Społeczeństwo i patriotyzmRedakcja10 lipca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Okulary dla Afryki

R E K L A M A    B O A R D

Trwa III ogólnopolska zbiórka używanych okularów – Okulary dla Afryki. Organizatorem zbiórki jest Fundacja Okuliści dla Afryki z siedzibą w Katowicach, a jej celem jest zebranie używanych okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych, które będą podarowane potrzebującym osobom w krajach Afryki podczas misji medycznych organizowanych przez Fundację.

Podczas naszych misji w krajach kontynentu afrykańskiego badamy wzrok osobom, które nie mają takiej możliwości na co dzień. Wizyta u specjalisty oznacza daleką wyprawę, do tego dochodzą koszty wizyty, ewentualnie leków i okularów. Większości osób po prostu na to nie stać. Dlatego! Kilka razy w roku wyruszamy z naszą Mobilną Kliniką w miejsca, o których świat zdaje się nie pamiętać… Na misji przede wszystkim przepisujemy leki i okulary. Te pierwsze – przekazują nam firmy farmaceutyczne w postaci darowizn. Te drugie – otrzymujemy od Was!!! Do tej pory udało nam się zebrać ponad 35 tysięcy okularów korekcyjnych!!! Przyłącz się i pomóż pobić ten rekord!!! – zachęca Fundacja.

Zbiórka trwa w terminie od 01.07.2019 do 30.09.2019 r.

Co jest zbierane?

– przede wszystkim okulary przeciwsłoneczne dla dzieci i dorosłych
– używane okulary korekcyjne dla dzieci i dorosłych o wartościach plusowych i minusowych, ale bez wartości cylindrycznych (korygujących astygmatyzm)

Jak przygotować okulary?

– Najpierw sprawdź czy okulary są w dobrym stanie, tzn. czy szkła nie są porysowane (zwłaszcza w centrum!), czy są kompletne i mają wszystkie elementy oprawy! W innym wypadku nie będą spełniały dobrze swojej funkcji.
– Wyczyść okulary wodą z płynem do mycia naczyń – w Afryce jest problem z wodą, nie ma jak wyczyścić ich na miejscu.
– Jeżeli znasz moce swoich okularów – opisz je. Jeśli nie znasz – odwiedź najbliższego optyka, on na pewno chętnie pomoże. Nasza sprawdzona metoda opisywania: mała karteczka, na której opisane są moce oka prawego (OP) i oka lewego (OL) – najlepiej w tej kolejności.
– Każde opisane okulary należy zapakować do małego (najtańszego) woreczka foliowego. Bardzo prosimy, żeby nie zawiązywać woreczków – w trakcie pracy w terenie priorytetem są pacjenci, nie chcemy tracić czasu na odwiązywanie woreczków przy 100 osobach czekających w kolejce do badania. Nie chcemy ich też rozrywać. Te woreczki stanowią później substytut futerału na okulary – są cennym dodatkiem. Dlaczego nie pakujemy okularów w futerał? Jest ciężki i zajmuje dużo miejsca, podczas pakowania walizek na misje liczy się każdy gram i każdy milimetr!!!
– Tak przygotowane okulary, w zależności od ilości, zapakuj do koperty lub kartonowego pudełka. Pudełko można wyłożyć czymś miękkim, papierem lub folią bąbelkową, żeby zabezpieczyć okulary przed uszkodzeniem.

Jakich okularów nie zbieramy?

Przede wszystkim nie zbieramy okularów korygujących astygmatyzm (z tzw. cylindrami). Nie zbieramy okularów uszkodzonych (porysowane w centrum, uszkodzone oprawy, brakujące elementy), niekompletnych (same oprawy lub szkła) oraz okularów progresywnych.

Czy zbieramy też etui na okulary?

Nie zbieramy etui. Wysyłając paczkę czy pakując walizkę na misję liczy się każdy gram i centymetr wolnej przestrzeni. Pakujemy okulary w foliowe woreczki śniadaniowe, dzięki czemu możemy w 1 paczce zmieścić więcej okularów i jest ona znacznie lżejsza, co niewątpliwie wpływa na koszty transportu.

Gdzie wysyłamy?

OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii
ul. Nowa 8
43-600 Jaworzno
tel. (32) 627 83 98

OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii
ul. Górska 19
43-300 Bielsko-Biała
tel. (33) 816 25 78

Co będzie nam miło odebrać w paczce z okularami?

Zapraszamy do:

– dzielenia się zdjęciami z prowadzonych zbiórek, którymi możemy podzielić się i pokazać Państwa wsparcie w ramach komunikacji działalności „Okulistów dla Afryki” i zbiórki „Okulary dla Afryki” (otrzymanie zdjęcia będziemy traktować jako jednoznaczną zgodę na jego publikację)
– dołączania do paczek z okularami listów lub rysunków.

Uwagi praktyczne:

Zbiórka okularów nigdy nie kończy się w jej ostatnim dniu. Cała praca dopiero wtedy się zaczyna! Wszystko robimy własnymi siłami – segregujemy, czyścimy, opisujemy, pakujemy! W akcję przygotowania okularów na misje włączają się członkowie Fundacji, ich rodziny i znajomi, pracownicy Okulus Plus, harcerze oraz inne osoby o wielkim sercu! Aby ułatwić nam zadanie, odciążyć z ilości pracy – zwracamy się z ogromną prośbą!

Wszystkie firmy optyczne wysyłające do nas okulary bardzo prosimy o opisanie mocy szkieł w okularach.

Nasza sprawdzona metoda opisywania: każde okulary powinny zostać zapakowane do małego (najtańszego) woreczka foliowego razem z małą kartką, na której napisane są moce oka prawego (OP) i oka lewego (OL) najlepiej w tej kolejności. Bardzo prosimy, żeby nie zawiązywać woreczków – w trakcie pracy w terenie priorytetem są pacjenci, nie chcemy tracić czasu na odwiązywanie woreczków przy 100 osobach czekających w kolejce do badania. Nie chcemy ich też rozrywać. Te woreczki stanowią później substytut futerału na okulary – są cennym dodatkiem dla naszych pacjentów w Afryce. Nigdy nie mieli okularów i jest to dla nich przedmiot bardzo cenny.

Prowadzisz już zbiórkę? Powiedz o tym całemu światu!!!

Regulamin zbiórki znajdziesz TUTAJ.

III ogólnopolska zbiórka używanych okularów – Okulary dla Afryki została zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem 2019/2400/OR.

Masz pytanie odnośnie zbiórki? Zajrzyj TUTAJ!

Jeśli wciąż nie znalazłeś odpowiedzi – napisz do Fundacji: kontakt@okuliscidlaafryki.pl lub w wiadomości na FB

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Zamojska Konopi...
Osiedle domków jednorodzinnych w Zamoś...
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Thomas
Kontra@ nie po to w demokratycznych wybo...
Thomas
[b]Rozczarowuje mnie Andrzej Wnuk i to n...
kontra
1. Veolia pisze-"przeciwnicy budowy spal...
Paweł
Informacje są nieprawdziwe. Minimum trz...
Antyklerykał
Powaliła mnie Twoja argumentacja. Choci...
aaa
A u Ciebie pewnie w domu sam sie zabawia...
ak
Może jednak byś poszukał tych leków ...
observer
Czym? gokartami?...
Zamościak
A niech jedzie w pisdu....
z_boku
To musi być czarownica, bo ja bym się ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018