Rafał Turczyn; fot. Daniel Czubara

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Hetman wykorzystał potknięcie Chełmianki i po zwycięstwie w Kocku ma już tylko 2 punkty straty do lidera.

Zmiany:

60’ ↓ Kamil Szysiak – ↑ Michał Skrzypek,

77’ ↓ Jacek Cybul – ↑ Damian Majcher.

Hetman 1-4-2-3-1:

hetman-06-11-2016

Zmiany:

46’ ↓ Anton Lutsyk – ↑ Hubert Czady,

61’ ↓ Dawid Daszkiewicz – ↑ Damian Baran,

61’ ↓ Oleksiy Rodevych – ↑ Błażej Omański,

70’ ↓ Damian Kupisz – ↑ Norbert Myszka.

Żółte kartki: Wójcicki, Szysiak, Kula i Cybul (Polesie) oraz Solecki i Baran (Hetman).

Czerwone kartki: Gałązka (Polesie, 66’ za niesportowe zachowanie) oraz Wójcicki (Polesie, 83’ za drugą żółtą).

Sędziował Radosław Wąsik (KS Lublin).

Możliwość znaczącego odrobienia strat do prowadzącej w rozgrywkach IV ligi Chełmianki w początkowych minutach meczu chyba trochę usztywniła zamojskich zawodników. Skuteczną grę utrudniali dodatkowo twardo i agresywnie grający gospodarze.

Obrona Polesia została przełamana dopiero w 42 minucie. Kupisz skutecznie powalczył o piłkę z obrońcą, futbolówka trafiła do Rodevycha a ten sprytnym podaniem wyłożył ją Turczynowi. Ten ostatni tylko dopełnił formalności. W tym momencie rozwiązał się worek z bramkami i do przerwy podopieczni Krzysztofa Rysaka jeszcze dwukrotnie pokonali Makowskiego. Najpierw Solecki mocno uderzył z rzutu wolnego a już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Rodevych skutecznie egzekwował rzut karny. Obydwa stałe fragmenty gry sędzia podyktował za faule na Kupiszu. Gospodarze w pierwszej połowie mieli tylko jedną szansę na zdobycie gola ale wychodzącego na czystą pozycję Struskiego w ostatniej chwili powstrzymał Mazur.

Druga połowa meczu to już pełna dominacja i spokojna gra Hetmana. Padły też kolejne bramki dla zamościan. W 58 minucie dośrodkowanie Turczyna po szybkim ataku zakończył celną główką Kupisz. Potem nerwy zaczęły puszczać gospodarzom a efektem były dwie czerwone kartki otrzymane przez Gałązkę i Wójcickiego. Dzieła zniszczenia dopełnił w 85 minucie Omański, który po podaniu Czadego zakończył celnym strzałem kolejny atak Hetmana. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik w ostatniej minucie meczu ale jego strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie ominął bramkę Polesia. W drugiej połowie gospodarze byli już tylko tłem dla zamojskiego zespołu i praktycznie ani razu nie zagrozili bramce gości.

Paweł Sobolewski, prezes Polesia Kock: „Do 40 minuty wszystko przebiegało po naszej myśli, broniliśmy się skutecznie, wyprowadzaliśmy kontry. Jeden indywidualny błąd w końcówce pierwszej połowy spowodował, że wszystko się rozsypało i straciliśmy kolejne bramki. W drugiej połowie – przy prowadzeniu 3 : 0 – gościom grało się już dużo swobodniej, byli od nas dużo lepsi a otrzymane przez naszych zawodników czerwone kartki zrobiły resztę.”

Mecz o tytuł mistrza rundy jesiennej pomiędzy nowym Hetmanem i Chełmianką odbędzie się w dniu 13 listopada br. o godz. 13.00 na stadionie OSiR w Zamościu. Będzie się działo!

Autor: Redakcja
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.