Od redakcjiRedakcja10 kwietnia 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 28 komentarzy

Od redakcji: Komentarze w roztocze.net

foto: freeimages.com
R E K L A M A    B O A R D

W roztocze.net komentarze są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Jednak ze względu na dobro naszych Czytelników i Wasze oczekiwania podjęliśmy kroki mające na celu ograniczenie fali hejtu na łamach naszego serwisu.

Pod kilkoma artykułami w ostatnim czasie pojawiało się dużo komentarzy zgłoszonych jako godzące w uczucia naszych Czytelników. Proponujemy pewne rozwiązanie, uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. 

★ Niezmiennie nie wprowadzamy cenzury.

★ Proponowane rozwiązanie uniemożliwi podszywanie się pod innych użytkowników.

★ Proponowana wtyczka pozostawia możliwość odpowiedzi na komentarz innego użytkownika.

★ Pozostawia również możliwość zgłoszenia komentarza, dodatkowo można będzie go oznaczyć jako spam.

★ Ta metoda dodawania komentarzy daje możliwość opublikowania komentarza również na Facebooku, przy zaznaczonym polu „Opublikuj też na Facebooku”

★ Nowe rozwiązanie powinno znacznie ograniczyć hejt i nieprzemyślane komentowanie podyktowane poczuciem anonimowości, niestety nie za darmo gdyż:

☆ proponowane narzędzie umożliwia komentowanie tylko osobom posiadającym profil na Facebooku co jest na pewno jego słabym punktem, (zdajemy sobie sprawę ile osób nie ma konta na Facebooku).

☆ Użytkownicy Facebooka którzy dbając m.in. o swoją prywatność mają wyłączone aplikacje platformy, witryny internetowe i wtyczki. Aby użyć tej funkcji, muszą włączyć je ponownie, co spowoduje także przywrócenie domyślnych ustawień Aplikacje, z których inni korzystają.

☆ Komentarze nie są przechowywane na naszym serwerze ale na serwerach Facebooka, w związku z czym prośby o uzyskanie adresu IP będzie trzeba kierować do Facebooka.

☆ Nie będziemy mogli podpowiadać wam które artykuły były ostatnio komentowane lub są najczęściej komentowane.

 

Niezmiennie naruszenia prawa w starych komentarzach możecie zgłaszać na adres: kontakt24(at)roztocze.net (oraz adres redakcji) lub osobiście w biurze na ul. Grodzkiej.

Czekamy na wasze sugestie i opinie na temat tej zmiany.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 7.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "antyantyk" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 13:33:03 napisał:
  No to koniec wolności słowa! Bejsbuk jest tak wolny jak Korea Północna.. Osobiście nie mam tam konta. Znane są przypadki banowania użytkownika z powodu błachyh wypowiedzi niby godzących w... "Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze" to powinno wystarczyć. Wolność słowa to także odpowiedzialność za nie. Wydaje mi się , że Redakcja tym krokiem ucieka "do przodu" przed ew. zainteresowaniem policji dot. hejterów idiotów. Podsumowując - nie będziecie się już chwalić ilością "wejść" w m-cu.
  R E K L A M A
  • "Gabriela Korkosz" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 15:36:35 napisał:
   Dziękuję za opinię z Kanady (Lokalizacja IP: CA Montreal).
   Nie obawiamy się spadku liczby odwiedzin, o to jesteśmy spokojni. Bardziej martwi nas brak możliwości komentowania dla przeciwników Facebooka, a jest ich sporo, nie wiemy tylko czy Ci użytkownicy komentują w roztocze.net czy jedynie czytają artykuły.
   Nie mamy również powodów żeby "uciekać" przed ew. zainteresowaniem policji dot. hejterów. Chętnie przekazujemy odpowiednim służbom adresy IP.
   Chcemy przetestować czy takie narzędzie do komentowania, sprawdzi się również w roztocze.net.
 • "Mirek" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 14:23:32 napisał:
  A ja popieram zmiane i będe chętnie komentować przez fejsbuka.
 • "Sławiącymir" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 15:45:46 napisał:
  Nie wprowadzicie zmian bo jak redaktor będzie mógł wtedy komentować z kilku kont? Co miało miejsce np. w ostatnią niedziele. Następnie redaktor po wpadce usunął całą dyskusje :-)
  • "Gabriela Korkosz" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 16:19:38 napisał:
   Redakcja z zasady nie ingeruje w niezgłoszone komentarze. Jeśli faktycznie nie są widoczne, zapewne komentarze zostały zgłoszone lub sprawa jest już przekazana służbom do wyjaśnienia.
   Każdy użytkownik może się również wylegitymować podając adres IP z jakiego napisał komentarz z prośbą o jego usunięcie.
   Komentarze godzące w cudze uczucia podobnie jak te zawierające pomówienia mogą być ukrywane przez redakcję i zgłaszane służbom, każdy komentujący musi się z tym liczyć. Autorów takich komentarzy policja lub/i prokuratura często ściga z urzędu, a cześć spraw wymaga powództwa cywilnego. Pamiętaj drogi Czytelniku że internet daje tylko złudzenie anonimowości. A mit o bezkarności w sieci można włożyć między bajki.
 • "Sławiącymir" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 16:16:40 napisał:
  Właśnie przejrzałem kilka dyskusji z poprzednich dni w poszukiwaniu hejtu i zniesławiania innych osób. ( nie znalazłem żadnego zniesławiania ) Delikatnie mówiąc komicznie wyglądają te kolorki w komentarzach , które były przed ich wprowadzeniem . Jak na dłoni teraz widać jak redaktor odpowiada na swoje pytania pisane z innych nickow ,które są w tym samym kolorze. Wpadł Pan we własne sidła :=)
  • "Gabriela Korkosz" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 16:34:20 napisał:
   Cieszy nas tak duże zaangażowanie Użytkowników w dyskusję i życie roztocze.net. Oby tak dalej.

   Proszę jedynie pamiętać by przed rzuceniem na kogokolwiek (czy to redaktora, czy urzędnika, czy prezydenta, czy zwykłego Kowalskiego) oskarżenia mieć pewność że jest ono słuszne. Wówczas na pewno wszyscy temu przyklasną. Jeśli jednak jest to oszczerstwo lub pomówienie sprawa może skończyć się w sądzie.
 • "Sławiącymir" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 16:28:00 napisał:
  Pani Gabielo, piszę o tym, że redaktor pisał z rożnych pseudonimów w niedziele . Póżniej ze swojego oficjalnego , który był w tym samym kolorze co poprzednie . Następnie cała dyskusja została usunięta.Dlaczego odpisuje Pani nie na temat ?
  • "Gabriela Korkosz" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 16:39:41 napisał:
   Sprawdzimy.
 • "Sławiącymir" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 16:55:08 napisał:
  W innej dyskusji niejaki @ciekawe zadaje pytanie redaktorowi a ten pod swoim nazwiskiem pięknie odpowiada. Identyczny kolorek. To dyskusje sprzed wprowadzenia kolorowych oznaczeń. Groteskowo to wygląda :=) To też proszę wyjaśnić. Czekam.
 • "K." dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 16:57:58 napisał:
  Redatorze, pobudka. W Hrebennem był przemyt dwóch tysięcy pijawek! To się jak najbardziej nadaje na roztocze.net
  • "Daniel Czubara" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 17:19:42 napisał:
   Dzięki za cynk, wiem ale nie można zasypywać czytelników zbyt dużą ilością artykułów. Otrzymuję sygnały, że jest ich tak dużo, że zbyt szybko znikają one z działu najnowsze. Dlatego dawkujemy i planujemy ich publikację. Ale dziękuję jeszcze raz za pamięć.
  • "K." dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 18:52:51 napisał:
   Miejmy nadzieję, że te pijawki ostatecznie wylądują w parkowej sadzawce, albo w Łabuńce.
 • "Daniel Czubara" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 17:16:55 napisał:
  Wywołamy do odpowiedzi udzielam wyjaśnień. Co do kolorów chmurek - to samo IP co ja ma spora część użytkowników tej samej sieci - w tym znajomi i sąsiedzi. Czasem też dyskutujemy przez roztocze albo facebook mimo, że dzieli nas kilkaset metrów - jak @Sławiącymir dobrze sprawdzi to się przekona. Co do usuniętych komentarzy to jak już wytłumaczyłem ktoś po prostu skorzystał z mojego sprzętu i przeglądarki, której korzystam. Tę sytuację już wyjąśniłe i przeprosiłem za zdarzenie. Jeśli @Sławiącymir pała chęcią konfrontacji to mogę zaaranżować spotkanie z tą osobą. Tyle w kwestii wyjaśnień. Bawi mnie, że takie oskarżenia rzuca jednak użytkownik, który prowadził dyskusję z ok. 20 nicków wielokrotnie sprawiając wrażenie świętego oburzenia - wystarczy obejrzeć dyskusję pod niektórymi artykułami. Sławiącymir, MIG29, Czytelnik, Czytelniczka, WYBORCA, Stop, Kornelia, Paw, Obserwująca, SUPER, Mieszkanka, Patriot, Szacunek, Do Gówniak, Koledzy, Co to?, jurek, jura. To tylko część nicków używanych z jednego adresu IP. Zdarzało się, że kilku z nich używano w jednej dyskusji. Przypadek? Ja potrafiłem wytłumaczyć sytuację z moim udziałem , przeprosić za nią. Czy użytkownik spod nicku @Sławiacymir i 20 innych (przypominam jeden adres IP) może również wytłumaczyć? A wracając do tematu tekstu o komentarzach - logowanie przez Facebooka ma właśnie pomóc w tym, by nie zdarzały się przypadki, że ktoś prowadzi hejt spod kilku nicków. Przez Facebooka jest to nieco trudniejsze, choć pewnie fejkowych kont się nie ustrzeżemy. Póki co będą istniały komentarze przez Roztocze i Facebooka. Potem wspólnie z Czytelnikami zdecydujemy.
 • "Sławiącymir" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 17:26:40 napisał:
  To jaki sens mają kolory skoro wszyscy znajomi i sąsiedzi redaktora mają identyczne IPI i tak ochoczo obserwują Roztocze i tam dyskutują ? :=) Wracając do pierwszej wypowiedzi. Szczerze wątpię w zmiany na Roztoczu. Jeśli nawet wejdą to na krótko i spowrotem będzie to co teraz.
 • "Daniel Czubara" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 17:35:03 napisał:
  Nie tylko u mnie @Sławiącymir - gdy śledczy szukali hejerów wielokrotnie okazywało się, że obraźliwych komentarzy dokonywano z IP, gdzie trudno było ustalić sprawców - albo było to IP firmy, lub innej instytucji, gdzie pracowało kilkadziesiąt osób, albo okazywało się, że IP jest wspólne dla jednej klatki schodowej, czy jednego bloku. Podobnie rzecz ma się w przypadku kina, czy hot spotów. Sam nie wierzyłem w takie coś dopóki się nie okazało, że jeden z hejterów ma takie samo IP jak ja. Tak więc proszę ostrożnie z oskarżeniami. Szanujmy się. Nie jestem zwolennikiem Facebooka, bo wiem jak wiele osób nie korzysta z portali społecznościowych - żadnych. Chcę to uszanować. Zbliżają się jednak wybory, podczas których może - mogę się założyć - dojdzie do chamskich komentarzy. Dlatego już teraz pracujemy nad jak najlepszym rozwiązaniem. Liczymy na Waszą pomoc. Krytykę też, tylko proszę bez bluzgów i ad personam.
  R E K L A M A
 • "Mirek" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 18:03:23 napisał:
  Ja już swoje zdaniem wyraziłem. Facebok to bardzo dobry pomysł. A redaktor jest strasznie nerwowy, aż sie boje cokolwiek komentować.
 • "Normals" dnia 10 kwietnia 2018 o godzinie 19:55:14 napisał:
  Myślę, że po wprowadzeniu zamierzonych zmian popularność portalu do końca roku spadnie o połowę. Nadmierne asekuranctwo może być przyczyną takiego scenariusza a szkoda, bo często zaglądałem tu zarówno ja jak również inni domownicy.
 • "a" dnia 11 kwietnia 2018 o godzinie 8:57:43 napisał:
  No cóż, argumentacja zawiła, ale takie mamy teraz życie. W skrócie - tańszy hosting i czyste ręce. A dalej to już sztuka marketingu - udowodnić, że to dla dobra użytkowników:). Ech...
 • "No cóż" dnia 11 kwietnia 2018 o godzinie 9:21:42 napisał:
  No cóż, nie korzystam z fejsbuka,włączam komputer raz lub dwa razy dziennie żeby przejrzeć wiadomości i czasem zabrać głos na forum, ale widzę, że cenzura wkracza, zwykły użytkownik nie będzie miał możliwości zabrania głosu, za to "antyklerykały" i inni stali hejterzy będą mogli sobie dalej używać na fb. Czas się pożegnać z roztoczem, są jeszcze inne. Bye,bye.
  • "antyklerykał" dnia 11 kwietnia 2018 o godzinie 13:00:00 napisał:
   Coś Cię boli? Cenzura jednak Ci chodzi po głowie? Chcesz zamknąć mi możliwość pisania, bo moje poglądy są odmienne od Twoich? Czy to, że piszę jak widzę zachowania coponiektórych w przestrzeni publicznej jest hejtowaniem? Raczej Twoje próby wykluczania z dyskursu publicznego osób inaczej myślących są takim właśnie hejtem. Zastanów się nad swoimi postawami wobec ludzi, którzy chcą życ inaczej niż Ty i Tobie podobni. Nie narzucaj innym swoich poglądów siłą, prawem lub bezprawiem. Przekonuj argumentami, a jak nie jesteś w stanie, to żyj i daj żyć innym po swojemu.
 • "." dnia 11 kwietnia 2018 o godzinie 9:36:24 napisał:
  Mam mieszane uczucia co do tych rozwiązań, tym bardziej, że podobne, a nawet lepsze rozwiązania zastosowano kilka lat temu przed wyborami samorządowymi. Tym rozwiązaniem była rejestracja użytkownika jednoznaczna z rejestracją nickname, tak samo jak edycja tekstu czyli akapity, pogrubienia, italica itd (co przywrócono teraz). Szkoda, że nie ma forum, na którym wrzucano temat na tapetę i go maglowano - i to forum z poważnymi czy mniej poważnymi wątkami sprawiało, że ten portal był wyjątkowy. Moim skromnym zdaniem, portal nie za bardzo się rozwija - tematyka jest dosyć schematyczna wypadki drogowe i Hetman Zamość - to jest po prostu nudne, w przypadku Hetmana po prostu irytujące. Mówiąc wprost wielu rzeczy brakuje, np. brakuje mi felietonów min. Wojtka Kowalczyka, S. Ćwika, gdzie jest Robert Moteka?. Wojtek Kowalczyk założył własny projekt medialny, mało jest wywiadów, generalnie rubryka felieton jest martwa - swego czasu portal eksperymentował z felietonami czytelników i to było bardzo ciekawe posunięcie. uważam, że w kolumnę felieton powinni być bardzie zaangażowani lokalni politycy, tak jak swego czasu pisywał Rafał Zwolak. Odejście głównego pomysłodawcy założyciela tego portalu kładzie się szerokim cieniem na ten portal - ten brak jest aż nadto widoczny - bo to było jego dziecko. - i to była faktyczna gwarancja wysokiego poziomu tego portalu (lekkość pióra i erudycja). Brakuje wywiadów, jest ich mało - stanowczo za mało. Ocena jest taka zostały zachwiane pewne proporcje tematyczne nadmierna ekspozycja wypadków drogowych i hetmana - kosztem istotnych rzeczy. nie wiadomo dlaczego funkcjonuje jedna kolumna polityka i gospodarka - powinny być oddzielne kolumny. Jeżeli chodzi o politykę, powinno być przybliżanie wszystkich opcji, poglądów politycznych - nie na poziomie komentarzy, tylko na poziomie artykułu, felietonu czy wywiadu z tą czy inną osobą. Duc in altum
 • "ad111" dnia 11 kwietnia 2018 o godzinie 13:07:28 napisał:
  Forum, to było to. Nick mi tylko po nim pozostał. Co do FB, to zły pomysł, argumenty przedstawili inni. Rejstracja tak, ale nie przez FB.
 • "TORRES20400" dnia 11 kwietnia 2018 o godzinie 14:43:09 napisał:
  Zgadzam się z @"ad111"; logowanie przez FB, to trochę taka droga donikąd. Ci którzy nie mają konta na FB, będą musieli je założyć. Nawet jako fake konta. Po co? Tu w ogóle chodzi o coś innego moim zdaniem. Niektórzy stali użytkownicy roztocze.net, chcą minimalnego zabezpieczenia swojego nicka, aby trolle się pod niego nie podpinały. Tylko tyle. Nie wydaje mi się, aby system rejestracji (jaki kiedyś istniał) przekraczał możliwości obecnej Redakcji. Bez zbędnego wymądrzania się - skrypt jest w miarę prosty, i skuteczny w swej prostocie. Warto do tego wrócić. P. red. D. Czubara, jak wnioskuję z jego wypowiedzi, obawia się fali ogromnego hejtu na portalu, przed nadchodzącymi wyborami. Może i będzie to jakiś problem. "Ale na chwilę obecną", jak się zajrzy na "konkurencyjny portal o profilu filmowym", to tam szambo wybija przy każdym, nawet najbardziej banalnym temacie. Wydaje mi się, że może, poza minimalnymi wyjątkami, komentujący na roztocze.net, trzymają wysoki poziom. Na ostatek. Kwestia "odpowiedzi na komentarz" - system się nie sprawdza - przy większej ilości komentarzy ciężko dociec, kto komu w jakim kontekście odpowiada. To tylko moje zdanie. Pozdrowienia dla Szanownej Redakcji.
 • "Daniel Czubara" dnia 11 kwietnia 2018 o godzinie 17:02:40 napisał:
  Dzięki za uwagi Torres i ad111. "." twarda ale bardzo celna krytyka. Postaramy się o więcej wywiadów i felietonów, czy opinii. Z góry przewiduję, że oberwie nam się przy tekstach od polityków, że chcemy kogoś promować, ale sądzę, że uda nam się namówić kilka osób. Rozważamy opcję rejestracji ale tu trochę plany krzyżuje nam RODO. Co do forum to.... :) dzięki za propozycję przedyskutujemy.
 • "TORRES20400" dnia 11 kwietnia 2018 o godzinie 22:43:53 napisał:
  https://www.youtube.com/watch?v=rwuQo3nwlPU
 • "." dnia 12 kwietnia 2018 o godzinie 0:40:54 napisał:
  Torres@ Obejrzyj Social Network - jeden z najbardziej niedocenionych oskarowych obrazów na rzecz słabszego filmu "Jak zostać królem" - radziłbym powrót do klasyki Mistrza Barei np. Miś,
  R E K L A M A
 • "TORRES20400" dnia 12 kwietnia 2018 o godzinie 14:20:04 napisał:
  @"."; to film z 2010 roku. Przesłuchanie Zuckerberga przed senacką komisją kongresu USA było "na dniach". W tym roku - 2018. Czasy ZX Spektrum i Atari ST się dawno skończyły. Radziłbym interesować się tym, co się dzieje teraz, a nie podniecać się komediami z czasów PRLu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Jarek 52 minuty temu
Dobry wywiad, i celne uwagi radnego. Po ...
?
Skoro przenosiny mają być w następnym...
Zamościanin
Tak komentarze mogą pochodzić z Veolii...
wesoły antek
Taka podwyżka a dla czego panowie się ...
Ćwik&Zwola...
Rozumiem że ta psedo konferencja to ost...
Ma byc
@jas na filmie mowia ze ma byc tam gdzie...
jas
A co z delegaturą urzędu wojewódzkieg...
Ja nie mogę
Nie no Pan Ćwik jest gotowy do EU. Pozi...
Fredek
A co wspólnego z domem dziecka w Tomasz...
Kto
A co z wynajmującymi tam pomieszczenia ...
"Zulugula"
To chodźmy wszyscy do do Kauflandu du...
pasażer
A może tak pan radny zajął by się ni...
Jan III
Dużo dni ma ten maj 922?...
Do ‚ed’
Ceny śmieci rosną ale zobaczysz jak wz...
Wilk
Sondaż do niczego. Jak sie pozwala glos...
KL
Czy wynik sondy wyborczej jest zaskakuj...
ms
a może trzeba podniść/wprowadzić pod...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018