Lifestyle | Zamośćtekst nadesłany27 grudnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Piosenka okołoświąteczna kolektywu muzycznego z zamojskimi korzeniami

mikrofon, fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

Wynik Współpracy to kolektyw muzyczny, który na co dzień działa Krakowie, jednak jego trzon stanowią młodzi twórcy pochodzący z Zamościa. Jest to grupa znajomych hołdująca zasadzie „zrób to sam”.

Tworzą własną muzykę i odpowiadają za nią od etapu kompozycji, przez nagrywanie, produkcję i przygotowanie oprawy graficznej, aż po sprzedaż. Wynik Współpracy funkcjonuje jako niezależna wytwórnia płytowa, przy której działa zbudowane przez członków kolektywu studio nagraniowe. Obecnie w jej skład wchodzą cztery zespoły grające różne gatunki muzyczne – indie rock, punk czy shoegaze – It’s July Already, Świderile, Bażant i Cheap Flights.

Kolektyw konsekwentnie buduje pozycję na krakowskiej scenie muzycznej, podkreślając jednak swoje pochodzenie, to w Zamościu bowiem, jeszcze w czasach szkolnych, jego członkowie poznali się i rozpoczęli muzyczną współpracę. W ich twórczości zdarzają się nawiązania do rodzinnego miasta, jak okładka płyty „Wesele” Bażanta, piosenka „Łabunianka” grupy Świderile czy teledysk „Sunny Bay” zespołu It’s July Already kręcony nad zamojskim zalewem.

Jednym z ostatnich przedsięwzięć kolektywu jest piosenka okołoświąteczna pt. „Krakowskie szkopki”. Założeniem tego realizowanego już po raz drugi projektu było spotkanie się muzyków z kilku zespołów w celu stworzenia wspólnie jednego utworu od podstaw, zarówno warstwy muzycznej jak i tekstowej. Tym razem do współpracy zaproszona została – również reprezentująca Lubelszczyznę, bo pochodząca ze Świdnika – Weronika Boczek, zwyciężczyni tegorocznej edycji festiwalu Synestezje.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018