R E K L A M A

Z I P

Edukacja | Tekst sponsorowanytekst nadesłany21 grudnia 2016

Perspektywa zatrudnienia w zawodzie higienistka stomatologiczna

Dyrektor placówki Elżbieta Jędruszczak

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Jesteś bezrobotny? Siedzisz w domu bez pomysłu na przyszłość? Twoje dotychczasowe wyższe wykształcenie nie gwarantują Ci zatrudnienia? Nie zwlekaj! Bierz sprawy w swoje ręce i już dzisiaj zdobądź zawód higienistki stomatologicznej.

Higienistka stomatologiczna współpracuje głównie z lekarzem dentystą w zakresie wykonywania zabiegów profilaktyczno – leczniczych. Robi wstępne badania diagnostyczne, dobiera środki do prawidłowego utrzymania zdrowia jamy ustnej, prowadzi porady dietetyczne a także wykonuje zabiegi takie jak: piaskowanie, polerowanie, lakierowanie i lakowanie uzębienia. Absolwent, tego kierunku, przygotowany jest także do wykonywania czynności administracyjnych, związanych z prowadzeniem oraz funkcjonowaniem gabinetu stomatologicznego.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia każdy punkt stomatologiczny ma obowiązek zatrudnienia higienistki. Podczas rozmowy z lekarzem stomatologiem Panią Pauliną Zaborniak, która sama współpracuje z higienistką, jednoznacznie padło stwierdzenie, że taka pomoc jest niezastąpiona podczas codziennej pracy w gabinecie stomatologicznym. Pani Paulina dodaje: część obowiązków, które do tej pory spoczywały na lekarzu dentyście przejmuje higienistka, co wpływa na jakość i efektywność pracy gabinetu.

Według najnowszych doniesień Polska w skali Unii Europejskiej wypada najgorzej pod względem higieny jamy ustnej. Tą sprawą zajęło się Ministerstwo Zdrowia, wprowadzając ustawę, która reguluje powrót higienistek stomatologicznych do placówek oświatowych. To rozporządzenie stworzy nawet 5000 nowych miejsc pracy. Biorąc pod uwagę fakt, że już obecnie na rynku brakuje wykwalifikowanej kadry, zdobycie tego zawodu z pewnością zaowocuje zatrudnieniem. Ale praca to nie wszystko! Ważne jest także wynagrodzenie! A zarobki higienistki stomatologicznej na tle innych zawodów wypadają całkiem przyzwoicie. Plasują się bowiem w granicy od 1800 nawet do 3000 zł.

Nauka, na kierunku higienistka stomatologiczna, przeznaczona jest dla osób dorosłych, posiadających wykształcenie średnie. Jest całkowicie bezpłatna, trwa jedynie dwa lata, a zajęcia odbywają się w piątki po południu, soboty i niedziele. Tryb nauki dostosowany jest do możliwości osób pracujących. Edukacja kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie. Z dyplomem absolwent otrzymuje EUROPASS – suplement do dyplomu, który poświadcza nabyte umiejętności a także ułatwia posiadaczom poruszanie się po europejskim rynku pracy.

W Centrum Szkół Akademickich Student ruszył nabór na kierunek higienistka stomatologiczna. Nauka jest bezpłatna. Jeżeli jesteś młody, ambitny, zdeterminowany i chcący się rozwijać, nie przegap okazji i już dzisiaj dołącz do ludzi sukcesu! Rekrutację zamykamy w lutym a liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Więcej informacji na www.csastudent.edu.pl oraz pod numerami telefonu 602 146 329; 84 534 11 78.

Autor: tekst nadesłany
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ktoś 11 minut temu
Ne mam żadnych profitów, chodzi mi tyl...
zamościanin 22 minuty temu
Wspaniała inicjatywa. Jak najwięcej ru...
pod okiem facho... 37 minut temu
Tak kolego masz rację ale tylko jeżeli...
49 minut temu
Niestety przegrana : Padwa Zamość – ...
kibic
Jak tam Padwa wie ktoś ?...
brudny Harry
Najbliższe wybory wygra PAW....
do Zamościanin...
..."powinien dostać Nobla w dziedzinie ...
ktoś
Każdy klub który chce osiągnąć sukc...
Rynek sutki znaczy Rynek piersi dobrze k...
" np.Zwolak dobry inteligentny kandydat....
pod okiem facho...
Wiielki błąd powtarzany prze kolejne z...
jorg
Wszyscy tylko nie Zagdański,bo to ni g...
Jaro
SSA powinni założyć skoro fundacja ty...
Może jakiś medal olimpijski w przyszł...
O Maja ze Stali można by zawalczyć te...
x
No to szans z Wisłą raczej nie mamy....
PO
O Króla mocno zabiega Wisła Puławy...
x
A co w temacie Króla ze Stali Kraśnik,...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017