R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćRedakcja16 listopada 2016 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Pływacy UKS Orka wzięli udział w Sztafecie Niepodległości

Fot. UKS Orka Zamość

Już po raz drugi najlepsi pływacy województwa lubelskiego  uczcili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w sztafecie 100x100m stylem dowolnym.

Pierwsza odsłona sztafety miała miejsce w roku ubiegłym a ponieważ tego rodzaju wyścig nie był wcześniej organizowany, zeszłoroczny wynik – 01:47:29,24 – traktowany jest jako rekord Polski. Zgłoszenia do tegorocznego wyścigu przyjmowane były do 03 listopada. Po weryfikacji przeprowadzonej na podstawie rankingu europejskiego, do udziału w zawodach zakwalifikowano 110 uczestników, z czego 100 wzięło udział w wyścigu a 10 kolejnych znalazło się w rezerwie. Z zamojskiej Orki do sztafety zakwalifikowali się: Jakub Abraszek, Julia Bednarz, Rafał Chyrchała, Krzysztof Kurantowicz, Filip Łagoźny, Mateusz Łukaszczyk, Klaudia Malec, Julia Malinoś, Kewin Mandziuk, Katarzyna Sędłak, Wiktor Sędłak, Marcin Skuba i Katarzyna Szuper a w rezerwie znalazła się Magdalena Ulanicka.

            Patriotyczny i unikalny w skali kraju charakter imprezy wyzwolił w pływakach naszego województwa ogromne pokłady ambicji. Wielu zawodników pobiło rekordy życiowe ale niestety, mimo udziału w sztafecie dwójki olimpijczyków (Zuzanny Mazurek-Frankowskiej i Konrada Czerniaka), nie udało się poprawić ubiegłorocznego rezultatu. Czas uzyskany w tym roku jest niemal 5 minut gorszy (01:52:24,61). Wszyscy uczestnicy i zawodnicy rezerwowi otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz zapewniają że w roku przyszłym poprawią wynik z roku 2015.

            Imprezę zorganizowano na basenie olimpijskim kompleksu AQUA LUBLIN z inicjatywy Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego, MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie i Urzędu Miasta Lublin .

 

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny