R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzmHenryk Szwarcwaldzki19 marca 2016 FACEBOOK | 4173 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 24 komentarze ()

Plac zabaw i nazwa ronda

Głosowanie os. Orzeszkowej-Reymonta 2016 foto: Robert Moteka

R E K L A M A    B O A R D

Wybór projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego (BO) i wybór nazwy ronda to były dwa najważniejsze punkty zebrania mieszkańców os. Orzeszkowej-Reymonta.

Stara sala gimnastyczna w Zespole Szkół nr 3 wypełniona był po brzegi mieszkańcami, gośćmi i gronem rodziców zainteresowanych remontem placu zabaw. Niestety pomimo długiej wymiany zdań pomiędzy zainteresowanymi z innych osiedli, a dyrektorem Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Krzysztofem Rusztynem, nie udało się przekonać urzędników do tego, że prawo do głosowania ma “każdy mieszkaniec Miasta Zamość, który w dniu głosowania ukończył 16 rok życia.” (Roz. 5, §8, pkt 2 Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość). Według dyrektora Rusztyna samodzielne rozpatrywanie tylko tego punktu regulaminu nie jest właściwe, a jako argument przytaczał w dyskusji trzy zapisy z tej uchwały wskazujące na wyraźny podział na osiedla:
Roz. 1, par 1, pkt. 2
Roz. 2, par. 5, pkt 2
oraz Roz 5, par. 11, pkt 2

regulamin BO do wglądu tutaj

W ramach BO mieszkańcy wybrali “Remont i doposażenie placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Wąskiej 7” co de facto zaspokoiło oczekiwania postulujących o prawo głosu.

Materiał z wyboru nazwy

Autor: Henryk Szwarcwaldzki
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Arnika" dnia 19 marca 2016 o godzinie 16:32:51 napisał:
  I co na to radni z poprzedniej kadencji, a szczególnie walcząca radna bezradna? To poprzednia rada wyprodukowała ten bubel.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "z Zamościa" dnia 19 marca 2016 o godzinie 21:35:01 napisał:
  ofiary rzezi Wołyńskiej- wstydliwy obraz naszej bezsilności i bezradności, gdzie byli żołnierze wyklęci, którzy pozwolili by prymityw Ukraiński mordował ich żony i dzieci...to nie powód do chwały, ale wstydu...
  0
  0
 • "Arnika" dnia 20 marca 2016 o godzinie 0:51:31 napisał:
  Komuniści przypominają nam o Rzezi Wołyńskiej? Komuniści? Komuniści mówią o mordowaniu Polaków? Komuniści nagle stali się patriotami? Lewacy i komuniści. Pięknie się podpinają pod martyrologię Polaków. Przeczytajcie "Pożogę" Zofii Kossak-Szczuckiej. Ona doskonale pokazała, jak było na Wołyniu. Pan Kutyła mówi o osobach, które do tej pory nie interesowały się Wołyniem. Od wielu lat Pan Kurzępa i Pan Zacharow razem z Panem Dziurą wożą pomoc dla Polaków na Wołyniu, ileś razy w roku. Nie chwalą się tym. A pan Kutyła wymienia nazwiska osób,które same się podpięły pod Wołyń,nagle zaczęły tam jeździć, wcześniej nigdy nie interesowały się ludobójstwem na Wołyniu, robiąc z nich bohaterów. Straszne kłamstwo. Kampania do następnej rady trwa.
  0
  0
 • "Franciszek" dnia 20 marca 2016 o godzinie 1:01:57 napisał:
  A kim jest Pan Kutyła?
  0
  0
 • "Origin" dnia 20 marca 2016 o godzinie 1:02:55 napisał:
  Przede wszystkim komuniści zagłosowali za drugą nazwą. Żeby tylko nie wspomnieć ludobójstwa ani rzezi.
  0
  0
 • "@Franciszek" dnia 20 marca 2016 o godzinie 1:06:24 napisał:
  Pan Kutyła to radny z SLD.
  0
  0
 • "+×÷=%" dnia 20 marca 2016 o godzinie 8:33:54 napisał:
  Żenujące wpisy. Świetna inicjatywa. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.
  0
  0
 • "prezes" dnia 20 marca 2016 o godzinie 9:03:58 napisał:
  Psy szczekają a karawana idzie dalej.
  0
  0
 • "@"+×÷=%"" dnia 20 marca 2016 o godzinie 10:30:45 napisał:
  Świetna inicjatywa byłaby wtedy, gdyby ww. radni nie mówili bez przerwy o tym, gdyby nie pokazywali się cały czas w tv, gdyby nie robili sobie zdjęć na grobach zabitych Polaków. Funkcjonowanie zdjęć, jak ktoś zapala znicz na czyimś grobie, na portalach społecznościowych, chwalenie się czymś takim jest niemoralne i zaprzecza powadze sytuacji. Więcej mówicie o tym, kto pojechał niż o tym, co tam się stało. Kilkadziesiąt tysięcy niewinnych Polaków zostało zamordowanych w swoich domach, na swojej ziemi, w swoich rodzinach. Nie zabierajcie ze sobą kamer, nie róbcie sobie zdjęć na grobach pomordowanych, wtedy powiem, że to świetna inicjatywa.
  0
  0
 • "Jaga" dnia 20 marca 2016 o godzinie 10:41:32 napisał:
  Niektórzy rzeczywiście prześcigają się w autoreklamie na grobach innych i to jest ogromnie bulwersujące.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "@ @"+×÷=%" dnia 20 marca 2016 o godzinie 10:59:51 napisał:
  Radni owszem starają się wykorzystać tą sytuację ale główny pomysłodawca i inicjator jakoś nie garnie się do kamer. Nie znajdziesz go również na zdjęciach ale włożył duuużo pracy. Podziękowania dla Pawła Miszczuka.
  0
  0
 • "lawyer" dnia 20 marca 2016 o godzinie 11:05:54 napisał:
  Kojarzę takich, którzy na śmierci innych lansują się co miesiąc i w ostatnich wyborach otrzymali 43,4% głosów w Zamościu i 55,7% w powiecie zamojskim. Wychodzi na to, że to się opłaca.
  0
  0
 • "mir" dnia 20 marca 2016 o godzinie 14:47:00 napisał:
  Pomieram takie działania i dobrze,że radni potrafili się dogadać
  0
  0
 • "Zygmunt" dnia 21 marca 2016 o godzinie 0:22:33 napisał:
  Piękna inicjatywa, młodzi odważni ludzie! takich nam trzeba na Zamojszczyźnie.
  0
  0
 • "Polonia" dnia 21 marca 2016 o godzinie 0:32:48 napisał:
  Bardzo dobra nazwa, nic dodać nic ująć, teraz czas na pomnik.
  0
  0
 • "Arnika" dnia 21 marca 2016 o godzinie 7:25:14 napisał:
  Polityczni spadkobiercy tych, którzy przez 50 lat ukrywali prawdę o rzezi Polaków na Wołyniu, teraz zrobili z Wołynia swój sztandar. Hipokryzja.
  0
  0
 • "do anonimowych bezradnych" dnia 21 marca 2016 o godzinie 8:13:05 napisał:
  1.Do najbliższych wyborów są 3 lata ta sprawa trwa od około pół roku gdzie tu kampania wyborcza??? 2. Żadna partia polityczna nie może zawłaszczać zbrodni ludobójstwa na Wołyniu bo byli tam mordowani wszyscy Polacy nikt z siepaczy nie pytał czy pan/pani jest za pis , sld czy po. 3. Zdarzył się precedens inicjatywa oddolna, ujadanie kundli niesamowite nic im się nie podoba (bo to nie "łoni"), gdzie byliście przez tyle lat rond było mnóstwo trzeba było je nazwać wcześniej a nie dzisiaj piane z ryja toczyć. 4. Odbiór mieszkańców naszego miasta bardzo pozytywny chce zgody a nie sztucznych podziałów, mówią nareszcie normalność. 5. Do ujadających bezradnych ukrywających się za żeńskimi nickami na tym forum, "kundle ujadają karawana jedzie dalej"
  0
  0
 • "Wołyniak" dnia 21 marca 2016 o godzinie 8:48:00 napisał:
  Jesteście dla mnie bohaterami, wreszcie moja rodzina doczekała sie symbolicznego upamientnienia, a Ci którzy wypisują brednie sa dla mnie nikim.
  0
  0
 • "Misiek" dnia 22 marca 2016 o godzinie 0:27:59 napisał:
  Z całego serca dziękuję Wam za podjęcie tego niełatwego tematu.
  0
  0
 • "obecny" dnia 22 marca 2016 o godzinie 7:42:47 napisał:
  Ale te Zamościaki to wredne ludzie
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Usak" dnia 22 marca 2016 o godzinie 12:55:09 napisał:
  Inicjatywa godna naśladowania w całej Polsce i poza jej granicami - temat powinien ujrzeć światło dzienne już dawno temu.
  0
  0
 • "Arkadiusz Łygas" dnia 23 marca 2016 o godzinie 12:00:35 napisał:
  Najważniejsze,że inicjatywa radnego Jerzego NIZIOŁA,nadania nazwy rondu imienia PAMIĘCI OFIAR WOŁYNIA,upadła! Nazwa ta jest politycznie poprawna, mająca na celu rozbicie polskich inicjatyw LUDOBÓJSTWA i ZBRODNI. Póki co mniejszość ukraińska w Zamościu stanowi niewielki odsetek mieszkańców.
  0
  0
 • "Wiesław - emigr." dnia 24 marca 2016 o godzinie 1:40:11 napisał:
  Gratulują młodym Zamościankom konsekwencji w działaniu. Popieram waszą inicjatywę w 100% - nazwa oddaję istotę sprawy. Proszę o podanie nr konta bankowego, na które mógłbym wpłacić pieniądzu na budowę pomnika.
  0
  0
 • "cierń w sercu" dnia 25 marca 2016 o godzinie 9:05:19 napisał:
  Ja także wpłacę parę groszy na pomnik, proszę o info o nr konta bankowego. Wesołych Świąt, dziękujemy z rodziną za wszystko, co zrobiliście.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

STYX
Substytut wojska.......
STYX
Czy pokazanie tabeli rozgrywek, to tak d...
STYX
To Polska jest państwem niepodległym ?...
Thomas
Od zawsze uważałem że Andrzej Wnuk b...
Rumcajs
Ekonomik jak zwykle na najwyższym pozio...
qwerty
W mojej ocenie najgorszy prezydent w his...
Dirty Harry
Brawo Andrzej Wnuk! Najlepszy prezydent ...
name
Kosofski ma lumbago w prawej nodze? ...
prq
Łącznica w Zawadzie skróci czas przew...
K.
Proponuję dołączyć do współpracy p...
prq
@zig: Piszesz bzdury. Teraz do Lublina j...
Robercik
Po skończonym remoncie trasy Lublin Wa...
z
Zadziwiające jest dla mnie, że są u n...
STYX
To pech trafić na typka, nie pijącego ...
Monia
Prawdziwe połączenie teorii z praktyk...
Zamość
Mamią pociągami , drogami, autostradam...
Z
Li-to-ści! A w sumie może to i dobrze....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny