II. Region | Polityka i SamorządDaniel Czubara6 marca 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 31 komentarzy

Oceń posła

Sejm RP; fot. Wikipedia

Niebawem półmetek obecnej kadencji parlamentu. Jak oceniacie Państwo pracę posłów i posłanek z okręgu wyborczego nr 7?

Nie tak dawno zaprezentowaliśmy Państwu statystyki pracy posłów na podstawie analiz Kancelarii Sejmu. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Jak to w życiu jednak bywa statystyki, liczby, dane rządzą się swoimi prawami, a życie i wybory swoimi. Po wspomnianej publikacji, jak i rankingach radnych miejskich, powiatowych, czy też przewodniczących zarządów osiedli pojawiły się sygnały i głosy Czytelników o przeprowadzenie podobnej sondy odnośnie naszych parlamentarzystów.

Jak mów stare rzymskie przysłowie „Vox populi, vox Dei” („Głos ludu głosem Boga”), wobec czego zdecydowaliśmy się przychylić do Waszych próśb i zorganizować sondę, w której macie drodzy Czytelnicy okazję ocenić posłów i posłanki nie czekając do następnych wyborów parlamentarnych. Liczymy, że poza kliknięciem głosu przy nazwisku danego kandydata uzasadnicie swój wybór kilkoma słowami, zdaniami komentarza.

W sondzie udział weźmie łącznie 13 parlamentarzystów. 12 z nich to posłowie wybrani z okręgu wyborczego nr 7. Trzynastą kandydatką w sondzie jest posłanka Nowoczesnej, Kornelia Wróblewska, która mimo tego, że została wybrana z okręgu warszawskiego, działa aktywnie w naszym regionie i na jego rzecz. Poza tym, nie możemy wykluczyć, iż w nadchodzących wyborach posłanka, bądź co bądź, pochodząca z Międzyrzeca Podlaskiego i posiadająca swe biuro w Zamościu, wystartuje z okręgu Zamość – Chełm – Biała Podlaska.

Głosowanie potrwa już tradycyjnie do ostatniego dnia miesiąca, do godziny 13, kiedy to zamkniemy sondę. Głos można oddawać raz na 24h.

Zapraszamy do udziału. mamy nadzieję, że Wasze głosy i komentarze zostaną dostrzeżone przez parlamentarzystów i w ten sposób, będziecie mieli choć część wpływu na politykę.

 

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 12.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Daniel Czubara
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ad111" dnia 6 marca 2017 o godzinie 8:31:26 napisał:
  Brakuje mi opcji nikt z tej listy...
  R E K L A M A
 • "." dnia 6 marca 2017 o godzinie 9:42:16 napisał:
  Co takiego dla naszego regionu zrobiła Kornelia Wróblewska dla naszego regionu? W zasadzie powinno paść pytanie, jakie sprawy rozpoczęła, dlatego, że jej okres bycia posłem naszej ziemi (otwarcie biura) jest krótki Czy ktoś mi może odpowiedzieć? Dlatego, ze nie chciałbym oceniać pani poseł pod kątem tego co się nie udało, gdyż jest to trudny teren - tylko pod kątem aktywności. MOJA ULUBIONA PARTIA PSL CO POSŁOWIE TEJ PARTII ZROBILI. przypomnę tylko, że PSL był 8 lat w koalicji z PO. Poseł Zawiślak nie siedzi z założonymi rękoma, nie blokuje sali sejmowej tym samym nie paraliżuje prac sejmu. Dzięki posłowi Sławomirowi Zawiślakowi są połączenia kolejowe do Wrocławia, dzięki zabiegom posła będzie modernizacja węzła kolejowego w Rejowcu co znacznie skróci czas przejazdu pociągu do Lublina. Dzięki zabiegom posła są pieniądze na obwodnicę, dzięki zabiegom posła kolej wraca do Zamościa. Zapomniałem jeszcze o Wojskowym Oddział Gospodarczy. To są niejedyne sprawy, kótrymi może pochwalić się pan poseł. Czy to jest dużo czy to jest mało? Ja uważam że jest to dużo, dla jednych oczywiście będzie mało jest takie powiedzenie nie od razu zbudowano Rzym, a nasz region lubelski należy do jednych z najbiedniejszych w całej UE. Tak naprawdę do zrobienia jest dużo, tylko po prostu wciąż brakuje pieniędzy.
 • "antymoher" dnia 6 marca 2017 o godzinie 9:49:08 napisał:
  I domyślam się że dzięki posłowi Zawiślakowi będzie wiosna ???? Hahahahaha :-) No rozbawiłeś mnie kropka hahahahahahha :-)
 • "ja" dnia 6 marca 2017 o godzinie 10:26:36 napisał:
  Podobno na Zamojszczyznę lecą stada bocianów , którego z posłów jest to zasługa. Może to tylko zasługa radnych. Temat warty opisania w roztocze.
 • "Gimmy" dnia 6 marca 2017 o godzinie 10:49:35 napisał:
  "." protestuję przeciwko insynuowaniu, że coś zostało załatwione. Miasto Zamość złożyło wniosek, który został oceniony na 4 miejscu w Polsce i stąd są pieniądze na obwodnicę. Pisanie "Dzięki zabiegom posła są pieniądze na obwodnicę" jest nie dość że nadużyciem, to jeszcze może sprowadzić na wszystkich kontrolę służb. To był konkurs, jasne kryteria oceny. Żadnego załatwiania.
 • "Jobot" dnia 6 marca 2017 o godzinie 10:57:46 napisał:
  @"." a moze Ty masz prace dzieki Poslowi Zawislakowi? Bo te peany na jego czesc sa troche smieszne. Szczegolnie o WOG do ktorego nabory do pracy byly owiane taka tajemnica ze nikt nie wiedzial kiedy i gdzie sie odbywaly gdyz informacja w tej sprawie nie trafila ani do Urzedu Pracy a ogloszenia mimo wymogu pojawienia sie na stronie MONu tez tam nie trafily. ;) Zreszta sprawa WOG to nie jedyny rzekomy "sukces" pod ktory podpial sie Pan Posel. Zachowalbys odrobine godnosci bo to wlazenie w pewna czesc ciala tak na ostro bez wazeliny jest az niesmaczne. No ale pisz dalej te swoje bzdury. Glupia propaganda ma to do siebie ze obraca sie szybko przeciwko ludziom ktorzy ja uprawiaja ;)
 • "Tak jest" dnia 6 marca 2017 o godzinie 13:13:43 napisał:
  Twierdzenie , że Zamość cokolwiek zawdzięcza posłowi Zawiślakowi jest żenadą . Nic mnie tak nie śmieszy jak tego typu stwierdzenia . Poseł Zawiślak jest czwartą kadencję w Sejmie i już choćby dlatego możemy oczekiwać od niego czegoś więcej jak tylko udziału w akademiach rocznicach , bankietach, etc. Jest to wyjątkowo nieudolny i mało skuteczny poseł pozbawiony jakiejkolwiek charyzmy, mający problemy z poprawnym wypowiedzeniem nawet kilku zdań. O tym jak to Zamość dzięki kolei otrzyma okno na świat słyszymy od posła Zawiślaka już od ponad 10 lat a rzeczywistość jest taka, ze wsiadając do pociągu relacji Zamość - Wrocław to tak jak byśmy wybrali się w podróż dookoła świata. Pan poseł nie potrafił nawet wykorzystać tego , ze popierany przez PIS kandydat zastał Prezydentem Miasta Zamościa. Poseł Zawiślak doprowadził do takiej sytuacji, w której nie dość , że radni z PIS niewiele mają do powiedzenia w RM to jeszcze do tego Prezydent Zamościa wypiął się na niego ( i całe szczęście ). Mam nadzieję , że i zwierzchnicy posła Zawiślaka w końcu dostrzegą jego nicość, ponieważ wyborcy mają już tego pana po prostu dość.
 • "Adam C." dnia 6 marca 2017 o godzinie 13:37:37 napisał:
  Ranking być odwrotny a mianowicie kto jest najgorszym posłem i kto jest posłem milczkiem, kto jest zwykłym pieniaczem - tacy są niestety w tym parlamencie.
 • "kapitan żbik" dnia 6 marca 2017 o godzinie 13:59:57 napisał:
  W tej sprawie w pełni popieram @tak jest . Nic dodać nic ująć. Pan Poseł Zawiślak to bardzo zły poseł
 • "ad111" dnia 6 marca 2017 o godzinie 15:05:33 napisał:
  Amen, co do oceny poprzedników!
  R E K L A M A
 • "z_boku" dnia 6 marca 2017 o godzinie 15:11:33 napisał:
  Pieniądze na remont obwodnicy bardziej bym łączył z rozbudową drogi krajowej 74 niż z działalnością posła-partyzanta. Co prawda na razie trwają prace projektowe, rozpoczęte jeszcze w roku 2015, ale niech no tylko zakończy się etap uzgodnień i inwestycja wejdzie w fazę realizacji to mam wrażenie że znowu całą zasługę przypisze sobie ten nasz sejmowy przedstawiciel :)
 • "cyt. z posła" dnia 6 marca 2017 o godzinie 15:14:50 napisał:
  chuj z Polską Wschodnią
 • "Andrea Gail" dnia 6 marca 2017 o godzinie 16:40:36 napisał:
  z boku@ Rewitalizację Starego miasta (starówka, mury, kino stylowy) ja również wiązałbym w znacznej mierze z dofinansowaniem zewnętrznym Środki z UE i z Europejskiego Obszaru gospodarczego. W mniejszym stopniu wiązałbym, ale nieznacznie z wkładem własnym - oczywiście w zależności od wielkości procentowej i kwotowej tego wkładu. Miłą być merytoryczna dyskusja, a wyszło jak zwykle.
 • "z_boku" dnia 6 marca 2017 o godzinie 17:07:31 napisał:
  @"Andrea Gail" - Ależ oczywistą oczywistością jest, że remont Starego Miasta, cała ta "rewitalizacja", wraz z nieszczęsną obudową murów nie byłyby możliwe bez pozyskania środków zewnętrznych. Miasto oprócz złożenia aplikacji musiało zgromadzić odpowiedni wkład własny. Żeby jednak cały proces uruchomić potrzeby był plan działania i taki plan ówczesne władze miejskie miały i go zrealizowała. Mało tego, pokłosiem tych działań jest program mający przywrócić blask kościołowi franciszkanów, budynkowi akademii oraz infułatce gdzie też zostały już przyznane konkretne kwoty. Nie o to jednak chodziło w moim poprzednim wpisie :)
 • "7" dnia 6 marca 2017 o godzinie 19:50:47 napisał:
  Panie pośle wracaj Pan na taksówkę, suweren tego oczekuje.
 • "prezes" dnia 6 marca 2017 o godzinie 21:05:29 napisał:
  Do ".". Z tym Wojskowym Oddziałem Gospodarczym posła Zawiślaka to jedna wielka ściema. WOG w Zamościu powstał za rządów PO - PSL. Ówczesny rząd tak samo liczył się z PIS, jak obecnie PIS liczy się z PO i innymi partiami parlamentarnymi.
 • "Lech" dnia 7 marca 2017 o godzinie 6:19:10 napisał:
  Wielka szkoda,że w rankingu nie został ujęty specjalista od wygrywania radny Małysz. Wszystkich posłów na pewno by pokonał. Ten człowiek wie jak wygrywać rankingi.
 • "Czytelnik" dnia 7 marca 2017 o godzinie 10:39:17 napisał:
  Ja mam największe pretensje do posła Zawiślaka za to że oddał władzę w Zamościu i dał się jak dziecko ograć towarzyszą z KW Jerzego Nizioła . Sytuacja do jakiej doprowadził poseł Zawiślak w Radzie Miasta dyskwalifikuje go i dlatego musi odejść z polityki raz na zawsze
 • "@lech neostrada IP" dnia 7 marca 2017 o godzinie 10:42:05 napisał:
  Dzisiaj ww. popiera Panią Beatę Mazurek na złość Zawiślakowi. Widać w rankingu
 • "Tak jest" dnia 7 marca 2017 o godzinie 11:07:40 napisał:
  Nie popieram poglądów politycznych pani Gmyz ale ciszę się , że w sprawie tzw "apartamentowca" pani Gmyz prezentuje krytyczne stanowisko. Jako mieszkańcy Zamościa powinniśmy głośno protestować przeciwko tego typu inwestycjom na Starówce. Mam nadzieję , że uzyskamy poparcie Zarządu Miasta oraz Radnych ( temat ten powinien być ponad podziałami partyjnymi ). Wierzę, że również nasi parlamentarzyści wesprą nasz protest ( no może z wyjątkiem posła Zawiślaka na którego raczej nie mamy co liczyć)
  R E K L A M A
 • "Tak jest" dnia 7 marca 2017 o godzinie 11:41:43 napisał:
  przepraszam w/w komentarz oczywiście dotyczy tematu " krytycznie o apartamentowcu"
 • "Marian" dnia 7 marca 2017 o godzinie 15:22:23 napisał:
  wygrywa Pani Mazurek bo widać jak dużo pomaga Zamościowi i obwodnica i inne wsparcie
 • "antyPiS" dnia 7 marca 2017 o godzinie 19:09:03 napisał:
  co Pani Mazurek zrobiła? :O wolne żarty!Pani Mazurek z Zawiślakiem pomagają Zamościowi?! no naprawdę idzie się uśmiać :) czekałam na komentarze pisowców, ale nie wiedziałam, że aż tak ludzie są zaślepieni
 • "Horn" dnia 7 marca 2017 o godzinie 21:03:54 napisał:
  Ile biur ma w Zamościu poseł Mazurek? na ilu sesjach RM była? Szukam, szukam ... i nic?
 • "Wąski" dnia 14 marca 2017 o godzinie 20:22:41 napisał:
  Głosuję na Panią Poseł Teresę Hałas! Jest wspaniałym posłem! Wiele jej zawdzięczamy :)
 • "BonyEM" dnia 14 marca 2017 o godzinie 21:57:39 napisał:
  Pani Poseł Teresa Hałas ma mój głos!
 • "PPPP" dnia 15 marca 2017 o godzinie 10:18:18 napisał:
  Pani Poseł Teresa Hałas-najlepsza!!!
 • "oceń wysokie loty?" dnia 15 marca 2017 o godzinie 20:23:27 napisał:
  Polecam Tygodnik Zamojski z dnia 15 marca 2017r - tam już ocenili podróże posłów, niektórzy wysoko latają...
 • "KrwawaMery" dnia 17 marca 2017 o godzinie 22:12:47 napisał:
  Pani Hałas jak najbardziej
 • "Fisiek" dnia 18 marca 2017 o godzinie 18:10:42 napisał:
  Pani Poseł Hałas!
  R E K L A M A
 • "Jarosław Sachajko" dnia 3 kwietnia 2017 o godzinie 16:50:08 napisał:
  Serdecznie dziękuję wszystkim za oddane na mnie głosy w sondzie. Cieszę się, że moja praca zyskała Państwa uznanie. Każdy z 1164 głosów to dla mnie jeszcze silniejsze motywacja, aby wytrwale pracować. Zaszczytem jest dla mnie bycie Posłem na Sejm VIII kadencji. Czuję również ciężar odpowiedzialności, dlatego co dzień staram się dać z siebie wszystko, aby nie zawieść Waszego zaufania. Przed nami kolejne miesiące wyzwań, zatem zapraszam wszystkich do współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KL
Uważam jednak, że warto poczekać. Po ...
Janek
Podejrzewam że Biedronka oraz jej klien...
prawe i sprawie...
Znam tego człowieka i możecie mu nagwi...
Marek
A jakie to jest towarzystwo PiSowskie?...
jaz
Wylaliby asfalt na całej Grabowieckiej....
yeah
Nie tak dawno radny Zwolak wystosował d...
Bojkot
Bojkot ...zadnych parkomatow. Napisac ta...
ed
w naszych realiach : 1 powstanie spalar...
Wiktor
Bajkot sklepu? Biedronka powinna pozwać...
ja z zamoscia
apel do Prezydenta , podwyżka podatku o...
observer
teren prywatny - prawo właściciela. A ...
Argument
Jest gorzej bo u nas takich tumanów wyk...
observer
Tak UE - to ta wyimaginowana wspólnota ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018