R E K L A M A

Z I P

Kultura i rozrywka | ZamośćRobert Moteka17 grudnia 2016 FACEBOOK | 4430 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 14 komentarzy ()

Podsumowanie Roku Kulturalnego 2016

Podsumowanie Roku Kulturalnego 2016 fot. R.Moteka

R E K L A M A    B O A R D

Kultura dla Zamościa jest niczym serce dla człowieka. Władze doceniły ten fakt również w tym roku.  

Na dorocznym podsumowaniu nagradzane są najważniejsze i najbardziej zasłużone, dla zamojskiej kultury, osoby. Tak się stało i w tym roku.
Odznakę zasłużony dla Kultury Polskiej otrzymali:
Danuta Kawałko – dyrektor Książnicy Zamojskiej
Andrzej Bubeła – dyrektor Centrum Kultury Filmowej “Stylowy”
Andrzej Urbański – dyrektor Muzeum Zamojskiego
Odznaczenia wręczyła Ewa Wytrążek  dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury MKiDN

Od lewej: Danuta Kawałko, Andrzej Urbański, odznaczany Andrzej Bubeła przez Ewę Wytrążek . Podsumowanie Roku Kulturalnego 2016 fot. R.Moteka
Od lewej: Danuta Kawałko, Andrzej Urbański, odznaczany Andrzej Bubeła przez Ewę Wytrążek. Podsumowanie Roku Kulturalnego 2016

 

Nagrody Prezydenta Miasta otrzymali:
– Maria Dudziak
– Aleksandra Bednarska
– Artur Harasim
– Ks. Wiesław Mokrzycki
– Andrzej Smyk
– Leszek Sobuś

 

 

Podsumowanie Roku Kulturalnego 2016. Laureaci nagrody Prezydenta Miasta fot. R.Moteka

Laureatami nagrody Animator Kultury Zamościa zostali:
– Dominika Lipska
– Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna”
– Biblioteka Szkolna I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu
– Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego

Laureaci nagrody Animator Kultury Zamościa. Podsumowanie Roku Kulturalnego 2016 fot. R.Moteka

 

Jedną ważniejszych nagród jest nagroda dla osób propagujących Zamości i jego kulturę poza granicami miasta. Ambasadorami Kultury Zamościa anno domini 2016 zostali Szkoła Tańca Magdalena i Janusz Myka oraz Piotr Marzec znany zamojski florysta.

Podsumowanie Roku Kulturalnego 2016. Od lewej: Ewa Wytrążek, Piotr Marzec, Janusz Myka.  fot. R.MotekaKultura potrzebuje mecenasów, bez nich nie miałby szansy projekty ważne i niekomercyjne. Dlatego nagroda Sponsor Kultury Zamościa jest ważna i bardzo prestiżowa. Tym zaszczytem zostały obdarzone trzy firmy:
– Perła Browary Lubelskie S.A.
– PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o.
– Ewa i Sylwester Krukowie

Podsumowanie Roku Kulturalnego 2016. Sponsor Kultury Zamościa Perła Browary Lubelskie. Od lewej: Andrzej Rutkowski (Perła), Małgorzata Bzówka (UM).
Podsumowanie Roku Kulturalnego 2016. Nagroda Sponsor Kultury Zamościa. Od lewej: Agnieszka Hałasa (PKP LHS), Sylwester Kruk, Ewa Kruk.

 

Podczas uroczystości uhonorowano również nieżyjącej Wojciecha Białasiewicza. Przekazał on Książnicy Zamojskiej bardzo cenne zbiory w liczbie około 2000 woluminów.  Nie zapomniano o podziękowaniach dla Polskiego Instytut Sztuki Filmowej za działalność wspierająca CKF “Stylowy”. Wydarzenie prowadziła Małgorzata Bzówka, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu.

Wydarzenie uświetnił wspaniały koncert Sebastian Riedla z zespołem Cree.

Koncert Sebastian Ridel & Cree fot. R.Moteka
Koncert Sebastian Riedel & Cree. fot. R.Moteka

Kilka fotosów z koncertu.

 

Autor: Robert Moteka
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
swojak
W Zwierzyńcu też już byliśmy. Co do ...
Tomek 44 minuty temu
Gratuluję uczenia dziecka , że człowi...
Thomas
Zamość bez kolei to było ok - bo nie ...
stójka
zapomniałeś dopisać i ... podsienia ...
Ciekawe...
że jeszcze nikt z opozycyjnej pozycji n...
Thomas
To jest ważny i istotny element przywra...
Józek
Na pozwolenie na budowę, idioto. Bo pie...
Wyborca
Zrobić tam rondo natychmiast, tak samo ...
Kiko
Jak można było zacząc wcześniej, jak...
zamościak
gdybyś "bmx" przeczytał ze zrozumienie...
Dirty Harry
Bravo AW. Co prawda można było tę wa...
Kiko
A jaki był hejt na Wnuka, że dworzec s...
z_boku
Tak było, jak ten brzeziniak był, co t...
KL.
Historycznymi miejscami integracji społ...
...
Zacznij od siebie zanim zwrócisz komuś...
Kibic lat 80
Przykro czytać te komentarze. Naprawdę...
tys prowda
A jak Hetman będzie grał ligowe mecze ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny