R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara18 marca 2017 FACEBOOK | 4006 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 21 komentarzy

Palikot: Nowoczesna powinna wstąpić do PO

Janusz Palikot; Fot. Wikipedia

R E K L A M A    B O A R D

-Nowoczesna musi swoją słabość przekuć w siłę. I czymś takim jest wstąpienie do PO. – twierdzi Janusz Palikot. Pochodzący z Biłgoraja były poseł i lider Twojego Ruchu przedstawia swoją diagnozę i możliwe scenariusze wydarzeń na scenie politycznej.

Bohater książki “Płoną koty w Biłgoraju” uważa, że lider PO, Grzegorz Schetyna, jedynie udaje chęć porozumienia z Nowoczesną, licząc na słaby wynik ugrupowania konkurującego prawie o ten sam elektorat. Następnie zaś zdaniem Palikota, Schetyna planuje przejęcie struktur i wyborców Nowoczesnej.

Taktyka Schetyny i PO jest czytelna. Blefować, że chce się porozumienia i tak dotrwać do czasu wyborów samorządowych. Nowoczesna słabnie, a po samorządówce nie będzie się liczyć, gdyż nie uzyska więcej niż 3% w wyborach do sejmików wojewódzkich. Wówczas Platforma przejmie co ciekawsze osoby z Nowoczesnej oraz dobierze singli z lewicy i być może zawrze koalicję z PSL-em. Powstanie wrażenie, że opozycja zjednoczyła się wokół PO.
W to gra Schetyna. Petru i Nowoczesna z jednej strony próbują dogadywać się z PO, ale widzą, że jest to jałowe i nie na serio, więc jednocześnie szykują się do samodzielnego startu. To samobójcza taktyka, realizująca cele PO.

W związku z tym Palikot proponuje dosyć śmiałe i radykalne rozwiązanie: połączenie sił poprzez wstąpienie działaczy Nowoczesnej do PO i przejęcie władzy w Platformie od środka. Zdaniem Janusza Palikota sama Nowoczesna jest zbyt słaba, jeśli chodzi o start w nadchodzących wyborach samorządowych. Twierdzi też, że po wstąpieniu do PO działacze Nowoczesnej szybko zdominują władze Platformy i jej kierunek polityczny.

Dlatego warto rozważyć zupełne nowum: przejęcie PO przez Nowoczesną poprzez wstąpienie w szeregi Platformy. W wyborach samorządowych trzeba mieć 36 tys. kandydatów i to z dobrymi lokalnie nazwiskami. Ma to tylko PiS, PO i PSL. Żadna nowa partia tego mieć nie może. Aby więc uniknąć klęski, Nowoczesna musi swoją słabość przekuć w siłę. I czymś takim jest wstąpienie do PO.

Razem z frakcją młodych i niezadowolonych z PO da to większość przeciwną Schetynie. Na takim zachowaniu bardzo zyska i odbuduje się Ryszard Petru. Wyróżniające się posłanki Nowoczesnej szybko zdominują klub PO, gdzie są pieniądze i zaplecze. Takie rozwiązanie ma też kapitalną cechę: w ciągu tygodnia spycha PiS do kąta. A o to przecież chodzi.

Pomysł wydaje się ciekawy, choć patrząc na ambicje liderów tak PO, jak i nowoczesnej, wydaje się na chwilę obecną nierealny. Istnieje jednak powiedzenie, że nigdy, nie należy mówić nigdy. Zwłaszcza w polityce.
A co Wy sądzicie o pomyśle Palikota? Czy połączona opozycja ma szanse jak to mówi Palikot “w ciągu tygodnia zepchnąć PiS do kąta”? Czekamy na Wasze opinie i komentarze.

Autor: Daniel Czubara
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "beretka" dnia 18 marca 2017 o godzinie 16:53:22 napisał:
  A ja polecam piosenkę Młynarskiego.http://teksty.org/wojciech-mlynarski,co-by-tu-jeszcze,tekst-piosenki. W całości zgadzam się z prognozą pana Palikota. Schetyna nie budzi mojego zaufania. A w Nowoczesnej mój kandydat to pani Lubnauer- rzeczowa, mądra kobieta. Szkoda tylko , że szef nie okazał sie być odpowiedzialny.
  6
  10
  R E K L A M A
 • "piejo kury ..." dnia 18 marca 2017 o godzinie 17:59:46 napisał:
  "ałtorytet", który dopiero co biegał z gumowym kutasikiem niech pisze poradniki dla kumpli politykierów pt. " Jak dno stało się mułem" - akurat dla gregorka. Co za niebywały tupet żeby błazen po tylu wpadkach udzielał komukolwiek rad. Lepiej niech produkuje to swoje wino marki "wino" i cicho siedzi bo sam nic dla kraju dobrego nie zrobił jak mógł. A najlepiej niech się zapije żeby już nikt nie oglądał tej miernoty.
  15
  7
 • "Żuk" dnia 18 marca 2017 o godzinie 18:15:34 napisał:
  Palikot to jeden z najbardziej inteligentnych polityków jacy się nam zdarzyli. Nie oceniam tu jego działalności tylko inteligencję.
  10
  12
 • "gość" dnia 18 marca 2017 o godzinie 18:26:46 napisał:
  Nowoczesna ma wielu dobrych posłów, nie mają też nic za plecami i mają pomysły na gospodarkę. Niestety PIS ich niszczy bo wiedzą że są dla dla nich zagrożeniem. Szkoda bo jest w nich spory potencjał w całym kraju
  5
  13
 • "krasnystaw" dnia 18 marca 2017 o godzinie 18:35:18 napisał:
  Panie Danielu dobry tekst jednak warto zwrócić uwagę że w naszym regionie Nowoczesna ma większe szanse na zdobycie elektoratu niż PO. Widać ich aktywność. PO ma za plecami sporo, ludzie są już zniechęceni do przeszłości. Wszystko zależy od sytuacji PISu. Wydaje mi się że za 2 lata sporo jeszcze napsują więc sondaże będą się zmieniać
  4
  6
 • "lawyer" dnia 18 marca 2017 o godzinie 18:48:15 napisał:
  Może Pan Palikot sam wstąpi do PO :-)
  5
  3
 • "wyborca" dnia 18 marca 2017 o godzinie 19:35:50 napisał:
  Palikot na prezydenta ...Zamościa!!!
  5
  10
 • "observer" dnia 18 marca 2017 o godzinie 19:47:35 napisał:
  Podsumowując wypowiedź i dotychczasową działalność J.P. należy powiedzieć: "Temu panu dziękujemy" a ja jeszcze dodałbym - i życzymy zdrowia.
  12
  4
 • "k" dnia 18 marca 2017 o godzinie 21:09:59 napisał:
  A ja stawiam na nową Zamojską Lewicę tzn.Stowarzyszenie Zamość-nasz wspólny dom.Oni właśnie zgarną większość głosów.
  10
  12
 • "mieszkaniec" dnia 18 marca 2017 o godzinie 22:57:57 napisał:
  Przecież to logiczne, że Nowoczesna = Platforma Obywatelska 2.0, a dla pozorów czasem się tam nie zgadzają.
  6
  1
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 18 marca 2017 o godzinie 23:30:59 napisał:
  KOD, Nowoczesna to już jest historia, o tych projektach należy mówić nie inaczej jak w czasie przeszłym. Palikot ma rację, co do nowoczesnej. Ze swojej strony dodam tylko: to już jest koniec projektu politycznego zwanym nowoczesna - notowania tej partii trwale spadły poniżej 10 % i coraz wiecej pracowni podaje takie a nie inne wyniki, może sam wynik nie jest zły sam w sobie, ale trend spadkowy jest już nie odwrócenia. Z cała pewnością nie wejdzie do przyszłego sejmu, dlatego wiązanie nadziei na kariery w tej partii uważam za nieuzasadnione. ============================================================== Pragnę zwrócić uwagę na pewien fakt - mianowicie na konstruktywne votum nieufności do rządu Beaty Szydło. Premierem który miałby zastąpić Beatę Szydło miał być Grzegorz Schetyna, a nie Ryszard Petru, co w zasadzie oburzyło środowisko Nowoczesnej.Odbyło się to bez konsultacji z klubem nowoczesna, wydaje mi się, że do tego stanowiska mógł być przymierzany Ryszard Petru. Petru nigdy nie krył, że to on musi być premierem. ================================================================ Grzegorz Schetyna faktycznie jest najsprytniejszym lisem w polskiej polityce, a może nawet i kotem - bo jak ten kot w każdej sytuacji potrafi spaść na przysłowiowe cztery łapy. ================================================================= Swego czasu trafnie to podsumował Premier Marek Belka niech Unia Wolności najpierw wygra wybory. Otóż nowoczesna nie tylko nie wygra tych wyborów, ale nie wejdzie do sejmu. W międzyczasie przewidują klika przejść z owoczesnej do Platformy Obywatelskiej.
  6
  3
 • "logiczny" dnia 18 marca 2017 o godzinie 23:41:09 napisał:
  Który polityk może być herbu fallus?
  6
  3
 • "nocny Marek" dnia 19 marca 2017 o godzinie 0:34:32 napisał:
  Gdyby ludzie z Nowoczesnej chcieli być w PO to dawno by się tam zapisali
  1
  1
 • "No name" dnia 19 marca 2017 o godzinie 8:35:17 napisał:
  Przy całej sympatii dla N. to w Zamościu nie mają żadnych szans. Jeżeli średnie wyniki sondaży dają im poparcie na poziomie 8-10% to w samym Zamościu można spodziewać się ok 4-6%. Taki wynik daje 0 mandatów. Jedynym wyjściem jest stworzenie koalicji np. KOD Zamość i/lub Stowarzyszenia Sawickiej i Kwiatkowskiego.
  10
  1
 • "Anonim" dnia 19 marca 2017 o godzinie 9:25:45 napisał:
  kto tego debila jeszcze promuje ?
  5
  2
 • "Znawca" dnia 19 marca 2017 o godzinie 10:13:42 napisał:
  Tylko osoby mało inteligentne dają się manipulować TVNowi i takim miernotom jak Palikot. Tylko osoby bardzo mało inteligentne łykają antypolską propagandę z obcych masmediów i glosują na tak skompromitowane twory jak PO, SLD, Nowoczesna oraz uczestniczą w czymś tak haniebnym dla Polski jak marsze KODu.
  8
  6
 • "Stefa" dnia 19 marca 2017 o godzinie 11:02:48 napisał:
  Przecież niedawno się z PO wypisałam, bo mówią że PO w Zamościu nie ma szans, no to będę kandydować z Nowoczesnej, bo mówią że w Zamościu ma szanse. Co mam teraz robić? Zapisać się z powrotem?
  2
  2
 • "@Krasnystaw" dnia 19 marca 2017 o godzinie 11:06:07 napisał:
  Na hasło zamiatania ulic odpowiedziały Nowoczesnej 4 osoby? Pięć? To rzeczywiście tłum. Jak Nowoczesna chce jedynie zamiatać ulice, to kto się nimi zainteresuje?
  6
  1
 • "andrew" dnia 20 marca 2017 o godzinie 9:19:41 napisał:
  "Wspaniała rada wujku - już wyobrażam sobie minę Schetyny" - cytując klasyka. Panie redaktorze w jakim celu publikuje Pan wypowiedzi osoby która kojarzy się wyłącznie z mową nienawiści i destrukcją polityczną i jako taka nie powinna pojawiać się w życiu publicznym?Chyba że zamierza Pan otworzyć stałą rubrykę pt." Rady Janusza"?
  0
  0
 • "Joker" dnia 20 marca 2017 o godzinie 10:14:58 napisał:
  Janusz P. jak zawsze gada pierdoły. Jak był w PO prowadził solidarne państwo (czy jak to się zwało). Miał pomagać obywatelom i zmieniać stare przepisy na korzyść obywatela. A robił jedno wielkie G (czyli nic). Potem powstał Ruch który też miał zmienić kraj na lepszy, a jedyne co zostało nam w pamięci to legalizacja zielska. Co do jego wibratora i świńskiej głowy.... Teraz .N ma się połączyć z PO ? To już będzie strzał w oba kolana. Dlatego uprzejmie proszę Janusz daj se na luz i idź chłopie zajmij się uczciwą robotą. A nie bawisz się w politykę bo pojęcia o tym to nie masz.
  1
  0
  R E K L A M A
 • "Józef Bąk" dnia 20 marca 2017 o godzinie 10:41:18 napisał:
  Sepleniący Januszek jeszcze POdryguje, a i tak to już jest takie życie pozagrobowe bardziej niż rzeczywistość.
  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

Rozsądek 23 minuty temu
Ten ksiądz pedofil z Wielączy, który ...
TORRES20400 37 minut temu
To Twoja opinia. Mam nadzieję, że jest...
TORRES20400 40 minut temu
A to coś ma do rzeczy? Piłsudski też ...
Thomas 40 minut temu
No cóż rewolucyjna lewica nie ma dobr...
Thomas 44 minuty temu
Zapomniałem o Wandzie Wasilewskiej i je...
Thomas 48 minut temu
Nie nasz, nie wasz JEGO...
z_boku
Właśnie sobie przypomniałem 19 połud...
TORRES20400
IQ jest OK. "Tablicy" nie należało si...
bida z nyndzo
@TORRES - "towarzysze" to byli za komun...
TORRES20400
Czemu objazdowe. Objazdowa to była fabr...
bida z nyndzo
Droga Redakcjo! Ustalcie kto ufundował ...
1905
Lenina wiemy kto zasponsorował, a kto f...
TORRES20400
Można i tak. A nie lepiej zapytać, co ...
towarzysze z Ka...
Jerzy Nizioł-wiceprzewodniczący Rady M...
Normals
Nie chcecie wesprzeć to przynajmniej ni...
Zamość
Czy tam jest napisane "na odbudowe"?? ? ...
TORRES20400
@"BPO"; Oceniając osoby i poglądy ludz...
TORRES20400
@"Thomas"; to oczywista nieprawda, co na...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny