R E K L A M A

Z I P

FelietonyWojciech Kowalczyk10 listopada 2014 FACEBOOK | 4461 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 48 komentarzy ()

Pomieszanie z poplątaniem

Zrzut strony internetowej wspolnyzamosc.pl
R E K L A M A    B O A R D

Felieton Wojciecha Kowalczyka.

 

Nie ukrywam, że do napisania poniższego tekstu zainspirował mnie Pan lub Pani „gotor” w swoim komentarzu do mojego ostatniego felietonu („Chłopcy malowani”). Otóż rzeczony internauta zarzucił mi, że nie przeczytałem programu wyborczego formacji „Wspólny Zamość”, natomiast konkluzja komentarza „gotora” była taka, że aby być felietonistą , nie wystarczy pisać. Trzeba jeszcze czytać.

 

Otóż szanowny „gotorze” i wszyscy podobnie myślący – do szkół chodziłem. Dawne to były czasy. Uczono wtedy zapomnianej już niestety sztuki czytania ze zrozumieniem. Gdybym więc był złośliwy, napisałbym, że aby komentować jakąkolwiek publikację, nawet tak marną, jak felieton, należy ją przeczytać używając rozumu, a nie tylko oczu. Domyślam się, że autor recenzji mojego felietonu jest zagorzałym zwolennikiem „Wspólnego Zamościa” i zrozumiał mój tekst tak, jak chciał zrozumieć.

 

Jednakże raz zasiane przez „gotora” ziarno niepewności zaczęło kiełkować, nie dając mi spokoju.

– Być może moje zrozumienie programu Wspólnego Zamościa było niewłaściwe, tendencyjne, a może nie jestem już w stanie pojąć rzeczy najprostszych? – pomyślałem i w te pędy udałem się na właściwą stronę internetową w celu dogłębnego zrozumienia tego , co tam napisano.

 

I czytam: ”Samorząd powinien być wolny od wszelkiej polityki….. rządzi pseudokoalicja KWW Marcina Zamoyskiego, PO i SLD”.

 

Samorząd nie będzie wolny od polityki, ponieważ w wyborach startują kandydaci desygnowani z poszczególnych partii politycznych, które albo układają własne listy wyborcze do rady miasta, albo oficjalnie popierają niby niezależnego kandydata. To akurat zwolennik “Wspólnego Zamościa” powinien wiedzieć. Dlaczego porozumienie w Radzie Miasta nazwano pseudokoalicją – nie pojmuję. Może dlatego, że czytelnikowi skojarzy się to z pejoratywnym określeniem słowa „pseudokibic”.

 

W stan lekkiego zdumienia wprawia mnie punkt 2 programu, który głosi, że: ”Dziś nikt nie dba o ludzi, którzy się urodzili i wychowali w Zamościu, którzy tu chcieliby się rozwijać, pracować, prowadzić interesy, czy też działać społecznie”.

Przepraszam, a co z ludźmi, którzy akurat nie urodzili się w Zamościu? Czy mamy tutaj do czynienia z jakąś gorszą kategorią „ nie-zamościanina”? Nikt nikomu nie przeszkadza się rozwijać. W naszym mieście obowiązują dokładnie takie same przepisy dotyczące, np. prawa podatkowego, co w Szczecinie, czy Suwałkach. Dla potrzeb mieszkańców Zamościa ZUS nie zmieni prawa, choć jest ono upierdliwe, szczególnie dla przedsiębiorców. I żaden prezydent miasta tego nie jest w stanie zmienić! Prowadzenie własnego interesu jest oparte na tych samych przepisach, jak na pozostałym terytorium RP, a działać społecznie można, tyle tylko, że trzeba jeszcze chcieć.

 

Docieram do punktu trzeciego i czytam, że ”… nie układy, tylko świeża krew”.

No, jeżeli numerem 1 na liście ma być Pan Jerzy Zacharow, to gratuluję świeżości.

 

„Chcemy dokonać przełomu w postrzeganiu działalności samorządowej i przywrócić miasto społeczeństwu”. Dokonać przełomu w postrzeganiu to istotnie zadanie na miarę współczesnych Herkulesów. Co tam stajnia Augiasza, tu dopiero jest co czyścić. Ciekawi mnie tylko, czyje to miasto, w którym przemieszkałem kilkadziesiąt lat, jest do tej pory? Okupanta przegoniliśmy, komuna odeszła. Kto nas teraz gnębi?

 

Czytam dalej, że “miasto musi inwestować w ludzi”. Osobiście nie życzę sobie, żeby ktoś we mnie inwestował. Póki co, inwestuję sam w siebie i polecam to innym. Wspaniałe jest bowiem uczucie, jeśli ma się świadomość, że nikomu się niczego nie zawdzięcza.

 

„Miasto daje pracę i musi umieć ją organizować dla mieszkańców”. To w prostej linii powrót do czasów minionych, gdzie wszyscy musieli pracować, nawet wtedy, kiedy bardzo nie chcieli.

 

Punkt numer 7 głosi, że konieczne jest aktywne ściąganie pracodawców do Zamościa – za pomocą m.in. ulg i dotacji.

Nie wiem, co oznacza termin „aktywne ściąganie”. Wygląda na to, że istnieje również ściąganie pasywne, a tego pojąć to już nijak nie potrafię. Co do ulg, to zdaje mi się, że takowe działają w podstrefie ekonomicznej. A dotacje?- że niby miasto miałoby dotować przedsiębiorstwa? Wolne żarty.

 

Najcięższe działa zostały wyciągnięte w punkcie ósmym – “opłaty za wodę, ścieki i śmieci powinny być niższe”, czyli nie będzie Josik pluł nam w twarz i tak dalej.

 

Jeżeli to wszystko jest programem wyborczym, to ja jestem poetą.

 

Moim bowiem skromnym zdaniem, program wyborczy powinien zawierać nie zbiór pobożnych życzeń, a konkrety, powinien pokazywać , co ma się zamiar zrobić, ile to ma kosztować i skąd na to wezmą się pieniądze. Niech więc zwolennicy i członkowie działający pod szyldem „ Wspólny Zamość” mi wybaczą, ale dla mnie, mieszkańca podzamojskiej wsi, choć nie chłopa, jest to manifest wyborczy nie mający nic wspólnego z programem wyborczym.

Autor: Wojciech Kowalczyk
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Jobot" dnia 10 listopada 2014 o godzinie 18:48:03 napisał:
  Ale sobie Pan nagrabil ;) Juz widze te "merytoryczne" komentarze. Szczegolnie zarzuty ze sprzyja Pan obecnej wladzy itd. bo przeciez albo ktos jest za albo przeciw bo nie mozna byc przeciez za normalnoscia :) I uwazalbym na ewentualny pozew lub "zgloszenie odpowiednim sluzbom" ;) Wspolny Zamosc zyje w utopii a ten program pokazuje ze sa oderwani od rzeczywistosci. Samopoczucie tez maja dobre bo jak na facebooku zobaczylem ich reakcje po tej debacie gdzie stwierdzili ze Pan Wnuk zmasakrowal konkurencje to ogarnal mnie pusty smiech. No i usuwanie komentarza/komentarzy z tlumaczeniem ze to przez przypadek (w to uwierza tylko ostatni naiwniacy ktorzy nie maja pojecia o usuwaniu komentarzy). Nie ma to jak skromnosc i pokora, bo tego najbardziej brakuje kazdej wladzy a Wspolny Zamosc jesli chce pokazac ze ma te same atrybuty to od razu mowie ze nie tedy droga. Zreszta juz raz pokazali w dyskusji tutaj na forum ze arogancja zeby nie powiedziec gorzej nie jest im obca. Dla mnie osobiscie na razie wyglada to na zasadzie "Oni juz byli wiec teraz dajcie sie nam dorwac do koryta"
  0
  0
  R E K L A M A
 • "NIKt" dnia 10 listopada 2014 o godzinie 19:07:10 napisał:
  Wojtku, jeżeli dalej będziesz pisał tak regularnie, niech kampania wyborcza trwa wieki. Dostać się pod twój pręgież to zaszczyt, mam nadzieję, że i ja go kiedyś dostąpię.
  0
  0
 • "." dnia 10 listopada 2014 o godzinie 21:16:23 napisał:
  Wojtek przynajmniej zachowałbyś pozory, szczyptę dyplomacji. Ja rozumiem strach przed przegranymi wyborami, co tłumaczy te nerwy.
  0
  0
 • "sinus" dnia 10 listopada 2014 o godzinie 22:45:29 napisał:
  Panie Wojtku, czyżby wolał Pan, sądząc po ostatnim zdaniu felietonu, aby nadal byli przy korycie ci którzy się dorwali wiele lat temu? Broń Boże nowych. To jest Pana recepta na sukces? A ja mam nadzieję, że tu nie chodzi o koryto, mam wrażenie, że Panu władza kojarzy się tylko z czymś takim.
  0
  0
 • "." dnia 10 listopada 2014 o godzinie 23:42:00 napisał:
  No ale to nie kto inny jak Zamoyski Marcin proponował 20 letnie lub nawet 50 letnie zwolnienie z podatku. Chodzi o inwestycję w Centrum Kongresowe w Pałacu. Można to poczytać w wywiadzie, jakiego udzielił Pit'owi vel Piotrowi Rogalskiemu. Oczywiście tych kwiatków w wywiadzie jest więcej. Arytmetyka wyborcza jest nieubłagana - nie ma dwóch kandydatów a jest ich czterech - zwłaszcza mocno jest podzielony elektorat tych co popierali Zamoyskiego w poprzednich wyborach, oni nie muszą głosować na Zamoyskiego, oni mają swoich kandydatów i to dużo lepszych. Przy tej okazji pytanie do zwolenników PO - sądzicie, że Zamoyski będzie realizował wasz program????? Przez to że wycofał się wasz kandydat - straciliście szansę na realizację waszego programu. Realia samorządowe są takie liczy się Prezydent, wójt burmistrz, a nie radni. Tak przy okazji w czym Zamoyski jest taki de best, że uważasz go Panie Wojtku za najlepszego kandydata???
  0
  0
 • "gotor" dnia 11 listopada 2014 o godzinie 5:16:52 napisał:
  Żenujące... Autor myli program Wspólnego Zamościa z programem kandydata Andrzeja Wnuka. Redaktorzy z Bożej łaski to publikują... Tu proszę jest program Wnuka: http://zamojska.org/andrzeja-wnuka-umowa-zamoscia/ Jak bardzo trzeba mieć pomieszanie z poplątaniem w głowie, żeby coś tak nierzetelnego napisać? A druga osoba co ma w głowie, że to bez weryfikacji opublikowała? Szkoda słów.
  0
  0
 • "gotor" dnia 11 listopada 2014 o godzinie 5:19:57 napisał:
  Ponieważ nie wiem, czy potraficie korzystać z linków, wkleję, i znikam znów z tego portalu: Kamiennej oraz Namysłowskiego – rozładowanie korków na ulicy Przemysłowej i Kilińskiego. 2. Obniżenie opłat za wodę, ścieki, bilety MZK poprzez obniżenie kosztów działania spółek. 3.Budowa i remonty 20 km dróg osiedlowych, osiedla Graniczna, Karolówka, Nowe Miasto, Weteranów, Szwedzka. 4.Budowa 100 mieszkań miejskich – czynszowych i socjalnych. 5.Stworzenie kilkuset nowych miejsc pracy poprzez aktywne ściąganie inwestorów i uruchomienie Fundacji Rozwoju Lokalnego, wspierającej firmy tworzące miejsca pracy oraz zakładanie własnej działalności. 6.Wsparcie rodzin poprzez założenie drugiego żłobka, utworzenie 5 nowych placów zabaw na osiedlach, zwiększenia ilości miejsc w przedszkolach dwóch nowych boisk typu Orlik. 7.Utworzenie centrum letnich sportów wodnych na zalewie miejskim. Budowa drugiej krytej pływalni. 8.Dwukrotne zwiększenie ruchu turystycznego poprzez aktywną promocję miasta w kraju i za granicą, utworzenie nowych atrakcji turystycznych w mieście. 9.Kadencyjność na stanowiskach kierowniczych w UM i jednostkach podległych. Rutyna zabija energię. 10.Remonty 30 km chodników, postawienie 300 ławek i koszy na śmieci.
  0
  0
 • "gotor" dnia 11 listopada 2014 o godzinie 5:22:41 napisał:
  Wycięto początek pkt. 1: 1.Budowa przedłużenia ulicy Kamiennej oraz Namysłowskiego – rozładowanie korków na ulicy Przemysłowej i Kilińskiego.
  0
  0
 • "Joaanna" dnia 11 listopada 2014 o godzinie 8:13:11 napisał:
  Portal stacza się co raz bardziej w dół... Kolejne felietony Wojciecha Kowalczyka to propaganda w czystej formie na rzecz KKW Marcin Zamoyski. Dlaczego redakcja nie drukuje felietonów Wita? Czyżby poczytny felietonista nie chciał wpisywać się w chór chwalących zwolenników Ratusza i jego środowiska towarzyskiego przyjaciół Marcina Zamoyskiego
  0
  0
 • "PKj" dnia 11 listopada 2014 o godzinie 8:40:22 napisał:
  Propagandą na rzecz Zamoyskiego jest post powyżej. W samym felietonie nie ma o nim słowa, więc :-) :-) :-)
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Jobot" dnia 11 listopada 2014 o godzinie 12:37:33 napisał:
  W calym felietonie nie ma slowa o Panu Wnuku i jego programie a gotor dalej swoje. Nie wiem czlowieku w jakiej Ty kolejce stales ale na pewno nie po rozum. To chyba Tobie czlowieku myli sie program Wspolnego Zamoscia z programem Pana Wnuka. A to swiadczy o tym ze nie umiesz po prostu czytac. Juz nawet nie ze zrozumieniem ale w ogole nie umiesz czytac.
  0
  0
 • "gel" dnia 11 listopada 2014 o godzinie 13:44:18 napisał:
  Gotor - nie kompromituj się. http://wspolnyzamosc.pl/nasz-program Pan Wojciech ogarnął temat, Ty nie.
  0
  0
 • "gotor" dnia 11 listopada 2014 o godzinie 13:45:59 napisał:
  W całym felietonie, a nawet na jego początku, jest wyraźnie napisane: "Nie ukrywam, że do napisania poniższego tekstu zainspirował mnie Pan lub Pani „gotor” w swoim komentarzu do mojego ostatniego felietonu („Chłopcy malowani”)". A ten poprzedni felieton, jak sama nazwa wskazuje dotyczył KANDYDATÓW , tak jak i mój komentarz. A że autor pomylił kompletnie programy, to oczywiste. Jobot, poziom Twojej kultury jest wprost proporcjonalny do wielkości umysłu. Nie pozdrawiam i teraz juz na pewno bez odbioru.
  0
  0
 • "gotor" dnia 11 listopada 2014 o godzinie 13:48:09 napisał:
  Panie Bartoszu, niech Pan zostanie przy jednym nicku... Te wszystkie nicki na j, l, czy g nie sa w stanie nikogo zmylić.
  0
  0
 • "abecadlo" dnia 11 listopada 2014 o godzinie 15:04:24 napisał:
  Do ludzi Zamoyskiego: jego dni w urzędzie są policzone i nic już wam nie pomoże pisanie felietonów, anonimow, donosow, komentarzy oraz innych pierdol. Po prostu wygra kto inny i tyle pozdrawiam
  0
  0
 • "misiu" dnia 11 listopada 2014 o godzinie 17:57:00 napisał:
  czytać?, nie czytać?, ze zrozumieniem?, bez zrozumienia? pisać? zdecydowanie nie pisać!!! to przeczytać może pamięć wróci http://roztocze.net/arch.php/26138_Kowalczyk_by?_TW.html
  0
  0
 • "Low" dnia 11 listopada 2014 o godzinie 17:59:38 napisał:
  Jak wygra Wnuk albo Biłant, powinni wyrzucić wszystkich urzędników bez wyjatku i zatrudniać od nowa po lustracji sprawdzajacej czy to nie jest przypadkiem "człowiek Zamoyskiego". Świetny pomysł. Ba nie tylko urzędników, wszystkich pracowników spółek miejskich i dyrektorów szkół i nauczycieli, pracowników muzeum, ZDK, MDK. Wszystkich, łącznie będzie pewnie kilka tysięcy osób. Czystka powinna być totalna, może nawet z zakazem poruszania się po mieście w godzinach od 8 do 16.
  0
  0
 • "mieszka" dnia 11 listopada 2014 o godzinie 18:16:40 napisał:
  Strach się nie bać. Gnidy drżą, stąd ten bełkot. Wnukiem zaczną Czerwonego Kapturka straszyć. A może ten diabeł nie taki straszny jak go malują?
  0
  0
 • "." dnia 11 listopada 2014 o godzinie 21:12:58 napisał:
  W socjotechnice, jest coś takiego jak "szczepionka" polityk, kandydat na posła itd. wiedząc, że ma niechlubną przeszłość był np. alkoholikiem, czy inne fakty które mogą go skompromitować albo zaszkodzić. Po prostu odpowiednio wcześniej przyznaje się do tego, przedstawia to w odpowiednim świetle, i konkurencja nie wykorzysta tego. Według znanego doradcy ds wizerunku - politycy potrafią przyznać się do wszystkiego oprócz jednego- żaden z nich nie przyzna się że jest debilem.
  0
  0
 • "gel" dnia 11 listopada 2014 o godzinie 23:28:56 napisał:
  Gotor - mam jeden nick i pod nim piszę tylko. Nie kompromituj się fałszywymi oskarżeniami ;>
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Adam Cisowski" dnia 12 listopada 2014 o godzinie 1:24:41 napisał:
  Gel, za przeproszeniem masz taką dziwną manierę moralizowania i pouczania kogoś. Czy koś ci za to płaci??? Gel może tak kogoś pouczać powiedz co należy zrobić, jak to zrobić, ALE PRZEDE WSZYSTKIM ZA CO??? Mniemam że twoim faworytem jest urzędujący prezydent??? JEŻELI FAKTYCZNIE TAK JEST TO UDOWODNIJ ŻE JEST TO TEN NAJLEPSZY, A NIE JAK INNI KANDYDACI SĄ ŹLI. Dla mnie Wojciech Kowalczyk tym wpisem skompromitował się, na celownik warto by wziąć Program Zamoyskiego(???? - ogromny znak zapytania), wywiad udzielony Roztocze on line, itd. jak to wszystko się złoży to widać dopiero niekonsekwencję a w konsekwencji :) czy jest to odpowiedni kandydat? Przypomina mi się riposta Internautki Kassandry i Roberta Moteki (ówczesnego kandydata KW Marcina Zamoyskiego) - masakra sprzed 4 lat, sprzed wyborów, okrutnie wypunktowany, w kategoriach bokserskich ciężki nokaut, po którym bokser kończy karierę. Chyba Gel zrozumiałeś aluzję.
  0
  0
 • "św.Ebola" dnia 12 listopada 2014 o godzinie 9:29:51 napisał:
  Bełkotliwy program pod którym podpisał się jeden z kandydatów wskazuje, że została użyta "szczepionka" "na muchę" !
  0
  0
 • "Król jest nagi" dnia 12 listopada 2014 o godzinie 9:33:02 napisał:
  http://kronikatygodnia.pl/zamoyski-pan-na-michalowie/
  0
  0
 • "lawyer" dnia 12 listopada 2014 o godzinie 11:58:04 napisał:
  Szanowny gotorze, dlaczego tak emocjonalnie i osobiście odbierasz treści felietonu Pana Kowalczyka ? Po prostu odniósł się do kolejnych punktów programu wyborczego ruchu Wspólny Zamość. Piszesz, że powinien się odnosić tylko do 10 punktów programu Andrzeja Wnuka. A dlaczego taki sposób rozumowania chcesz narzucić autorowi ? Czy chcesz nas przekonać, że Pan Andrzej Wnuk nie brał udziału w opracowaniu programu Wspólnego Zamościa ? Przecież jest głównym założycielem tego ruchu i pełnomocnikiem wyborczym. Tutaj Pan Kowalczyk odniósł się do programu Wspólnego Zamościa. Może to i lepiej dla Pana Wnuka to gdyby się odnieść dokładnie punkt po punkcie do Jego programu to należałoby wykazać czysty populizm, brak wiedzy i doświadczenia w zarządzaniu większym podmiotem. Dziwisz się, że przeciętny człowiek, który średnio interesuje się polityką już się pogubił kogo reprezentuje Pan Andrzej Wnuk ? Najpierw Wspólny Zamość i deklaracje, że nie jest związany z żadną partią i nie rozmawia o poparciu żadnej partii bo nie ma nic za darmo. Po chwili, że jednak niezależny ale popierany przez PIS. Pojawiają się banery i dowiadujemy się, że jednak to kandydat PIS. W dodatku cały czas wpisy na profilu Wspólnego Zamościa z wizerunkiem Pana Wnuka i działanie Pana Wnuka jako pełnomocnika wyborczego tego ruchu. Swoją drogą nie bardzo rozumiem jak to się ma do siebie: reprezentowanie PISu w wyborach na prezydenta i jednocześnie przewodzenie Wspólnemu Zamościowi, który rywalizuje z PISem o mandaty radnych. Ale widocznie mam za mały rozumek. Mam propozycję abyś nie zarzucał autorowi felietonu, że łączy osobę Pana Wnuka z ruchem Wspólny Zamość (bo to jest prawdą), lecz jeśli uważasz, że Pan Kowalczyk coś źle napisał to odnieś się do tego merytorycznie.
  0
  0
 • "Ad" dnia 12 listopada 2014 o godzinie 13:18:11 napisał:
  Wnuk=PiS, Nizioł=SLD, Zamoyski=PO, Biłant - wiadomo i żadne pudrowanie syfu nic tu nie pomoże. Dziwne, że ktoś startuje na prezydenta miasta, a boi się jasno określić kogo słucha i komu służy, bo przecież nie mieszkańcom. Dlaczego tak twierdzę? Doświadczenie życiowe i nie tylko mówi mi, że po wygranych wyborach tzw. wybrańcy narodu najpierw spłacają dług wobec protektorów/mecenasów/dobrodziejów, później wobec swoich znajomków i rodziny, a jak im czasu i chęci wystarczy, to może i coś zrobią dla mieszkańców... Tak więc nie ma się co podniecać, bo jak jest i jak będzie, to już raczej mamy przetrenowane...:(
  0
  0
 • "gel" dnia 12 listopada 2014 o godzinie 23:07:41 napisał:
  Panie Adamie - ale co mam komu udowadniać? Niech inni kandydaci udowodnią w kampanii, że mają realne pomysły, a nie mrzonki. Niestety na jednego szkoda czasu tracić, drugiego punktował nie będę, ale hasła w stylu wsłuchiwanie się w głos mieszkańców mnie nie przekonują.. a trzeci.. z całym szacunkiem, ale jego program w 90% jest nierealny do zrealizowania w tej formie, a to że jeszcze pod złym logo startuje.. pod własnym byłby bardziej wiarygodny. MZ ma również swoje wady, ale do nich po 8 latach się przyzwyczaiłem. Powiem więcej, jakbym miał wybierać pomiędzy nim, a kandydatem PO, to postawiłbym na niego. I jeszcze jedno - żaden z kandydatów nie mówi za co zrobi to co obiecuje. Sprzedaż kamienic na starówce za 20mln? a co z lokatorami, którzy tam mieszkają? ;-) I czy ktoś je w ogóle chciałby kupić? często do remontu, objęte ścisłą ochroną konserwatorską.. z ograniczonym ruchem samochodowym w centrum.. w mieście na dalekim wschodzie? Wolne żarty. Marzy mi się taki KW który przestanie wreszcie krytykować i mówić, MY TO ZROBIMY lepiej, tylko zacznie mówić, CHCEMY POMÓC i niezależnie od wyników wyborów - wesprą miasto swoją wiedzą i pomysłami, niestety znając życie, po wyborach przez 4 lata będzie garstka zaangażowanych, a przed następnymi wszyscy będą wiedzieć lepiej. Widziałem to już dwa razy. Za 4 lata pewnie będzie podobnie. Na szczęście albo nieszczęście, ani prezydent, ani Rada Miasta aż tyle sama nie może zrobić, co w kampanii obiecują kandydaci ;-) ps. jakby mi za pisanie komentarzy płacili.. to i tak bym tych pieniędzy nie wziął ;-)
  0
  0
 • "him" dnia 13 listopada 2014 o godzinie 5:43:53 napisał:
  1. MZ jest prezydentem 12 lat, nie wszyscy się przyzwyczaili tak jak Ty. Niektórzy widzą jego wady. Poczytaj program, przyjrzyj się debatom. Twój idol nie wie, jakie jest bezrobocie w mieście (twierdzi, że 11 procent, jest 16,5) ani ile osób mają klasy w szkołach. Już nie mówię o tej kakofoni pomysłów, których i tak po wyborach nie zrealizuje, poza jednym - remontem ukochanej spuścizny rodowej. Większości mieszkańców to nie wystarcza. Nie chcą pięknych widoków, ale chleba. 2. Każdy kandydat będzie miał budżet, środki unijne i skarbnika, poradzi sobie pewnie lepiej niż rutyniarz Zamoyski. 3. Jeśli prezydent Zamoyski pozyskał ze sprzedaży mienia 10 mln, to jest szansa robiąc to sprawnie pozyskać 20 mln. Ale budżetu nie przeczytałeś, więc dla Ciebie wszystko jest niemożliwe. 4. Obrażasz ludzi pisząc o dalekim wschodzie, a ruch na Starówce ograniczyła obecna władza. Popatrz jak żyje Starówka w Twoim rodzinnym Krakowie. 5. Ależ są komitety, które bezinteresownie (no może za stołek dla swojego działacza) pomagają Zamoyskiemu. To Twoja formacja. Innej pomocy on nie potrzebuje, bo wie wszystko najlepiej. W efekcie mamy buble przy rewitalizacji, bezrobocie i zaniedbane osiedla. 6. Szczęście, że poległeś w poprzednich wyborach. Byłbyś kolejnym słabym radnym, marnotrawiącym publiczne pieniądze, mówiącym: nie da się.
  0
  0
 • "św.Ebola" dnia 13 listopada 2014 o godzinie 7:59:28 napisał:
  @Ad - Z ust mi to wyjąłeś, "święte słowa" ! Obie łapki biją bravo! Uwaga! żart: Czyli rozumiem -jest szansa, że obecnie Miłościwie Panujący w nowej kadencji zajmie się problemami mieszkańców!?
  0
  0
 • "Ad" dnia 13 listopada 2014 o godzinie 9:02:31 napisał:
  No tak by wychodziło z mojej analizy. Jest tylko mały problem, czy MZ zostanie wybrany...? :)
  0
  0
 • "wiesław 67" dnia 13 listopada 2014 o godzinie 11:53:05 napisał:
  Wiesław 67 do Wojciecha Kowalczyka .Przeczytałem Pański "felieton " i twierdze ,że w wielu punktach Pan się myli np.: Nikt nie przeszkadza nikomu się rozwijać - mimo ,że swoje obiekty wybudowałem na podstawie zezwoleń władz w tym obecnego P.Prezydenta /byłego Wojewodę / od blisko 12-lat nie mogę się rozwijać ponieważ na skutek tolerowania przez ułomnego P.Prezydenta i Rade Miasta nieścisłości /a być może korupcji/ zabrano mi drogę dojazdowa do mojej posesji .W konsekwencji mój warsztat i dwa mieszkania nie są użytkowane.Można to sprawdzić na ul. Majdan 142.W/g mnie w Zamościu nie funkcjonuje art 5 KPC. na który powołał się jeden ze sprawiedliwych sędziów który drogę mi przyznał.Moim zdaniem w rozwijaniu się przeszkadza nam bezinteresowna zawiść ,korupcja itp negatywne skutki stosunków społecznych często nazywanych jako "Ka capi " .Nie wszyscy nasi sędziowie umieją zauważyć ten fakt . Wiem ,że przy ulicy Kilińskiego w Zamościu jeden z Cypryjskich inwestorów chciał wybudować przechowalnię owoców .Sprawa o wykup działek toczyła się w Zamojskim sadzie blisko 5-lat .Inwestor zrezygnował .Moim zdaniem sprawa skończyła się niepowodzeniem ponieważ władze się nie zaangażowały- inwestycję zablokował narcyzm jednej z właścicielek. Moim zdaniem potrzebne są zmiany na stanowisku Prezydenta i Radzie Miasta .Chodzi o to by wybrani nie byli statystami jak dotychczas i byli przeciwni wszystkiemu co stoi na drodze rozwoju.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "lawyer" dnia 13 listopada 2014 o godzinie 12:06:07 napisał:
  wiesław, sam piszesz, że masz problem z sądami a winisz za to Zamoyskiego. Nie widzisz, że Zamoyski i Miasto Zamość też ma problem z tymi samymi sędziami, którzy czasami myślą, że żyją w szklanej wieży. Na przykład sprawa Włocha i Morandówki - czy dopuszczasz myśl, że Polak prowadzący knajpkę we Włoszech wygrałby taką sprawę z lokalnym samorządem ? Ja w to nie wierzę. Niestety zmiana na stanowisku prezydenta miasta nie wpłynie na sposób orzekania sędziów.
  0
  0
 • "kriket" dnia 13 listopada 2014 o godzinie 15:10:42 napisał:
  No nie, lawyer, jesteś mistrzem świata! :) Teraz okazuje się, że to nie Zamoyski i jego urzędnicy winni temu, że miasto musiało zapłacić 150 tys. zł Włochowi i że przegra proces 17 mln zł z Zapieckiem. Tylko sędziowie są winni? Przecież Ty nie jesteś żadnym prawnikiem tylko dupolizem Zamoyskiego, jak można być taką łajzą
  0
  0
 • "lawyer" dnia 13 listopada 2014 o godzinie 15:36:16 napisał:
  kriket, a skąd Ty już wiesz, że Zamość przegra proces z Zapieckiem na 17 mln ? Ktoś już coś ustalił ? Bo Zapiecek na tyle pozew napisał ? A czy ktoś z Was mieszkańców Zamościa wierzy w to, że Zapiecek naprawdę poniósł straty na 17 milionów złotych ? Czy macie świadomość jaka to kasa ? Czy do czasu zamknięcia Zapiecek w ogóle wygenerował zysk z restauracji przy cenach jakie miał za zwykłe pierogi i odgrzewane dania, bo przecież na miejscu prawie nic nie robili. Czy może raczej Zapiecek stara się wykorzystać sytuację i wyciągnąć kasę od Zamościa widząc jak przychylny restauratorom jest sąd w Zamościu. Czy jakikolwiek restaurator w Zamościu osiąga porównywalne zyski ? Ja po prostu staram się myśleć i wyciągać wnioski a nie w czambuł potępiać tych, którzy mają inne zdanie niż ja. I dlatego piszę te posty bo wkurza mnie postępowanie zwolenników Wspólnego Zamościa i pewnego Pana, którzy wszystko starają się zanegować i umniejszyć.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 13 listopada 2014 o godzinie 15:49:48 napisał:
  Ja wierzę, że Zapiecek wyciągnie tę kasę. I nie chodzi o to czy oni mogliby wygenerować taką czy inną kasiorkę. Mają dobrych prawników - lepszych niż ci którzy reprezentują Miasto Zamość. Z drugiej strony, nie ma się co dziwić, skoro wg p. MZ w mieście pozostali sami nieudacznicy, których sam pozatrudniał w ratuszu...
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 13 listopada 2014 o godzinie 17:37:16 napisał:
  Warto pamiętać, od czego się ta cała afera z "Zapieckiem" zaczęła...
  0
  0
 • "." dnia 13 listopada 2014 o godzinie 20:00:30 napisał:
  =
  0
  0
 • "gel" dnia 13 listopada 2014 o godzinie 23:09:15 napisał:
  lawyer - biją nas na głowę doświadczeniem ;-) nie równaj w dół ;-)
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 0:40:24 napisał:
  Was zamojscy urzędnicy nikt i nic nie przebije. Taki beton może przebić tylko kumulacyjny pocisk wyborczy wystrzelony 16 listopada.
  0
  0
 • "orzeszty" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 8:26:32 napisał:
  Balistyka pokazuje że po przejściu pocisku kumulacyjnego w miejscu uderzenia jest tylko mała dziurka, za to z pocisku nic nie zostaje. Może lepszym rozwiązaniem jest trzęsienie ziemi?
  0
  0
 • "Piotrek" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 10:34:16 napisał:
  Ale checa, Roztocze zatrudniło kogoś z jajami! Gratulacje. Co do komentarzy to widzę, że nawet obrońcy pana "bo cię pozwę" się pogubili kogo i co on reprezentuje. Coś w stylu, niezależny kandydat z ramienia partii kandydujący na prezydenta, przewodniczący komitetowi konkurencyjnemu, który wspiera niezależność i odpolitycznienie. Ciężko to obronić, zwłaszcza jak ma się malutki rozumek. Bardzo podobają mi się programy wyborcze typu "Stworzenie kilkuset nowych miejsc pracy poprzez aktywne ściąganie inwestorów". Ja bym bał się grozić inwestorim, że ich ściągniecie. Wszedzie piszą co zrobią, nigdzie nie piszą jak. Innymi słowy, jak dużo pieniędzy mi zabierzecie, by wybudować dla kogoś mieszkania miejskie. Ile osób zwolnicie by obniżyć koszty MZK? Bo przecież to się kryje pod tymi hasłami.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "x" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 13:05:58 napisał:
  Sławek, nudny jesteś z tym "bo Cię pozwę". Tylko Ty używasz tego grepsu, więc z daleka widać, które komentarze piszesz. Nie właź tak w dupę Hrabiemu. I nie bój się Wnuka, przegrasz proces, zapłacisz, może nauczy Cię to szacunku do drugiego człowieka.
  0
  0
 • "Piotrek" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 14:19:15 napisał:
  Nie wiem kto to jest Sławek. Zwrot "bo cię pozwę" widziałem na kilku stronach i używam ze względu na rozwolnienie pozewnicze jednego z kandydatów, "sami wiecie kogo". Skoro nazywasz mnie Sławkiem, to jednak chyba masz problemu z tym "z daleka widać". Nie wiem o jaki proces chodzi (zamosc.tv?). Szacunku nie mam do żadnego z polityków. Jak ma mnie ktoś uczyć szacunku to napewno nie ty, ani "niezależny z partii". Ponadto na szacunek trzeba sobie zasłóżyć, nie wystarczy się urodzić i wstąpić do loswej partii. Jeśli już, to mogę się bać o wnuki. Ponadto, zaczyna mnie drażnić ten zwrot powtarzany przez klakierów. Ja się głupoty boję, nie osób.
  0
  0
 • "x" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 15:13:57 napisał:
  Sławek, zasłużyć pisze sie przez u zwykłe...
  0
  0
 • "Y" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 15:24:11 napisał:
  Jaki portal taka ortografia i czytelnicy.
  0
  0
 • "x" dnia 14 listopada 2014 o godzinie 22:11:00 napisał:
  Prezydent nie wie, ilu w mieście jest bezrobotnych, ile dzieci w klasach, aż teraz nie ma pojęcia, że w ZOO nie ma wspaniałych hipopotamów https://www.facebook.com/video.php?v=299694453553104&set=vb.100005376556785&type=2&theater
  0
  0
 • "." dnia 14 listopada 2014 o godzinie 22:25:46 napisał:
  Taki hipopotam lubi dużo zjeść, to samo słoń. Niedźwiedzie mogą iść spać na zimę - to można zaoszczędzić.
  0
  0
 • "PKj" dnia 15 listopada 2014 o godzinie 11:13:44 napisał:
  Hipopotamów jeszcze nie ma, ale umowy na budowe wybiegu zostały podpisane w czerwcu. Gdzieś tu na roztoczu był o tym wzmianka.
  0
  0
 • "notmasz" dnia 16 listopada 2014 o godzinie 23:13:43 napisał:
  Nikt nie zauważył, że tytuł godny autora?
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
rudy karzeł
"Sowiecka jakość" straszy nadal?...
Oost.
Lokalne wojenki, pohukiwania odyńców, ...
bxt
Może otwarto jakąś nową azjatycką/ ...
Wilhelm
Następny news będzie o znalazcy kota i...
olo
"Trotyl" Gmyz powiedziałby Schlampe....
mieszkaniec
A mnie ciekawi co zrobi prokuratura Ziob...
sonia
Przypominam Ukraina aspiruje do NATO i U...
Name
pepesza i maria - och, jakież "treściw...
Parafianka
Za moich czasów nie do pomyślenia. Ta...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny