Społeczeństwo i patriotyzm | TopRobert Moteka15 lutego 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 6 komentarzy

Policyjne mapy zagrożeń będą dostępne online

R E K L A M A    B O A R D

Już wkrótce, przez internet, będzie można sprawdzić policyjne statystki wykroczeń, przestępstw i zdarzeń drogowych.

Powstaje ogólnopolska mapa danych z policyjnych statystyk i niedługo każdy będzie mógł sprawdzić gdzie jest najbezpieczniej. Jedynym ograniczeniem będzie dostęp do internetu.

Dostęp do policyjnych statystyk nie jest niczym nowym, strona statystyka.policja.pl udostępnia wiele danych gromadzonych przez policyjnych statystyków. Mapa bezpieczeństwa i porządku publicznego jest jednak nowym projektem, bardziej przystępnym i bardziej syntetycznym. To właśnie forma wizualizacji danych i fakt szerokich konsultacji społecznych są główną nowinką tego przedsięwzięcia.

Serwis internetowy zawierający mapy bezpieczeństwa ma udostępniać mapy województw, powiatów i gmin wiejskich i miejskich wraz z danymi dotyczącymi wykroczeń, przestępstw i zdarzeń drogowych, a celem tego przedsięwzięcia jak mówią policjanci – jest udostępnienie obywatelom prostego narzędzia do analizy bezpieczeństwa w ich otoczeniu. Precyzja prezentowanych danych na ten moment jest ograniczona do miast i gmin, ale policja prowadzi konsultacje społeczne i zarówno zakres dostępnych danych jak i ich szczegółowość może podlegać zmianom.

Do czego mogą służyć takie mapy? Na pierwszy rzut oka widać, że mogą być świetnym narzędziem promocyjnym dla miast i gmin borykających się z migracją. Wybór miejsca inwestycji turystycznych, mieszkaniowych czy drogowych oparty o takie dane będzie zdecydowanie lepszy. Nie bez znaczenia może być fakt, że dostępność tych informacji może wpływać na rynek nieruchomości. Może też w długim okresie poprawić bezpieczeństwo na drogach, głównie poprzez świadomość zagrożeń i ich skali.

Jakie dane będą dostępne przez internet, zależy od wyniku konsultacji społecznych i tego które dane policjanci mogą udostępnić. Termin uruchomienia usługi nie jest odległy, ale dokładnie kiedy dane dla całego kraju będą dostępne, nie wiadomo. Jak zapewnia zastępca komendanta miejskiego policji w Zamościu mł. insp. Robert Szewc – jest to narzędzie nowe i będzie ewoluować.

Poniżej prezentujemy wstępne propozycje zestawień dla naszego powiatu. Dane dotyczą roku 2015. Warto przy ich analizie wziąć pod uwagę liczbę mieszkańców przypadającą na każdą z jednostek samorządowych. Mapy po kliknięciu powiększają się.

04
05
06
07
08\

Poniższa mapa określa ilość roboczodni.
09
10

Zapraszamy też do zapoznania się z harmonogramem konsultacji społecznych które odbędą się w najbliższych dniach:
15.02.2016
g.10.00 Zamość, ul. Sikorskiego 23/1 – Spółdzielnia Mieszkaniowa „Energetyk”
g.11.00 Mokre 151, gm. Zamość świetlica wiejska
g. 10.00 Szkoła Podstawowa w Szczebrzeszynie ul. Ogrodowa 16
g. 12.00 Szkoła Podstawowa w Bodaczowie, 22-460 Bodaczów 501
|g. 12:00 Remiza OSP w Zielonym, Zielone 20

16.02.2016
g. 9.30 Posterunek Policji w Nieliszu, Nielisz 38
g. 08.00 Urząd Gminy w Radecznicy, 22-463 Radecznica ul. Prusa 21
g. 09.00 Urząd Gminy w Skierbieszowie ul. Rynek 1
g. 19:00 remiza OSP w Rachodoszczach, Rachodoszcze 109

17.02.2016
g. 08.00 Urząd Gminy w Sułowie, 22-448 Sułów 63
g. 10:00 GOPS w Komarowie Osada, 22-435 Komarów Osada, ul. Rynek 15
|g. 10.00. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miączynie, 22-455 Miaczyn 105
g. 09.00 Urząd Miasta i Gminy w Zwierzyńcu ul. Rynek 1
g. 11.00 Urząd Gminy w Sitnie, Sitno 74
g. 9.30 Posterunek Policji w Nieliszu, Nielisz 38

18.02.2016 r.
g. 10.00 Zespół Szkół Podstawowo Gimnazjalnych ul. Armii Krajowej 36 w Zwierzyńcu

19 lutego 2016 r.
g. 10:00 GOPS w Łabuniach, 22-437 Łabunie, ul. Orzechowa 10
g. 12.00. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grabowcu, 22-425 Grabowiec, ul. Kozia 15

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Robert Moteka
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "dc" dnia 15 lutego 2016 o godzinie 9:02:48 napisał:
  Te mapy są a kant d... potłuc. Powinni przedstawione liczby podzielić przez ilość mieszkańców w danym obszarze - to by dało faktyczny wskaźnik przestępczości.
  R E K L A M A
 • "Tomasz" dnia 15 lutego 2016 o godzinie 10:07:33 napisał:
  Gdybyśmy oceniali ludność to masz rację ale tu chodzi o miejsca więc siłą rzeczy niebezpieczeństwo będzie pochodną gęstości zaludnienia (pewnie głównie).
 • "STYX" dnia 15 lutego 2016 o godzinie 11:37:19 napisał:
  Kolorowe ładne mapki. Niczego atrakcyjnego poza tym nie widzę. Ot ciekawostka kulinarna.
 • "HWDP" dnia 15 lutego 2016 o godzinie 12:07:23 napisał:
  Od zawsze przeciwko ludziom - nigdy dla nich !!! Wszystko dla wykarmienia własnej mordy. Fałsz Fałsz Fałsz !!! HWDP
 • "." dnia 15 lutego 2016 o godzinie 14:00:58 napisał:
  To znaczy, że co?? Że jak mapka będzie mniej czerwona to będę bezpieczny?? Nie do końca, jezeli zarobię w "głowę" to nic mi po statystykach - to tylko statystyki. Na szczęście Zamość jest spokojnym miastem. Brakuje jednak odniesienia do średniej krajowej jak te dane liczbowe prezentują się w innych miastach i województwach. Rozumiem, ze wykroczenia to mandaty za złe parkowanie itp.. Przede wszystkim w Zamościu jet więcej policjantów, co oznacza, że stopień ujawnienia, wykrycia rozwiązania sprawy zarówno w liczbach względnych jak i bezwzględnych będzie wyższy. Weźmy np. wykroczenia przeciwko trzeźwości okazuje się, że tutaj Zamość górom - ale z drugiej strony na gdzie ci ludzie z okolic mają pić, jak nie w Zamościu - w naszym mieście jest więcej pubów górnopólkowych, czy Barów typu Bar Bara, czy Bar Irena już na każda kieszeń.
 • "." dnia 15 lutego 2016 o godzinie 16:44:31 napisał:
  Faktycznie jest to istotny argument dla inwestorów.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
Simon Karl Abel...
Risksiz ayda 50 $ karşılığında size...
Abdullah Akzir
Risksiz ayda 50 $ karşılığında size...
Abdullah Akzir
Risksiz ayda 50 $ karşılığında size...
Evden Eve Nakli...
www.yildirimnakliyat.com...
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
bobby
Zamiast lotniska wybudujcie góry i koni...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat