Reklamatekst nadesłany25 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Oczyszczacz powietrza, czyli jak zadbać o powietrze w domu?

R E K L A M A    B O A R D

Czyste powietrze w domu, gdy na dworze smog? Tak, to możliwe! Przekonaj się, co może zrobić dla ciebie oczyszczacz powietrza.

Dlaczego jakość powietrza ma znaczenie?

 

Edukacja prozdrowotna na wpływ jakości powietrza na nasze zdrowie kładzie stosunkowo nieduży nacisk. Więcej wiemy o skutkach spożywania przeterminowanej żywności, picia skażonej wody lub odwrotnie – niepicia wody w ogóle. O ile przeciętny człowiek wie, że powietrze jest mu niezbędne do życia, to mało kto zastanawia się nad jakością powietrza, jaką przyszło mu oddychać. Tymczasem pyły zawieszone, drobinki kurzu, alergeny, pleśnie, grzyby – tym wszystkim zdarza nam się oddychać, szczególnie w sezonie zimowym, gdy częstym zjawiskiem jest smog.

Skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem są najczęściej dość oczywiste: bóle głowy, senność, permanentne zmęczenie, rozdrażnienie, spadek koncentracji. Zdarzają się też poważniejsze objawy, często mylone z grypą: gorączka, bóle mięśni i stawów. Długotrwałe oddychanie powietrzem o złej jakości może skutkować częstymi chorobami dróg oddechowych, alergią wziewną i astmą.

Zobacz: Nawilżacz powietrza – dlaczego potrzebujesz go w swoim mieszkaniu?

 

 

Co może zrobić dla nas oczyszczacz powietrza?

 

Oczyszczacz powietrza przechwytuje i zatrzymuje unoszące się pyły, drobinki kurzu, alergeny. Jeśli zainwestujemy w oczyszczacze dobrej jakości, możemy liczyć na zneutralizowanie wirusów, pleśni i grzybów. Jeśli w domu są zwierzęta, oczyszczacz zadba o usunięcie z powietrza drobinek sierści i alergenów odzwierzęcych. W efekcie takich działań będziemy oddychać czystym, zdrowym powietrzem. Co to zmieni? Przede wszystkim wprawi nas w dobry nastrój. Czyste powietrze zawiera więcej tlenu, co przekłada się bezpośrednio na produkcję hormonu szczęścia – serotoniny. Ponadto możemy liczyć na uregulowanie ciśnienia krwi, zwiększony poziom koncentracji, co przełoży się na wydajność przy pracy umysłowej. Im więcej tlenu w powietrzu, tym lepsza odpowiedź organizmu na wszechobecne wirusy i bakterie – dobrze natleniona krew to silniejsze i wydajniej pracujące leukocyty. Stąd pogląd o konieczności zapewnienia dostępu do świeżego powietrza osobie chorej nie jest tylko mądrością medycyny ludowej, ale zyskuje potwierdzenie w badaniach naukowych.

 

Czym kierować się przy wyborze oczyszczacza powietrza?

 

Niejeden konsument odpowie: ceną. Faktycznie cena może być wyznacznikiem jakości sprzętu, ale nie musi. Nierzadko do tych tanich oczyszczaczy musimy często kupować stosunkowo drogie części zamienne (np. filtry). W ten sposób tani na starcie sprzęt okazuje się drogi w eksploatacji. Wybierając oczyszczacz, dobrze jest zorientować się w dostępności części zamiennych i serwisu w Polsce. Na ostateczną cenę wpływa też pobór prądu,

Ponadto:

– Dobry oczyszczacz pracuje cicho. Najlepiej, jeśli w ogóle nie będzie go słychać. Nawet jeśli wydaje nam się, że jego cicha praca nie będzie nam przeszkadzała, to kilka godzin jednostajnego szumu może okazać się drażniące dla układu nerwowego. Niektóre oczyszczacze (Zobacz: oczyszczacz powietrza eldom.eu) mają wbudowany tryb nocny.

– Na rynku dostępne są oczyszczacze powietrza, które mają wbudowaną funkcję nawilżania. Regulują one wilgotność powierza w mieszkaniu.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
TORRES20400
https://www.youtube.com/watch?v=I2ZgKkob...
nauczyciel
buachahahahaha, dawno się tak nie uśmi...
ak
Do klakiera. Pozwolę sobie zauważyć, ...
tadek
mam dość wojenek PiSu (i przystawek) z...
realista
Nikt z Zamojszczyzny się nie dostanie. ...
kaman
Ot odezwali się intelektualiści. Skąd...
Strażak Sam
Boże, chroń nas przed takimi Polakami,...
pytanie
Czy pieniądze parafian powinny być w p...
Do hejterka ak
Jak Zamoyski nie zmieniał urzędników,...
kmicic
Szanowni nauczyciele, powołujecie się ...
Robi
Panie niedouczony dziennikarzu, już daw...
Tomek
Może by im ktoś debatę zorganizował?...
ad111
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018