Artykuł ekspercki | Lifestyle | Poradytekst nadesłany14 lutego 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (1)

Podświetlenie szafek kuchennych – aranżacja z głową!

fot. nadesłane
R E K L A M A    B O A R D

Szafki kuchenne sprawiają, że tuż pod nimi zaczyna się zacieniona, słabo doświetlona przestrzeń. Widnieją nad naszymi blatami roboczymi, zlewozmywakiem, a nierzadko kuchenką. Im ciemniej jest w tych miejscach, tym mniejszy komfort i bezpieczeństwo operowania kuchennymi narzędziami. Nie zawsze dysponujemy miejscem na zastosowanie typowego oświetlenia bocznego. W małych kuchniach, ale i wszędzie tam, gdzie poza funkcjonalnością liczymy na ciekawy efekt wizualny, docenianą alternatywą będzie podświetlenie szafek. Do wyboru są różnorodne rozwiązania, które mogą zagościć także bezpośrednio w szafkach.

Ledy na prowadzeniu

Ledy zajęły zaszczytne miejsce na rynku oświetleniowym. Minimalistyczne, oferujące barwę, którą można dopasować do własnych potrzeb, a nawet kolorowe podświetlenie. Wybieramy nie tylko żarówki, ale i listwy ledowe, o różnym sposobie montażu, które jako podświetlenie szafek kuchennych sprawdzają się wyśmienicie.

Listwy mają tę zaletę, że kupując długą rolkę można ją ciąć w dowolnych miejscach, a także zginać. Dopasujemy takie podświetlenie do każdej szafki, niezależnie od jej długości czy kształtu. Najtrwalsze i wysokie jakościowo rozwiązania to wykonania, które są montowane do szafek. Pośród propozycji producentów z powodzeniem znajdziemy produkty, które nadadzą się do samodzielnego montażu. Ci z nas, którzy wolą nie czynić dodatkowego bałaganu i nie chcą wiercić dziur w szafkach, mogą wypróbować ledów mocowanych na dwustronną taśmę samoprzylepną. Końcowy efekt jest niemal ten sam, co w przypadku przykręconych listw, jednak montaż staje się banalnie prostym.

Jeszcze prostsze i przy okazji najtańsze rozwiązanie, to zastosowanie małych lampek ledowych, które także można przymocować na taśmie samoprzylepnej, praktycznie w dowolnym miejscu. Zakupimy je w coraz szerszej palecie kolorystycznej, stąd dopasowanie do kuchennej aranżacji nie będzie stanowić problemu.

Funkcjonalnie i dekoracyjnie

By powyższe rozwiązania służyły nam przez długi czas i wciąż oferowały te same walory, trzeba pamiętać o kilku aspektach. Przede wszystkim znaczenie będzie mieć długość listw montażowych. Ledowe punkty umieszczone na samym końcu takiej listwy, mogą świecić słabiej niż te, które znajdować się będą najbliżej źródła zasilania. To z tego względu lepiej postawić na krótsze odcinki oświetlenia podszafkowego, a do tego zainwestować w wysokiej jakości zasilacz.

Jeśli zaś chodzi o efekty dekoracyjne, warto rozważyć propozycję umieszczenia ledowych punkcików w szafkach, szczególnie tych przeszklonych. Z jednej strony łatwiej odnaleźć i bez ryzyka uszkodzenia wyjąć znajdujące się na samym tyle witrynki, talerze, półmiski czy bulionówki. Drugi aspekt to nadanie walorów dekoracyjnych naczyniom. Jeśli za szybą znalazły się kryształy, pięknie zdobione kieliszki czy porcelana ze złoceniami, w świetle takie elementy nabiorą charakteru kuchennych dzieł sztuki.

Taki sposób doświetlania pod szafkami sprawia, że kuchnia staje się jaśniejszą i bardziej przestronną. Przy tym nie trzeba martwić się o rachunki, bo ledy pobierają niewiele mocy, a przy tym są żywotne.

Dopasowanie do wystroju kuchennego

Niezależnie od formy, jaką przyjmuje podświetlenie szafek czy oświetleniowe punkty stosowane wewnątrz nich, cechuje je uniwersalność pod względem aranżacyjnym. To minimalistyczny, subtelny, ale zapewniający odpowiednie doświetlenie, sposób na wkomponowanie w zastosowany wystrój.

Estetyka, elegancja, precyzyjne i wysokie jakościowo produkty pożądane są w każdej aranżacji. Podszafkowe oświetlenie możemy więc wpisać w przestrzenie iście staromodne, klasyczne i urządzone bez nadmiernej finezji, a także te, które zewsząd ociekają luksusem i bogactwem. Wystarczy przyjrzeć się dostępnym propozycjom, poszukać inspiracji i w indywidualny sposób urządzić kuchnię, stosując oświetlenie także pod szafkami i w ich wnętrzach. Funkcjonalność i efekty dekoracyjne zapewnione w 100%.

Więcej informacji odnośnie oświetlenia do kuchni, znajdziemy pod adresem https://azzardo.com.pl

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Czesław" dnia 9 maja 2018 o godzinie 20:38:06 napisał:
    Po co?
    R E K L A M A

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Thomas
Beata Mazurek z numerem dwa w lubelskim...
KL
Stara wiadomość - to było w sobotę....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat