R E K L A M A

Z I P

Reklamatekst nadesłany25 kwietnia 2017

Porównuj OC w dobie wysokich cen!

Porównuj OC w dobie wysokich cen!, fot. nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

W perspektywie ostatnich 2-3 lat zdecydowanie wzrosły koszty obowiązkowych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych w Polsce. Wyższe ceny wynikają z konieczności dostosowania wysokości opłacanej przez właścicieli samochodów składki do wartości odszkodowań, jakie firmy ubezpieczeniowe zmuszone są wypłacać poszkodowanym w zdarzeniach drogowych. W dobie wysokich cen OC tym bardziej warto porównywać oferty firm ubezpieczeniowych.

Ten sam zakres ubezpieczenia

Zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, wszyscy ubezpieczyciele działający na polskim rynku, którzy oferują klientom ubezpieczenia OC, muszą zapewniać ten sam zakres polisy ubezpieczeniowej. Polisa OC chroni niezmiennie kierowcę przed ponoszeniem finansowych skutków szkód osobowych lub majątkowych, jakich doznali w trakcie ruchu drogowego poszkodowani. Aktualnie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe obowiązują też te same górne kwoty sum ubezpieczeniowych:

  • 1 220 000 euro na jednego poszkodowanego w przypadku szkody na osobie oraz 6 070 000 euro na jedno zdarzenie drogowe,

  • 1 220 000 euro na jedno zdarzenie szkodowe, niezależnie od liczby poszkodowanych w przypadku szkody materialnej.

Warto jest zatem porównywać różne oferty na ubezpieczenie OC, ponieważ o ile zakres polisy zawsze będzie taki sam dla kierowcy, to już cena będzie wynikała z wewnętrznej polityki prowadzonej przez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe.

Kwestie brane pod uwagę przy wyliczaniu składki

Istnieje co najmniej kilka najważniejszych czynników dotyczących ubezpieczanego pojazdu oraz jego właściciela, mających największy wpływ na wysokość składki rocznej na polisę OC. Tanie OC zostanie zaoferowane przede wszystkim doświadczonym kierowcom, którzy mogą pochwalić się udokumentowaną, bezszkodową historią ubezpieczenia. Dla takich klientów firmy ubezpieczeniowe są skłonne udzielić od 60 do 80 proc. zniżki na OC, co skutecznie zmniejsza wysokość składki, jaką kierowca musi zapłacić za roczny okres ubezpieczenia. (Więcej o zniżkach przeczytasz w artykule:”Zniżki OC -jak są liczone“)

Oprócz zniżek kierowcy, przy wyliczaniu składki na OC brane są pod uwagę kwestie związane z ubezpieczanym pojazdem – jego marka, model, pojemność silnika, rok produkcji, a nawet miejsce, w którym kierowca najczęściej parkuje. Na tej podstawie porównywarka cen OC wylicza wysokość składki w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych i prezentuje oferty użytkownikowi. Przy wejściu na stronę ubezpieczyciela dowie się on konkretnie o warunkach przystąpienia do ubezpieczenia OC. Swoje ubezpieczenie OC porównaj na Ubezpieczamy Auto.

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad111 3 minuty temu
Przejechała człowieka na pasach......
antyklerykał
@"wiolączela story", jak jesteś napraw...
antyklerykał
No to jeszcze kilka cytatów: "Religia t...
Thomas
Kim i kto to jest ta pani co ona takiego...
Thomas
Wypadałoby złożyć najszczersze kondo...
Szacunek
Jako jedyni w Zamościu nie uszanowaliś...
Tekst nadeslany
Nawet 10 lat - a Magorzata L. _...
Andrzej Fan
Wyrazy głębokiego współczucia......
wiolączela sto...
@ antyklerykał - Pani w przedszkolu: Ja...
Antykomuch
to do jakiej szkoły uczęszcza ten zawo...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny