R E K L A M A

Z I P

Powiat Zamojski | Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja29 lipca 2018 FACEBOOK | 5262 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 15 komentarzy

Płoskie: Jest projekt – Będzie nowa droga!

W środę (25.07.2018r.) w miejscowości Płoskie odbyło się zebranie mieszkańców z przedstawicielami Gminy Zamość, w sprawie budowy drogi.

Mieszkańcy, Sołtys miejscowości Płoskie Tadeusz Kostrubiec, Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński, Przewodniczący Rady Gminy Józef Siemczyk, wzięli udział w bardzo merytorycznym spotkaniu. Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński przedstawił możliwości dotyczące poprowadzenia drogi i zapewnił mieszkańców że pieniądze na rozpoczęcie inwestycji są zabezpieczone w budżecie Gminy Zamość.

Teraz wszystko w “rękach” mieszkańców. Wszyscy obecni na spotkaniu, wyrazili zgodę na przekazanie części swoich gruntów pod budowę drogi. Kilku właścicieli działek położonych w obrębie planowanej inwestycji, nie było obecnych na spotkaniu. Na pewno jednak również oni wyrażą zgodę i władze gminy będą mogły rozpocząć procedurę niezbędną do realizacji projektu, na który mieszkańcy, tej części Płoskiego czekają od wielu lat.

Chodzi o budowę odcinka drogi o długości 1 km  i szerokości 10 m, równolegle do trasy nr 74, począwszy od drogi w kierunku Siedlisk.

Aktualizacja: Spotkanie informacyjno – organizacyjne w sprawie budowy drogi gminnej dojazdowej “KD-D” w miejscowości Płoskie, zostało zaplanowane z odpowiednim wyprzedzeniem, listy do mieszkańców których ww. inwestycja dotyczy, były wysyłane przez Urząd Gminy Zamość w połowie lipca.

Autor: Redakcja
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Mieszkaniec" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 7:29:30 napisał:
  I bardzo dobrze. Cieszymy się. Nie wiem jak sołtys ale przewodniczący rady jest z Płoskiego i na pewno coś do powiedzenia ma.
  R E K L A M A
 • "też mieszkaniec" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 12:05:38 napisał:
  Drogi są potrzebne i nikt tego nie neguje. Pytanie jest jedno: jak to się dzieje, że grupa mieszkańców wymusza na Wójcie i Przewodniczącym Rady Gminy aby stawić się na spotkanie, przerywając jednocześnie swój udział w trwającej własnie Sesji Rady Gminy Zamość? Zebraniem wiejskim tego spotkania nazwać nie można, nikt oprócz zainteresowanych o nim nie wiedział. Co się takiego stało, że na jakimś spotkaniu nieformalnym zapadają jakieś deklaracje? Może redakcja dopyta...?
  • "Mieszkaniec gminy" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 14:11:44 napisał:
   Wójt się interesuje spawami mieszkańców gminy i zawsze znajduje czas na rozwiązywanie ich problemów.
  • "GZ" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 14:22:55 napisał:
   spotkanie skoro zaplanowane przez urząd, w konkretnej sprawie, to może jednak było formalne... Czyżby opozycja Wójta się odezwała???
  • "Dzieje się w Gminie" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 15:25:19 napisał:
   Dzieje się w Gminie Zamość, tą drogę do Siedlisk też teraz remontują, będzie chyba nowy asfalt.
 • "Franciszek Zając" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 14:31:44 napisał:
  Sprawa tej drogi w Płoskim rozpoczęła się w końcu lat 70. ubiegłego wieku a jej powstanie zostało zablokowane przez Urzędników Państwowych z pod znaku PZPR i przez podległy im niezawisły sąd. Dobrze że ktoś się wreszcie tym zajął.
  • "ad111" dnia 30 lipca 2018 o godzinie 17:18:21 napisał:
   Pewnie, że dobrze. Każdy mieszkaniec Gminy ma prawo do równego dostępu, do zdobyczy cywilizacyjnych w tym też do dobrej jakości drogi. Szkoda tylko, że tą inwestycją Wójt zainteresował się po 18 latach "wójtowania", ale lepiej późno niż wcale. Łatwo i szybko jednak chyba nie będzie. Geodeta, notariusz, zgoda włascicieli działek, zgoda Rady Gminy, energetyka (wszak chyba w przyszłej drodze biegnie sobie linia energetyczna?). Jednak życzę powodzenia.
 • "wieśniak" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 17:40:06 napisał:
  Moim zdaniem wybory powinny być co rok. Ile to wtedy inwestycji by szło......
  • "też mieszkaniec" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 18:29:29 napisał:
   I to jest chyba ta przyczyna, że się władza pofatygowała do kilkudziesięciu mieszkanców bez żadnego trybu...:)
 • "Thomas" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 22:15:48 napisał:
  Czy będzie to projekt finansowany że środków europejskich?
 • "Nikt" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 22:32:40 napisał:
  co byśmy zrobili bez naszych budowniczych dróg, mostów i pasów startowych z naszych podatków, pewnie byśmy dostali demencji podatkowej i jak zombi podatkowe odegrali ostatnią część "żywych trupów", .czyli tragikomedię adekwatną do newsa " Śmierć Żywych Trupów"
 • "EKOLOG" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 22:45:40 napisał:
  Na co wam drga, nie wystarczy żużel ? Sa ważniejsze , np rondo kolo Orlen PLOSkie , nie da się jeździć w szczycie !!!!
  • "Nikt" dnia 29 lipca 2018 o godzinie 23:00:41 napisał:
   fakt
  • "ad111" dnia 30 lipca 2018 o godzinie 17:20:18 napisał:
   To jest skrzyżowanie drogi krajowej z drogą powiatową więc nie ten adres...:)
  • "Nikt" dnia 30 lipca 2018 o godzinie 23:14:57 napisał:
   jak nie ten, tu i tu PSL, jedni w jednych włażą jako etatowo- radni
   R E K L A M A

Dodaj komentarz

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny