R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzmHenryk Szwarcwaldzki11 marca 2016

Ogrodzenie dla os. Świętego Piątka

Budżet obywayelski w Zamościu, grafika: roztocze.net

R E K L A M A    B O A R D

R E K L A M A    B O X  I
R E K L A M A    B O X  II

Mieszkańcy osiedla Świętego Piątka w najbliższy poniedziałek, 14 marca zadecydują o projekcie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Miejsce zebrania SP nr 6, ul. Orla 5, godzina 17.00

Budżet Obywatelski to pieniądze o wydaniu których bezpośrednio decydują mieszkańcy, bez pośrednictwa radnych czy urzędników.  Projekty można było zgłaszać w pierwszym półroczu 2015 roku, następnie są one weryfikowane pod kątem możliwości budżetowych,  technicznych i formalno-prawnych.  Limit wydatków na osiedle to 100 000 zł.

W tym roku na osiedlu Świętego Piątka głosowany będzie tylko jeden projekt:

 1. Budowa ogrodzenia zespołu boisk sportowych wraz z ogrodzeniem placu zabaw nad Łabuńką na Osiedlu Świętego Piątka.

W ubiegłym roku z Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy osiedla wybrali projekt “Budowa monitoringu wraz z rozbudową placu zabaw na terenie zespołu boisk na osiedlu Świętego Piątka”. Projekt został zrealizowany, a jego koszt wyniósł 104 729 zł.  Wykonawcy projektu: ZELCOM z Zamościa i APIS z Jarosławia.

Harmonogram zbliżających się zebrań na pozostałych osiedlach:
os. Majdan –  16.03.2016 r. – Zespół Szkół Katolickich, ul. Sikorskiego 11
os. Orzeszkowej-Reymonta –  18.03.2016 r. – ZS nr 3, ul. Orzeszkowej 43

Wszystkie zebrania rozpoczynają się o godzinie 17.00

O każdym zebraniu będziemy przypominać na kilka dni przed nim, dodatkowo można sprawdzić terminy zebrań w naszym kalendarzu na stronie kalendarz.roztocze.net

Autor: Henryk Szwarcwaldzki
Ty już wiesz. Teraz podziel się tym na Facebooku ze znajomymi.
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie? Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0 . Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.

R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Przyjaciel" dnia 11 marca 2016 o godzinie 14:10:33 napisał:
  Skoro w zeszłym roku wykonano monitoring terenów zespołu boisk na osiedlu Świętego Piątka to wydaje mi się, że jest to wystarczające zabezpieczenie . Po co zatem jeszcze ogrodzenie. Czy to oznacza , ze w przyszłym roku będzie forsowany kolejny wniosek aby dodatkowo ogrodzenie wzmocnić drutem kolczastym ? Przed czym i przed kim tak bardzo chcemy chronić funkcjonujące tam obiekty sportowe ? Z jednej strony reklamujemy Zamość jako twierdzę otwartą a z drugiej strony sami ją zamykamy . Ogradzamy już osiedla, ogrody, place zabaw a teraz czas na osiedlowe obiekty sportowe. Jak tak dalej pójdzie to kolejnym ogrodzonym terenem będą chodniki, ścieżki rowerowe , etc aż w końcu przyjdzie czas na Starówkę Czy ogrodzenie zespołu boisk sportowych Świętego Piątka oznacza , ze mieszkaniec np. os."Promyk" nie będzie mógł z nich skorzystać ? Czy turysta zachęcony spotem „Zamość- twierdza otwarta” , który zechce pograć sobie w tenisa to nie będzie mógł tego uczynić na w/w boiskach ? Czy boiska te są własnością li tylko mieszkańców osiedla Świętego Piątka i tylko oni mogą z nich korzystać ? A może idąc za ciosem twórzmy osiedlowe brygady bojowe, których zadaniem będzie ochrona ogrodzonych boisk ( fundusze na ich działalność można będzie pozyskać np. przy okazji przyszłorocznych budżetów obywatelskich ..... ) Czy przypadkiem nie zagalopowaliśmy się i nie popadamy w skrajność ? Przecież nie wszyscy mieszkańcy Zamościa mają na swoich osiedlach warunki do budowy obiektów sportowych. Co na to nasi Radni i Władze Miasta ? Czy o rozwoju fizycznym w Zamościu można jedynie dyskutować na sesjach ..... ?
  0
  0
 • R E K L A M A
 • "Bart" dnia 11 marca 2016 o godzinie 17:52:50 napisał:
  Myślę, że ogrodzenie jest jako zabezpieczenie od rzeki.. Grałem tam nie raz i widziałem jak wiele razy piłka lądowała w rzece.
  0
  0
 • "mieszkaniec oś. Św. Piątka" dnia 11 marca 2016 o godzinie 22:26:33 napisał:
  Mieszkańcy osiedla Świętego Piątka w najbliższy poniedziałek, 14 marca zadecydują o projekcie w ramach Budżetu Obywatelskiego. ..... W tym roku na osiedlu Świętego Piątka głosowany będzie tylko jeden projekt: Budowa ogrodzenia zespołu boisk sportowych wraz z ogrodzeniem placu zabaw nad Łabuńką na Osiedlu Świętego Piątka. Czyli jak ma wyglądać głosowanie? Być albo nie być? Mam zagłosować czy chcę czy nie chcę ogrodzenia? To chyba raczej oczywiste jaki projekt przejdzie.
  0
  0
 • "Muuu" dnia 13 marca 2016 o godzinie 11:55:09 napisał:
  Zazwyczaj jest to głosowanie jawne przez podniesienie ręki, jak jest jeden projekt. A czy być czy nie? Warto, zawsze będzie można się zapytać dlaczego tylko jeden projekt.
  0
  0
 • "b" dnia 13 marca 2016 o godzinie 12:02:24 napisał:
  Nie mieli pomysłów na więcej??? Nic im nie potrzeba??
  0
  0


UWAGA!! Komentarze zawierajace więcej niż 1 link(adres strony) są blokowane automatycznie przez system antyspamowy. Publikacja ich wymaga interwencji administratora. Aby opublikować więcej niż jeden link zalecamy publikację ich w kolejnych komentarzach.

Zapoznałem się z regulaminem usługi dostępnym na stronie(www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

do Harry może ... 26 minut temu
Łatwo to się wygrywa z poparciem PiS.....
Popieram przedmówców odnośnie zachodn...
brudny Harry
łatwo dawać zniżki, gdy się nie bier...
roadrunner
Jak można przeczytać powyżej, najwię...
Kmicic
Jak tu ktoś się podpisał " Socjalizm ...
Zamość
Ul.Dzieci Zamojszczyzny nie jest obwodni...
Ok
Panie radny od prądu a ja jako mieszkan...
z
Pewnie są miasta w Polsce których komu...
ak
Do "z_boka".A dlaczego nie dla tych,któ...
ak
W zamojskim garnizonie przypada chyba na...
PAWEŁ
Dlatego takie "menelstwo" na starówce...
do observer
Proponuję zaobservować działalność ...
Socjalizm albo ...
Socjaliści z PiS chcą, aby sytuacja na...
Zuza
A jakby tak wszystkie bilety były po 2 ...
asdww
Zygmunt - Ty się w ogóle nie zmieniłe...
observer
towarzysze pisuary - kupcie sobie ołów...
No to widzę pierwszy sukces nowej wład...
Justyna
Oczywista próba obejścia przepisów wy...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2017 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017