R E K L A M A

24 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

Jesteś bezrobotny? Siedzisz w domu bez pomysłu na przyszłość? Twoje dotychczasowe wyższe wykształcenie nie gwarantują Ci zatrudnienia? Nie zwlekaj! Bierz sprawy w swoje ręce i już dzisiaj zdobądź zawód higienistki stomatologicznej.

Higienistka stomatologiczna współpracuje głównie z lekarzem dentystą w zakresie wykonywania zabiegów profilaktyczno – leczniczych. Robi wstępne badania diagnostyczne, dobiera środki do prawidłowego utrzymania zdrowia jamy ustnej, prowadzi porady dietetyczne a także wykonuje zabiegi takie jak: piaskowanie, polerowanie, lakierowanie i lakowanie uzębienia. Absolwent, tego kierunku, przygotowany jest także do wykonywania czynności administracyjnych, związanych z prowadzeniem oraz funkcjonowaniem gabinetu stomatologicznego.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia każdy punkt stomatologiczny ma obowiązek zatrudnienia higienistki. Podczas rozmowy z lekarzem stomatologiem Panią Pauliną Zaborniak, która sama współpracuje z higienistką, jednoznacznie padło stwierdzenie, że taka pomoc jest niezastąpiona podczas codziennej pracy w gabinecie stomatologicznym. Pani Paulina dodaje: część obowiązków, które do tej pory spoczywały na lekarzu dentyście przejmuje higienistka, co wpływa na jakość i efektywność pracy gabinetu.

Według najnowszych doniesień Polska w skali Unii Europejskiej wypada najgorzej pod względem higieny jamy ustnej. Tą sprawą zajęło się Ministerstwo Zdrowia, wprowadzając ustawę, która reguluje powrót higienistek stomatologicznych do placówek oświatowych. To rozporządzenie stworzy nawet 5000 nowych miejsc pracy. Biorąc pod uwagę fakt, że już obecnie na rynku brakuje wykwalifikowanej kadry, zdobycie tego zawodu z pewnością zaowocuje zatrudnieniem. Ale praca to nie wszystko! Ważne jest także wynagrodzenie! A zarobki higienistki stomatologicznej na tle innych zawodów wypadają całkiem przyzwoicie. Plasują się bowiem w granicy od 1800 nawet do 3000 zł.

Nauka, na kierunku higienistka stomatologiczna, przeznaczona jest dla osób dorosłych, posiadających wykształcenie średnie. Jest całkowicie bezpłatna, trwa jedynie dwa lata, a zajęcia odbywają się w piątki po południu, soboty i niedziele. Tryb nauki dostosowany jest do możliwości osób pracujących. Edukacja kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie. Z dyplomem absolwent otrzymuje EUROPASS – suplement do dyplomu, który poświadcza nabyte umiejętności a także ułatwia posiadaczom poruszanie się po europejskim rynku pracy.

W Centrum Szkół Akademickich Student ruszył nabór na kierunek higienistka stomatologiczna. Nauka jest bezpłatna. Jeżeli jesteś młody, ambitny, zdeterminowany i chcący się rozwijać, nie przegap okazji i już dzisiaj dołącz do ludzi sukcesu! Rekrutację zamykamy w lutym a liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Więcej informacji na www.csastudent.edu.pl oraz pod numerami telefonu 602 146 329; 84 534 11 78.

21 grudnia 2016
Autor:
Edukacja | Tekst sponsorowany

Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 1

R E K L A M A

    KOMENTARZY(0)

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Komentarze czasowo wyłączone nieaktywne.

R E K L A M A