R E K L A M A

Z I P

Polityka i Samorząd(nh)21 listopada 2014 FACEBOOK | 4429 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 22 komentarze ()

“Pan Andrzej Wnuk może zwyciężyć”

J. Kaczyński i A. Wnuk (2014), foto: Jarosław Pachla

R E K L A M A    B O A R D

To słowa Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziane w czwartek, w Zamościu, w trakcie spotkania prezesa Prawa i Sprawiedliwości z sympatykami.

 

Kaczyński zaapelował, aby wziąć udział w drugiej turze wyborów samorządowych.
– My musimy pójść głosować w tej drugiej turze – mówił. – Ja o to proszę. Proszę bardzo wszystkich, by sami głosowali i by przekonywali innych. To jest niezmiernie ważne. Mimo tego co się stało, nie możemy zrezygnować, bo są takie nastroje, że i tak te wybory nie będą właściwie policzone. Nie, proszę państwa, musimy iść i można zwyciężyć. Pan Andrzej Wnuk może zwyciężyć – dodał Kaczyński.

 

Zdaniem Kaczyńskiego, “mamy w Zamościu szereg niezbornych i bardzo niedołężnych działań, które niczego tutaj nie załatwiają”.

– No i mamy inne sprawy, które są załatwione – stwierdził Kaczyński. – Panu prezydentowi pałac zwracają. Można powiedzieć sprawa załatwiona – dodał.

Jednak – zdaniem Kaczyńskiego – nie o to chodzi. “Chodzi o to aby powstała tutaj władza, która będzie tutaj słuchać i służyć”, bo to – zdaniem prezesa PiS – “doprowadzi do zmian korzystnych dla mieszkańców”.

 

– A w Zamościu zmiany mają swoje nazwisko – twierdzi Kaczyński. – To jest nazwisko: Andrzej Wnuk. I zwracam się do wszystkich, którzy chcą, aby Zamość wykorzystał swoje szanse, by był inny niż teraz, aby nie było bezrobocia, by poparli Andrzeja Wnuka jako kandydata na prezydenta. Można użyć takie stwierdzenie, że to bardzo dobra inwestycja dla Zamościa – mówił podniesionym głosem prezes PiS.

 

Zdaniem Andrzeja Olborskiego, radnego PiS w sejmiku województwa lubelskiego, “po raz pierwszy w historii tego miasta zamościanie powiedzieli, że chcą zmian”.
– Wynik, który osiągnęliśmy wszyscy razem, którzy tutaj jesteśmy, wynik który pokazuje, że obecny kandydat na prezydenta pan Marcin Zamoyski może przegrać – stwierdził Olborski. – Dzisiaj sztab Marcina Zamoyskiego kalkuluje, że może przegrać. Musimy zrobić wszystko aby przegrał – apelował Andrzej Olborski.

 

Andzrej Wnuk PiS
Andrzej Wnuk, foto: Jarosław Pachla

 

Andrzej Wnuk zarzucił ekipie Zamoyskiego, że “nie potrafi napisać dobrego wniosku na schetynówki”. I pyta “to jak ta Platforma dba o ten Zamość?”

– Chcemy, aby w przypadku wygrania przyszłorocznych wyborów parlamentarnych, Prawo i Sprawiedliwość i premier Kaczyński przeznaczył konkretne środki na rozwój takich miast jak Zamość. I to jest zgodne z polityką Prawa i Sprawiedliwości, która chce zarzucić model dyfuzyjny forsowany przez Platformę Obywatelską. Chce, aby był model zrównoważonego rozwoju, żebyśmy mogli się rozwijać w tempie takim jak inne miasta – wyliczał Wnuk.

 

Kandydat PiS na prezydenta Zamościa stwierdził, że w Zamościu “nie mamy pieniędzy na ratowanie miejsc pracy, a mamy pieniądze na ratowanie biblioteki Zamoyskich. To, że tyle zrobiliśmy w tej turystyce, że mamy takie piękne mury, zabytki a nie mamy turystów to oznacza, że nie mamy mądrej promocji. Musimy to promować” – dodał.

 

– Będę prosił premiera Kaczyńskiego o to, żeby były pieniądze nie na zalesianie ściany wschodniej ale na prace i poprawę życia mieszkańców – deklarował kandydat PiS na prezydenta Zamościa. – Proszę państwa, nie może być tak, że my tu zostajemy sami. Premier Kaczyński przyjechał do nas o tym wszystkim rozmawiać i my chcemy z nim rozmawiać. Nie zamierzamy sadzić “dębów wolności”, bo drzew mamy pod dostatkiem. Nie odsłonimy pomnika Stanisława Staszica, ani tym bardziej pomnika Marcina Zamoyskiego – dodał.

 

jaroslaw-kaczynski-zamosc--2014
Jarosław Kaczyński, foto: Jarosław Pachla

 

kaczynski_zamosc_2014_1
foto: Jarosław Pachla

 

SONDA

Oddanych głosów: 342

Moim zdaniem wyborcy Jerzego Nizioła zagłosują w drugiej turze na:

 • Andrzeja Wnuka.

  Oddano głosów (112)

 • Marcina Zamoyskiego.

  Oddano głosów (207)

 • Oddadzą nieważny głos.

  Oddano głosów (4)

 • Nie będą głosować.

  Oddano głosów (19)


Loading ... Loading ...
Autor: (nh)
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "lawyer" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 8:49:15 napisał:
  Kaczyński jak zwykle przyjeżdża do Zamościa przed wyborami aby zagonić owieczki (specjalnie nie napisałem barany) do głosowania na wskazanego kandydata. Szkoda, że nie mogę sobie przypomnieć aby Kaczyńscy przyjeżdżali do Zamościa już po wyborach kiedy piastowali ważne stanowiska - zapominali ? Nie mogę też sobie przypomnieć aby PIS coś konkretnego zrobił dla Zamościa - ale może mam słabą pamięć. Na zdjęciach z wiecu widzę też coś nowego - osobę Pana Biłanta w pierwszym rzędzie tuż obok posła Zawiślaka. Może Biłant ma zostać wiceprezydentem albo sekretarzem w Urzędzie Miasta ? To by już była naprawdę parodia - niestety ze stratą dla Zamościa.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "ad11" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 9:14:21 napisał:
  No i zaprezentował Wnuk swoją "niezależność" w pełnej krasie...
  0
  0
 • "Melkor" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 9:43:53 napisał:
  Pan Kaczyński 20 listopada: "Proszę bardzo wszystkich, by sami głosowali i by przekonywali innych. To jest niezmiernie ważne." Pan Kaczyński 19 listopada: "PiS będzie się domagał ponownego przeprowadzenia wyborów samorządowych", "Wynik wyborów musi być zgodny z tym, jak głosowali Polacy" itp. Pan Kaczyński, rok 2014: "Chodzi o to aby powstała tutaj władza, która będzie tutaj słuchać i służyć" Pan Kaczyński, rządy PiS rok 2008: "19 czerwca przyszła pod kancelarię manifestacja pielęgniarek. Ich delegacja chciała się zobaczyć z premierem, ten jednak nie przyszedł. Cztery pielęgniarki czekały na niego w kancelarii do 26 czerwca - aż w końcu Jarosław Kaczyński się ugiął. Zachowanie pielęgniarek rząd nazwał okupacją. I by utrudnić im kontakt ze światem, użył urządzeń zagłuszających połączenia komórkowe. W efekcie w całej kancelarii przestały działać telefony. Nieoficjalnie wiemy też, że zagłuszanie zaczęło się już 19 czerwca, a Kaczyński zlecił to BOR-owi dopiero 26 czerwca - w dniu, gdy pielęgniarki skończyły protest i wyszły z kancelarii. Pielęgniarki były więc zagłuszane bez pisemnej podkładki." Moja mama jest pielęgniarką. Pan je poniżał, zagłuszał telefony! Traktował jak śmieci! Słuchać i służyć? Kłamca! "mamy w Zamościu szereg niezbornych i bardzo niedołężnych działań, które niczego tutaj nie załatwiają" - tyle zapamiętał z tego co powiedzieli przed spotkaniem. Konkretów 0, dobrze, że nie pomylił nazwy miasta. "aby w przypadku wygrania przyszłorocznych wyborów parlamentarnych, Prawo i Sprawiedliwość i premier Kaczyński przeznaczył konkretne środki na rozwój takich miast jak Zamość" - ale jak PiS nie wygra to co? Bo Pan Zamoyski właśnie udowodnił, że umie się porozumieć z konkurencją. Rozumiem, że cała niezależność Pana Wnuka to... liczenie na pieniądze przesłane przez PiS jak wygrają wybory. wspaniała perspektywa, musimy głosować teraz na p. Wnuka i później na PiS inaczej funduszy nie będzie. Transakcja wiązana, tak wygląda demokracja PiS! Dziekuję za takie plany.
  0
  0
 • "lawyer" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 13:40:19 napisał:
  A jak będzie rozliczona ta wizyta Kaczyńskiego z poparciem dla Wnuka ? Przecież jest to ewidentnie wydatek PISu na swojego kandydata w wyborach samorządowych w Zamościu, a więc powinna być uwzględniona w sprawozdaniu finansowym z wyborów. Wynajem sali, ochrona (to chyba najpoważniejszy wydatek - jeśli w skali roku ochrona samego Kaczyńskiego to było 1,8 mln to jeden dzień ochrony kosztuje 4931 złotych), transport, nagłośnienie, itp.
  0
  0
 • "TORRES20400" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 14:36:51 napisał:
  @"lawyer"; Pewnie tak jak zostanie rozliczona ostatnia w Zamościu wizyta p. p. Komorowskiego. Przez wyborców ;-)
  0
  0
 • "NIKt" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 21:56:44 napisał:
  To dobrze, nareszcie ktoś się przebudził w sztabie Zamoyskiego. Jakby tak poszpreać to Krok za Krokiem mogło by się sfinansować przez rok z samych nawiązek od internautów. Niech ktoś w końcu się tym zajmie bo szarganie dobrego imienia osoby, która od tylu lat reprezentuje większość mieszkańców to szarganie również naszego dobrego imienia. Nie życzę sobie by sztab Zamoyskiego pozwalał na to by moje dobre imie i moje głosy we wszystkich wyborach oddane na Zamoyskiego były poniewierana razem kałem tym ograniczonych umysłowo klakierów oponenta czy jego partii. Domagam się stanowczych działań panie kandydacie Zamoyski. Domagają się również moi domownicy którzy popierają pana od lat. Jeżeli osoby zaangażowane (a raczej nie zaangażowane) w pana kampanię nie mają siły, albo ochoty bronić pańskiego (i naszego) odbrego imienia, może trzeba jak w ameryce poszukać wolontariuszy, którzy pomogą w działaniu.
  0
  0
 • "NIKt" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 22:05:51 napisał:
  Siedząc cicho i zagryzając zęby nie tworzy się społeczeństwa obywatelskiego, tworzy się społeczeństwo tchórzy, które za chwilę będzie się bało przyznać na kogo głosowało choć popiera swojego kandydata. Szlag mnie trafia na to, że praktycznie jeden jedyny lawyer od miesiąca próbuje bronić nazwiska Zamoyski przed atakami anonimowych szczurów z pańskiej opozycji. Ja wiem, jak to ma pan w zwyczaju mówić "dajmy spokój, to trzeba rozważyć", nie ma rozważyć i nie ma spokoju. My którzy z dumą i radością oddajemy na pana swoje głosy chcemy czuć sie pewnie i dumnie z naszych racji. Tak samo jak ze swoich racji dumne są "moherowe berety" czy "bojówki niepodległościowe". My nie jesteśmy od nich gorsi, a nasze racje są na równo z ich racjami, a nawet rzekłbym w zdecydowanej większości.
  0
  0
 • "christmas" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 22:13:54 napisał:
  Buahahahahaha nie mogę aż tak mocno się śmiać:) cóż za wesoły wieczór. Gratuluję Panu Prezydentowi Marcinowi "bo was pozwę" Zamoyskiemu wyborców. Teraz to dopiero posypią się pozwy... :)
  0
  0
 • "christmas" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 22:16:04 napisał:
  Nikt - chwalisz lawyera, a zapomniałeś o Jobocie, G. (dalszych dwóch liter nie dokończę, wiecie - pozew) i kilkunastu innych nickach... No chyba, ze to ta sama osoba :)
