśli masz pan przykłady dla swoich argumentów to je po prosu podaj, ponieważ w innym przypadku są to pomówienia, które obrażają również "szeregowych" członków spółdzielni czyli mnie Z tego co piesze "były student WSZiA" dzierżył pan "czerwoną latarnię" w rankingu nauczycieli akademickich i wygląda na to, że bycie posłem również pana przerasta . Przykro to powiedzieć ale do posłów w Zamościu to my niestety szczęścia nie mamy.
  21
  30
 • "Tomasz" dnia 31 stycznia 2017 o godzinie 21:46:48 napisał:
  Też byłem studentem WSZiA - raczej z tych ambitnych, nie imprezowiczów. Uczelnia bardzo nowoczesna, przyjazna, dobrze zorganizowana informatycznie. Niestety nie wspominam dobrze pana doktora Sachajki i z tego co widzę w komentarzach, nie jestem w tym odosobniony. Wystarczy posłuchać jego wypowiedzi na żywo lub w telewizji by przekonać się, że tytuł doktora nie zawsze oznacza osobę elokwentną. Pomysł zwalczania różnych patologii w spółdzielniach oceniam na plus. Mam jednak wrażenie, że pan poseł Sachajko sypie na swoim facebooku pomysłami, jeden za drugim, w bardzo szybkim tempie, by tylko zdobyć poparcie jak największej liczby grup społecznych, np. rolników, przedsiębiorców, a teraz "szeregowych" członków spółdzielni. Może więc zaczekajmy na jakieś efekty, bo u polityków bardziej wolę efektywność (skuteczność) niż umiejętność pisania postów na Facebooku.
  14
  12
 • "Kaj" dnia 31 stycznia 2017 o godzinie 23:12:44 napisał:
  Faktycznie Zamość nie ma szczęścia do dobrego wyboru parlamentarzystów. Oglądając wypowiedź posła Sachajko w programie Puls Polski /TVP Info/,a dotyczącej spółdzielczości mieszkaniowej odniosłem wrażenie, że gość urwał się z wielkanocnej choinki. Także powyższe wypowiedzi posła stawiają go w szeregu kompletnych ignorantów i dyletantów. Gdyby pan poseł zapoznał się z treścią ustawy o SM, a także statutami zamojskich spółdzielni, to nie opowiadał takich niedorzeczności. Panie pośle, od kilku już lat obowiązuje kadencyjność rad nadzorczych /2 x 3 lata/, są określone zasady lustracyjne spółdzielni, obowiązuje jawność działań organów spółdzielni /coroczne Walne Zgromadzenia Członków na których zarządy i rady nadzorcze składają sprawozdania ze swej działalności/, itp. Niech pan zaniecha wszelkich działań zmierzających do "poprawiania" aktualnie obowiązującej ustawy, bo pan może ją tylko popsuć. Niech się pan lepiej zajmie skuteczny pozyskiwaniem środków finansowych na rozwój naszego regionu i spełni chociaż ułamek obietnic wyborczych. Życzę powodzenia w tym przedmiocie.
  11
  13
  R E K L A M A
 • "Pytajnik?" dnia 31 stycznia 2017 o godzinie 23:26:30 napisał:
  Szanowny Panie pośle, mam pytanie. Z którymi zamojskimi SM Pan współpracował opracowując projekt zmian w Ustawie o Spółdzielniach Mieszkaniowych?.
  13
  14
 • "^_^" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 7:51:24 napisał:
  celebryci tez mowia cokolwiek i plotą co im slina na jezyk przyniesie byleby tylko bylo o nich głośno, mam wrazenie ze niektorzy posłowie i urzędnicy niestety postepują tak samo :(
  7
  12
 • "Jarosław Sachajko" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 8:39:51 napisał:
  Widząc "zmasowany" poruszenie i atak "działaczy" spółdzielczych z Zamościa, ale i w całej Polsce jest oczywiste, iż projekt jest dobry i potrzebny. Proszę wyjść z ukrycia i odnieść się do projektu merytorycznie, projekt jest wynikiem rocznej pracy środowisk spółdzielców z całej Polski. Proszę o zapoznanie się z projektem oraz zgłaszanie uwag. 19 lutego spółdzielcy spotykają się w Sejmie w celu przedyskutowania ewentualnych autopoprawek. Zapraszam do udziału. http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/Projekty/8-020-468-2017/$file/8-020-468-2017.pdf
  27
  9
 • "xyz" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 8:48:50 napisał:
  nie długo spotkanie w sprawie tej propozycji: 19 lutego spółdzielcy spotykają się w Sejmie w celu przedyskutowania ewentualnych autopoprawek. Zapraszam http://orka.sejm.gov.pl/.../8-02.../$file/8-020-468-2017.pdf ciekawę, kto z tych oburzonych się wybierze, a przytyczki osobiste świadczą tylko o intencjach i powiązaniach, zastanówcie się nad tym co piszecie
  12
  3
 • "Pomiotom komuny - NIE !" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 10:34:18 napisał:
  Nie głosowałem na Pana Sachajko ale to ostatnie działanie sprawia, że to może się zmienić. Kto mieszka w spółdzielni wie jakie są tam patologie "Alternatywy 4" wiecznie żywe i nieustające. Kto pokona tę postkomunistyczną hydrę ten ma sławę, szacunek i dozgonną wdzięczność udręczonych spółdzielców. Panie Jarku mocno Panu kibicujemy.
  23
  9
 • "jan sawa" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 11:03:21 napisał:
  Panie pośle Jarosławie Sachajko ja nie jestem działaczem spółdzielczym ale szeregowym jej członkiem , który nie przeprowadza na pana zmasowanych ataków ale protestuje przeciwko głupocie zawartej w pana projekcie ustawy. Rozumiem , ze chciałby pan zabłysnąć ale czy koniecznie musi pan to czynić kosztem swojej kompromitacji. Proponuje pan dyskusję merytoryczną ale czy na pewno pan wie o czym chce pan dyskutować ?
  9
  15
 • "Jarosław Sachajko" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 11:38:58 napisał:
  Panie Janie Sawa, tak wiem o czym jest projekt, jest on napisany przez spółdzielców w czym również brałem udział. Projekt jest obywatelski, ale konsultowany przez naszych prawników i biorę za niego odpowiedzialność. Proszę uwierzyć że nie poszedłem do Sejmu aby błyszczeć, dlatego ponownie proszę o merytoryczną dyskusję. Ja zdania nie zmienię i projekt doprowadzę do końca pomimo prób zastraszania, obrażania, ośmieszania (a jak coś by mi się stało to projekt będą kontynuowali koledzy z K`15). Zostałem poproszony o pomoc w walce z nieuczciwymi praktykami mającymi miejsce w spółdzielniach i na tę prośbę odpowiedziałem. Jak Pan wie więcej o spółdzielniach niż ja, to proszę się zaangażować w pracę nad projektem, proszę o przesłanie uwag/poprawek.
  22
  8
 • "Popieram Sachajke w tym" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 11:55:22 napisał:
  Panie Sachajko niech Pan coś zrobi ze spółdzielniami tak dłużej się nie da.
  20
  9
 • "tak dla zmian" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 11:57:05 napisał:
  Spółdzielcy w SM Zamoyskiego proszą o wsparcie Posła, sami nie damy rady.
  21
  7
 • "rzetelny" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 12:08:19 napisał:
  czytam te komentarze i widzę że Pan Sachajko znów wbił kij w mrowisko i bardzo dobrze! Widać kwik, tych którzy już boją się co z tego wyniknie. Dość czerwonych rządów! Oby kolejne koryto im się skończyło!
  21
  8
  R E K L A M A
 • "dopłaty do czynszu " z dupy"" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 12:18:14 napisał:
  Mieszkańcy trzymają kciuki za Pana Posła. Przyssali się jak kleszcze, piją życiodajna krew , zatruwając zdrowy organizm. Wytrwałości, tysiące głosów wdzięcznych mieszkańców są do zagospodarowania.
  24
  7
 • "wyborca PIS" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 12:38:58 napisał:
  Pan Sachajko tym projektem mnie pozytywnie zaskoczył. Jak sprawę pociągnie do końca ma mój głos.
  24
  9
 • "mieszkaniec" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 14:39:51 napisał:
  Cholera mnie bierze jak Poseł RP i Wiceprzewodniczący RM zamiast spotkać się i przedstawić swoje poglądy piszą do siebie w komentarzach na roztoczu. Panowie, litości nie kompromitujcie się w oczach mieszkańców.
  10
  15
 • "a mury runą" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 15:00:26 napisał:
  Sachajko zburz ten beton~!
  24
  8
 • "jan sawa" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 16:27:31 napisał:
  Panie pośle Jarosławie Sachajko, swoim wpisem właśnie udowadnia pan, że na pierwszym miejscu stawia pan rozgłos. Z czynności standardowych dla posła jakimi są interpelacje czy projekty ustaw czyni pan sensację. Pana stwierdzenie , cytat " Ja zdania nie zmienię i projekt doprowadzę do końca pomimo prób zastraszania, obrażania, ośmieszania (a jak coś by mi się stało to projekt będą kontynuowali koledzy z K`15))" zabrzmiało jak z filmu grozy. Z jednej strony zachęca pan do dyskusji ( i słusznie ) natomiast z drugiej strony słowa krytyki odbiera pan jako argumentum ad personam. W swoich teoriach spiskowych posuwa się pan jeszcze dalej , tj obawia się pan o swoje zdrowie. Panie pośle wyluzuj pan - to tylko dyskusja. Żyjemy w państwie demokratycznym i każdy może wypowiedzieć swoje zdanie. Nie wiem natomiast jak wyobraża sobie pan dyskusję, która z natury rzeczy oparta jest na zdaniach odmiennych. Jak jest pan taki nerwowy to może niech pan po prostu nic nie robi i spokojnie doczeka do końca kadencji ( szkoda zdrowia). Faktycznie nawet zamierzałem zaangażować się w prace nad projektem i planowałem przesłać swoje uwagi/poprawki ale teraz obawiam o pana nerwy, czy to wytrzymają.
  12
  20
 • "Kukiz 15 tak!" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 17:41:56 napisał:
  Jan Sawa to prezes
  18
  1
 • "krycha" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 19:23:55 napisał:
  Nie głosowałam Pana Sachajko podczas ostatnich wyborów, jednak dziś myślę, że mógłby zdobyć moje poparcie. Na mój szacunek zasłużył sobie przede wszystkim działaniem - wniesione interpelacje, projekt ustawy, reprezentacja na ważnych uroczystościach, itp. W biurze poselskim w Zamościu zatrudnione są młode i kompetentne (!) osoby - znajoma będąca w trudnej sytuacji rodzinnej i materialnej korzystała tam z bezpłatnej pomocy prawnej, dzięki niej udało się rozwiązać część jej problemów. Jeśli jest to robione tylko celem zdobycia poparcia w kolejnych wyborach - szczerze mi to nie przeszkadza. Ważne, że coś się dzieje i Pan Poseł nie odpuścił sobie odcinając kupony od jednorazowego sukcesu (nie jest problemem znalezienie takich przypadków w ławach poselskich również z naszego regionu). Jeśli chodzi o SM, to nie ma się co oszukiwać, że sytuacja jest normalna, a nepotyzm i niegospodarność widać na prawie każdym kroku. Myślę, że warto najpierw przeczytać projekt ustawy żeby zająć stanowisko. Nie rozumiem też stanowiska użytkownika JN: "Z jakich przesłanek wynikają twierdzenia Pana Posła o rażących nieprawidłowościach. Czy odbył chociaż jedno spotkanie ze spółdzielcami, czy zapoznał się z problemami spółdzielni, z problemami wysokich zadłużeń z tytułu nieopłaconych opłat eksploatacyjnych." Czy właśnie wysoki poziom zadłużeń nie jest potwierdzeniem rażących zaniedbań? Myślę, że zamiast wypłakiwać się na forum i blokować jakąkolwiek inicjatywę już w zalążku warto zdobyć się na konstruktywną debatę, ponieważ zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy zmian zauważają że w SM nie dzieje się dobrze.
  21
  6
 • "mieszkaniec SM" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 19:40:22 napisał:
  Sachajko na Prezydenta.Precz ze spółdzielcza komuną !
  19
  8
 • "klangor" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 21:42:28 napisał:
  Kuiz 15 jest przystawką PISu, a zarazem efemerydą i skończy tak, jak Ruch Palikota i Samoobrona. Jeden sezon i po zawodach.... Nie ma się czym emocjonować.
  9
  17
 • "antyKOD" dnia 1 lutego 2017 o godzinie 23:41:38 napisał:
  @ klangor Kukiz przystawką pisu? dawno tego nie słyszałam :) pisiory już dawno obawiają się kukizów! JEDYNA opcja na którą będę głosowała i bedę namawiała też innych. Jedyni pracują w tym sejmie, reszta się obija i organizują ciamajdany pod publiczkę, bo nie wiedzą jak zaistnieć w mediach, przecież nie ciężką pracą :D a nowoczesna platforma to lepiej niech w ogóle nie startuje, no chyba że na Maderze :)albo do bundestagu ze swoimi nazwiskami...
  15
  6
  R E K L A M A
 • "ciekawy" dnia 2 lutego 2017 o godzinie 7:25:46 napisał:
  zacząłbym od sprawdzenia czy w biurach poselskich ktos rodziny nie zatrudnia :)
  10
  8
 • "J.S." dnia 2 lutego 2017 o godzinie 10:17:15 napisał:
  "Prawo spółdzielcze" i "ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych" wymagają zmiany, poprawy, a może nawet stworzenia nowych aktów prawnych i spółdzielcy wiedzą o tym od dawna. I tymi sprawami winni zająć się prawnicy specjalizującymi się w prawie spółdzielczym, praktycy mający szeroką wiedzę o działalności gospodarczej. Ale od lat, wielokrotne "poprawianie" prawa doprowadziło do jego pogorszenia i stąd powstaje opinia o złej spółdzielczości. Aktualnie mamy nowych "poprawiaczy" i kolejny przykład "uzdrawiania" spółdzielczości. Jest to "zlepek" przepisów niespójnych, sprzecznych ze sobą, sprzecznych z obowiązującym prawem, uznanych przez Trybunał Konstytucyjny jako niezgodne z Konstytucją. Świadczy to o słabej znajomości prawa i życia przez jego twórców. Jest to kolejny "bełkot prawny".
  7
  11
 • "stop czerwionce" dnia 2 lutego 2017 o godzinie 10:20:56 napisał:
  Tak zrobicie, że dzieci wasze będą dziedziczyć władze w spółdzielniach, już my was znamy 'czerwone kmery". Czerwony beton musi odejść !
  16
  6
 • "Przyjaciel" dnia 2 lutego 2017 o godzinie 10:28:01 napisał:
  Brawo "@ciekawy" , bardzo trafna uwaga. Kiedy słyszę jak posłowie zarzucają innym nepotyzm to ogarnia mnie pusty śmiech, ponieważ tak się składa, ze są oni ostatnimi, którzy powinni mówić o nepotyzmie, kolesiostwie, etc . Wystarczy prześledzić co się działo i dzieje w spółach skarbu państwa ( mieliśmy ostatnio najlepsze tego przykłady ) czy też w innych firmach, instytucjach, czy urzędach powiązanych w ten lub inny sposób z układami partyjnymi ( że o ministerstwach już nie wspomnę). Zabawne jest również jak chętnie posłowie zabierają głos w sprawie określenia kadencji dla prezydentów , burmistrzów , wójtów a teraz już i prezesów spółdzielni mieszkaniowych, natomiast milczą nabierając wody w usta kiedy poruszany jest temat kadencyjności dla posłów. Reasumując , panie i panowie posłowie zanim zaczniecie komukolwiek zarzucać nieprawidłowości warto najpierw zrobić porządek na swoim podwórku. Jesteście mistrzami hipokryzji
  8
  13
 • "jan sawa" dnia 2 lutego 2017 o godzinie 10:53:53 napisał:
  Brawo , brawo dyskusja obiera coraz ciekawsze kierunki . A no właśnie panie pośle, skoro tak bardzo zachęca pan do dyskusji ( i słusznie) to może najpierw podyskutujemy o nepotyzmie i kolesiostwie w obszarze oddziaływania posłów. To dopiero będzie hit (a może uda się i któryś z posłów przygotuje jakiś projekt ustawy w tym temacie )
  7
  14
 • "mieszkaniec SM" dnia 2 lutego 2017 o godzinie 12:37:24 napisał:
  Poczuje Pan na własnej skórze "lobby spółdzielcze",odspawać od koryta to towarzystwo to sztuka, mimo wszystko powodzenia
  16
  4
 • "Jarosław Sachajko" dnia 8 lutego 2017 o godzinie 6:16:32 napisał:
  Szanowni Państwo, uprzejmie przypominam, iż do 11.02 czekam na propozycje poprawek do ustawy spółdzielczej http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/Projekty/8-020-468-2017/$file/8-020-468-2017.pdf Ważne jest spokojne przeanalizowanie projektu i rozważne zmiany. Miejsce na konferencji znajdzie się dla wszystkich. Do 15 należy przesyłać imiona i nazwiska osób które zechcą krótko i merytorycznie zabrać głos. Poprawki i zgłoszenia należy przesłać na adres posel.jaroslaw.sachajko@gmail.com
  10
  2
 • "jaja z alternatywy 4" dnia 1 marca 2017 o godzinie 14:02:49 napisał:
  spoldzielnie powiny zostac zlikwidowane i ustawowo zamienione na wspolnoty i to male wspolnoty z jednoznacznym wladztwem kodeksu cywilnego a nie komuszymi ustawami kolesiow towarzysza kiszczaka i we wspolntach do dzialan wykraczajacych poza zwykly zarzad bezwzglednie wymagana zgoda wszystkich wlascicieli SAMODZIELNYCH NIERUCHOMOSCI LOKALOWYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSK DLA POLAKOW A NIE DLA ZORGANIZOWANE PRZESTEPCZOSCI kolesiow tow kiszczaka
  4
  3
 • "Aneta" dnia 1 marca 2017 o godzinie 19:05:32 napisał:
  Patologię zwalczać przez likwidację, czyli od góry, sejm, senat, rząd, samorządy idt, wszędzie patologia i komuna, do tego służba zdrowia, oświata i wymiar sprawiedliwości oraz banki. W 1989 r. ogłoszono koniec komuny, a tu proszę wszędzie komuna, czyli kto. TEN CO NIE JA, PiS, PO, PSL,Kukiz 15, a gdzie Miller i jego towarzysze - powoli idą do piachu. Okręgów jednomandatowych nie będzie, co z marychą, czas ucieka, czym błysnąć wojownicy. Zawsze są spółdzielnie, domena pani Staroń, wspierana przez Tuska. Na szczęście PiS chroni co polskie, ta partia może uzdrowić spółdzielnie i powoli to robi, ale nie wy burzyciele
  4
  2
 • "WeeD" dnia 3 marca 2017 o godzinie 1:04:27 napisał:
  Tym projektem Kukiz 15 stracił moją całą sympatię. Chcecie odebrać spółdzielcom prawo o decydowaniu o swoim własnym losie. Wspólnoty mieszkaniowe można bez przeszkód zakładać od noweli ustawy o spółdzielniach z 2007 roku i jakoś nie cieszą się one popularnością. Chcecie teraz uszczęśliwiać ludzi na siłę? Niczym się nie różnicie od reszty bandy z Wiejskiej!
  5
  3
  R E K L A M A
 • "Iwona Możejko" dnia 19 marca 2017 o godzinie 2:22:13 napisał:
  Grupa prezesów, wiedzie prym w komentarzach. A może coś merytorycznie? Panie Pośle Jarosławie Sachajko - DZIĘKUJEMY! SPÓŁDZIELCY - prawdziwi właściciele, którzy w comiesięcznych opłatach eksploatacyjnych spółdzielnię i "bandę" niewdzięcznych za pracę, żołnierzy prezesów utrzymujemy. „Nie należy jednak się dziwić, że projekt KUKIZ’15 tak bardzo nie podoba się spółdzielczym funkcjonariuszom. NIE DZIWIMY SIĘ REAKCJI ZORGANIZOWANEJ GRUPY PRZESTĘPCZEJ grasującej od ponad 26 lat bezkarnie i bez kontroli. Zakłada on bowiem rozbicie obecnie panujących układów m.in.: poprzez wprowadzenie kadencyjności dla członków zarządów, pełną transparentność finansów spółdzielni, obligatoryjne informowanie spółdzielców o wszelkich sprawach. Projekt zakłada również: wprowadzenie odrębnych rachunków dla każdej nieruchomości, obligatoryjne powoływanie wspólnot mieszkaniowych, dopuszczenie do wypłacenia członkom występującym ze spółdzielni udziału z funduszu zasobowego, utrzymanie obligatoryjnych walnych zgromadzeń bez prawa dzielenia ich na części, zakaz udziału członków organów spółdzielni w Krajowej Radzie Spółdzielczej, związkach rewizyjnych itd. Druk 1268 napisany przez spółdzielców zakłada kaganiec na "złych prezesów", upodmiotawia właściciela, oddaje mu towar za który zapłacił.
  4
  0
 • "Kubus ze wsi" dnia 19 marca 2017 o godzinie 16:41:06 napisał:
  Postkomunistyczne spółdzielcze molochy to wypaczona idea spółdzielczości. Lista lustratorów SM jest bardziej tajna niż pracowników wywiadu i kontrwywiadu Rzeczpospolitej Polskiej. Spółdzielnia mieszkaniowa to własność prywatna wszystkich członków..ten lucyperski zapis winien zostać skreślony wykreślony i powinien wrócić zapis poprzedni Należy przywrócić kontrolę Państwa nad molochami. Kontrolę NIK zlikwidowano w roku 1997 i powstała organizacja o bardzo ciekawej strukturze i mechanizmach działania
  3
  0
 • "Kubus ze wsi" dnia 19 marca 2017 o godzinie 16:46:59 napisał:
  Przy zlecaniu prac na zewnątrz organizacji winna obowiązywać Ustawa o zamówieniach publicznych a nie jakieś SIWZ pisane przez Prezesa i jego adiutanta faworyzujące określone te same i zaprzyjaźnione z Prezesem firmy. Lustratorzy powinni być poddawani profilaktycznie badaniom poligraficznym na wykrywaczu kłamstw min raz w tygodniu a raz w miesiącu karani profilaktycznie karą chłosty na gołe pośladki
  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
perła
Zawiślak rzucony na kolana !,ale upokor...
fifi minutę temu
Poseł Zawiślak najpierw przekuł wygra...
Daniel Czubara 26 minut temu
@observer to nie naginanie faktów, ani ...
observer 44 minuty temu
do redaktora - "uzyskał poparcie PIS, p...
video lupum 47 minut temu
Thomas, kozacy to nie ukraińcy, proszę...
Zawisza 49 minut temu
Sukcesy to 230 mln złotych dofinansowan...
??? 52 minuty temu
Pan Gliwiński to chyba PSL...
roman2
Marto zdaj sprzęt . Wnuk pewne zwycięs...
Obserwer
Dobre PiS popiera Wnuka jako kandydata n...
Yyyy
Pan S. Zawiślak rozjechany. Wy......ny ...
TORRES20400
To wygląda mniej więcej tak: są wybor...
qwert
Chyba sam w to nie wierzysz, że może s...
qwert
Naprawdę widzicie jakieś spektakularne...
Henryk
Spora porażka posła Zawiślaka. Przez ...
TORRES20400
Bo zwykle są jakieś przemówienia, "br...
Thomas
Oczywiście, inicjatywa mogła być pos...
Daniel Czubara
@Torres20400 specjalnie dzwoniłem po po...
ciekawy
jutro 100 lecie szkoly sp3 a tu zadnej z...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny