R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzmHenryk Szwarcwaldzki12 marca 2016 FACEBOOK | 4180 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 9 komentarzy ()

Parking na Słonecznym Stoku

R E K L A M A    B O A R D

“Budowa parkingu miejskiego ogólnodostępnego na osiedlu Słoneczny Stok” ten projekt wybrali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Parking zlokalizowany będzie na miejscu parkingu gruntowego przy bloku nr 19 obok placu zabaw.

Zebranie osiedlowe dość liczne (125 osób głosujących) i świetnie prowadzone przez Wiesława Gramatykę (były komendant Straży Miejskiej w Zamościu).

Dyskusja o projektach w ramach BO poniżej:

Wolne wnioski i dyskusja mieszkańców na tematy osiedlowe:

Autor: Henryk Szwarcwaldzki
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Podpis" dnia 12 marca 2016 o godzinie 11:30:32 napisał:
  PARKINGI PARKINGI PARKINGI...naród zgłupiał i zalewa się betonem... ups, przepraszam to jest polsza, kostką brukową...
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Podpis" dnia 12 marca 2016 o godzinie 11:36:33 napisał:
  Brawo SŁONIU !!! Zacne słowa ;) Raptem cały naród inwalidów potrzebujących parkingów najlepiej pod klatką schodową z windą do domu jak w JETSONACH. Ogarnijcie się leniwce i zajmijcie się ruchem, bo w zdrowym ciele zdrowy duch.
  0
  0
 • "gangster" dnia 12 marca 2016 o godzinie 18:30:23 napisał:
  niech buduja parking potrzebny jest??
  0
  0
 • "mieszkaniec" dnia 12 marca 2016 o godzinie 22:17:25 napisał:
  Przegrały dzieci
  0
  0
 • "qqryq" dnia 12 marca 2016 o godzinie 23:01:30 napisał:
  Panie Prezydencie, Szanowni Radni. Czy ta inwestycja w parking aby na pewno spełnia kryteria prawne budżetu partycypacyjnego (obywatelskiego), czy jest to tylko zaspokojenie potrzeb kilku bloków sąsiadujących z tym parkingiem??? Czy obecny stan prawny dopuszcza takie inwestycje pod "budżet partycypacyjny? A skoro tak to dlaczego reszta mieszkańców ma się do tego dorzucać?? Projekty obywatelskie powinny być projektami ogólnodostępnymi, a nie tylko dla grupki beneficjentów. Pytanie po co ten parking skoro jest?? Komu on ma służyć, ogółowi mieszkańców, czy tylko mieszkańcom sąsiedniego bloku, bo nie mają gdzie zaparkować swoich samochodów?? Zresztą, w godzinach wieczornych łatwo będzie to sprawdzić ile tam samochodów stoi. JEŻELI RODZINA W JEDNYM MIESZKANIU POSIADA 2, 3 SAMOCHODY A NAWET WIĘCEJ to często się zdarza - to potem są problemy z miejscami parkingowymi to nawet w skali jednego bloku jedno dwa takie mieszkania "zużywają wolne miejsca parkingowe" GDYŻ NIE MA GDZIE CAŁEJ TEJ RESZTY POSTAWIĆ TO JEST JEJ SPRAWA, niech wynajmie garaż od spółdzielni mieszkaniowej (słyszałem, że są wolne garaże), tylko że co miesięczna oplata za garaż kosztuje, a w skali roku jest to 12 razy więcej i wydaje mi się, że jest to ten ból bo trzeba zapłacić, ZAKUP SAMOCHODU TO NIE TYLKO KOSZT KUPNA, ALE PRZEDE miejsce gdzie on musi stać. Skoro go nie stać na to to niech nie kupuje samochodu.
  0
  0
 • "qqryq" dnia 13 marca 2016 o godzinie 0:05:59 napisał:
  Kto jest właścicielem terenu na którym zlokalizowany jest parking?? Jest to o tyle istotne, ponieważ dany projekt musi spełniać warunki dopuszczenia zgodnie z prawem do procedury projektu obywatelskiego. Tak więc są dwie możliwości: 1. Jeżeli jest to spółdzielnia to ten ten projekt jest bezprzedmiotowy tym samym nie może być realizowany. Głosowanie nad projektami trzeba powtórzyć oczywiście z wyłączeniem tego projektu. To tak jakby właściciel prywatnego domu skrzyknął sąsiadów przekonał ich że chce zrealizować projekt budowy basenu wraz jacuzzi, projekt wygrywa głosowanie i właściciel ma basen - otóż nie - taki projekt nie może być głosowany. Tak samo tutaj - sprawę tego projektu powinien rozwiązać właściciel w tym przypadku spółdzielnia. 2. Jeżeli właścicielem jest miasto - sprawa jest oczywista, werdykt i kultura demokratyczna nakazuje uszanować wolę mieszkańców, i liczyć na to, że za rok nasz projekt przejdzie,
  0
  0
 • "zamoscianin" dnia 13 marca 2016 o godzinie 20:42:16 napisał:
  Byłem z żoną i glosowaliśmy za placem zabaw ponieważ mam dwójkę dzieci. Każdy z projektów jest ważny i potrzebny, ale dzieci moim zdaniem są ważniejsze niż parking. To na placu zabaw dzieci się socjalizują, uczą bycia w grupie - nie mówiąc o sprawności fizycznej zdobywanej na drabinkach itp ;) Przegrały dzieci, ale przegrały dzięki komu? Uderzmy się w piersi. Skoro mieszkańcy jednego czy dwóch bloków mogli się zmobilizować to aż przykro pomyśleć jakich rodziców mają dzieci. Każde dziecko to potencjalnie dwoje głosujących rodziców, a sytuacji w których dziadkowie mieszkają na tym osiedlu też jest nie mało. Oczywiście wiem, że nie każdy mógł przyjść i zagłosować, ale zachowując umiar - ile osób nie przyszło bo się im nie chciało? :( Ile mamy takich miejsc na naszym osiedlu? :( To popatrzmy na Peowiaków, Zamosjkiego, Orzeszkowej... trochę wstyd jednak...
  0
  0
 • "mieszkaniec" dnia 14 marca 2016 o godzinie 16:40:47 napisał:
  Dzieci są najważniejsze, to jest przyszłość tego miasta, w dzieci trzeba inwestować. A ZARAZEM OGROMNY WSTYD DLA MIASTA, ŻE NIE PRZEZNACZYŁO PIENIĘDZY W BUDŻECIE NA PLAC ZABAW. Trzeba jasno powiedzieć ogromny wstyd dla miasta, żeby rodzice prosili się o coś tak oczywistego i potrzebnego.
  0
  0
 • "do mieszkaniec" dnia 21 marca 2016 o godzinie 9:06:43 napisał:
  Może i wstyd, ale ile tych dzieci jest? Garstka w porównaniu z elektoratem zakochanym w discopolo czy MMA. O tych miasto i Pan Prezydent pamiętają.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

TORRES20400
@"antyklerykał"; a to mierzysz "poziom ...
zamościak
"antyklerykał" ! znowu wąchasz ?, a ta...
antyklerykał
Jak zwykle "merytoryczne" argumenty, nie...
Czesław
A od kiedy to politycy decydują jakie p...
TORRES20400
Dajta na wstrzymanie. Bo zaraz będzie, ...
ak
Dla prostaków jest to "budyneczek", dla...
michał
Głupi byłeś,głupi jesteś i głupi b...
TORRES20400
@"antyklerykał"; jest mi bardzo przykro...
antyklerykał
A niepełnosprawni od urodzenia muszą p...
STYX
Ja w Statoil kupiłem benzynę, gdzie te...
.
Dlaczego scena ma wrócić na Rynek Wiel...
.
Zawsze podziwiałem dekarzy, w życiu ni...
K.
Już o tym gdzieś czytałem. "Dziennik ...
Czesław
Szukają frajerów do oszukania. Najlepi...
eli
fajna inicjatywa, dzięki takim działan...
K.
Kiedy wrócą ławki na ryneczek? Była ...
Eeee
Zamość bardzo zdziadział. Parkingowa ...
kronikarz
20 minut krócej na trasie Zamość - Lu...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny