R E K L A M A

Z I P

Sport | ZamośćDaniel Czubara25 listopada 2016 FACEBOOK | 4421 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 3 komentarze ()

Padwa znowu wygrywa!

Piłka ręczna. Fot. Wikipedia

R E K L A M A    B O A R D

Wygrana Padwy Zamość z rezerwami Azotów Puławy 30:27 (11:12) nie jest wielką niespodzianką. Jednak okoliczności zwycięstwa nad outsiderem są wyjątkowe. Zamościanie zdobyli komplet punktów dzięki szaleńczej pogoni w końcówce derbów Lubelszczyzny.

Puławianie w dotychczasowych spotkaniach nie zdobyli choćby punktu i taki stan rzeczy można uznać za dość dużą niespodziankę. Przed spotkaniem z ostatnią drużyną w tabeli nikt w ekipie Padwy Zamość nie szykował się jednak na łatwą przeprawę. Wręcz przeciwnie, drugoligowe derby województwa lubelskiego zapowiadały się arcyciekawie i rzeczywiście takie były.
Gospodarze z Puław w pełni skorzystali z swoich przywilejów i sięgnęli po kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu występującego w PGNiG Superlidze. Szczególnie interesująco zapowiadał się występ Kacpra Adamczuka, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w Padwie Zamość. Na ławce trenerskiej Azotów oprócz pierwszego szkoleniowca Piotra Dropka pojawił się Bartosz Jurecki, legendarny obrotowy reprezentacji Polski.
Przez znaczną część spotkania wszystko wskazywało na to, że mobilizacja puławian może przynieść im pierwsze punkty w sezonie. Szczególnie we znaki byłym kolegom z drużyny dał się Adamczuk, który rzucił dla Azotów aż 12 goli.
W 46 min miejscowi prowadzili 24:18. Po meczu? Nic z tych rzeczy, zamościanie wyciągnęli wnioski i bardziej skrupulatnie przypilnowali Adamczuka, który szczególnie niebezpieczny był w rzutach z drugiej linii. W ataku również sytuacja uległa znacznej poprawie.

Do końcowej syreny żółto-czerwoni trafili aż 12 razy tracąc tylko trzy gole. Szczególnie aktywny w tej fazie meczu był Szymon Fugiel.
– Łącznie rzucił on aż osiem goli, z czego cztery w kluczowej końcówce. Szymon zagrał na własną prośbę, ponieważ w ostatnich dniach zmagał się z bólem pleców – powiedział Tomasz Czerwonka, trener Padwy.
Bardzo dobry powrót na ligowe parkiety zaliczył Piotr Styk. Nasz rozgrywający w pierwszym meczu sezonu z Glorią Katowice zwichnął bark. Po urazie nie ma już śladu, a dziewięć goli w Puławach jest tego najlepszym dowodem.
Było to zaległe spotkanie z 5. kolejki. W najbliższy weekend zespół trenera Czerwonki będzie pauzował.

AZOTY II PUŁAWY – PADWA ZAMOŚĆ 27:30 (12:11)
Padwa: Mróz, Buchcic Bąk – Styk 9, Litwińczuk 9, Fugiel 8, Adamczuk 2, Romańczuk 1, Samoszczuk 1, Sałach, Gałaszkiewicz, Sobczak, Maroszek, Działa, Wańkowicz.
Sędziowali: Cezary Figarski i Dariusz Żak (Radom). Kary: Padwa – 6 min.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "janzam" dnia 25 listopada 2016 o godzinie 16:51:39 napisał:
  Gratulacje! Tak trzymać.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "BRB" dnia 25 listopada 2016 o godzinie 18:14:38 napisał:
  Jakby ktoś szukał tabelki to poniżej wstawiam link do związku piłki ręcznej w Polsce z aktualną tabelą. PS. Padwa na 6 miejscu jest :D http://zprp.pl/zprp/rozgrywki/ii-liga/slaska-ii-liga-mezczyzn-gr-4-wyniki
  0
  0
 • "MKS Padwa" dnia 28 listopada 2016 o godzinie 21:35:00 napisał:
  Zapraszamy do odwiedzania całkowicie nowej strony internetowej MKS Padwa Zamość. Pod adresem http://www.padwazamosc.pl/ znajdziecie aktualności z życia klubu, a także garść informacji o imprezach, które organizujemy. Pozdrawiamy i do zobaczenia na naszych meczach. Najbliższe już 11 grudnia z MOSiR Bochnia.
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Oneb
Ptaszki ćwierkają, że ktoś wyszedł ...
Taka kasa ! Więcej niż Prezydent. Nies...
Oneb
Ptaszki ćwierkające, że kandydatką n...
...
Hahahahhhah .... akcje Krajowej Spółki...
lewicowy
karteczka bredzisz. Zamojskie SLD weszł...
ad111
Daltego cały ten "news" wyjęty jest ni...
fucha
A po co radnemu Niziołowi twój głos. ...
fucha
Po co tak się pchać na ten urząd Prez...
z_boku
Zamość tylko mignął w tym spocie, ż...
observer
geriatria klimakteryjna + wieloobrotowo-...
karteczka
Stare dzieje . Wydaje się , że koledzy...
ad111
Filmik słabiutki, nie ma się czym eksc...
por.zUbek
Nie narodowy tylko partyjny..Reszta zgod...
por.zUbek
@K - przypominam , że mieliśmy przyśp...
nauczyciel
To i tak nic, w porównaniu z wprowadzan...
lalala
Trenerem Kryształu od nowego sezonu p. ...
abc
Panie Nizioł dlaczego tak daleko? Pierw...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny