R E K L A M A

Z I P

Felietony | ZamośćDaniel Czubara17 stycznia 2017 FACEBOOK | 4461 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 41 komentarzy ()

Obwodnica, futbol i…

R E K L A M A    B O A R D

Stara prawda mówi, że sukces zawsze ma wielu ojców, za to porażka jest sierotą.

Nie inaczej jest w przypadku pozyskania unijnych funduszy przez samorządy. Dobrym tego przykładem jest przebudowa tzw. zachodniej obwodnicy Zamościa, czyli odcinka drogi krajowej nr 74 – od al. 1 maja (most na Łabuńce), przez Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na końcu ulicy Szczebrzeskiej .

82 miliony to 85 proc. całej inwestycji. Sukces – tak to trzeba powiedzieć głośno i oddać szacunek oraz uznanie tym, którzy na ten sukces zapracowali. I tu dochodzimy do pierwszego zgrzytu w tej atmosferze fetowania pozyskania funduszy na obwodnicę. Wszystko zaczęło się od słowa … a konkretnie od gratulacji i podziękowań.

 

Ten projekt kosztował nas ponad rok wytężonej pracy. Tym bardziej cieszę się, że wszystko poszło zgodnie z planem mówi (…)I tym bardziej jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy wsparli nas w walce o dofinansowanie z UE, zwłaszcza naszym parlamentarzystom, Beacie Mazurek i Jerzemu Chróścikowskiemu.

 

Tak dziękował parlamentarzystom prezydent Zamościa. W gronie tym zabrakło posła Sławomira Zawiślaka, którego relacje z włodarzem miasta można określić jako szorstkie, ewentualnie ocenić jako ciepłe inaczej.

Tu można przypomnieć jakim echem odbiła się wypowiedź prezydenta Andrzeja Wnuka podczas otwarcia zamojskiej filii  biura poselskiego posła PO, Stanisława Żmijana. Sprawa także dotyczyła wspomnianej już inwestycji drogowej.

 Gdy złożyliśmy duży wniosek na remont drogi od ulicy 1 Maja, przez ulicę Dzieci Zamojszczyzny po ulicę Szczebrzeską to pan poseł  (Żmijan – przyp. red.) obiecał, że wesprze ten wniosek, a inny parlamentarzysta z naszego regionu odpisał, że nie, nie wesprze, dlatego, że jego zdaniem ta droga jest w dobrym stanie. 

Brak doprecyzowania, który to parlamentarzysta odmówił poparcia inwestycji wywołał nieco kontrowersji. Z zapewnieniami “to nie my” wystąpili dwaj posłowie Jarosław Sachajko i wspomniany już Sławomir Zawiślak.  Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ . Zauważyć należy, że w ostatnich podziękowaniach o Żmijanie też mowy nie było.

Te historie pokazują jak skutecznym politykiem jest Zawiślak. Tym razem również nie zrezygnował z szansy wskazania siebie. Tuż po komunikacie chwalącym innych parlamentarzystów PiS,  opublikował na Facebooku i rozesłał do mediów podziękowania od sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Jerzego Kwiecińskiego. Dodajmy podziękowania za … wspieranie inwestycji w infrastrukturę w Polsce Wschodniej, a szczególnie przebudowy tzw. obwodnicy zachodniej Zamościa. Tak, dziwnie to brzmi jak wydający pieniądze dziękuje za to, że ktoś go prosił o ich wydanie. Ale to przecież polityka.

Samo pismo jest jasnym sygnałem, że poseł Zawiślak poczuł się pominięty w prezydenckich podziękowaniach dla parlamentarzystów. Ciekawszy od pisma z resortu rozwoju jest jednak wpis posła w medium społecznościowym. Wpis który dotyczył podziękowań

Jestem niezbyt wielkim, ale jednak fanem piłki nożnej i kilka dni temu naszła mnie taka futbolowa refleksja. Gra pełna woli walki drużyna, wszyscy zawodnicy są zdolni i ambitni. Chcą wygrać. Zaczyna się mecz, pierwsza połowa 0 : 0. Obie drużyny grają na naprawdę dobrym i wyrównanym poziomie. Druga połowa wciąż remis, nasza drużyna jest wyraźnie lepsza i brakuje dosłownie odrobinki szczęścia, żeby zdobyć upragnioną bramkę. Ostatnia minuta gry, wciąż szansa na wygraną. I jest!!! Idealna akcja: bramkarz podaje do prawego obrońcy, ten do skrzydłowego, który przekazuje piłkę napastnikowi i… GOL!!! Wygraliśmy!!! Koniec meczu, napastnik na rękach tłumu, wiwat, brawo, bohater !!!. Znany obrazek, kreowany niedawno w naszej regionalnej lidze po meczu o wielka stawkę. Ale czy gdyby w ciągu meczu, w ciągu tej ostatniej zwycięskiej akcji zawiódł jeden z zawodników, czy napastnik byłby bohaterem, czy świętowalibyśmy wielkie zwycięstwo? 
Mimo zachowania napastnika, zniekształconego przekazu, który jest przez niego i wokół niego kreowany, mądry zespół wie, że chcąc dalej wygrywać powinien kontynuować dobra pracę na wszystkich pozycjach. Robi to, ponieważ najważniejsze jest zwycięstwo, które daje sukces/awans w tabeli i zadowolenie kibiców.

 Złośliwi mogliby powiedzieć, że poseł Zawiślak po tak futbolowej metaforze mógłby śmiało zostać selekcjonerem kadry narodowej San Escobar. Nie sposób jednak nie odnieść wrażenia, że od ponad pół roku jesteśmy świadkami swego rodzaju korespondencyjnego pojedynku pełnego „przypadkowych” niedomówień  oraz zawoalowanych metafor. Nie powiem, nudny nie jest. Daje publiczności emocje, a dziennikarzom materiał do pisania kolejnych artykułów – jak na przykład autorowi niniejszego tekstu.

Rodzi się jeszcze jedno pytanie. Czy pełen metafor tekst o grze zespołowej jest tylko krytyką czy już wyciągniętą ręką do zgody. Wybory samorządowe przecież już za niecałe dwa lata, a PiS nie ma wyrazistego kandydata na prezydencki stołek.

Warto jednak zadać sobie pytanie, czy z tą post-polityczną otoczką po przebudowanej obwodnicy będzie się jeździć lepiej? Została ta przebudowa dofinansowana hojnie i finansowo i politycznie.  Ten drugi składnik dobrze niestety nie wróży.

Autor: Daniel Czubara
R E K L A M A    B A N N E R   I
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
Poniżej uruchomiliśmy nowe narzędzie do komentowania. Proponujemy to rozwiązanie, aby ograniczyć podszywanie się pod użytkowników oraz hejt. Uruchamiamy je na razie w formie testów, ale jeśli spełni oczekiwania zastąpi obecnie dostępne komentarze. Zapraszamy do testowania.
 • "kindzał" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 8:36:12 napisał:
  Pierwsza i ostatnia kadencja aktualnego. Płakać nie będziemy
  4
  3
  R E K L A M A
 • "zamościanin" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 8:59:17 napisał:
  PIS ma wielu kandydatów, a to na przykład: Zagdański Dariusz - Radny R.M. Zawiślak Sławomir - Poseł Ż. Z. Czarnek Przemysław - Wojewoda L. pracował w naszym ratuszu.
  0
  3
 • "do kindzał" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 9:19:46 napisał:
  Tak i tak samo mówili jak wojował z Zamojskim i Zamojski poleciał tego często nie idzie przewidzieć
  0
  0
 • "Stacho Niewyspiański" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 9:21:42 napisał:
  Przez dwa lata tak pięknie "chwilowy" gadał wszyscy myśleli, że to to, że takie szczęście mają niemal poczucie cóż chwycili Pana Boga za pietę. Ale rzeczywistość brutalnie to emocje zamordowała. Roboty jak nie było tak nie ma, miasto się wykrwawia, młodzi wyjeżdżają starzeje się nasz gród, przy dźwiękach wszędobylskich koncertów disco w polu. Ciśnie się na usta stara dobra maksyma nieudaczników " Miało być pięknie, a wyszło tak jak zawsze' Poza wąską grupą "konsumujących, aż im się dupy trzęsą" nikt płakać nie będzie. Cudów nie było, a koncerty, igrzyska może zorganizować każdy jak jest na to grosz. Dlatego dzisiaj wszyscy razem z gardeł wykrzyczmy to w końcu ! "CHOCHOLEMU TAŃCU MÓWIMY PO TRZYKROĆ NIE NIE NIE "
  4
  1
 • "Karolku" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 9:49:46 napisał:
  Wyluzuj Karolku. Pamiętaj, ze prowizorki są najtrwalsze. Myślę, że każdy kandydat będzie musiał się zmierzyć z dobrym merytorycznie prezydentem, za którym idą wyniki. A to nie takie proste, poseł dwa razy przegrał z Zamoyskim i trzeci raz nie ryzykował. Poza tym słusznie zauważa pan Czubara, że wyrazistego kandydata nie ma, zaś mnogość "chwilowych" kandydatów typu Pfeifer, Zwolak, Zagdański, Obszański, ktoś od Kukiza, z PO, lewicy i korwina, będzie powodowała rozdrobnienie głosów i jeszcze łatwiejsze zwycięstwo obecnie urzędującego prezydenta.
  1
  0
 • "@zamościanin" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 9:50:57 napisał:
  Niczym nieusprawiedliwione jest pominięcie w tej stawce byłego Marszałka Sejmiku Lubelskiego, aktualnie radnego sejmiku - wieloletniego działacza "S". Człowieka odważnego, merytorycznego i bardzo sprytnego, intelektualnie przewyższającego większość Pana Andrzeja Olborskiego. Nikt mi nie powie, że przy tych roszadach personalnych jakie maja miejsce w kraju. Nie znalazła by się dobra posada dla ww. I nikt mi nie zamydli oczu, że tu o pieniądze nie chodzi. Cel jest inny przekonamy się za jakiś czas...Dla mnie to "czarny koń"
  1
  1
 • "bizmut" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 10:07:04 napisał:
  To nie polityka to partyjniactwo! Te wasze wojenki wywołują tylko efekt banana na okrąglutkich twarzach przedstawicieli partii okołokorytkowej. Zresztą mam wrażenie, że części towarzyszy to baaardzo odpowiada i na wschodzie będzie "nihil novi", a chocholi taniec trwać będzie w najlepsze..
  1
  1
 • "polon" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 10:12:32 napisał:
  Partyjniactwo zaczęło się w momencie, gdy stanowiska w mieście zaczęli obejmować nominaci nie PiS, a posła Zawiślaka. Wnuk to szybko przerwał, i to było powodem konfliktu na linii prezydent-poseł. Zawiślakowi nie udało się utrzymać prezydenta na smyczy, co jest z pożytkiem dla miasta. Myślę, że też z pożytkiem dla Wnuka, bo ludzie widzą, że jest niezależny i pracowity. Trudno więc będzie Zawiślakowi przeprowadzić za dwa lata podobny manewr, żeby wsadzić na kandydata kogoś, kim będzie mógł sterować.
  1
  1
 • "@karolku" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 10:12:54 napisał:
  Marzenie o nigdy nie kończącej się konsumpcji za dwa lata będzie wspomnieniem. Naprawdę polityka obecnego nie daje mu powodów do optymizmu. Ja wiem, że na waszych wewnętrznych sabatach się sztucznie łechtacie, klakierzy mówią, że jest super. Nie jest ludzie coraz głośniej o tym mówią. Jak tak dalej pójdzie za rok taczki są bardzo prawdopodobne.
  1
  1
 • "GGvG" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 10:13:22 napisał:
  jakiś idiota to pisał
  1
  1
  R E K L A M A
 • "@ gg" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 10:19:59 napisał:
  idiota to masz na nazwisko
  1
  1
 • "do @karolku" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 10:20:19 napisał:
  Nie rozbrajaj mnie. Chyba w waszych sabatach szykujecie taczki, zresztą od dwóch lat. I jakoś te taczki nigdy nie dojechały.
  1
  1
 • "@ @ zamościanin" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 10:39:01 napisał:
  Jestem bardzo ciekawy prezydentury Pana Olborskiego. Jeżeli by się okazał, że jest takim Prezydentem, jakim jest Dyrektorem to lepiej nam nie trzeba.
  2
  0
 • "up" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 10:50:10 napisał:
  To bardzo dobry kandydat, lepszy od Zagdańskiego. Pod warunkiem, że wyzdrowieje.
  1
  1
 • "@ up" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 10:53:31 napisał:
  wyzdrowieje
  1
  1
 • "Cesiek" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 10:55:46 napisał:
  Co to za idiotyczny pomysł z przebudową tej zachodniej obwodnicy skoro Zamość nie ma obwodnicy południowej tu jest tragedia nie idzie przejechać tymi krętymi w fatalnym stanie ulicami na południu miasta!
  1
  1
 • "@cesiek" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 10:59:18 napisał:
  50 % jest w dobrym stanie, południowej brak
  1
  1
 • "Tak jest" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 11:05:11 napisał:
  Kiedy słyszę lub czytam o pośle Zawiślaku jako tym "rozgrywającym" w mieście to śmiać mi się chce. Pan poseł Zawiślak jest "politykiem" mało wyrazistym , całkowicie pozbawionym charyzmy a przy tym wyjątkowo mało medialnym. Jestem przekonany , że tak niskich lotów polityk nie może kształtować naszej lokalnej rzeczywistości. Uważam również, że większość naszych radnych przewyższa mądrością polityczną pana posła. Najlepszym dowodem na powyższą tezę jest sytuacja, w której pan poseł dał się ograć jak dziecko kiedy to radny Nizioł skutecznie i po mistrzowsku doprowadził do skłócenia a w konsekwencji do rozpadu klubu radnych PIS przez co partia pana posła straciła w mieście status partii rządzącej a Prezydent Wnuk zyskał w Radzie większość i już nie musi martwić się o wyniki głosowania. Nie zaskakuje mnie natomiast postawa pana posła w sprawie zachodniej obwodnicy miasta. Pan poseł praktycznie nie ma żadnych sukcesów dla rozwoju Zamościa, którymi mógłby się pochwalić, dlatego też szuka każdej okazji aby swoją pierś wystawić do odznaczenia nawet wówczas kiedy nie ma nic wspólnego z tą czy inną inicjatywą.
  3
  2
 • "@tak jest" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 11:10:38 napisał:
  ciągle ten radny Nizioł , przesadzasz z krytyką Posła i wazeliną w kierunku P. Nizioła
  1
  1
 • "@tak jest" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 11:11:49 napisał:
  uzasadnij na czym polegało ta szachowa intryga w kierunku rozbicia klubu pis.
  1
  1
  R E K L A M A
 • "@zamościanin" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 11:33:56 napisał:
  Jest jeszcze Pan Leszek Tabiszewski
  0
  2
 • "Dr. Rieux" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 11:40:09 napisał:
  Jeszcze w tej perspektywie, Polska będzie beneficjentem netto, ale też nie wiadomo do kiedy. Skoro Tusk mówi, ze tak może być, a delegacje KOD i nowoczesnej nieustannie jeżdżą na skargi do UE - to może być z tym różnie. Mury nie były inwestycją pierwszej potrzeby - te środki można było wykorzystać inaczej na poprawę infrastruktury.
  0
  0
 • "Tak jest" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 12:12:25 napisał:
  Nie wiem jak się mam zwracać do osoby, która zadała mi pytanie, ponieważ nawet się nie przedstawiła . Zachęcam zatem nieznajomego aby uważniej przyjrzał się aktualnemu układowi sił w RN i porównał go z tym jaki był przed rokiem. Nie wiem jakie masz doświadczenia z wazeliną ( z twoich wypowiedzi widać , ze nie jest ci obca ) ale skoncentruj się raczej na faktach. Jeśli uważasz , że rozłam w klubie radnych PIS nastąpił tak sam z siebie to jesteś bardzo naiwny. Kierunek rozłamu klubu radnych PIS był zaplanowany i skrupulatnie zrealizowany. Spróbuj może uda ci się to zrozumieć a zobaczysz, że od razu poczujesz się lepiej.
  1
  0
 • "@tak jest" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 12:47:04 napisał:
  Przy pokusach rozłamowców i parciu na dobre życie tam nie trzeba było kręcić żadnej intrygi. Co tu realizować , żałosny jesteś czerwony kmiocie.
  0
  1
 • "Tak jest" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 14:42:28 napisał:
  Szkoda czasu na dyskusje z tobą Może rzeczywiście będzie lepiej jak wrócisz do tej swojej wazeliny
  0
  1
 • "?" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 15:02:20 napisał:
  Odnoszę wrażenie, że z tej piłkarskiej historii wynika chęć pojednania. Myślicie podobnie?
  0
  1
 • "77" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 15:25:01 napisał:
  Wybudują hale SUKCES , wybudują drogę SUKCES itd. ludzie przecież po to są urzędnicy jak du.. od sr...a , to jest ich praca i za to im płacą jakie sukcesy.
  2
  0
 • "up" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 15:38:29 napisał:
  Mówisz o Zamoyskim? Jakoś nie pamiętam, żeby wybudował nową drogę (a remontował niewiele), hali na OSiR za jego kadencji to tylko pamiętam wyburzenie, a nie budowę.
  0
  2
 • "Obiektywny mieszkaniec" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 16:44:19 napisał:
  1. Logiczne fakty w Polsce rządzi PiS 2. Poseł Zawislak jest szefem struktur PiS 3. Pieniądze na obwodnicę miasta Zamościa trafiły z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. 4. Minister Infrastruktury i Budownictwa Pan Kwieciński jasno i wyraźnie w swoim piśmie udostępniony w zamojskich mediach, poinformował że osobą która zabiegał o środki na budowę obwodnicy zachodniej Zamościa był PAN POSEŁ SŁAWOMIR ZAWISLAK. 5.Smutne jest to że Pan Prezydent tego nie pojmuje, całe szczęście mieszkańcy Zamościa i regionu to bardzo mądrzy ludzie.
  2
  0
 • "Thomas" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 16:51:11 napisał:
  Ważne oświadczenie premier wielkiej Brytanii - BREXIT OZNACZA ZAPRZESTANIE PŁACENIA SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ DO UE (PONAD 20 MLD Euro). Niewykluczone, ze obecna perspektywa budżetowa UE będzie musiała być poddana korekcie. To oznacza, że polska może stać się niedługo płatnikiem netto i trudniej będzie o fundusze.
  0
  0
  R E K L A M A
 • "@obiektywny mieszkaniec" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 17:39:51 napisał:
  Nic dodać, nic ująć
  0
  0
 • "observer" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 19:56:11 napisał:
  do Dr.Rieux - chyba nie wiesz, o czym piszesz. Mury - jak to określiłeś - nie były inwestycją pierwszej potrzeby. Zgoda. Ale przyczyniły się do napływu turystów i zwiększenia atrakcyjności miasta - to fakt. Ale pisanie, że te pieniądze można było przeznaczyć na coś innego - to bzdura. Dotacje są przyznawane na konkretny temat. Nikt nie daje kasy na zasadzie - macie i wydajcie na co chcecie.
  0
  0
 • "Sebastian" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 21:20:18 napisał:
  Do obiektywny - wszystko by pasowało, gdyby Kwieciński był rzeczywiście sekretarzem stanu w min. Infrastruktury. A nie jest. Jest w ministerstwie rozwoju. Strzał w stopę https://www.mr.gov.pl/strony/ministerstwo/kierownictwo-ministerstwa-rozwoju/jerzy-kwiecinski-sekretarz-stanu/
  1
  0
 • "Zamość" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 22:11:35 napisał:
  Nikt nie pokona Pana Prezydenta Wnuka, nawet nikt nie powinien próbować,bo nie ma żadnych szans,ani dziś ani za 2 lata,nie ma tak kompetentnej osoby w Zamościu...
  0
  1
 • "Thomas" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 22:19:09 napisał:
  Mamy świetnego prezydenta, ale powiadam aby wyprowadził miasto będzie potrzebować drugiej kadencji. Przeciwnikom Pana Prezydenta Andrzeja Wnuka proponowałbym zająć się ochroną traszki grzebieniastej której egzystencja będzie zagrożona na skutek budowy nowej obwodnicy.
  0
  2
 • "jarko z warszawy" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 22:27:38 napisał:
  Thomas nie pisz głupot chyba że macie takie same nazwisko. Tego nie wykluczam :)
  1
  0
 • "disco" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 22:34:24 napisał:
  .........ani jednej sensownej wypowiedzi w tych komentarzach
  1
  0
 • "Dr. Rieux" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 22:38:38 napisał:
  observer@ ile miasto zarobiło na tych turystach??
  1
  0
 • "Thomas" dnia 17 stycznia 2017 o godzinie 23:46:52 napisał:
  Proponowałbym zająć się istotnymi sprawami dla Polski, a nie tematami zastępczymi typu traszka grzebieniasta. Jeżeli upadnie KOD jaki znamy, nie będzie KOD w Zamościu. KOD upada, KOD w Tarapatach, PETRU I NOWOCZESNA ZALICZYŁY GIGANTYCZNY SPADEK. Trzeba postawić sprawę jasno - trzeba bronić Mateusza przed młodymi i głodnymi wilkami. KOD to Mateusz. Nie wyobrażam sobie sytuacji aby na czele KOD stanął np. Bartosz Sierpniowski,
  0
  0
 • "Gdzie logika ?" dnia 18 stycznia 2017 o godzinie 8:01:02 napisał:
  Poseł Sławomir Zawiślak wspiera Prezydenta Andrzeja Wnuka i pomaga mu w zdobyciu środków na Obwodnicę zachodnią w kwocie 82 mln.zł. Jednocześnie jego 6-ciu radnych z Klubu PiS głosuje przeciwko przyjęciu budżetu w mieście na 2017 rok. Gdyby budżet na 2017 rok nie został przyjęty to i o 82 mln.zł. na obwodnicę można by zapomnieć. Tak więc 6-radnych głosując przeciwko budżetowi głosowało także przeciwko staraniom Posła Zawiślaka o te 82 ml. zł. I co na to poseł - ukarze swoich radnych a może rozwiąże cały Klub PiS w Radzie Miasta Zamość. Prośba do Pana Posła o więcej konsekwencji i logiki w działaniu.
  0
  2
  R E K L A M A
 • "fw" dnia 22 stycznia 2017 o godzinie 19:29:09 napisał:
  Jeśli to prawda,że radni tej samej partii głosują przeciwko staraniom posła to powinni zostać usunięci z lokalnej polityki raz na zawsze.To skandal,działają wbrew mieszkańcom miasta.
  2
  2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anty-spam:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
rudy karzeł
"Sowiecka jakość" straszy nadal?...
Oost.
Lokalne wojenki, pohukiwania odyńców, ...
bxt
Może otwarto jakąś nową azjatycką/ ...
Wilhelm
Następny news będzie o znalazcy kota i...
olo
"Trotyl" Gmyz powiedziałby Schlampe....
mieszkaniec
A mnie ciekawi co zrobi prokuratura Ziob...
sonia
Przypominam Ukraina aspiruje do NATO i U...
Name
pepesza i maria - och, jakież "treściw...
Parafianka
Za moich czasów nie do pomyślenia. Ta...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
R E K L A M A    B A N N E R    II
R E K L A M A B A N N E R III
Copyright © 2018 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny