R E K L A M A

Z I P

Społeczeństwo i patriotyzmHenryk Szwarcwaldzki11 marca 2016 FACEBOOK | 4180 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 5 komentarzy ()

Ogrodzenie dla os. Świętego Piątka

Budżet obywayelski w Zamościu, grafika: roztocze.net

R E K L A M A    B O A R D

Mieszkańcy osiedla Świętego Piątka w najbliższy poniedziałek, 14 marca zadecydują o projekcie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Miejsce zebrania SP nr 6, ul. Orla 5, godzina 17.00

Budżet Obywatelski to pieniądze o wydaniu których bezpośrednio decydują mieszkańcy, bez pośrednictwa radnych czy urzędników.  Projekty można było zgłaszać w pierwszym półroczu 2015 roku, następnie są one weryfikowane pod kątem możliwości budżetowych,  technicznych i formalno-prawnych.  Limit wydatków na osiedle to 100 000 zł.

W tym roku na osiedlu Świętego Piątka głosowany będzie tylko jeden projekt:

 1. Budowa ogrodzenia zespołu boisk sportowych wraz z ogrodzeniem placu zabaw nad Łabuńką na Osiedlu Świętego Piątka.

W ubiegłym roku z Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy osiedla wybrali projekt “Budowa monitoringu wraz z rozbudową placu zabaw na terenie zespołu boisk na osiedlu Świętego Piątka”. Projekt został zrealizowany, a jego koszt wyniósł 104 729 zł.  Wykonawcy projektu: ZELCOM z Zamościa i APIS z Jarosławia.

Harmonogram zbliżających się zebrań na pozostałych osiedlach:
os. Majdan –  16.03.2016 r. – Zespół Szkół Katolickich, ul. Sikorskiego 11
os. Orzeszkowej-Reymonta –  18.03.2016 r. – ZS nr 3, ul. Orzeszkowej 43

Wszystkie zebrania rozpoczynają się o godzinie 17.00

O każdym zebraniu będziemy przypominać na kilka dni przed nim, dodatkowo można sprawdzić terminy zebrań w naszym kalendarzu na stronie kalendarz.roztocze.net

Autor: Henryk Szwarcwaldzki
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Tagi, hashtagi i słowa klucze: , ,
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "Przyjaciel" dnia 11 marca 2016 o godzinie 14:10:33 napisał:
  Skoro w zeszłym roku wykonano monitoring terenów zespołu boisk na osiedlu Świętego Piątka to wydaje mi się, że jest to wystarczające zabezpieczenie . Po co zatem jeszcze ogrodzenie. Czy to oznacza , ze w przyszłym roku będzie forsowany kolejny wniosek aby dodatkowo ogrodzenie wzmocnić drutem kolczastym ? Przed czym i przed kim tak bardzo chcemy chronić funkcjonujące tam obiekty sportowe ? Z jednej strony reklamujemy Zamość jako twierdzę otwartą a z drugiej strony sami ją zamykamy . Ogradzamy już osiedla, ogrody, place zabaw a teraz czas na osiedlowe obiekty sportowe. Jak tak dalej pójdzie to kolejnym ogrodzonym terenem będą chodniki, ścieżki rowerowe , etc aż w końcu przyjdzie czas na Starówkę Czy ogrodzenie zespołu boisk sportowych Świętego Piątka oznacza , ze mieszkaniec np. os."Promyk" nie będzie mógł z nich skorzystać ? Czy turysta zachęcony spotem „Zamość- twierdza otwarta” , który zechce pograć sobie w tenisa to nie będzie mógł tego uczynić na w/w boiskach ? Czy boiska te są własnością li tylko mieszkańców osiedla Świętego Piątka i tylko oni mogą z nich korzystać ? A może idąc za ciosem twórzmy osiedlowe brygady bojowe, których zadaniem będzie ochrona ogrodzonych boisk ( fundusze na ich działalność można będzie pozyskać np. przy okazji przyszłorocznych budżetów obywatelskich ..... ) Czy przypadkiem nie zagalopowaliśmy się i nie popadamy w skrajność ? Przecież nie wszyscy mieszkańcy Zamościa mają na swoich osiedlach warunki do budowy obiektów sportowych. Co na to nasi Radni i Władze Miasta ? Czy o rozwoju fizycznym w Zamościu można jedynie dyskutować na sesjach ..... ?
  0
  0
  R E K L A M A
 • "Bart" dnia 11 marca 2016 o godzinie 17:52:50 napisał:
  Myślę, że ogrodzenie jest jako zabezpieczenie od rzeki.. Grałem tam nie raz i widziałem jak wiele razy piłka lądowała w rzece.
  0
  0
 • "mieszkaniec oś. Św. Piątka" dnia 11 marca 2016 o godzinie 22:26:33 napisał:
  Mieszkańcy osiedla Świętego Piątka w najbliższy poniedziałek, 14 marca zadecydują o projekcie w ramach Budżetu Obywatelskiego. ..... W tym roku na osiedlu Świętego Piątka głosowany będzie tylko jeden projekt: Budowa ogrodzenia zespołu boisk sportowych wraz z ogrodzeniem placu zabaw nad Łabuńką na Osiedlu Świętego Piątka. Czyli jak ma wyglądać głosowanie? Być albo nie być? Mam zagłosować czy chcę czy nie chcę ogrodzenia? To chyba raczej oczywiste jaki projekt przejdzie.
  0
  0
 • "Muuu" dnia 13 marca 2016 o godzinie 11:55:09 napisał:
  Zazwyczaj jest to głosowanie jawne przez podniesienie ręki, jak jest jeden projekt. A czy być czy nie? Warto, zawsze będzie można się zapytać dlaczego tylko jeden projekt.
  0
  0
 • "b" dnia 13 marca 2016 o godzinie 12:02:24 napisał:
  Nie mieli pomysłów na więcej??? Nic im nie potrzeba??
  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:


UWAGA!! Pamiętaj że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.

TORRES20400
@"antyklerykał"; a to mierzysz "poziom ...
zamościak
"antyklerykał" ! znowu wąchasz ?, a ta...
antyklerykał
Jak zwykle "merytoryczne" argumenty, nie...
Czesław
A od kiedy to politycy decydują jakie p...
TORRES20400
Dajta na wstrzymanie. Bo zaraz będzie, ...
ak
Dla prostaków jest to "budyneczek", dla...
michał
Głupi byłeś,głupi jesteś i głupi b...
TORRES20400
@"antyklerykał"; jest mi bardzo przykro...
antyklerykał
A niepełnosprawni od urodzenia muszą p...
STYX
Ja w Statoil kupiłem benzynę, gdzie te...
.
Dlaczego scena ma wrócić na Rynek Wiel...
.
Zawsze podziwiałem dekarzy, w życiu ni...
K.
Już o tym gdzieś czytałem. "Dziennik ...
Czesław
Szukają frajerów do oszukania. Najlepi...
eli
fajna inicjatywa, dzięki takim działan...
K.
Kiedy wrócą ławki na ryneczek? Była ...
Eeee
Zamość bardzo zdziadział. Parkingowa ...
kronikarz
20 minut krócej na trasie Zamość - Lu...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny