Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja29 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 15 komentarzy

Płoskie: Jest projekt – Będzie nowa droga!

R E K L A M A    B O A R D

W środę (25.07.2018r.) w miejscowości Płoskie odbyło się zebranie mieszkańców z przedstawicielami Gminy Zamość, w sprawie budowy drogi.

Mieszkańcy, Sołtys miejscowości Płoskie Tadeusz Kostrubiec, Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński, Przewodniczący Rady Gminy Józef Siemczyk, wzięli udział w bardzo merytorycznym spotkaniu. Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński przedstawił możliwości dotyczące poprowadzenia drogi i zapewnił mieszkańców że pieniądze na rozpoczęcie inwestycji są zabezpieczone w budżecie Gminy Zamość.

Teraz wszystko w „rękach” mieszkańców. Wszyscy obecni na spotkaniu, wyrazili zgodę na przekazanie części swoich gruntów pod budowę drogi. Kilku właścicieli działek położonych w obrębie planowanej inwestycji, nie było obecnych na spotkaniu. Na pewno jednak również oni wyrażą zgodę i władze gminy będą mogły rozpocząć procedurę niezbędną do realizacji projektu, na który mieszkańcy, tej części Płoskiego czekają od wielu lat.

Chodzi o budowę odcinka drogi o długości 1 km  i szerokości 10 m, równolegle do trasy nr 74, począwszy od drogi w kierunku Siedlisk.

Aktualizacja: Spotkanie informacyjno – organizacyjne w sprawie budowy drogi gminnej dojazdowej „KD-D” w miejscowości Płoskie, zostało zaplanowane z odpowiednim wyprzedzeniem, listy do mieszkańców których ww. inwestycja dotyczy, były wysyłane przez Urząd Gminy Zamość w połowie lipca.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Mieszkaniec" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 7:29:30 napisał:
  I bardzo dobrze. Cieszymy się. Nie wiem jak sołtys ale przewodniczący rady jest z Płoskiego i na pewno coś do powiedzenia ma.
  R E K L A M A
 • "też mieszkaniec" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 12:05:38 napisał:
  Drogi są potrzebne i nikt tego nie neguje. Pytanie jest jedno: jak to się dzieje, że grupa mieszkańców wymusza na Wójcie i Przewodniczącym Rady Gminy aby stawić się na spotkanie, przerywając jednocześnie swój udział w trwającej własnie Sesji Rady Gminy Zamość? Zebraniem wiejskim tego spotkania nazwać nie można, nikt oprócz zainteresowanych o nim nie wiedział. Co się takiego stało, że na jakimś spotkaniu nieformalnym zapadają jakieś deklaracje? Może redakcja dopyta...?
  • "Mieszkaniec gminy" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 14:11:44 napisał:
   Wójt się interesuje spawami mieszkańców gminy i zawsze znajduje czas na rozwiązywanie ich problemów.
  • "GZ" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 14:22:55 napisał:
   spotkanie skoro zaplanowane przez urząd, w konkretnej sprawie, to może jednak było formalne... Czyżby opozycja Wójta się odezwała???
  • "Dzieje się w Gminie" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 15:25:19 napisał:
   Dzieje się w Gminie Zamość, tą drogę do Siedlisk też teraz remontują, będzie chyba nowy asfalt.
 • "Franciszek Zając" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 14:31:44 napisał:
  Sprawa tej drogi w Płoskim rozpoczęła się w końcu lat 70. ubiegłego wieku a jej powstanie zostało zablokowane przez Urzędników Państwowych z pod znaku PZPR i przez podległy im niezawisły sąd. Dobrze że ktoś się wreszcie tym zajął.
  • "ad111" dnia 30 lipca 2018 o godzinie 17:18:21 napisał:
   Pewnie, że dobrze. Każdy mieszkaniec Gminy ma prawo do równego dostępu, do zdobyczy cywilizacyjnych w tym też do dobrej jakości drogi. Szkoda tylko, że tą inwestycją Wójt zainteresował się po 18 latach "wójtowania", ale lepiej późno niż wcale. Łatwo i szybko jednak chyba nie będzie. Geodeta, notariusz, zgoda włascicieli działek, zgoda Rady Gminy, energetyka (wszak chyba w przyszłej drodze biegnie sobie linia energetyczna?). Jednak życzę powodzenia.
 • "wieśniak" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 17:40:06 napisał:
  Moim zdaniem wybory powinny być co rok. Ile to wtedy inwestycji by szło......
  • "też mieszkaniec" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 18:29:29 napisał:
   I to jest chyba ta przyczyna, że się władza pofatygowała do kilkudziesięciu mieszkanców bez żadnego trybu...:)
 • "Thomas" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 22:15:48 napisał:
  Czy będzie to projekt finansowany że środków europejskich?
 • "Nikt" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 22:32:40 napisał:
  co byśmy zrobili bez naszych budowniczych dróg, mostów i pasów startowych z naszych podatków, pewnie byśmy dostali demencji podatkowej i jak zombi podatkowe odegrali ostatnią część "żywych trupów", .czyli tragikomedię adekwatną do newsa " Śmierć Żywych Trupów"
 • "EKOLOG" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 22:45:40 napisał:
  Na co wam drga, nie wystarczy żużel ? Sa ważniejsze , np rondo kolo Orlen PLOSkie , nie da się jeździć w szczycie !!!!
  • "Nikt" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 23:00:41 napisał:
   fakt
  • "ad111" dnia 30 lipca 2018 o godzinie 17:20:18 napisał:
   To jest skrzyżowanie drogi krajowej z drogą powiatową więc nie ten adres...:)
  • "Nikt" dnia 30 lipca 2018 o godzinie 23:14:57 napisał:
   jak nie ten, tu i tu PSL, jedni w jednych włażą jako etatowo- radni
   R E K L A M A

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
leszek
pomysł(zasłyszany) Nikodema Dyzmy,...
historyk
Żadnego konfliktu między Zamościem a ...
Powinni grać na hali Osir tam gdzie gra...
Lidia
Radny Nowakowski WSTYD, żeby tak sie ub...
Thomas
Głos potrzebny, ale głos spó...
kmicic
a i jeszcze jedno, dla rozluźnienia emo...
mieszkaniec
drogi ,,Polak'u" - widać nie znasz życ...
zdrovit
Jaki problem, żeby tak duża firma jak ...
ad111
I już pisiorskie trolle się zleciały ...
Mefisto
Och, jakież to trzeba mieć kwalifikacj...
mama
Całkowicie zgadzam się z "rodzicem". W...
Polak
Drogi mieszkańcu, to jest wolny kraj (j...
martinez
Jak można w nieskończoność głosowa...
mieszkaniec
ależ ta grupa zawodowa ma takie przywil...
jan III
Kolumbarium w Zamościu już istnieje na...
rodzic
Bardzo prosimy by politycy na dole nie w...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018