R E K L A M A

Z I P

2. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara18 marca 2017 FACEBOOK | 4288 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 21 komentarzy ()

Palikot: Nowoczesna powinna wstąpić do PO

Janusz Palikot; Fot. Wikipedia

R E K L A M A    B O A R D

-Nowoczesna musi swoją słabość przekuć w siłę. I czymś takim jest wstąpienie do PO. – twierdzi Janusz Palikot. Pochodzący z Biłgoraja były poseł i lider Twojego Ruchu przedstawia swoją diagnozę i możliwe scenariusze wydarzeń na scenie politycznej.

Bohater książki “Płoną koty w Biłgoraju” uważa, że lider PO, Grzegorz Schetyna, jedynie udaje chęć porozumienia z Nowoczesną, licząc na słaby wynik ugrupowania konkurującego prawie o ten sam elektorat. Następnie zaś zdaniem Palikota, Schetyna planuje przejęcie struktur i wyborców Nowoczesnej.

Taktyka Schetyny i PO jest czytelna. Blefować, że chce się porozumienia i tak dotrwać do czasu wyborów samorządowych. Nowoczesna słabnie, a po samorządówce nie będzie się liczyć, gdyż nie uzyska więcej niż 3% w wyborach do sejmików wojewódzkich. Wówczas Platforma przejmie co ciekawsze osoby z Nowoczesnej oraz dobierze singli z lewicy i być może zawrze koalicję z PSL-em. Powstanie wrażenie, że opozycja zjednoczyła się wokół PO.
W to gra Schetyna. Petru i Nowoczesna z jednej strony próbują dogadywać się z PO, ale widzą, że jest to jałowe i nie na serio, więc jednocześnie szykują się do samodzielnego startu. To samobójcza taktyka, realizująca cele PO.

W związku z tym Palikot proponuje dosyć śmiałe i radykalne rozwiązanie: połączenie sił poprzez wstąpienie działaczy Nowoczesnej do PO i przejęcie władzy w Platformie od środka. Zdaniem Janusza Palikota sama Nowoczesna jest zbyt słaba, jeśli chodzi o start w nadchodzących wyborach samorządowych. Twierdzi też, że po wstąpieniu do PO działacze Nowoczesnej szybko zdominują władze Platformy i jej kierunek polityczny.

Dlatego warto rozważyć zupełne nowum: przejęcie PO przez Nowoczesną poprzez wstąpienie w szeregi Platformy. W wyborach samorządowych trzeba mieć 36 tys. kandydatów i to z dobrymi lokalnie nazwiskami. Ma to tylko PiS, PO i PSL. Żadna nowa partia tego mieć nie może. Aby więc uniknąć klęski, Nowoczesna musi swoją słabość przekuć w siłę. I czymś takim jest wstąpienie do PO.

Razem z frakcją młodych i niezadowolonych z PO da to większość przeciwną Schetynie. Na takim zachowaniu bardzo zyska i odbuduje się Ryszard Petru. Wyróżniające się posłanki Nowoczesnej szybko zdominują klub PO, gdzie są pieniądze i zaplecze. Takie rozwiązanie ma też kapitalną cechę: w ciągu tygodnia spycha PiS do kąta. A o to przecież chodzi.

Pomysł wydaje się ciekawy, choć patrząc na ambicje liderów tak PO, jak i nowoczesnej, wydaje się na chwilę obecną nierealny. Istnieje jednak powiedzenie, że nigdy, nie należy mówić nigdy. Zwłaszcza w polityce.
A co Wy sądzicie o pomyśle Palikota? Czy połączona opozycja ma szanse jak to mówi Palikot “w ciągu tygodnia zepchnąć PiS do kąta”? Czekamy na Wasze opinie i komentarze.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "beretka" dnia 18 marca 2017 o godzinie 16:53:22 napisał:
  A ja polecam piosenkę Młynarskiego.http://teksty.org/wojciech-mlynarski,co-by-tu-jeszcze,tekst-piosenki. W całości zgadzam się z prognozą pana Palikota. Schetyna nie budzi mojego zaufania. A w Nowoczesnej mój kandydat to pani Lubnauer- rzeczowa, mądra kobieta. Szkoda tylko , że szef nie okazał sie być odpowiedzialny.
  6
  10
  R E K L A M A
 • "piejo kury ..." dnia 18 marca 2017 o godzinie 17:59:46 napisał:
  "ałtorytet", który dopiero co biegał z gumowym kutasikiem niech pisze poradniki dla kumpli politykierów pt. " Jak dno stało się mułem" - akurat dla gregorka. Co za niebywały tupet żeby błazen po tylu wpadkach udzielał komukolwiek rad. Lepiej niech produkuje to swoje wino marki "wino" i cicho siedzi bo sam nic dla kraju dobrego nie zrobił jak mógł. A najlepiej niech się zapije żeby już nikt nie oglądał tej miernoty.
  15
  7
 • "Żuk" dnia 18 marca 2017 o godzinie 18:15:34 napisał:
  Palikot to jeden z najbardziej inteligentnych polityków jacy się nam zdarzyli. Nie oceniam tu jego działalności tylko inteligencję.
  10
  12
 • "gość" dnia 18 marca 2017 o godzinie 18:26:46 napisał:
  Nowoczesna ma wielu dobrych posłów, nie mają też nic za plecami i mają pomysły na gospodarkę. Niestety PIS ich niszczy bo wiedzą że są dla dla nich zagrożeniem. Szkoda bo jest w nich spory potencjał w całym kraju
  5
  13
 • "krasnystaw" dnia 18 marca 2017 o godzinie 18:35:18 napisał:
  Panie Danielu dobry tekst jednak warto zwrócić uwagę że w naszym regionie Nowoczesna ma większe szanse na zdobycie elektoratu niż PO. Widać ich aktywność. PO ma za plecami sporo, ludzie są już zniechęceni do przeszłości. Wszystko zależy od sytuacji PISu. Wydaje mi się że za 2 lata sporo jeszcze napsują więc sondaże będą się zmieniać
  4
  6
 • "lawyer" dnia 18 marca 2017 o godzinie 18:48:15 napisał:
  Może Pan Palikot sam wstąpi do PO :-)
  5
  3
 • "wyborca" dnia 18 marca 2017 o godzinie 19:35:50 napisał:
  Palikot na prezydenta ...Zamościa!!!
  5
  10
 • "observer" dnia 18 marca 2017 o godzinie 19:47:35 napisał:
  Podsumowując wypowiedź i dotychczasową działalność J.P. należy powiedzieć: "Temu panu dziękujemy" a ja jeszcze dodałbym - i życzymy zdrowia.
  12
  4
 • "k" dnia 18 marca 2017 o godzinie 21:09:59 napisał:
  A ja stawiam na nową Zamojską Lewicę tzn.Stowarzyszenie Zamość-nasz wspólny dom.Oni właśnie zgarną większość głosów.
  10
  12
 • "mieszkaniec" dnia 18 marca 2017 o godzinie 22:57:57 napisał:
  Przecież to logiczne, że Nowoczesna = Platforma Obywatelska 2.0, a dla pozorów czasem się tam nie zgadzają.
  6
  1
  R E K L A M A
 • "Thomas" dnia 18 marca 2017 o godzinie 23:30:59 napisał:
  KOD, Nowoczesna to już jest historia, o tych projektach należy mówić nie inaczej jak w czasie przeszłym. Palikot ma rację, co do nowoczesnej. Ze swojej strony dodam tylko: to już jest koniec projektu politycznego zwanym nowoczesna - notowania tej partii trwale spadły poniżej 10 % i coraz wiecej pracowni podaje takie a nie inne wyniki, może sam wynik nie jest zły sam w sobie, ale trend spadkowy jest już nie odwrócenia. Z cała pewnością nie wejdzie do przyszłego sejmu, dlatego wiązanie nadziei na kariery w tej partii uważam za nieuzasadnione. ============================================================== Pragnę zwrócić uwagę na pewien fakt - mianowicie na konstruktywne votum nieufności do rządu Beaty Szydło. Premierem który miałby zastąpić Beatę Szydło miał być Grzegorz Schetyna, a nie Ryszard Petru, co w zasadzie oburzyło środowisko Nowoczesnej.Odbyło się to bez konsultacji z klubem nowoczesna, wydaje mi się, że do tego stanowiska mógł być przymierzany Ryszard Petru. Petru nigdy nie krył, że to on musi być premierem. ================================================================ Grzegorz Schetyna faktycznie jest najsprytniejszym lisem w polskiej polityce, a może nawet i kotem - bo jak ten kot w każdej sytuacji potrafi spaść na przysłowiowe cztery łapy. ================================================================= Swego czasu trafnie to podsumował Premier Marek Belka niech Unia Wolności najpierw wygra wybory. Otóż nowoczesna nie tylko nie wygra tych wyborów, ale nie wejdzie do sejmu. W międzyczasie przewidują klika przejść z owoczesnej do Platformy Obywatelskiej.
  6
  3
 • "logiczny" dnia 18 marca 2017 o godzinie 23:41:09 napisał:
  Który polityk może być herbu fallus?
  6
  3
 • "nocny Marek" dnia 19 marca 2017 o godzinie 0:34:32 napisał:
  Gdyby ludzie z Nowoczesnej chcieli być w PO to dawno by się tam zapisali
  1
  1
 • "No name" dnia 19 marca 2017 o godzinie 8:35:17 napisał:
  Przy całej sympatii dla N. to w Zamościu nie mają żadnych szans. Jeżeli średnie wyniki sondaży dają im poparcie na poziomie 8-10% to w samym Zamościu można spodziewać się ok 4-6%. Taki wynik daje 0 mandatów. Jedynym wyjściem jest stworzenie koalicji np. KOD Zamość i/lub Stowarzyszenia Sawickiej i Kwiatkowskiego.
  10
  1
 • "Anonim" dnia 19 marca 2017 o godzinie 9:25:45 napisał:
  kto tego debila jeszcze promuje ?
  5
  2
 • "Znawca" dnia 19 marca 2017 o godzinie 10:13:42 napisał:
  Tylko osoby mało inteligentne dają się manipulować TVNowi i takim miernotom jak Palikot. Tylko osoby bardzo mało inteligentne łykają antypolską propagandę z obcych masmediów i glosują na tak skompromitowane twory jak PO, SLD, Nowoczesna oraz uczestniczą w czymś tak haniebnym dla Polski jak marsze KODu.
  8
  6
 • "Stefa" dnia 19 marca 2017 o godzinie 11:02:48 napisał:
  Przecież niedawno się z PO wypisałam, bo mówią że PO w Zamościu nie ma szans, no to będę kandydować z Nowoczesnej, bo mówią że w Zamościu ma szanse. Co mam teraz robić? Zapisać się z powrotem?
  2
  2
 • "@Krasnystaw" dnia 19 marca 2017 o godzinie 11:06:07 napisał:
  Na hasło zamiatania ulic odpowiedziały Nowoczesnej 4 osoby? Pięć? To rzeczywiście tłum. Jak Nowoczesna chce jedynie zamiatać ulice, to kto się nimi zainteresuje?
  6
  1
 • "andrew" dnia 20 marca 2017 o godzinie 9:19:41 napisał:
  "Wspaniała rada wujku - już wyobrażam sobie minę Schetyny" - cytując klasyka. Panie redaktorze w jakim celu publikuje Pan wypowiedzi osoby która kojarzy się wyłącznie z mową nienawiści i destrukcją polityczną i jako taka nie powinna pojawiać się w życiu publicznym?Chyba że zamierza Pan otworzyć stałą rubrykę pt." Rady Janusza"?
  0
  0
 • "Joker" dnia 20 marca 2017 o godzinie 10:14:58 napisał:
  Janusz P. jak zawsze gada pierdoły. Jak był w PO prowadził solidarne państwo (czy jak to się zwało). Miał pomagać obywatelom i zmieniać stare przepisy na korzyść obywatela. A robił jedno wielkie G (czyli nic). Potem powstał Ruch który też miał zmienić kraj na lepszy, a jedyne co zostało nam w pamięci to legalizacja zielska. Co do jego wibratora i świńskiej głowy.... Teraz .N ma się połączyć z PO ? To już będzie strzał w oba kolana. Dlatego uprzejmie proszę Janusz daj se na luz i idź chłopie zajmij się uczciwą robotą. A nie bawisz się w politykę bo pojęcia o tym to nie masz.
  1
  0
  R E K L A M A
 • "Józef Bąk" dnia 20 marca 2017 o godzinie 10:41:18 napisał:
  Sepleniący Januszek jeszcze POdryguje, a i tak to już jest takie życie pozagrobowe bardziej niż rzeczywistość.
  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomas
Świetny oddział, świetni lekarze. Gdy...
Oneb
Społecznicy tak mają. Co tam błoto, c...
sssa
W naszym regionie już lepiej wypadł Gr...
ad111
Historia przedstawiana w podręcznikach ...
.
Tylko Droga Krzyżwa i Jasełka to trady...
observer
do poprzednika - jasełka i Droga Krzyż...
observer
a dlaczego redakcja nie zamieściła prz...
obiektyw
"roman2" = to nie tylko świnia, ale wie...
.
Tylko po co te inscenizacje?...
KL.
Zamość nie dostał się w ręce wojsk ...
TORRES20400
Każdy Wieśniak może sobie zakupić "b...
Włodek
Też głosowałem w tym sondażu, tyle ...
pacjent
Z autopsji (inna dziedzina medycyny): mi...
KL.
I co z tych filtrów? Głosowałem z trz...
na poprawę hum...
"Przychodzi kobieta do lekarza. Lekarz: ...
na pohybel heJt...
https://portalzamojski.pl/wiadomosci/pol...
TORRES20400
A czemu od razu w dziurawych? Całe som....
ten s.....n2040...
Prawdziwy burak w dziurawych gumofilcach...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny