R E K L A M A

Z I P

Artykuł ekspercki | Lifestyle | Poradytekst nadesłany14 lutego 2018 FACEBOOK | 4176 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0) ()

Podświetlenie szafek kuchennych – aranżacja z głową!

fot. nadesłane

R E K L A M A    B O A R D

Szafki kuchenne sprawiają, że tuż pod nimi zaczyna się zacieniona, słabo doświetlona przestrzeń. Widnieją nad naszymi blatami roboczymi, zlewozmywakiem, a nierzadko kuchenką. Im ciemniej jest w tych miejscach, tym mniejszy komfort i bezpieczeństwo operowania kuchennymi narzędziami. Nie zawsze dysponujemy miejscem na zastosowanie typowego oświetlenia bocznego. W małych kuchniach, ale i wszędzie tam, gdzie poza funkcjonalnością liczymy na ciekawy efekt wizualny, docenianą alternatywą będzie podświetlenie szafek. Do wyboru są różnorodne rozwiązania, które mogą zagościć także bezpośrednio w szafkach.

Ledy na prowadzeniu

Ledy zajęły zaszczytne miejsce na rynku oświetleniowym. Minimalistyczne, oferujące barwę, którą można dopasować do własnych potrzeb, a nawet kolorowe podświetlenie. Wybieramy nie tylko żarówki, ale i listwy ledowe, o różnym sposobie montażu, które jako podświetlenie szafek kuchennych sprawdzają się wyśmienicie.

Listwy mają tę zaletę, że kupując długą rolkę można ją ciąć w dowolnych miejscach, a także zginać. Dopasujemy takie podświetlenie do każdej szafki, niezależnie od jej długości czy kształtu. Najtrwalsze i wysokie jakościowo rozwiązania to wykonania, które są montowane do szafek. Pośród propozycji producentów z powodzeniem znajdziemy produkty, które nadadzą się do samodzielnego montażu. Ci z nas, którzy wolą nie czynić dodatkowego bałaganu i nie chcą wiercić dziur w szafkach, mogą wypróbować ledów mocowanych na dwustronną taśmę samoprzylepną. Końcowy efekt jest niemal ten sam, co w przypadku przykręconych listw, jednak montaż staje się banalnie prostym.

Jeszcze prostsze i przy okazji najtańsze rozwiązanie, to zastosowanie małych lampek ledowych, które także można przymocować na taśmie samoprzylepnej, praktycznie w dowolnym miejscu. Zakupimy je w coraz szerszej palecie kolorystycznej, stąd dopasowanie do kuchennej aranżacji nie będzie stanowić problemu.

Funkcjonalnie i dekoracyjnie

By powyższe rozwiązania służyły nam przez długi czas i wciąż oferowały te same walory, trzeba pamiętać o kilku aspektach. Przede wszystkim znaczenie będzie mieć długość listw montażowych. Ledowe punkty umieszczone na samym końcu takiej listwy, mogą świecić słabiej niż te, które znajdować się będą najbliżej źródła zasilania. To z tego względu lepiej postawić na krótsze odcinki oświetlenia podszafkowego, a do tego zainwestować w wysokiej jakości zasilacz.

Jeśli zaś chodzi o efekty dekoracyjne, warto rozważyć propozycję umieszczenia ledowych punkcików w szafkach, szczególnie tych przeszklonych. Z jednej strony łatwiej odnaleźć i bez ryzyka uszkodzenia wyjąć znajdujące się na samym tyle witrynki, talerze, półmiski czy bulionówki. Drugi aspekt to nadanie walorów dekoracyjnych naczyniom. Jeśli za szybą znalazły się kryształy, pięknie zdobione kieliszki czy porcelana ze złoceniami, w świetle takie elementy nabiorą charakteru kuchennych dzieł sztuki.

Taki sposób doświetlania pod szafkami sprawia, że kuchnia staje się jaśniejszą i bardziej przestronną. Przy tym nie trzeba martwić się o rachunki, bo ledy pobierają niewiele mocy, a przy tym są żywotne.

Dopasowanie do wystroju kuchennego

Niezależnie od formy, jaką przyjmuje podświetlenie szafek czy oświetleniowe punkty stosowane wewnątrz nich, cechuje je uniwersalność pod względem aranżacyjnym. To minimalistyczny, subtelny, ale zapewniający odpowiednie doświetlenie, sposób na wkomponowanie w zastosowany wystrój.

Estetyka, elegancja, precyzyjne i wysokie jakościowo produkty pożądane są w każdej aranżacji. Podszafkowe oświetlenie możemy więc wpisać w przestrzenie iście staromodne, klasyczne i urządzone bez nadmiernej finezji, a także te, które zewsząd ociekają luksusem i bogactwem. Wystarczy przyjrzeć się dostępnym propozycjom, poszukać inspiracji i w indywidualny sposób urządzić kuchnię, stosując oświetlenie także pod szafkami i w ich wnętrzach. Funkcjonalność i efekty dekoracyjne zapewnione w 100%.

Więcej informacji odnośnie oświetlenia do kuchni, znajdziemy pod adresem https://azzardo.com.pl

Autor: tekst nadesłany
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Eeee
Zamość bardzo zdziadział. Parkingowa ...
kronikarz
20 minut krócej na trasie Zamość - Lu...
eRPe
I co z tego, że powstanie sztuczny zaka...
hm
Mecz wiosny lecz niestety wszystko już ...
haha
Straż Miejska będzie się popisywać s...
STYX
Substytut wojska.......
STYX
Czy pokazanie tabeli rozgrywek, to tak d...
STYX
To Polska jest państwem niepodległym ?...
Thomas
Od zawsze uważałem że Andrzej Wnuk b...
Rumcajs
Ekonomik jak zwykle na najwyższym pozio...
qwerty
W mojej ocenie najgorszy prezydent w his...
Dirty Harry
Brawo Andrzej Wnuk! Najlepszy prezydent ...
name
Kosofski ma lumbago w prawej nodze? ...
prq
Łącznica w Zawadzie skróci czas przew...
K.
Proponuję dołączyć do współpracy p...
prq
@zig: Piszesz bzdury. Teraz do Lublina j...
Robercik
Po skończonym remoncie trasy Lublin Wa...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny