R E K L A M A

29 kwietnia 2017

roztocze.net

R E K L A M A

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek powołał pełnomocnika do spraw współpracy z Ukrainą. Został nim dr hab. Włodzimierz Osadczy prof. KUL.

Profesor Włodzimierz Osadczy był zatrudniony na stanowisku adiunkta w Instytucie Historii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Obecnie pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Historii Kościoła w Czasach Nowożytnych i Dziejów Teologii w Instytucie Historii Kościoła i Patrologii na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Jest także dyrektorem Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich – Centrum Ucrainicum KUL.
 
W latach 2006-2009 był kanclerzem Europejskiego Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów (obecnie Centrum Europy Wschodniej UMCS). Członek Komisji Europy Wschodniej Polskiej Akademii Umiejętności, członek Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia „Polska-Wschód”, prezes Stowarzyszenia Polska-Armenia oddział Lublin.
 
Do zadań pełnomocnika należy:

 • współpraca z podmiotami publicznymi i niepublicznymi, w tym przedstawicielstwami dyplomatycznymi Ukrainy, przedstawicielami władz lokalnych oraz rządowych Polski i Ukrainy, w zakresie spraw społeczno-gospodarczych oraz kulturalnych; 
 • inicjowanie kontaktów oraz koordynacja współpracy z przedstawicielami strony ukraińskiej;
 • opracowywanie propozycji rozwiązań mających na celu zacieśnianie współpracy polsko-ukraińskiej na terenie województwa lubelskiego;
 • podejmowanie inicjatyw popularyzujących Ukrainę i dobrosąsiedzkie relacje
  ze stroną ukraińską wśród mieszkańców województwa lubelskiego;
 • analizowanie i ocena sytuacji społeczno-gospodarczej na Ukrainie i bieżące informowanie Wojewody Lubelskiego o wynikach analiz i ocen;
 • opracowywanie informacji i analiz dotyczących współpracy na terenie województwa lubelskiego z przedstawicielami strony ukraińskiej oraz przedstawianie ich Wojewodzie Lubelskiemu.
28 listopada 2016
Autor:
2. Region | Polityka i Samorząd

Oceń artykuł klikając na gwiazdki!
Liczba ocen: 2

R E K L A M A

    2 komentarze

Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy poniżej.
Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
 1. "Zbigniew" dnia 28 listopada 2016 o godzinie 11:45:13 napisał:
  "podejmowanie inicjatyw popularyzujących Ukrainę i dobrosąsiedzkie relacje ze stroną ukraińską wśród mieszkańców województwa lubelskiego" czyli będzie zakłamywał historię??
  1
  0
 2. R E K L A M A

 3. "aaa" dnia 28 listopada 2016 o godzinie 15:20:10 napisał:
  Jak on bidulek pociągnie tyle etatów. I stąd się bierze bezrobocie. A gdzie czas dla rodziny?
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

R E K L A M A