Reklamatekst nadesłany29 listopada 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Planujesz zakup dywanu? Poznaj najnowsze trendy

R E K L A M A    B O A R D

Moda na dywany zmienia się, ale nie przemija. Przeciwnie, choć stosuje się je w nieco innej formie, to wciąż stanowią ważny rodzaj aranżacyjnych dodatków. Jakie dywany są obecnie modne? Warto poznać trendy przed zakupem kolejnego modelu.

Dywany dopasowane do wnętrza

Różnorodność dywanów jest obecnie bardzo duża. Klienci mają wybór pomiędzy modelami klasycznymi i nowoczesnymi, wykonanymi z wielobarwnych włókien lub w jednym kolorze. Niektóre dywany stanowią najbardziej rzucający się w oczy element aranżacji, inne delikatnie komponują się z otoczeniem, dopełniając wyposażenie i stanowiąc przede wszystkim praktyczny dodatek.

Stylów wyposażania wnętrz jest współcześnie wiele. Co więcej, przenikają się one wzajemnie. A każdy uznawany jest za tak samo modny. Wnętrza można zatem urządzać na różne sposoby, mają być one wyrazem osobowości i pasować do stylu życia. Do najchętniej wybieranych należą styl nowoczesny, klasyczny, vintage, a także styl skandynawski.

W pierwszym przypadku sprawdzą się nowoczesne dywany jednokolorowe lub opatrzone geometrycznymi wzorami. Mogą występować w żywych i chłodnych kolorach, choć na ogół wybierana jest szarość, biel i czerń. Te kolory najlepiej pasują też do stylu skandynawskiego. W tym klasycznym sprawdza się natomiast zdecydowanie cieplejsza kolorystyka oraz bardziej orientalne wzornictwo.

Jeżeli natomiast ktoś preferuje stylistykę vintage, to najlepiej dobierać do niej dywany z geometrycznymi wzorami oraz modele sztucznie poprzecierane. Tak, aktualne dywanowe trendy obejmują stosowanie dodatków, które wyglądają na starsze niż są w rzeczywistości. Nie wszystkich taka moda przekonuje, ale do niektórych wnętrz próżno szukać lepszych dywanów.

Dywany w kolorach tęczy

Minęły czasy, kiedy na polskich podłogach dominował beż i bordo. – Klienci chętnie wybierają zarówno stonowane kolory, jak szary czy piaskowy brąz, jak również decydują się na dywany w mocno nasyconych barwach – informuje przedstawiciel sklepu z dywanami Dywante.pl. – Zwłaszcza zwolennicy nowoczesnej stylistyki nie obawiają się błękitów, zieleni czy koloru pomarańczowego. Do tego dochodzą modele opatrzone grafikami. Trójkąty, koła i swobodne linie w różnych kolorach spotyka się w wielu wnętrzach.

Projektanci podkreślają jednak, że takie dywany są bardzo oryginalnym rodzajem dodatków i trudno przejść obok nich obojętnie. Nie lubią też konkurencji, dlatego decydując się na tak mocny akcent na podłodze, lepiej zrezygnować z innych wyrazistych ozdób w pomieszczeniu. Jeden charakterystyczny dywan wystarczy, by ożywić wnętrze. A często zupełnie odmienić jego odbiór. Warto o tym pamiętać, kiedy przyjdzie ochota na zmianę wystroju.

Jakość współczesnych dywanów

Na współczesnym rynku coś dla siebie znajdą zarówno zwolennicy przystępnych cenowo rozwiązań, jak i poszukujący dywanów luksusowych. Po czym odróżnić jedne od drugich? Przede wszystkim po gęstości włókien, ale także ich rodzaju.

Za produkty z górnej półki uznawane są dywany jedwabne i wełniane. Mimo swojej niewątpliwej jakości zwłaszcza te ostatnie nie są polecane alergikom. Powinni oni aranżować swoje wnętrza z użyciem dywanów z tworzyw sztucznych, w których nie rozwijają się drobnoustroje. Takie modele też mogą być bardzo wysokiej jakości. Producenci udoskonalają bowiem technologie wytwarzania włókien, dzięki czemu dywany sztuczne już teraz nie ustępują naturalnym pod względem wytrzymałości i odporności na ścieranie.

Bez względu na to, na jakie modele zdecyduje się konsument, zawsze powinien traktować dywany jak inwestycję na lata. Te wysokiej jakości lepiej się prezentują i pozytywnie wpływają na odbiór całej aranżacji.

Po dywany w najmodniejszych wzorach i kolorach zapraszamy do sklepu Dywante.pl: https://dywante.pl/dywany/

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 2.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Wielmożny Pan ...
Masz gdzieś informację, że ma to być...
Wielmożny Pan ...
Kiedy za ten plebiscyt odpowiedzialny by...
Yıldırım Nak...
evden eve nakliyat www.yildirimnakliyat....
Evden Eve Nakli...
buradan ...
ad111
Wpisując się w ogólną tendencję zac...
bobby
Zamiast lotniska wybudujcie góry i koni...
LOVE_ZMC
Przepraszam a co można wygrać wysyłaj...
zamościak
Do "W"; a taka jest różnica, że Padwa...
LOVE_ZMC
Czy Ci ludzie żyją w jakimś Matrixie?...
rolnik z zalesi...
a czy do Dubaju też będziem latać, sp...
Haaaaa
Prawda jak jest i działa, leży w czelu...
Do KL
Hmmmm... Ty chyba kobiety na oczy nie wi...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat