Od redakcjiRedakcja16 marca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 35 komentarzy

Od redakcji: Komentarze w roztocze.net

frustrat, fot. pixabay.com
R E K L A M A    B O A R D

W roztocze.net komentarze są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Jednak ze względu na dobro naszych czytelników i wasze oczekiwania podjęliśmy kroki mające na celu ograniczenie fali hejtu* na łamach naszego serwisu.

Niezmiennie naruszenia prawa możecie zgłaszać na adres: kontakt24(at)roztocze.net (oraz adres redakcji) lub osobiście w biurze na ul. Grodzkiej, do czego was zachęcamy.

Komentarze naruszające prawo, dobre imię i godzące w uczucia innych zgłoszone do naszej redakcji są ukrywane. Adresy IP użytkowników których aktywność na roztocze.net wskazuje na trolling i hejting są zabezpieczane i przekazywane odpowiednim służbom.

Póki co znawcy tematu i netykiety (zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie, etykieta obowiązująca w sieci) podają jedną, uniwersalną metodę obchodzenia się z trollami i hejterami.

W slangu internetowym mówi ona:
nie karmić trolla

Zgadzamy się z tym, nie ma sensu wchodzić w jakąkolwiek dyskusję z kimś, kto swoim zachowaniem podważa elementarne zasady dyskusji i nie szanuje rozmówcy.

Z trollem nikt nie wygra. Sprowadzi on przeciwnika do swojego poziomu i pokona doświadczeniem. Trolla możemy tylko ignorować.


Żeby usprawnić korzystanie z komentarzy i dać wam możliwość reagowania na nie, wprowadziliśmy kilka udogodnień.

1 zmiana to możliwość odpowiedzi na komentarz. Mamy nadzieję że usystematyzuje to dyskusję pod artykułami. A komentarze będą pojawiały się w wątkach tematycznych.

2 zmiana szczególnie ucieszy czytelników którzy zgłaszali nam do tej pory, iż część komentarzy im się nie podoba. Teraz to Wy drodzy czytelnicy będziecie decydować czy dany komentarz będzie na stronie czy z niej zniknie. W momencie kiedy liczba zgłoszeń dla komentarza osiągnie wartość krytyczną – komentarz zgłoszony zostanie do MODERACJI czyli przeniesie się automatycznie w oddzielną kategorię i zniknie ze strony aż do momentu jego weryfikacji. Weryfikację będzie przeprowadzał dział IT raz dziennie lub rzadziej jeśli zgłoszonych komentarzy nie będzie dużo. Zgłaszanie komentarzy jest zabezpieczone na kilku poziomach żeby uniknąć nadużyć. Część z ukrytych komentarzy może wrócić, inne na zawsze pozostaną ukryte.

Czekamy na wasze sugestie i opinie na temat tej zmiany.

Możemy również zdradzić że to nie koniec zmian na lepsze.

* Trolling to jedno z bardziej niepokojących zjawisk społecznych, z którym nie tylko czytelnicy roztocze.net mają do czynienia w internecie. Proceder trolli i hejterów, w tym również nękanie, często bardzo szkodzi lub nawet prowadzi do tragedii.

Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników sieci, którzy drwią, denerwują lub szkalują innych, mamy dla Ciebie złą wiadomość. Ale wcześniej wyjaśnienie czym jest „trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie, w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.” źródło: wikipedia.org

 

Co ciekawe, niektórzy uczynili z trollingu i hejtingu swój zawód. Osoba taka, na zlecenie wpływa i zmienia opinie internautów na temat produktu lub marki. Inni chcą po prostu obrażać pozostałych internautów gdzie się tylko da i chętnie korzystają z okazji do uprzykrzania komuś życia na forach dyskusyjnych, portalach społecznościowych czy choćby w komentarzach pod artykułami w roztocze.net. 

Internet daje złudzenie anonimowości. Złudzenie to dobre określenie, a mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki. Co ważniejsze szeroko rozumiany internet wypowiedział wojnę trollom i hejterom. Są już dostępne narzędzia które utrudniają internetowym frustratom życie. Cały czas są również opracowywane nowe.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 9.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "k" dnia 16 marca 2018 o godzinie 8:51:20 napisał:
  Wolność słowa! Wolność słowa! Myślicie,że ktoś będzie wam donosił ?!?? nonsens
  R E K L A M A
  • "donosioko" dnia 16 marca 2018 o godzinie 9:06:00 napisał:
   toś pojechał z tym donoszeniem "k" bezcenne
 • "Troll" dnia 16 marca 2018 o godzinie 13:13:56 napisał:
  oczywiscie ze beda donosic ps a czemu nie da sie odpowiedziec na odpowiedz :) :P
  • "Gabriela Korkosz" dnia 16 marca 2018 o godzinie 15:08:57 napisał:
   Na razie ograniczyliśmy Odpowiedź na Odpowiedź żeby zachować jak najlepszą czytelność komentarzy (okna odpowiedzi były coraz węższe). Testujemy i sprawdzamy to rozwiązanie, nie wykluczamy wprowadzenia tej możliwości.
 • "ad111" dnia 16 marca 2018 o godzinie 13:49:13 napisał:
  Możecie wyłączyć to badziewie "pokochaj nas na FB", bo to jest irytujące, to wyskakujące okienko...?
  • "Gabriela Korkosz" dnia 16 marca 2018 o godzinie 15:18:53 napisał:
   Ograniczyliśmy wyskakiwanie okienka 1/na sesję - przemyślimy czy nie zmienić 1/na Użytkownika/okres czasu. Dopisaliśmy do listy skarg i zażaleń. Rozpatrzymy w rozsądnym terminie. Zachęcamy jednocześnie do pokochania nas na FB. :)
  • "ad111" dnia 16 marca 2018 o godzinie 16:38:28 napisał:
   Dzięki za reakcję, już jest lepiej...:)
 • "śmierć na pasach" dnia 16 marca 2018 o godzinie 14:50:59 napisał:
  Portal wyszedł z inicjatywą, bo Małgorzata się zdenerwowała?
 • "TORRES20400" dnia 16 marca 2018 o godzinie 14:57:22 napisał:
  Droga Redakcjo! A może by tak wprowadzić możliwość logowania (nie obowiązkową). Skończyłoby się zawłaszczanie nicków. czasami zdarza się, że napotykam komentarze podpisane moim nickiem, których nie napisałem. Zauważyłem też, że inni stali użytkownicy też mają z tym problem. Swoją drogą, nie zauważyłem jakiegoś ogromnego trollowania na Waszym portalu - system "łapek" wydawał się wystarczający.
  • "Gabriela Korkosz" dnia 16 marca 2018 o godzinie 15:05:44 napisał:
   Rozważamy powrót do logowania. Będziemy informować jak zapadną decyzje. Cieszy nas że nie jest to ogromne zjawisko, ale chcemy żeby było jeszcze mniejsze. Pozdrawiam w imieniu całego zespołu roztocze.net
  • "zainteresowany" dnia 16 marca 2018 o godzinie 16:41:40 napisał:
   i tak zle i tak niedobrze, nie chce mi sie logowac i pamietac nowych loginow i hasel i pewnie nie bede komentowac wtedy ale czy ewentualny problem z zawlaszczaniem nicku mozna rozwiazac jesli sie da technicznie poprzez niemozliwosc podpisania komentarzy nickiem kogos kto ma taki login na stronie (czy daloby sie wymusic takie sprawdzania podczas dodawania komentarza?) ps jeszcze jedna rzecz mi sie nie podoba w komentarzach, nie da sie zrobic akapitu albo zaczac od nowej linijki, bo mimo ze nacisne ten enter to i tak pozniej po dodaniu wszystko jest zlepione jednym ciągiem, czasami to zaburza czytelnosc tekstu
  • "zainteresowany" dnia 16 marca 2018 o godzinie 16:46:50 napisał:
   czyli: częsciowe logowanie, ci co beda chcieli miec login to sie zaloguja a ci co nie chca zeby nie mogli opublikowac komentarza podpisujac loginem zarejestrowanym w bazie (jakis komunikat przy probie dodania komentarza ze login istnieje, zaloguj sie albo zmien nick)
  • "Gabriela Korkosz" dnia 17 marca 2018 o godzinie 16:43:08 napisał:
   Przejście do nowego akapitu (enter) można zrobić wpisując bez spacji < br >

   np. tekst tekst tekst (< br >)
   tekst tekst tekst

   W nowym oknie jest również dodatkowe menu umożliwiające dodanie
   1. pogrubienia < strong > tekst tekst < /strong >
   2. kursywy < em > tekst tekst < /em >
   3. linku
   4. bloku cytatu < blockquote >
   tekst tekst
   < /blockquote >
 • "." dnia 16 marca 2018 o godzinie 15:16:58 napisał:
  Super pomysł. Popieram cenzure w komentarzach. W końcu będzie spokój i kultura a nie chamstwo.
 • "." dnia 16 marca 2018 o godzinie 15:20:21 napisał:
  Mam jeszcze sugestie dla redakcji. Jak będziecie blokować trollów po ip to spróbujcie rozwiązć to jakoś mądrze bo w Zamościu ludzie dzielą sie łączem w osiedlach na klatkach schodowych czyli 1 osoba bierze abonament na 120 mbit i dzielą z sąsiadami na 6 osób i każdy ma 30 mbit prędkości. Wtedy zablokowanie trolla wg ip spowoduje że normalni ludzie nie będą mogli pisać komentarzy. Ja proponuje zrobić logowanie na komentarze czyli jak ktoś coś przeskrobie to zablokujecie mu konto i już.
  • "Gabriela Korkosz" dnia 16 marca 2018 o godzinie 15:27:12 napisał:
   Dziękujemy. Zgadzamy się że blokowanie IP nie jest skuteczną metodą. Rozważamy kilka opcji.
 • "Anonim" dnia 16 marca 2018 o godzinie 20:47:36 napisał:
  "2 zmiana szczególnie ucieszy czytelników którzy zgłaszali nam do tej pory, iż część komentarzy im się nie podoba. Teraz to Wy drodzy czytelnicy będziecie decydować czy dany komentarz będzie na stronie czy z niej zniknie. W momencie kiedy liczba zgłoszeń dla komentarza osiągnie wartość krytyczną – komentarz zgłoszony zostanie do MODERACJI czyli przeniesie się automatycznie w oddzielną kategorię i zniknie ze strony aż do momentu jego weryfikacji. Weryfikację będzie przeprowadzał dział IT raz dziennie lub rzadziej jeśli zgłoszonych komentarzy nie będzie dużo" - A co się stanie gdy poprawny merytorycznie komentarz - na temat działalności takiej czy innej instytucji - "spontanicznie", na rozkaz jej prezesa/ojca dyrektora osiągnie "wartość krytyczną", bo jego podwładni szybko zgłoszą, że komentarz na temat negatywnych praktyk np. banku, policji, proboszcza, prezydenta miasta czy innego urzędu musi zniknąć ze strony. Czy to nie jest zagrożenie cenzurą? Można wylać dziecko z kąpielą Droga Redakcjo!
  • "Gabriela Korkosz" dnia 17 marca 2018 o godzinie 16:27:47 napisał:
   "poprawny merytorycznie komentarz" zostanie przywrócony
 • "malapeta" dnia 16 marca 2018 o godzinie 21:02:30 napisał:
  Najohydniejszy rodzaj cenzury połączony z kształtowaniem opinii społecznej, a uprawiany przez adminów portali ogólnokrajowych czy niektórych gazet to usuwanie komentarzy czy ich blokowanie oraz podbijanie "łapek" - tego nie robiliście do tej pory. Niektóre kontrowersyjne ale komentowane tematy "wiszą" u Was kilka dni / a np sportowe tygodniami / to już przejaw autocenzury samej redakcji jednak mimo to komentarze +/- tam są. Nowa szata graficzna podoba mi się, system odpowiedzi na komentarze innych- ok. Jakakolwiek cenzura jest zła sama w sobie! Każdy powinien być odpowiedzialny za swoje słowa. Tego nie zmieniajcie, nie bawcie się w Naczelnego Cenzora..
  • "Gabriela Korkosz" dnia 17 marca 2018 o godzinie 16:32:30 napisał:
   "Niektóre kontrowersyjne ale komentowane tematy "wiszą" u Was kilka dni" Artykuły nie znikają z roztocze.net są dostępne w blokach na stronie główniej albo na stronach kategorii jeśli artykułów w danych bloku jest więcej. Zachęcamy do odwiedzania stron kategorii gdzie jest podział na najnowsze artykuły, ostatni miesiąc, najpoczytniejsze w danej kategorii i ostatnie pół roku.

   Do strony kategorii możecie przejść na 3 sposoby:
   1. klikając w nazwę kategorii na górze bloku tematycznego
   2. klikając na więcej na dole bloku tematycznego
   3. wpisując bezpośrednio w okno przeglądarki adres url: roztocze.net/category/dzialy/...nazwa kategorii.../ np. roztocze.net/category/dzialy/polityka-i-samorzad/
   R E K L A M A
 • "antyhejt" dnia 16 marca 2018 o godzinie 21:04:03 napisał:
  A może przywrócić banowanie trolli jak to miało miejsce na Forum ROL zrobić jakąś zakładkę "Pręgierz" dla hejterów, gdzie byłoby wypisane za co dostali bana.
  R E K L A M A
  • "Gabriela Korkosz" dnia 17 marca 2018 o godzinie 16:33:04 napisał:
   Ciekawy pomysł :)
 • "." dnia 16 marca 2018 o godzinie 22:34:33 napisał:
  Może redakcja zajmie się rezerwacją nicków. Nie może tak być, że ktoś używa czyjegoś nicka. Ta "." na górze to nie ja.
 • "." dnia 16 marca 2018 o godzinie 22:35:47 napisał:
  Torres ma rację - zawłaszczanie nicków robi się problemem.
  • "Gabriela Korkosz" dnia 17 marca 2018 o godzinie 16:34:13 napisał:
   Szukamy najlepszego rozwiązania dla problemu podkradania nicków.
 • "zamościanin" dnia 16 marca 2018 o godzinie 23:09:00 napisał:
  Lubię, podczytywać komentarze, nawet jak się zdarzy irytujący, głupi. Roztocze zostało ostatnim takim miejscem. zamosconline zlikwidowało komentarze i ma "święty spokój", ezamość takie komplikacje wprowadziło, że już tam prawie nie ma komentarzy.,, Proszę zauważyć, jeśli jakaś info nie ma komentarzy to kończy się na jednym kliknięciu, jeśli ma 50 komentarzy ta zdarza mi się z ciekawości otwierać info 10 czy 20 razy, a to się pewnie też liczy... Jestem za nie komplikowaniem!!!
  • "Artur" dnia 16 marca 2018 o godzinie 23:34:56 napisał:
   Powód likwidowania możliwości komentowania przez portale jest inny. Kto jest wtajemniczony to wie o co chodzi. Zamosconline i Portal Zamojski zlikwidowały taką możliwość, Ezamosc tak jak powiedziałeś -bardzo ją utrudniło, w Kurierze jest ich mało, na Życiu Zamościa praktycznie wcale. Roztocze zostało ostatnim miejscem do łatwego komentowania. Mam nadzieje, że redakcja tego nie zepsuje, bo ostatnio dzieją sie tu dziwne decyzje np wciskanie wszędzie fuckbooka...
  • "Gabriela Korkosz" dnia 17 marca 2018 o godzinie 16:35:48 napisał:
   Redakcja postara się was nie zawieść w tej kwestii.
   Kto stoi w miejscu ten się cofa. Działania dotyczące FB są odpowiedzią na potrzebę rynku. Staramy się aby nie były uciążliwe dla osób które nie korzystają z portali społecznościowych.
 • "Thomas" dnia 17 marca 2018 o godzinie 0:47:53 napisał:
  Zbliżają się wybory, będą niemiłe niespodzianki dużo pewniaków nie wejdzie, to będzie małe trzęsienie ziemi.
 • "bywalec" dnia 17 marca 2018 o godzinie 7:18:51 napisał:
  Proponuję zrobić tak: rezerwacja nicków dla zarejestrowanych, a dla pozostałych żeby wszystko zostało po staremu. Z tego co widzę i co już wspomnieli przedmówcy Rotocze jest portalem, na którym ludzie najchętniej komentują, bo nie ma tu cenzury. Redakcjo, nie psuj tego.
 • "TORRES20400" dnia 17 marca 2018 o godzinie 17:16:54 napisał:
  Na sentymenty mnie wzięło. Na "starym" roztoczu.net (na forum) p. red. Moteka ze dwa razy mnie wybanował. Za jakieś pierdoły. Ale przy okazji "takie blachy mi przykleił", że do dziś pamiętam ;-) Mam nadzieję, że teraz p. red. Gabriela będzie trochę łaskawsza... Bo ja się, od tamtego czasu nie za wiele zmieniłem ;-) Nawet po zalogowaniu ;-)
  • "Gabriela Korkosz" dnia 19 marca 2018 o godzinie 8:37:02 napisał:
   Damy radę :)
 • "@Torres20400" dnia 18 marca 2018 o godzinie 13:53:22 napisał:
  Moze panu broda urosla?
 • "Thomas" dnia 18 marca 2018 o godzinie 18:50:13 napisał:
  Tylko czy ocenie merytorycznej komentarzy będzie towarzyszyła merytoryczna ocena - w to wątpię. Czy to będzie ocena merytoryczna czy cenzura polityczna? Wydaje mi się, że jest wolność słowa i media powinny z niej korzystać. Mój wpis, że gdybym miał do wyboru kandydata i żelazko - zagłosowałabym tak jak Wojciech Cejrowski czyli na żelazko. Ponieważ mając wybór zagłosuję na odkurzacz, albo żelazko, albo jeszcze lepiej kuchenkę albo pralkę. Czy nie jest to merytoryczne jest - więc nie rozumiem dlaczego mój wpis został usunięty. W artykule na kogo będziesz głosował sonda wszystkie wpisy zostały usunięte.
  • "Gabriela Korkosz" dnia 19 marca 2018 o godzinie 8:36:21 napisał:
   Komentarz cały czas jest dostępny:
   [ "Thomas" dnia 12 marca 2018 o godzinie 13:37:13 napisał: Żelazko albo odkurzacz. Gdybym miał wybór zagłosuję tak jak Cejrowski na żelazko albo na odkurzacz czyli inny komitet. ]
   W trakcie podłączania nowego systemu mogły przez chwile nie być widoczne wszystkie komentarze. Być może wystąpiła jakaś okresowa przerwa. Nie mieliśmy innych zgłoszeń że coś nie jest widoczne.

Comments are closed.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
z zamoscia
No cóż, szczebrzeszyńsko-zwierzyński...
Roman 202
Co wy piszecie przez opieszałość ZSL ...
eljot
wie ktoś co się dzieje z Daszkiewiczem...
KL
Widzę, że Zamość dalej brnie w krety...
Zamość
"Król jest nagi". Rozczarowany-zgadzam ...
Rozczarowany
Jakiś czas temu na koncepcjach GDDKiA o...
ds
Sorry ale co ma Łuków do Zamościa?...
Mefisto
Prestiżowe konkursy i PWSZ :D:D:D:D Pic...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
istanbul evden eve nakliyat istanbul Evden eve nakliyat ev esyasi depolama evden eve nakliyat nakliyat evden eve istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat şirketi istanbul evden eve istanbul evden eve nakliyat