  0
  0
 • "NIKt" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 23:25:56 napisał:
  Skupmy się na temacie artykułu. Wierny mąż, dobry ojciec, praktykujący katolik... tego mi zabrakło w wypowiedzi prezesa PiS, a przysłuchiwałem się wnikliwie i wielokrotnie, będąc na miejscu nagrałem sobie wszystko na telefon. Buahahahahaha mnie też pęka brzuch ze śmiechu :-)
  0
  0
  R E K L A M A
 • "lawyer" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 23:44:21 napisał:
  NIKt, to było dobre powyżej, zainteresowany nie będzie mógł zasnąć, że Prezes zapomniał wspomnieć .... A może nie powiedział i nie wiedział (Prezes oczywiście).
  0
  0
 • "christmas" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 7:41:38 napisał:
  "christmas" dnia 21 listopada 2014 o godzinie 22:11:15 napisał: Pan Andrzej Wnuk, porządny człowiek, już wygrał. Pokonał Jerzego Nizioła na argumenty, zachowuje się z klasą i godnością wobec takich jak Ty. A ostateczne zwycięstwo w wyborach będzie doskonałym prezentem imieninowym. I tyle w tym temacie :-)
  0
  0
 • "lawyer" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 8:12:26 napisał:
  christmas, wszyscy (może oprócz fanatycznych wyznawców PISu) mają świadomość, że Nizioł nie przegrał z Wnukiem na argumenty tylko przegrał ze znaczkiem PISu. I tyle w temacie :-)
  0
  0
 • "gotor" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 9:11:08 napisał:
  Bez przesady, w Rzeszowie lewicowy prezes spółdzielni mieszkaniowej Tadeusz Ferens regularnie, od wielu lat wygrywa ze znaczkami PiS, PO. Prawda jest okrutna - to był nijaki kandydat ten Nizioł. Mimo to ludzie głosowali na niego, licząc na zmiany. Zawiedli się. Niedziela andrzejkowa pokaże, ilu z tych zawiedzionych zagłosuję na Wnuka. Obstawiam, że przytłaczająca większość. A za swoje czyny Nizioł odpowie w kolejnych wyborach - mniejszym poparciem.
  0
  0
 • "lawyer" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 9:34:29 napisał:
  gotor, to, że myślisz tak samo jak Pan Wnuk to już wiemy z poprzednich postów. Teraz obrażasz Pana Nizioła jego wyborców. Ja liczę na to, że 30 listopada wyborcy sprawią prezenty wszystkim zamojskim Justynom i Andrzejom i wybiorą lepszego kandydata - Pana Marcina Zamoyskiego.
  0
  0
 • "wiechosta" dnia 22 listopada 2014 o godzinie 19:53:34 napisał:
  Sektom politycznym mówimy stanowcze NIE !!!!
  0
  0
 • "krystyna" dnia 23 listopada 2014 o godzinie 22:01:22 napisał:
  a byl ktos z Was z wizytą u "gospodarza" Wnuka w redakcji Kroniki Tygodnia??? Brudne, obdrapane ściany i smród, zaniedbane to mało powiedziane, takiego gospodarza chcecie co nawet o REDAKCJE NIE POTRAFI ZADBAĆ??? Co by bylo z naszym miastem?! Zgroza!!!
  0
  0
 • "lawyer" dnia 24 listopada 2014 o godzinie 9:24:40 napisał:
  Widzę, że Pan Wnuk nie czekał na II turę wyborów i na Facebooku już się mianował Prezydentem tworząc profil Prezydent Andrzej Wnuk. Ciekawe czy wizytówki też już sobie wydrukował. Co za pycha. Ale może i został prezydentem czegoś tylko nie wiem czego i niesłusznie posądzam kandydata o chęć stworzenia wirtualnej rzeczywistości w celu poprawy humoru :-) Nie cierpię negatywnej kampanii i stąd moje krytyczne wpisy. Ostatni przykład z Kroniki Tygodnia - piętnowanie Zamoyskiego bo podpisał decyzje o aktualizacji opłaty za użytkowanie wieczyste. Oczywistym jest, że takie decyzje wydawane są w stosunku do części działek co roku w miarę opracowywania operatów szacunkowych i decyzje przygotowane przez odpowiedzialnych za to urzędników są podpisywane przez Prezydenta Zamościa jako właściwy organ. Wg rozumowania Wnuka urzędujący prezydent pewnie nie powinien ich podpisywać bo będzie to negatywnie wpływało na kampanię wyborczą (wykorzystanie przez przeciwnika i tubę propagandową, tj. KT). Zaiste przykład gospodarskiego podejścia do finansów Zamościa jako całości.
  0
  0
 • "christmas" dnia 24 listopada 2014 o godzinie 14:18:03 napisał:
  lawyer, to o Tobie pisali jako o tym zielonym ludziku? to jednak jest na rzeczy coś z tym PSL :) a teraz do rzeczy - pisanie o kimś " Co za pycha" - to jest właśnie negatywna kampania. Nigdzie nie widziałem, żeby zwolennicy Wnuka tak napisali o Zamoyskim. "Ostatni przykład z Kroniki Tygodnia – piętnowanie Zamoyskiego bo podpisał decyzje o aktualizacji opłaty za użytkowanie wieczyste" - prasa jest od tego jak dupa od srania, żeby o takich rzeczach pisać. Efektem takich podwyżek będą zwolnienia pracowników. Trzeba przewidywać konsekwencje. Takich działek pod działalność jest 145 w mieście, ponieważ od 15 lat nie dało się tego zwaloryzować, więc wzięli się za to teraz. Jak rozumiem, problemem przedsiębiorców (bo nie Wnuka, za chwilę wyznawca polityki lawyer oskarży go o trucie cieląt i dojenie kur) jest to, ze przez ten czas nikt nie robił szacunków, nikt nie ostrzegał o podwyżkach i nikt nie dał możliwości wykupienia gruntów. I tyle. A już ostatni tekst o kampanii wyborczej świadczy tylko o tym, jak miasto to traktuje.
  0
  0
 • "christmas" dnia 24 listopada 2014 o godzinie 14:18:47 napisał:
  lawyer - wyznawca polityki miłości, rzecz jasna.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "lawyer" dnia 24 listopada 2014 o godzinie 14:28:09 napisał:
  christmas, to, że nie waloryzowano opłaty przez 15 lat to przecież bonus dla przedsiębiorców - przecież wartość tych działek przez ten czas wzrosła kilkukrotnie. Miasto mogło waloryzować co pięć lat i wówczas płacili by już więcej. Ale w końcu trzeba to zwaloryzować. Zresztą o ile się orientuję to systematycznie waloryzuje się część działek każdego roku. I nie wiem na jakiej podstawie piszesz, że nikt nie dał możliwości wykupienia gruntów skoro regulują to przepisy prawa. Jeśli przepisy umożliwiają wykupienia to zainteresowany składa wniosek w urzędzie i sprawa musi być załatwiona.
  0
  0
 • "lawyer" dnia 24 listopada 2014 o godzinie 14:31:33 napisał:
  A co prowadzenia negatywnej kampanii to proszę nie rozśmieszaj mnie bo brzuch mnie będzie bolał. Widoczna na każdym kroku np. w wypowiedziach Wnuka i Jego tubach propagandy, tj. w Konice Tygodnia i na facebooku Wspólnego Zamościa. Nie będę podawał przykładów bo byłoby to powtarzanie tych bzdur a o to chodzi autorom. Kto sieje wiatr ten zbiera burze.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Kibic lat 80
Przykro czytać te komentarze. Naprawdę...
tys prowda
A jak Hetman będzie grał ligowe mecze ...
kibic
Ziółkowski z Huczwy mógłby wrócić,...
swojak
Skoro odszedł Skrzypek to warto byłoby...
nikt
BTW po "zamojsku" oznacza komin na parki...
bmx
Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem podp...
@Fucha ma racje . Najlepiej zapoznać si...
swojak
Świetne miejsce! Co jakiś czas odwiedz...
Jaro
Paluch może nie odejdzie bo w Motorze c...
Janek
Ta druga od lewej jest za*ebista mrrr...
zamościak
Z całym szacunkiem dla klubu Orka i ich...
zamościak
pokerowa zagrywka, trzeba przyznać...
Tomek
dodam jeszcze , że zamieszczenie tego a...
Tomek
Powiem tak, odwiedzałem to "zoo" poniew...
malibu
Może to zdjęcie jest zapowiedzią kole...
Kibic
bardzo dobra wyniki i wysokie lokaty w. ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny