R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzmHenryk Szwarcwaldzki12 marca 2016

Parking na Słonecznym Stoku

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

“Budowa parkingu miejskiego ogólnodostępnego na osiedlu Słoneczny Stok” ten projekt wybrali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Parking zlokalizowany będzie na miejscu parkingu gruntowego przy bloku nr 19 obok placu zabaw.

Zebranie osiedlowe dość liczne (125 osób głosujących) i świetnie prowadzone przez Wiesława Gramatykę (były komendant Straży Miejskiej w Zamościu).

Dyskusja o projektach w ramach BO poniżej:

Wolne wnioski i dyskusja mieszkańców na tematy osiedlowe:

Autor: Henryk Szwarcwaldzki
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Podpis" dnia 12 marca 2016 o godzinie 11:30:32 napisał:
  PARKINGI PARKINGI PARKINGI...naród zgłupiał i zalewa się betonem... ups, przepraszam to jest polsza, kostką brukową...
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "Podpis" dnia 12 marca 2016 o godzinie 11:36:33 napisał:
  Brawo SŁONIU !!! Zacne słowa ;) Raptem cały naród inwalidów potrzebujących parkingów najlepiej pod klatką schodową z windą do domu jak w JETSONACH. Ogarnijcie się leniwce i zajmijcie się ruchem, bo w zdrowym ciele zdrowy duch.
  0
  0
 • "gangster" dnia 12 marca 2016 o godzinie 18:30:23 napisał:
  niech buduja parking potrzebny jest??
  0
  0
 • "mieszkaniec" dnia 12 marca 2016 o godzinie 22:17:25 napisał:
  Przegrały dzieci
  0
  0
 • "qqryq" dnia 12 marca 2016 o godzinie 23:01:30 napisał:
  Panie Prezydencie, Szanowni Radni. Czy ta inwestycja w parking aby na pewno spełnia kryteria prawne budżetu partycypacyjnego (obywatelskiego), czy jest to tylko zaspokojenie potrzeb kilku bloków sąsiadujących z tym parkingiem??? Czy obecny stan prawny dopuszcza takie inwestycje pod "budżet partycypacyjny? A skoro tak to dlaczego reszta mieszkańców ma się do tego dorzucać?? Projekty obywatelskie powinny być projektami ogólnodostępnymi, a nie tylko dla grupki beneficjentów. Pytanie po co ten parking skoro jest?? Komu on ma służyć, ogółowi mieszkańców, czy tylko mieszkańcom sąsiedniego bloku, bo nie mają gdzie zaparkować swoich samochodów?? Zresztą, w godzinach wieczornych łatwo będzie to sprawdzić ile tam samochodów stoi. JEŻELI RODZINA W JEDNYM MIESZKANIU POSIADA 2, 3 SAMOCHODY A NAWET WIĘCEJ to często się zdarza - to potem są problemy z miejscami parkingowymi to nawet w skali jednego bloku jedno dwa takie mieszkania "zużywają wolne miejsca parkingowe" GDYŻ NIE MA GDZIE CAŁEJ TEJ RESZTY POSTAWIĆ TO JEST JEJ SPRAWA, niech wynajmie garaż od spółdzielni mieszkaniowej (słyszałem, że są wolne garaże), tylko że co miesięczna oplata za garaż kosztuje, a w skali roku jest to 12 razy więcej i wydaje mi się, że jest to ten ból bo trzeba zapłacić, ZAKUP SAMOCHODU TO NIE TYLKO KOSZT KUPNA, ALE PRZEDE miejsce gdzie on musi stać. Skoro go nie stać na to to niech nie kupuje samochodu.
  0
  0
 • "qqryq" dnia 13 marca 2016 o godzinie 0:05:59 napisał:
  Kto jest właścicielem terenu na którym zlokalizowany jest parking?? Jest to o tyle istotne, ponieważ dany projekt musi spełniać warunki dopuszczenia zgodnie z prawem do procedury projektu obywatelskiego. Tak więc są dwie możliwości: 1. Jeżeli jest to spółdzielnia to ten ten projekt jest bezprzedmiotowy tym samym nie może być realizowany. Głosowanie nad projektami trzeba powtórzyć oczywiście z wyłączeniem tego projektu. To tak jakby właściciel prywatnego domu skrzyknął sąsiadów przekonał ich że chce zrealizować projekt budowy basenu wraz jacuzzi, projekt wygrywa głosowanie i właściciel ma basen - otóż nie - taki projekt nie może być głosowany. Tak samo tutaj - sprawę tego projektu powinien rozwiązać właściciel w tym przypadku spółdzielnia. 2. Jeżeli właścicielem jest miasto - sprawa jest oczywista, werdykt i kultura demokratyczna nakazuje uszanować wolę mieszkańców, i liczyć na to, że za rok nasz projekt przejdzie,
  0
  0
 • "zamoscianin" dnia 13 marca 2016 o godzinie 20:42:16 napisał:
  Byłem z żoną i glosowaliśmy za placem zabaw ponieważ mam dwójkę dzieci. Każdy z projektów jest ważny i potrzebny, ale dzieci moim zdaniem są ważniejsze niż parking. To na placu zabaw dzieci się socjalizują, uczą bycia w grupie - nie mówiąc o sprawności fizycznej zdobywanej na drabinkach itp ;) Przegrały dzieci, ale przegrały dzięki komu? Uderzmy się w piersi. Skoro mieszkańcy jednego czy dwóch bloków mogli się zmobilizować to aż przykro pomyśleć jakich rodziców mają dzieci. Każde dziecko to potencjalnie dwoje głosujących rodziców, a sytuacji w których dziadkowie mieszkają na tym osiedlu też jest nie mało. Oczywiście wiem, że nie każdy mógł przyjść i zagłosować, ale zachowując umiar - ile osób nie przyszło bo się im nie chciało? :( Ile mamy takich miejsc na naszym osiedlu? :( To popatrzmy na Peowiaków, Zamosjkiego, Orzeszkowej... trochę wstyd jednak...
  0
  0
 • "mieszkaniec" dnia 14 marca 2016 o godzinie 16:40:47 napisał:
  Dzieci są najważniejsze, to jest przyszłość tego miasta, w dzieci trzeba inwestować. A ZARAZEM OGROMNY WSTYD DLA MIASTA, ŻE NIE PRZEZNACZYŁO PIENIĘDZY W BUDŻECIE NA PLAC ZABAW. Trzeba jasno powiedzieć ogromny wstyd dla miasta, żeby rodzice prosili się o coś tak oczywistego i potrzebnego.
  0
  0
 • "do mieszkaniec" dnia 21 marca 2016 o godzinie 9:06:43 napisał:
  Może i wstyd, ale ile tych dzieci jest? Garstka w porównaniu z elektoratem zakochanym w discopolo czy MMA. O tych miasto i Pan Prezydent pamiętają.
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

do Harry może ... 28 minut temu
Łatwo to się wygrywa z poparciem PiS.....
Popieram przedmówców odnośnie zachodn...
brudny Harry
łatwo dawać zniżki, gdy się nie bier...
roadrunner
Jak można przeczytać powyżej, najwię...
Kmicic
Jak tu ktoś się podpisał " Socjalizm ...
Zamość
Ul.Dzieci Zamojszczyzny nie jest obwodni...
Ok
Panie radny od prądu a ja jako mieszkan...
z
Pewnie są miasta w Polsce których komu...
ak
Do "z_boka".A dlaczego nie dla tych,któ...
ak
W zamojskim garnizonie przypada chyba na...
PAWEŁ
Dlatego takie "menelstwo" na starówce...
do observer
Proponuję zaobservować działalność ...
Socjalizm albo ...
Socjaliści z PiS chcą, aby sytuacja na...
Zuza
A jakby tak wszystkie bilety były po 2 ...
asdww
Zygmunt - Ty się w ogóle nie zmieniłe...
observer
towarzysze pisuary - kupcie sobie ołów...
No to widzę pierwszy sukces nowej wład...
Justyna
Oczywista próba obejścia przepisów wy...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017