R E K L A M A

Z I P

Reklamatekst nadesłany23 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Planujesz odwiedzić Węgry? Sprawdź jak prezentuje się kurs forinta

Myślisz o wycieczce na Węgry? Przed wyjazdem poznaj kurs forinta węgierskiego i dowiedz się jak kupić tą walutę najtaniej.

Niejednego Polaka jadącego na wycieczkę nad Balaton lub do Budapesztu zaskoczył kurs forinta węgierskiego. Dlaczego? Ponieważ jeden forint węgierski to niecałe 2 polskie grosze, a właściwie półtora grosza! Stąd na Węgrzech łatwo poczuć się milionerem. Dzisiaj kurs rynkowy forinta węgierskiego do polskiego złotego to 0,0133. Na wykresie historycznym kursu forinta można zauważyć, że jego wartość od początku wakacji spada. W zeszłym roku o tej samej porze kurs HUF/PLN wynosił „aż” 0,0145.

Zdewaluowana waluta nie oznacza taniego wyjazdu

Fakt, że jeden złoty to ok. 75 forintów węgierskich i że waluta ta jest dość zdewaluowana, nie powinien nas zwieść. Wyjazd na Węgry wcale do tanich nie należy. Ceny na Węgrzech są wyższe o ok. 9% niż w Polsce. A już z pewnością wydamy fortunę, jeśli zamierzamy odwiedzić topowe turystyczne miejsca na Węgrzech.

Gdzie najtaniej kupić forinty węgierskie?

Jak kupić forinty węgierskie po atrakcyjnej cenie? Najtaniej kupimy węgierską walutę w kantorze internetowym, ponieważ kursy walut są tam niższe o ok. 8% niż w kantorze stacjonarnym lub banku. Na przykład sprawdzając kurs forinta na kantoronline.pl widać, że zawiera on bardzo niski spread walutowy, mieszczący się w przedziale 0,45% do 0,65%. Im taniej zdobędziemy forinty węgierskie, tym nasz wyjazd będzie tańszy. Korzyści z wymiany waluty w kantorze internetowym nie kończą się jednak na oszczędnościach.

Bezgotówkowo znaczy oszczędniej i łatwiej

Pamiętajmy, że forint węgierski ma znaczenie wyłącznie lokalne. Dlatego, jeśli po przyjeździe zostanie nam tysiące monet lub banknotów węgierskich w gotówce – trudno będzie je sprzedać. Natomiast mając forinty na wyjazd zdeponowane na koncie walutowym, możemy po przyjeździe łatwo je przewalutować z powrotem na złote i na takiej transakcji nie stracimy pieniędzy.

Jak wymienić walutę w kantorze internetowym?

Żeby wymienić walutę w kantorze internetowym wystarczy założyć konto w tego rodzaju serwisie i zasilić konto środkami w złotych. Wybieramy walutę, jej ilość i dokonujemy wymiany. Po jej zaksięgowaniu przelewamy (bezpłatnie) kupione forinty na swoje konto walutowe w banku. Jeśli mamy do niego podpiętą kartę płatniczą, możemy bez ograniczeń korzystać z wymienionych środków na Węgrzech. Obawiasz się o brak możliwości płatności bezgotówkowej? Nie ma problemu! Potrzebne banknoty wypłacisz z pobliskiego bankomatu.

Podsumowując

Wycieczka na Węgry może być tańsza, jeśli zdecydujemy się zaoszczędzić na wymianie waluty z kantorem internetowym. Dzięki temu, łatwiej będzie także podliczyć koszt wycieczki, ponieważ transakcje zostaną zapisane w historii operacji. Jeśli już teraz planujesz kolejną wycieczkę w okolicach świąt, przeczytaj także: Wybierasz się na święta do Londynu? Zaoszczędź na wymianie walut!

 

 

 

Autor: tekst nadesłany
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad11
Raczej, to nie będzie dobre rozwiązani...
KJL
Czy będzie jakiś poczęstunek napojem ...
kibic
A konkretnie Barnor Bright, grywał nawe...
Prezes
Pomocnik z Ghany na testach w Hetmanie...
KL
Byle jakie szybkie żarcie dla motłochu...
Doping
Nie ma i nie będzie (klask, klask), nie...
roman2
Typowy chłop ze wsi maluje pasy a psy ...
stara mapa
moze wg nich Lublin jest na Roztoczu :D...
L
Zamieszczenie informacji o Kongresie Św...
Marek
A możne atrapę prawdziwej zebry, nogam...
Który stopień jest najgroźniejszy pie...
klon
Temat spalarni śmieci też ucichł. Czy...
Parafianka
A poza tym, dlaczego na plakacie jest ż...
Parafianka
Na miłość boską, tylko nie straszcie...
Mirek
"Wg. wpisu" - czy pan Robert Moteka nie ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny