R E K L A M A

Z I P

Reklamatekst nadesłany25 kwietnia 2017 FACEBOOK | 4421 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Porównuj OC w dobie wysokich cen!

Porównuj OC w dobie wysokich cen!, fot. nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

W perspektywie ostatnich 2-3 lat zdecydowanie wzrosły koszty obowiązkowych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych w Polsce. Wyższe ceny wynikają z konieczności dostosowania wysokości opłacanej przez właścicieli samochodów składki do wartości odszkodowań, jakie firmy ubezpieczeniowe zmuszone są wypłacać poszkodowanym w zdarzeniach drogowych. W dobie wysokich cen OC tym bardziej warto porównywać oferty firm ubezpieczeniowych.

Ten sam zakres ubezpieczenia

Zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, wszyscy ubezpieczyciele działający na polskim rynku, którzy oferują klientom ubezpieczenia OC, muszą zapewniać ten sam zakres polisy ubezpieczeniowej. Polisa OC chroni niezmiennie kierowcę przed ponoszeniem finansowych skutków szkód osobowych lub majątkowych, jakich doznali w trakcie ruchu drogowego poszkodowani. Aktualnie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe obowiązują też te same górne kwoty sum ubezpieczeniowych:

  • 1 220 000 euro na jednego poszkodowanego w przypadku szkody na osobie oraz 6 070 000 euro na jedno zdarzenie drogowe,

  • 1 220 000 euro na jedno zdarzenie szkodowe, niezależnie od liczby poszkodowanych w przypadku szkody materialnej.

Warto jest zatem porównywać różne oferty na ubezpieczenie OC, ponieważ o ile zakres polisy zawsze będzie taki sam dla kierowcy, to już cena będzie wynikała z wewnętrznej polityki prowadzonej przez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe.

Kwestie brane pod uwagę przy wyliczaniu składki

Istnieje co najmniej kilka najważniejszych czynników dotyczących ubezpieczanego pojazdu oraz jego właściciela, mających największy wpływ na wysokość składki rocznej na polisę OC. Tanie OC zostanie zaoferowane przede wszystkim doświadczonym kierowcom, którzy mogą pochwalić się udokumentowaną, bezszkodową historią ubezpieczenia. Dla takich klientów firmy ubezpieczeniowe są skłonne udzielić od 60 do 80 proc. zniżki na OC, co skutecznie zmniejsza wysokość składki, jaką kierowca musi zapłacić za roczny okres ubezpieczenia. (Więcej o zniżkach przeczytasz w artykule:”Zniżki OC -jak są liczone“)

Oprócz zniżek kierowcy, przy wyliczaniu składki na OC brane są pod uwagę kwestie związane z ubezpieczanym pojazdem – jego marka, model, pojemność silnika, rok produkcji, a nawet miejsce, w którym kierowca najczęściej parkuje. Na tej podstawie porównywarka cen OC wylicza wysokość składki w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych i prezentuje oferty użytkownikowi. Przy wejściu na stronę ubezpieczyciela dowie się on konkretnie o warunkach przystąpienia do ubezpieczenia OC. Swoje ubezpieczenie OC porównaj na Ubezpieczamy Auto.

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Asd
Czyli za jednym zamachem wzmocnienie Het...
Oneb
Ptaszki ćwierkają, że ktoś wyszedł ...
Taka kasa ! Więcej niż Prezydent. Nies...
Oneb
Ptaszki ćwierkające, że kandydatką n...
... 7 minut temu
Hahahahhhah .... akcje Krajowej Spółki...
lewicowy
karteczka bredzisz. Zamojskie SLD weszł...
ad111
Daltego cały ten "news" wyjęty jest ni...
fucha
A po co radnemu Niziołowi twój głos. ...
fucha
Po co tak się pchać na ten urząd Prez...
z_boku
Zamość tylko mignął w tym spocie, ż...
observer
geriatria klimakteryjna + wieloobrotowo-...
karteczka
Stare dzieje . Wydaje się , że koledzy...
ad111
Filmik słabiutki, nie ma się czym eksc...
por.zUbek
Nie narodowy tylko partyjny..Reszta zgod...
por.zUbek
@K - przypominam , że mieliśmy przyśp...
nauczyciel
To i tak nic, w porównaniu z wprowadzan...
lalala
Trenerem Kryształu od nowego sezonu p. ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny